Hoppa till sidans innehåll

Vinnarlistan 2016


Attunda Orientering Vinnarlistan 2016    
       
Datum Tävling Namn Klass
2016-02-06 Stockholm Indoor Cup, etapp 1 Marcus Stenebo H12
2016-02-06 Stockholm Indoor Cup, etapp 1 Märta Sandvik D12
2016-02-07 Stockholm Indoor Cup, etapp 2 Marcus Stenebo H12
2016-02-07 Stockholm Indoor Cup, totalt Malin Strömqvist D12
2016-02-07 Stockholm Indoor Cup, totalt Marcus Stenebo H12
2016-02-10 Mila Stockholm By Night #4 Oskar Daniels Herrar
2016-03-19 Nyköpingsorienteringen Marcus Stenebo H12
2016-03-19 Nyköpingsorienteringen Elvira Bredin D14 K
2016-03-20 Måsenstafetten E Ivers, V Sone, A Larsson, M Stenebo H12
2016-03-25 Påskorienteringen Kerstin Rosengren D70
2016-03-26 Kringelträffen Kerstin Rosengren D70
2016-03-26 Kringelträffen Svante Sandvik H10
2016-03-26 Kringelträffen Sofia Ivers D14
2016-03-26 Frosta OK, medel Marcus Stenebo H12
2016-03-26 Frosta OK, medel Fredrik Stenebo H50
2016-03-27 Påskdubbeln, lång Tomas Henriksson H40
2016-03-27 Påskdubbeln, lång Marcus Stenebo H12
2016-03-27 Frosta OK, lång Marcus Stenebo H12
2016-04-03 Mälarhöjdens IK OK, medel Svante Sandvik H10
2016-04-03 Mälarhöjdens IK OK, medel Greta Sandvik U1
2016-04-03 Mälarhöjdens IK OK, medel Marcus Stenebo H12
2016-04-03 Mälarmårdsdubbeln, lång Kerstin Rosengren D70
2016-04-08 Grymnatta, Väsby OK Marcus Stenebo H12
2016-04-08 Grymnatta, Väsby OK Kerstin Rosengren D70
2016-04-09 Lännamedeln Lars Håkan Sandvik H50
2016-04-09 Lännamedeln Marcus Stenebo H12
2016-04-09 Lännamedeln Madeleine Limpar D50
2016-04-10 Rånässtafetten E Ivers, V Sone, S Sandvik, M Stenebo HD12
2016-04-12 Labyrinten på Friends Arena Axel Wrådhe Prova På bana 1
2016-04-12 Labyrinten på Friends Arena Axel Wrådhe Duell (Bana 2)
2016-04-12 Labyrinten på Friends Arena Axel Wrådhe Prova På bana 3
2016-04-12 Labyrinten på Friends Arena Lukas Norrman Prova På bana 3
2016-04-16 Sundbybergs IK, lång Kerstin Rosengren D70
2016-04-16 Sundbybergs IK, lång Marcus Stenebo H12
2016-04-17 Solna OK, medel Svante Sandvik H10
2016-04-17 Solna OK, medel Marcus Stenebo H12
2016-04-17 Solna OK, medel Kerstin Rosengren D70
2016-04-17 Solna OK, medel Ulla-Britt Åleborg D85
2016-04-23 Enskede-Hellas dubbeln, lång Marcus Stenebo H12
2016-04-23 Enskede-Hellas dubbeln, lång Ulla-Britt Åleborg D85
2016-04-23 Enskede-Hellas dubbeln, lång Svante Sandvik H10
2016-04-23 Uppsala möte, medel Hampus Brunander Challenge H10
2016-04-23 Uppsala möte, medel Kerstin Rosengren D70
2016-04-24 Enskede-Hellas dubbeln, medel Olle Pettersson Gradin ÖM 5
2016-04-24 Uppsala möte, lång Kerstin Rosengren D70
2016-04-24 Uppsala möte, lång Marcus Stenebo H12
2016-04-30 Järladubbeln, lång Svante Sandvik H10
2016-04-30 Järladubbeln, lång Marcus Stenebo H12
2016-04-30 Järladubbeln, lång Kerstin Rosengren D70
2016-05-01 Järladubbeln, medel Kerstin Rosengren D70
2016-05-01 Järladubbeln, medel Tomas Henriksson H40
2016-05-05 Järfälla OK, lång Lars Håkan Sandvik H50
2016-05-05 Järfälla OK, lång Marcus Stenebo H12
2016-05-06 Bromma-Vällingby, medel Marcus Stenebo H12
2016-05-06 Bromma-Vällingby, medel Svante Sandvik H10
2016-05-06 Bromma-Vällingby, medel Filip Brunander H18
2016-05-06 Bromma-Vällingby, medel Madeleine Limpar D50
2016-05-06 Bromma-Vällingby, medel Maria von Schmalensée  D21
2016-05-07 Swedish League #6, Kuxaträffen Johan Persson H18 E 2
2016-05-07 Roslagshelg, lång Lars Håkan Sandvik H21
2016-05-07 Roslagshelg, lång Kerstin Rosengren D70
2016-05-08 Roslagshelg, medel Marcus Stenebo H12
2016-05-08 Roslagshelg, medel Maja Sandvik D14
2016-05-10 DM sprint, Stockholm Lukas Sjöblom U2
2016-05-10 DM sprint, Stockholm Kerstin Rosengren D70
2016-05-12 Ungdomsserien #1, krets norr 1 Ted Lagerström U1
2016-05-12 Ungdomsserien #1, krets norr 1 Marcus Stenebo H12
2016-05-12 Ungdomsserien #1, krets norr 1 Liam Hall H12 K
2016-05-12 Ungdomsserien #1, krets norr 1 Svante Sandvik H10
2016-05-12 Ungdomsserien #1, krets norr 1 Edvin Siggestedt H16 K
2016-05-12 Ungdomsserien #1, krets norr 1 Alva Spennare D16 K
2016-05-12 Ungdomsserien #1, krets norr 1 Samuel Lindén H14
2016-05-12 Ungdomsserien #1, krets norr 1 Linnea Nordin D12
2016-05-18 Stockholm City Cup #1 Marcus Stenebo H12
2016-05-21 Tour de Medelpad #1, Sundsvall Svante Sandvik H10
2016-05-22 Tour de Medelpad #2, Sundsvall Svante Sandvik H10
2016-05-22 Faxeträffen, lång Tomas Henriksson H40
2016-05-24 Ungdomsserien #2, krets norr 1 Alva Spennare D16 K
2016-05-24 Ungdomsserien #2, krets norr 1 Svante Sandvik H10
2016-05-24 Ungdomsserien #2, krets norr 1 Ted Lagerström U1
2016-05-24 Ungdomsserien #2, krets norr 1 Sofia Ivers D14
2016-05-24 Ungdomsserien #2, krets norr 1 Marcus Stenebo H12
2016-06-01 Stockholm City Cup #3 Marcus Stenebo Jaktstart H12
2016-06-11 Slottssprinten, individuell Marcus Stenebo H12
2016-06-11 Slottssprinten, 2-mannastafett Viktor Sone, Marcus Stenebo H24
2016-07-01 Eskilstuna weekend, Etapp 1 Kerstin Rosengren D70
2016-07-02 Eskilstuna weekend, Etapp 2 Kerstin Rosengren D70
2016-07-03 Eskilstuna weekend, Etapp 3 Kerstin Rosengren D70
2016-07-03 Eskilstuna weekend, totalt Kerstin Rosengren D70
2016-07-04 Trekvällars, Etapp 1 lång Svante Sandvik H10
2016-07-04 Trekvällars, Etapp 1 lång Oskar Daniels H21
2016-07-06 Trekvällars, Etapp 3 lång Ulla Molin D50
2016-07-06 Trekvällars, Etapp 3 lång Ludvig Stolpe-Östman ÖM 1
2016-07-06 Trekvällars, totalt Svante Sandvik H10
2016-07-06 Trekvällars, totalt Oskar Daniels H21
2016-07-06 Tjust 2-dagars, dag 2 lång Marcus Stenebo H12
2016-07-10 Gotlands 2-dagars, etapp 2 Liam Hall H12 K
2016-07-10 Gotlands 2-dagars, totalt Liam Hall H12 K
2016-07-12 Gotlands 3-dagars, etapp 1 Fredrik Sone H45
2016-07-13 Gotlands 3-dagars, etapp 2 Madeleine Limpar D50
2016-07-14 Gotlands 3-dagar, etapp 3 Svante Sandvik H10
2016-07-14 Gotlands 3-dagar, etapp 3 Jonas Hallman ÖM 8
2016-07-22 Morokulien 2-dagars, etapp 2 medel Marcus Stenebo H12
2016-07-24 O-ringen Sälen, etapp 1 Lars Håkan Sandvik H50-2
2016-07-26 O-ringen Sälen, etapp 3 Ludvig Östman H12 K
2016-07-27 O-ringen Sälen, MtbO (totalt) Anders Frisk MTB-O H21
2016-08-06 Medeltidskampen, etapp 1 Maja Sandvik D14
2016-08-06 Medeltidskampen, etapp 1 Svante Sandvik H10
2016-08-06 Medeltidskampen, etapp 2 Maja Sandvik D14
2016-08-06 Medeltidskampen, etapp 2 Svante Sandvik H10
2016-08-07 Medeltidskampen, etapp 3 Maja Sandvik D14
2016-08-07 Medeltidskampen, etapp 3 Svante Sandvik H10
2016-08-14 Attundadubbeln, medel Sofia Ivers D14
2016-08-14 Attundadubbeln, medel Svante Sandvik H10
2016-08-14 Attundadubbeln, medel Greta Sandvik U1
2016-08-20 Långhundradubbeln, medel Kerstin Rosengren D70
2016-08-20 Långhundradubbeln, medel Marcus Stenebo H12
2016-08-20 Långhundradubbeln, medel Svante Sandvik H10
2016-08-21 Långhundradubbeln, lång Kerstin Rosengren D70
2016-08-21 Långhundradubbeln, lång Marcus Stenebo H12
2016-08-23 Ungdomsserien, regionsfinal norr Nicolas Barboza H16 K
2016-08-23 Ungdomsserien, regionsfinal norr Vilma Nilsson D12
2016-08-23 Ungdomsserien, regionsfinal norr Svante Sandvik H10
2016-08-23 Ungdomsserien, regionsfinal norr Marcus Stenebo H12
2016-08-27 OL-rounden 1, dag 1 lång Anna Strand D45
2016-08-27 OL-rounden 1, dag 1 lång Viktor Sone H12
2016-08-27 OL-rounden 1, dag 1 lång Fredrik Sone H45
2016-08-27 DM medel, Norrbotten Oskar Daniels H21
2016-08-28 Täby OK, lång Svante Sandvik H10
2016-08-28 Täby OK, lång Kerstin Rosengren D70
2016-08-28 Täby OK, lång Sofia Ivers D14
2016-08-28 OL-rounden, dag 2 medel Anna Strand D45
2016-08-28 OL-rounden, dag 2 medel Viktor Sone H12
2016-09-03 DM lång, Stockholm Ted Lagerström U2
2016-09-03 DM lång, Stockholm Kerstin Rosengren D70
2016-09-03 DM lång, Stockholm Marcus Stenebo H12
2016-09-03 DM lång, Stockholm Greta Sandvik U1
2016-09-03 DM lång, Stockholm Lars Håkan Sandvik H50
2016-09-04 DM medel, Stockholm Kerstin Rosengren D70
2016-09-04 DM medel, Stockholm Marcus Stenebo H12
2016-09-04 DM medel, Stockholm Fredrik Sone H45
2016-09-09 DM natt, Stockholm Kerstin Rosengren D70
2016-09-09 DM natt, Stockholm Fredrik Sone H45
2016-09-11 DM stafett, Stockholm F Sone, F Stenebo, LH Sandvik H150
2016-09-11 DM stafett, Stockholm E Ivers, S Sandvik, V Sone, M Stenebo H12
2016-09-11 DM stafett, Stockholm G Sandvik, G Palmaer, M Nylander, L Pyyny, T Lagerström Ung 12
2016-09-18 Luffarnas långdistans Svante Sandvik H10
2016-09-18 Luffarnas långdistans Marianne Henke D21 K
2016-09-18 Luffarnas långdistans Sofia Ivers D16
2016-09-18 Luffarnas långdistans Fredrik Sone H40
2016-09-18 Luffarnas långdistans Marcus Stenebo H14
2016-09-24 OK Österåker, medeldistans Tomas Henriksson H40
2016-09-24 OK Österåker, medeldistans Lars Håkan Sandvik H50
2016-09-24 OK Österåker, medeldistans Annika Lindberg D45
2016-09-24 Österåkerskaveln M Stenebo, V Sone, S Sandvik, E Jonsson, E Ivers H12
2016-09-25 Skräddartorpsträffen Svante Sandvik H12
2016-09-25 Skräddartorpsträffen Anna Strand D45
2016-10-01 Skärmjakten, lång Maria von Schmalensée  D40
2016-10-02 Ungdomsseriefinalen, sprint Marcus Stenebo H12
2016-10-09 25mannakorten Ted Lagerström U2
2016-10-09 25mannakorten Lars Håkan Sandvik H50
2016-10-16 Motionsorientering Granskog Ann-Christine Schunnesson ÖM 5
2016-10-16 Motionsorientering Granskog Jonas Hallman ÖM 8
2016-10-22 Helg utan Älg, etapp 1 lång Svante Sandvik H10
2016-10-23 Helg utan Älg, etapp 2 medel Svante Sandvik H10
2016-10-23 Helg utan Älg, etapp 2 medel Viktor Sone H12
2016-10-23 Helg utan Älg, etapp 2 medel Fredrik Sone H45
2016-10-23 Helg utan Älg, etapp 2 medel Greta Sandvik U1
2016-10-23 Helg utan Älg, totalt Svante Sandvik H10
2016-10-23 Helg utan Älg, totalt Fredrik Sone H45
2016-10-29 Nordcupen, deltävling 1 Marcus Stenebo H14
2016-10-29 Nordcupen, deltävling 1 Viktor Sone H12
2016-10-29 Nordcupen, deltävling 1 Sofia Ivers D14
2016-11-06 Höstlunken Svante Sandvik ÖM 3
2016-11-06 Höstlunken Lars Håkan Sandvik ÖM 9
2016-11-06 DM ultralång, Västmanland Fredrik Sone H45
2016-11-06 DM ultralång, Västmanland Viktor Sone H12
2016-11-12 Nordcupen, deltävling 2 Viktor Sone H12
2016-11-19 Nordcupen, deltävling 3 Sofia Ivers D14
2016-11-19 Nordcupen, deltävling 3 Viktor Sone H12
2016-11-26 Nordcupen, deltävling 4 Sofia Ivers D14
2016-11-26 Nordcupen, deltävling 4 Marcus Stenebo H14
2016-11-26 Nordcupen, deltävling 4 Hailey Buhre D12 K
2016-11-26 Nordcupen, deltävling 4 Gustav Palmaer U2
2016-12-03 Nordcupen, deltävling 5 Viktor Sone H12
2016-12-03 Nordcupen, deltävling 5 Lovisa Nilsson D14
2016-12-03 Nordcupen, deltävling 5 Gustav Palmaer U2
2016-12-03 Nordcupen, totalt Sofia Ivers D14
2016-12-03 Nordcupen, totalt Marcus Stenebo H14
2016-12-03 Nordcupen, totalt Viktor Sone H12

 Listan uppdateras allt eftersom under säsongen, enligt resultat som publiceras i Eventor.

Uppdaterad: 16 JAN 2017 13:41 Skribent: Lena Buhre
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Attunda OK - Orientering
Jörgen Karlsson, Mäster Henriks Allé 37
19274 Sollentuna

Kontakt:
Tel: +46708951600
E-post: info@attundaorienter...

Se all info

Partners


Puustelli