Hoppa till sidans innehåll

Vinnarlistan 2017


Attunda Orientering Vinnarlistan 2017    
         
Datum   Tävling Namn Klass
2017-02-04   Stockholm Indoor Cup, etapp 1 Marcus Stenebo H14
2017-02-04   Stockholm Indoor Cup, etapp 1 Christopher Wilestedt SIC Herrar
2017-02-05   Stockholm Indoor Cup, etapp 2 Marcus Stenebo H14
2017-02-05   Stockholm Indoor Cup, totalt Malin Strömqvist D12
2017-02-05   Stockholm Indoor Cup, totalt Marcus Stenebo H14
2017-03-25   Nyköpingsorienteringen Marcus Stenebo H14
2017-03-25   Nyköpingsorienteringen Ulrica Hellström ÖM 3
2017-04-01   Aprilskämtet Marcus Stenebo H14
2017-04-01   Aprilskämtet Sofia Ivers D16
2017-04-01   Aprilskämtet Vilma Nilsson D12
2017-04-02   Aprilflämtet Marcus Stenebo H14
2017-04-02   Aprilflämtet Sofia Ivers D16
2017-04-02   Aprilflämtet Vilma Nilsson D12
2017-04-07   Grymnatta Fredrik Sone H45
2017-04-09   Lidingös medel Samuel Björklund ÖM 5
2017-04-09   Rånässtafetten Madeleine Limpar, Ulla Molin, Anna Strand D45
2017-04-16   Bruksdubbeln, lång Fredrik Sone H45
2017-04-17   Enskede/Skogsluffarna, dag 2 lång Erica Blyth D21 K
2017-04-17   Enskede/Skogsluffarna, dag 2 lång Niklas Henriksson H45
2017-04-17   Enskede/Skogsluffarna, dag 2 lång Vilma Nilsson D12
2017-04-17   Enskede/Skogsluffarna, dag 2 lång Marcus Stenebo H14
2017-04-22   Uppsala möte, medel Vilma Nilsson D12
2017-04-22   Uppsala möte, medel Lena Nilsson D40
2017-04-23   Haningeträffen, lång Marcus Stenebo H14
2017-04-29   Polkaluffen Samuel Lindén H16
2017-04-29   Polkaluffen Ludvig Lindén H18
2017-05-01   Silverjakten Jörgen Karlsson H60
2017-05-04   Ungdomsserien #1, krets norr 1 Marcus Stenebo H14
2017-05-04   Ungdomsserien #1, krets norr 1 Mia Lagerström U1
2017-05-04   Ungdomsserien #1, krets norr 1 Ted Lagerström H10
2017-05-04   Ungdomsserien #1, krets norr 1 Ida Hellström D12
2017-05-04   Ungdomsserien #1, krets norr 1 Joel Wallner U2
2017-05-06   Järlas medeldistans Lars Håkan Sandvik H50
2017-05-06   Järlas medeldistans Marcus Stenebo H14
2017-05-06   Järlas medeldistans Kristina Frisk D70
2017-05-06   Järlas medeldistans Fredrik Sone H45
2017-05-06   Roslagshelg, lång Ulla Molin D50
2017-05-07   Roslagshelg, medel Malte Hallman U1
2017-05-07   Roslagshelg, medel Ted Lagerström H10
2017-05-07   Roslagshelg, medel Ulla Molin D50
2017-05-07   Roslagshelg, medel Anders Hallmén H65
2017-05-07   Roslagshelg, medel Marcus Stenebo H14
2017-05-10   Sprint-DM Marcus Stenebo H14
2017-05-10   Sprint-DM Edvin Wallner U1
2017-05-10   Sprint-DM Joel Wallner U2
2017-05-17   Stockholm City Cup #1 Marcus Stenebo H14
2017-05-19   Sommarlägret Sprint Marcus Stenebo H14
2017-05-20   Vikingträffen, dag 1 lång Sofia Ivers D16
2017-05-21   Vikingträffen, dag 2 medel Sofia Ivers D16
2017-05-23   Ungdomsserien #2, krets norr 1 Marcus Stenebo H14
2017-05-23   Ungdomsserien #2, krets norr 1 Joel Wallner H12 K
2017-05-23   Ungdomsserien #2, krets norr 1 Malin Strömqvist D12
2017-05-25   IFK Mora, dag 1 lång Sofia Ivers D16
2017-05-25   IFK Mora, dag 1 lång Ludvig Lindén H18
2017-05-25   IFK Mora, dag 1 lång Marcus Stenebo H14
2017-05-26   Västerbottens 3-dagars, dag 1 sprint Madeleine Limpar D50
2017-05-27   IFK Mora, dag 2 sprint Fredrik Sone H45
2017-05-27   Västerbottens 3-dagars, dag 2 lång Madeleine Limpar D50
2017-05-28   Hälsingehelg, dag 4, Forsarännet, medel Niklas Henriksson H45
2017-05-28   IFK Mora, dag 3 medel Lars Håkan Sandvik H45
2017-05-31   Stockholm City Cup #2 Marcus Stenebo H14
2017-05-31   Stockholm City Cup #2 Ida Hellström D12
2017-06-07   Stockholm City Cup #3 Ludvig Lindén H16
2017-06-07   Stockholm City Cup #3 Marcus Stenebo Jaktstart H14
2017-06-10   Slottsprinten Lars Håkan Sandvik H50
2017-06-10   Slottsprinten Marcus Stenebo H14
2017-06-10   Slottsprinten Anna Strand D45
2017-06-28   Idre 3-dagars, etapp 2 medel Lars Håkan Sandvik H50
2017-06-29   Idre 3-dagars, etapp 3 lång Johannes Knutas H21 K
2017-06-29   Idre 3-dagars, totalt Lars Håkan Sandvik H50
2017-07-03   Trekvällars, etapp 1 Lars Håkan Sandvik H50
2017-07-04   Trekvällars, etapp 2 Lars Håkan Sandvik H50
2017-07-05   Trekvällars, etapp 3 Kristina Frisk D70
2017-07-05   Trekvällars, totalt Kristina Frisk D70
2017-07-08   Gotlands 2-dagars, etapp 1 Kerstin Rosengren D70
2017-07-09   Gotlands 2-dagars, etapp 2 Kerstin Rosengren D70
2017-07-09   Gotlands 2-dagars, etapp 2 Sofia Ivers D16
2017-07-09   Gotlands 2-dagars, totalt Kerstin Rosengren D70
2017-07-11   Gotlands 3-dagars, etapp 1 Kerstin Rosengren D70
2017-07-11   Gotlands 3-dagars, etapp 1 Lars Håkan Sandvik H45
2017-07-12   Gotlands 3-dagars, etapp 2 Sofia Ivers D16
2017-07-13   Gotlands 3-dagars, etapp 3 Harald Eriksson Langet ÖM 3
2017-07-13   Gotlands 3-dagars, etapp 3 Jonas Hallman ÖM 8
2017-07-19   Morokuliens 2-dagars, etapp 1 Marcus Stenebo H14
2017-07-20   Morokuliens 2-dagars, totalt Marcus Stenebo H14
2017-07-23   O-ringen Arvika, etapp 1 Marcus Stenebo H13
2017-07-27   O-ringen Arvika, etapp 4 Marcus Stenebo H13
2017-07-28   O-ringen Arvika, etapp 5 Marcus Stenebo H13
2017-07-28   O-ringen Arvika, etapp 5 Kristina Frisk D70
2017-07-28   O-ringen Arvika, totalt Marcus Stenebo H13
2017-08-12   Norrlandsmästerskapen, medel Maria von Schmalensée  D40
2017-08-13   Tuna Ting Ted Lagerström H10
2017-08-13   OK Rhoden Sofia Ivers D16
2017-08-13   OK Rhoden Fredrik Sollenberg ÖM 1
2017-08-19   Hemfosadubbeln, lång Fredrik Sone H45
2017-08-19   Hemfosadubbeln, lång Marcus Stenebo H14
2017-08-19   Långhundradubbeln, medel Maria von Schmalensée  D40
2017-08-19   Långhundradubbeln, medel Leif Nordin H70
2017-08-19   Långhundradubbeln, medel Ted Lagerström H10
2017-08-19   Långhundradubbeln, medel Björn-Ove Pettersson H55
2017-08-20   Hemfosadubbeln, medel Marcus Stenebo H14
2017-08-20   Hemfosadubbeln, medel Fredrik Sone H45
2017-08-20   Hemfosadubbeln, medel Anna Strand D45
2017-08-20   Långhundradubbeln, lång Tomas Henriksson H40
2017-08-20   Långhundradubbeln, lång Kerstin Rosengren D70
2017-08-23   Ungdomsserien, region norr Joel Wallner H12 K
2017-08-23   Ungdomsserien, region norr Marcus Stenebo H14
2017-08-23   Ungdomsserien, region norr Vilma Nilsson D12
2017-08-23   Ungdomsserien, region norr Ted Lagerström H10
2017-08-23   Ungdomsserien, region norr Mia Lagerström U1 Flickor
2017-08-26   Sundbybergs IK Joel Björklund H12 K
2017-08-26   Sundbybergs IK Marcus Stenebo H14
2017-08-26   Sundbybergs IK Ted Lagerström H10
2017-08-27   Waxholms OK Ted Lagerström H10
2017-08-27   Waxholms OK Marcus Stenebo H14
2017-09-02   Väsby OK, DM medel Jörgen Karlsson H60
2017-09-02   Väsby OK, DM medel Marcus Stenebo H14
2017-09-02   Väsby OK, DM medel Fredrik Sone H45
2017-09-03   Järfälla OK, DM lång Joel Wallner H12 K
2017-09-03   Järfälla OK, DM lång Edvin Wallner U2
2017-09-03   Järfälla OK, DM lång Fredrik Sone H45
2017-09-03   Järfälla OK, DM lång Marcus Stenebo H14
2017-09-03   Järfälla OK, DM lång Ulla Molin D50
2017-09-03   Järfälla OK, DM lång Oskar Daniels H21
2017-09-03   Järfälla OK, DM lång Lars Håkan Sandvik H50
2017-09-03   Järfälla OK, DM lång Björn-Ove Pettersson H55
2017-09-08   Hellas Orientering, DM natt Kerstin Rosengren D70
2017-09-08   Hellas Orientering, DM natt Maria von Schmalensée  D40
2017-09-08   Hellas Orientering, DM natt Monica Roos D50
2017-09-08   Hellas Orientering, DM natt Marcus Stenebo H14
2017-09-10   OK Ravinen, DM stafett Greta Sandvik, Sara Strömqvist, Linda Strömqvist Ung 12
2017-09-10   OK Ravinen, DM stafett Fredrik Sone, Fredrik Stenebo, Lars Håkan Sandvik H150
2017-09-16   Attunda OK, lång Marcus Stenebo H14
2017-09-16   Attunda OK, lång Ted Lagerström H10
2017-09-17   KFUM Örebro, SM final lång, final D Simon Martelius H21
2017-09-17   Attunda OK, medel Marcus Stenebo H16
2017-09-17   Attunda OK, medel Vilma Nilsson D12
2017-09-17   Attunda OK, medel Malte Hallman U1
2017-09-23   Bergslagsträffen Fredrik Sone H45
2017-09-23   OK Österåker, medel Maria von Schmalensée  D21
2017-09-23   OK Österåker, medel Ann-Christine Schunnesson D60
2017-09-23   OK Österåker, medel Lars Håkan Sandvik H50
2017-09-23   Valbo AIF, medel Catharina Jäderberg D50
2017-09-23   Veteran-SM, medel Ulla Molin D50
2017-09-23   Österåkerskaveln Nina Persson (Haninge SOK), Lovisa Nilsson, Alma Hellström, Sofia Ivers D15-20
2017-09-23   Österåkerskaveln Ida Hellström, Malin Strömqvist, Vilma Nilsson D12
2017-09-30   Gustavsbergs OK Anna Strand D45
2017-09-30   Gustavsbergs OK Ulla Molin D50
2017-10-01   Snättringe SK, Ungdomsseriefinalen Marcus Stenebo H14
2017-10-07   25-manna öppna klasser Lars Håkan Sandvik ÖM 8
2017-10-08   25manna medeln Mia Lagerström U1
2017-10-08   25manna medeln Marcus Stenebo H14
2017-10-08   25manna medeln Lars Håkan Sandvik H60-1
2017-10-21   Helg utan Älg, etapp 1 Sara Hellström U1
2017-10-21   Helg utan Älg, etapp 1 Ida Hellström D12
2017-10-21   Helg utan Älg, etapp 1 Maria von Schmalensée  D35
2017-10-22   Helg utan Älg, etapp 2 Sara Hellström U1
2017-10-22   Helg utan Älg, etapp 2 Ida Hellström D12
2017-10-22   Helg utan Älg, totalt Maria von Schmalensée  D35
2017-10-22   Oktoberracet Madeleine Limpar D50
2017-10-28   Nordcupen #1 Attunda OK Marcus Stenebo H14
2017-10-28   Nordcupen #1 Attunda OK Ted Lagerström H10
2017-10-28   Nordcupen #1 Attunda OK Malte Hallman U1
2017-11-05   Höstlunken Marcus Stenebo H14
2017-11-11   Nordcupen #2 Sundbybergs IK Matilda Sjöblom D12 K
2017-11-11   Nordcupen #2 Sundbybergs IK Sofia Ivers D16
2017-11-11   Nordcupen #2 Sundbybergs IK Malte Hallman U1
2017-11-11   Nordcupen #2 Sundbybergs IK Ida Hellström D12
2017-11-11   Nordcupen #2 Sundbybergs IK Ted Lagerström H10
2017-11-11   Nordcupen #2 Sundbybergs IK Marcus Stenebo H14
2017-11-12   Novembertävlingarna, lång Lars Håkan Sandvik H45
2017-11-12   Novembertävlingarna, lång Lukas Sjöblom ÖM 3
2017-11-18   Nordcupen #3 Waxholms OK Vilma Nilsson D12
2017-11-18   Nordcupen #3 Waxholms OK Ted Lagerström H10
2017-11-18   Nordcupen #3 Waxholms OK Marcus Stenebo H14
2017-11-18   Viken Indoor, etapp 1 Madelene Barboza Damer Easy
2017-11-18   Viken Indoor, etapp 1 Christopher Wilestedt Herrar
2017-11-19   Viken Indoor, etapp 2 Greta Sandvik D10
2017-11-19   Viken Indoor, etapp 2 Christopher Wilestedt Herrar
2017-11-19   Viken Indoor, totalt Svante Sandvik H12
2017-11-19   Viken Indoor, totalt Christopher Wilestedt Herrar
2017-11-25   Nordcupen #4 Järfälla OK Vilma Nilsson D12
2017-11-25   Nordcupen #4 Järfälla OK Viktor Sone H14
2017-11-25   Nordcupen #4 Järfälla OK Sofia Ivers D16
2017-12-02   Nordcupen #5 Täby OK Marcus Stenebo H14
2017-12-02   Nordcupen #5 Täby OK Malte Hallman U1
2017-12-02   Nordcupen #5 Täby OK Vilma Nilsson D12
2017-12-02   Nordcupen totalt Sofia Ivers D16
2017-12-02   Nordcupen totalt Marcus Stenebo H14
2017-12-02   Nordcupen totalt Vilma Nilsson D12
2017-12-02   Nordcupen totalt Ted Lagerström H10
2017-12-02   Nordcupen totalt Malte Hallman U1
         
         
     


Listan uppdateras allteftersom under säsongen, enligt vad som publiceras på Eventor.

Uppdaterad: 08 DEC 2017 12:01 Skribent: Lena Buhre
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Attunda OK - Orientering
Jörgen Karlsson, Mäster Henriks Allé 37
19274 Sollentuna

Kontakt:
Tel: +46708951600
E-post: info@attundaorienter...

Se all info

Partners


Puustelli