Hoppa till sidans innehåll

Vinnarlistan 2015


Attunda Orientering Vinnarlistan 2015  
       
Datum Tävling Namn Klass
2015-03-28 Nyköpingsorienteringen Nils Wisell H12 K
2015-03-28 Nyköpingsorienteringen Lars Håkan Sandvik ÖM9
2015-04-06 IFK Lidingö Fredrik Stenebo H50
2015-04-11 Lännamedeln Lars Håkan Sandvik H50
2015-04-11 Lännamedeln Kerstin Rosengren D65
2015-04-11 Lännamedeln Karl Enges H20 E
2015-04-11 Lännamedeln Tom Harrysson H12 K
2015-04-12 Rånässtafetten A Strand, A Lindberg, N Ivers D45-
2015-04-18 Attunda, lång Esbjörn Långström ÖM8
2015-04-19 Enenracet Jenny Hallman ÖM7
2015-04-19 Enenracet Lena Buhre D35
2015-04-19 Mälarhöjdens IK, medel Marcus Stenebo H12
2015-04-19 Mälarhöjdens IK, medel Anna Strand D45
2015-04-24 Uppsala möte, natt Monica Roos D45
2015-04-25 Gustavsbergs OK, lång Alva Spennare D16 K
2015-04-25 Uppsala möte, medel Johan Sandberg H35
2015-04-26 OK Ravinen, medel Marcus Stenebo H12
2015-05-01 Järfälla OK Kerstin Rosengren D65
2015-05-01 Järfälla OK Marcus Stenebo H12
2015-05-02 Järladubbeln medel Marcus Stenebo H12
2015-05-02 Roslagshelg Göran Larbo H70
2015-05-03 Järladubbeln lång Elliot Jonsson Insk. 
2015-05-03 Roslagshelg medel Kerstin Rosengren D65
2015-05-03 Roslagshelg medel Leif Nordin H65
2015-05-03 Roslagshelg medel Jenny Hallman D35
2015-05-06 Sprint-DM Lars Håkan Sandvik H50
2015-05-06 Sprint-DM Björn-Ove Pettersson H55
2015-05-12 Ungdomsserien 1, krets 1, norr Sofia Ivers D12
2015-05-12 Ungdomsserien 1, krets 1, norr Ida Hellström D10
2015-05-12 Ungdomsserien 1, krets 1, norr Marcus Stenebo H12
2015-05-12 Ungdomsserien 1, krets 1, norr Alva Spennare D16 K
2015-05-15 Swedish League, medel, OL-touren Filip Brunander H18
2015-05-16 OL-touren, medel, dag 3 Filip Brunander H18
2015-05-16 OL-touren, medel, dag 3 Lars Håkan Sandvik H50
2015-05-27 Stockholm City Cup E2 Marcus Stenebo H12
2015-05-28 Ungdomsserien 2, krets 1, norr Alva Spennare D16 K
2015-05-28 Ungdomsserien 2, krets 1, norr Sofia Ivers D14
2015-05-28 Ungdomsserien 2, krets 1, norr Ida Hellström D10
2015-05-28 Ungdomsserien 2, krets 1, norr Tobias Kamsvåg H16 K
2015-05-29 Sommarlögret sprint Marcus Stenebo H12
2015-05-31 MTBO Svenska Cupen Anders Frisk H21
2015-06-03 Stockholm City Cup E3 Sofia Ivers D14
2015-06-23 Idre 3-dagars E1 Lars Håkan Sandvik H45
2015-06-24 Idre 3-dagars E2 Lars Håkan Sandvik H45
2015-06-25 Idre 3-dagars E3 Jörgen Karlsson H55
2015-06-25 Idre 3-dagars (totalt) Lars Håkan Sandvik H45
2015-06-26 3+3 Sälen E1 Anna Strand D45
2015-06-26 3+3 Sälen E1 Filip Brunander H18
2015-06-27 3+3 Sälen E2 Anna Strand D45
2015-06-27 3+3 Sälen E2 Filip Brunander H18
2015-06-28 3+3 Sälen E3 Filip Brunander H18
2015-06-28 3+3 Sälen (totalt) Filip Brunander H18
2015-06-29 Ravinen 3-kvällars sprint Josefin Karlsson D17-20 K
2015-06-30 Ravinen 3-kvällars medel Josefin Karlsson D17-20 K
2015-07-01 Ravinen 3-kvällars lång Josefin Karlsson D17-20 K
2015-07-01 Ravinen 3-kvällars lång Oskar Daniels ÖM9
2015-07-03 Eskilstuna Weekend E1 Karl Enges H20 E
2015-07-04 Gotlands 2-dagars E1 Maria von Schmalensée D40
2015-07-05 Morokulien E2 Marcus Stenebo H12
2015-07-05 Gotlands 2-dagars E2 Lars Håkan Sandvik H45
2015-07-14 Skärdgårdssprinten E1 Märta Sandvik U2
2015-07-14 Skärdgårdssprinten E1 Ulla Molin D45
2015-08-22 För-SM lång Filip Brunander H18
2015-08-23 För-SM medel Marcus Stenebo H12
2015-08-23 För-SM medel Ida Hellström D10
2015-08-29 Medel-DM Lars Håkan Sandvik H50
2015-08-30 Lång-DM Lars Håkan Sandvik H50
2015-08-30 Lång-DM Filip Brunander H17-20 K
2015-08-30 Lång-DM Ann-Christine Shunnesson D60
2015-09-04 Natt-DM  Oskar Daniels H21
2015-09-05 MTBO SM-lång Anders Frisk H21 SM
2015-09-06 MTBO SM-medel Anders Frisk H21 SM
2015-09-06 Sprint-DM Norrbotten Linnéa Daniels D21
2015-09-06 Lång-DM Gotland Monica Roos D45
2015-09-13 Bergslagsträffen Anna Strand D45
2015-09-18 SM-medel (publik) Filip Brunander H18
2015-09-20 Svenska Cupen MTBO Anders Frisk H21
2015-09-26 OK Österåker, medel Lena Nilsson D40
2015-09-26 OK Österåker, medel Ann-Christine Shunnesson D60
2015-09-26 OK Österåker, medel Lars Håkan Sandvik H50
2015-09-27 Arosträffen Christian Redtzer H18
2015-10-04 Ungdomsserien final, SIK Ida Hellström D10
2015-10-17 Helg utan Älg, Etapp 1 Birgitta Nyberg ÖM1
2015-10-17 Helg utan Älg, Etapp 1 Ann-Christine Shunnesson D60
2015-10-17 Helg utan Älg, Etapp 1 Fredrik Sone H40
2015-10-18 Daladubbeln Jessica Strömqvist ÖM1
2015-10-23 Haningenatten Maria von Schmalensée D21
2015-10-23 Haningenatten Fredrik Jonsson H40
2015-10-24 Motionsorientering Ursvik Jesper Persson ÖM3
2015-10-25 Oktoberracet Maria von Schmalensée D40
2015-11-07 Nordcup Etapp 2 Edvin Siggestedt H16K
2015-11-07 Nordcup Etapp 2 Marcus Stenebo H12
2015-11-08 Novembertävlingarna, lång Maria von Schmalensée D40
2015-11-08 Novembertävlingarna, lång Lars Håkan Sandvik ÖM9
2015-11-14 Nordcup Etapp 3 Vilma Nilsson D10
2015-11-21 Nordcup Etapp 4 Ida Hellström D10
2015-11-28 Nordcup Final Ida Hellström D10
Uppdaterad: 21 SEP 2016 19:32 Skribent: Andreas Fredriksson
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Attunda OK - Orientering
Jörgen Karlsson, Mäster Henriks Allé 37
19274 Sollentuna

Kontakt:
Tel: +46708951600
E-post: info@attundaorienter...

Se all info

Partners


Puustelli