Hoppa till sidans innehåll

Vinnarlistan 2018


Attunda Orientering Vinnarlistan 2018    
       
Datum Tävling Namn Klass
2018-02-03 Stockholm Indoor Cup, etapp 1 Marcus Stenebo H14
2018-02-04 Stockholm Indoor Cup, etapp 2 Marcus Stenebo H14
2018-03-16 Sumpnatta Marcus Stenebo H14
2018-03-16 Sumpnatta Fredrik Stenebo H50
2018-03-18 Romeleträffen, lång Maria von Schmalensée D45
2018-04-02 Kringelträffen Ted Lagerström H10
2018-04-02 Kringelträffen Maria von Schmalensée D45
2018-04-08 MIK-medeln Marcus Stenebo H14
2018-04-08 MIK-medeln Maria von Schmalensée D45
2018-04-14 Täby OK, lång Anna Strand D45
2018-04-14 Täby OK, lång Marcus Stenebo H14
2018-04-15 Täby OK, medel Gustav Wirén H16
2018-04-15 Täby OK, medel Marcus Stenebo H14
2018-04-15 Täby OK, medel Erica Blyth D35
2018-04-21 IFK Lidingö Marcus Stenebo H16
2018-04-21 IFK Lidingö Ulla Molin  D50
2018-04-22 Järfälla OK Malte Hallman U1
2018-04-22 Järfälla OK Marcus Stenebo H14
2018-04-22 Järfälla OK Maria von Schmalensée D45
2018-05-01 DM sprint, Järla Orientering Marcus Stenebo H14
2018-05-03 Attunda OK, Ungdomsserien #1 Hailey Buhre D14 K
2018.05-03 Attunda OK, Ungdomsserien #1 Malte Hallman U2
2018-05-03 Attunda OK, Ungdomsserien #1 Samuel Lindén H16
2018-05-03 Attunda OK, Ungdomsserien #1 Sofia Ivers D16
2018-05-03 Attunda OK, Ungdomsserien #1 Greta Sandvik D10
2018-05-03 Attunda OK, Ungdomsserien #1 Ted Lagerström H12
2018-05-03 Attunda OK, Ungdomsserien #1 Isak Brissman U3
2018-05-05 Haningeträffen Svante Sandvik H12
2018-05-05 Haningeträffen Marcus Stenebo H14
2018-05-05 Roslagshelg, lång Ulla Molin D50
2018-05-06 Roslagshelg, medel Malte Hallman U2 kort
2018-05-06 Roslagshelg, medel Lukas Henriksson U1
2018-05-06 Roslagshelg, medel Ulla Molin D50
2018-05-06 Roslagshelg, medel Tomas Henriksson H40
2018-05-06 Roslagshelg, medel Björn-Ove Pettersson H60
2018-05-08 DM sprint, Uppland, OLGY Madeleine Limpar D50
2018-05-10 Närkekvartetten, dag 1 lång Marcus Stenebo H14
2018-05-12 Närkekvartetten, dag 3 lång Marcus Stenebo H14
2018-05-13 Närkekvartetten, dag 4 medel Marcus Stenebo H14
2018-05-15 Waxholms OK, Ungdomsserien #2 Sofia Ivers D16
2018-05-15 Waxholms OK, Ungdomsserien #2 Malte Hallman U2
2018-05-15 Waxholms OK, Ungdomsserien #2 Ellinor Bartels D12 K
2018-05-15 Waxholms OK, Ungdomsserien #2 Greta Sandvik D10
2018-05-15 Waxholms OK, Ungdomsserien #2 Ida Hellström D14
2018-05-16 Stockholm City Cup #1 Marcus Stenebo H14
2018-05-23 Stockholm City Cup #2 Marcus Stenebo H14
2018-05-26 Bollnästräffen, medel Mia Lagerström U1
2018-05-26 OK Måsens Ungdomstävling Lars Håkan Sandvik H50
2018-05-26 OK Måsens Ungdomstävling Lars Håkan Sandvik ÖM 8
2018-05-27 Bollnästräffen, lång Ted Lagerström H12
2018-05-27 DM sprint, Gotland Malte Hallman U2
2018-05-30 Stockholm City Cup #3 Marcus Stenebo Jaktstart H14
2018-06-01 Ösaträffen, dag 1, medel Björn-Ove Pettersson H60
2018-06-09 Slottssprinten Lars Håkan Sandvik H50
2018-06-09 Slottssprinten Christopher Wilestedt H20
2018-06-09 Slottssprinten, tvåmannastafett Svante Sandvik & Ted Lagerström H24
2018-06-09 Slottssprinten, tvåmannastafett Jesper Åkesson (JOK) & Marcus Stenebo H32
2018-06-24 Idreveckan Fjäll-O Karin Jäderberg D17-20 K
2018-06-24 Idreveckan Fjäll-O Svante Sandvik H12
2018-06-25 Idresprinten Jörgen Karlsson H60
2018-06-26 Idre 3-dagars, etapp 1 lång Jörgen Karlsson H60
2018-06-26 Idre 3-dagars, etapp 1 lång Lars Håkan Sandvik H50
2018-06-27 Idre 3-dagars, etapp 2 medel Lars Håkan Sandvik H50
2018-06-27 Idre 3-dagars, etapp 2 medel Karin Jäderberg D17-20 K
2018-06-28 Idre 3-dagars, etapp 3 lång Karin Jäderberg D17-20 K
2018-06-28 Idre 3-dagars, etapp 3 lång Lars Håkan Sandvik H50
2018-06-28 Idre 3-dagars totalt Karin Jäderberg D17-20 K
2018-06-28 Idre 3-dagars totalt Lars Håkan Sandvik H50
2018-06-30 3+3 Sälen, etapp 2 lång Mia Lagerström U1
2018-07-02 Trekvällars, etapp 1 Björn-Ove Pettersson H60
2018-07-02 Trekvällars, etapp 1 Maria von Schmalensée D45
2018-07-03 Trekvällars, etapp 2 Maria von Schmalensée D45
2018-07-04 Trekvällars, etapp 3 Anna Gerhardsson ÖM 3
2018-07-04 Trekvällars, etapp 3 Maria von Schmalensée D45
2018-07-04 Trekvällars, etapp 3 Svante Sandvik H12
2018-07-04 Trekvällars totalt Maria von Schmalensée D45
2018-07-04 Trekvällars totalt Björn-Ove Pettersson H60
2018-07-07 Gotlands 2-dagars, etapp 1 medel Jonas Hallman H35
2018-07-07 Gotlands 2-dagars, etapp 1 medel Greta Sandvik D10
2018-07-07 Gotlands 2-dagars, etapp 1 medel Svante Sandvik H12
2018-07-08 Gotlands 2-dagars, etapp 2 lång Greta Sandvik D10
2018-07-08 Gotlands 2-dagars totalt Svante Sandvik H12
2018-07-08 Gotlands 2-dagars totalt Greta Sandvik D10
2018-07-08 Morokulien 2-dagars, etapp 2 Fredrik Stenebo H50 
2018-07-10 Mastloppet Karl-Gunnar Karnebäck ÖM 4
2018-07-11 Gotlands 3-dagars, etapp 2 medel Svante Sandvik H12
2018-07-12 Gotlands 3-dagars, etapp 3 lång Christian Redtzer H20
2018-07-12 Gotland 3-dagars totalt Svante Sandvik H12
2018-07-12 Gotlands 3-dagars totalt Jenny Hallman ÖM 7
2018-07-13 Hallands 3-dagars, etapp 1 medel Jörgen Karlsson H60
2018-07-17 Skärgårdssprinten, etapp 1  Greta Sandvik U2
2018-07-18 Skärdgårdssprinten, etapp 2 Edvin Wallner U2
2018-07-18 Skärgårdssprinten totalt Greta Sandvik U2
2018-07-22 O-ringen Höga Kusten, etapp 1 lång Lars Håkan Sandvik H50-1
2018-07-22 O-ringen Höga Kusten, etapp 1 lång Marcus Stenebo H14
2018-07-25 O-ringen Höga Kusten, etapp 3 medel Olle Pettersson Gradin 3-dagars Svår 3,5 km
2018-07-27 O-ringen Höga Kusten, etapp 5 lång Daniel Wallner 3-dagars Lätt 2,5 km
2018-07-27 O-ringen Höga Kusten, etapp 5 lång Lars Håkan Sandvik H50-1
2018-07-27 O-ringen Höga Kusten, etapp 5 lång Olle Pettersson Gradin 3-dagars Svår 3,5 km
2018-07-27 O-ringen Höga Kusten, totalt Marcus Stenebo H14
2018-07-27 O-ringen Höga Kusten, totalt Olle Pettersson Gradin 3-dagars Svår 3,5 km
2018-08-04 Medeltidskampen, etapp 1 sprint Catharina Jäderberg D55
2018-08-04 Medeltidskampen, etapp 1 sprint Greta Sandvik D10
2018-08-04 Medeltidskampen, etapp 2 medel Greta Sandvik D10
2018-08-04 Medeltidskampen, etapp 2 medel Svante Sandvik H14
2018-08-04 Medeltidskampen, etapp 2 medel Catharina Jäderberg D55
2018-08-05 Grövelsjöorienteringen Daniel Roos H21
2018-08-05 Medeltidskampen, etapp 3 lång Svante Sandvik H14
2018-08-05 Medeltidskampen, etapp 3 lång Greta Sandvik D10
2018-08-05 Medeltidskampen totalt Lars Håkan Sandvik H21
2018-08-05 Medeltidskampen totalt Svante Sandvik H14
2018-08-05 Medeltidskampen totalt Greta Sandvik D10
2018-08-11 Bruksdubbeln, medel Ted Lagerström H12
2018-08-12 Bruksdubbeln, lång Mia Lagerström U2
2018-08-12 Bruksdubbeln, lång Ola Lagerström H50
2018-08-12 Bruksdubbeln, lång Nina Ivers D45
2018-08-12 Rodhenmedeln Kerstin Rosengren D70
2018-08-12 Rodhenmedeln Margareta Hallmén D65
2018-08-12 Rodhenmedeln Tomas Henriksson H40
2018-08-18 Långhundradubbeln, medel Lena Nilsson D45
2018-08-12 Långhundradubbeln, medel Viktor Sone H14
2018-08-12 Långhundradubbeln, medel Ted Lagerström H12
2018-08-12 Långhundradubbeln, medel Ulla Molin D50
2018-08-19 Svartviksmedeln Maria von Schmalensée D45
2018-08-19 Svartviksmedeln Lars Håkan Sandvik H50
2018-08-19 Svartviksmedeln Marcus Stenebo H14
2018-08-25 DM lång, Stockholm Laura D'Angelo D21 K
2018-08-25 DM lång, Stockholm Mia Lagerström U2
2018-08-25 DM lång, Stockholm Marcus Stenebo H14
2018-08-25 DM lång, Stockholm Ulla Molin D50
2018-08-25 DM lång, Stockholm Sofia Ivers D16
2018-08-26 DM medel, Stockholm Sofia Ivers D16
2018-08-26 DM medel, Stockholm Marcus Stenebo H14
2018-08-26 DM medel, Stockholm Lars Håkan Sandvik H50
2018-08-29 Ungdomsserien, regionsfinal norr Nora Elkert U2 Flickor
2018-08-29 Ungdomsserien, regionsfinal norr Marcus Stenebo H16
2018-08-31 Ungdoms-SM Sprint Gustav Wirén H16
2018-09-01 OL-Rounden, Dag 1 medel Anna Strand D45
2018-09-01 OL-Rounden, Dag 1 medel Fredrik Sone H50
2018-09-01 Ulrikadubbeln, medel Oskar Daniels H21
2018-09-02 OL-Rounden, Dag 2 lång Anna Strand D45
2018-09-02 Tyresöorienteringen Lena Nilsson D45
2018-09-02 Tyresöorienteringen Ulla Molin D50
2018-09-02 Tyresöorienteringen Marcus Stenebo H16
2018-09-02 Tyresöorienteringen Malte Hallman U2
2018-09-08 Skärdgårdsdubbeln, lång Sofia Ivers D16
2018-09-08 Skärdgårdsdubbeln, lång Anna Strand D45
2018-09-08 Skärdgårdsdubbeln, lång Lars Håkan Sandvik H50
2018-09-08 Skärdgårdsdubbeln, lång Marcus Stenebo H14
2018-09-08 Linnéklassikern, medel Ted Lagerström H12
2018-09-09 Skärdgårdsdubbeln, medel Greta Sandvik D10
2018-09-09 Skärdgårdsdubbeln, medel Svante Sandvik H12
2018-09-09 Vandrarringens höstträff Mia Lagerström U2
2018-09-09 Vandrarringens höstträff Ted Lagerström H12
2018-09-15 Österåkerskaveln Lovisa Nilsson, Maja Sandvik, Alma Hellström, Sofia Ivers D15-20
2018-09-15 Österåkerskaveln Viktor Sone, Elis Ivers, Marcus Barboza, Joel Wallner, Marcus Stenebo H14
2018-09-15 OK Österåker, medel Ann-Christine Schunnesson D60
2018-09-15 OK Österåker, medel Tomas Henriksson H40
2018-09-15 SM Medel, publiktävling Oskar Daniels ÖM 8
2018-09-16 Waxholms OK Lars Håkan Sandvik H50
2018-09-16 Waxholms OK Marcus Stenebo H14
2018-09-21 DM natt, Stockholm Marcus Stenebo H14
2018-09-21 DM natt, Stockholm Maria von Schmalensée D45
2018-09-21 DM natt, Stockholm Fredrik Sone H50
2018-09-21 DM natt, Stockholm Ted Lagerström H12
2018-09-23 DM stafett, Stockholm Viktor Sone, Elis Ivers, Marcus Barboza, Joel Wallner, Marcus Stenebo H14
2018-09-29 Ungdomsserien, final Nora Elkert U2 Flickor
2018-09-29 Ungdomsserien, final Malte Hallman U2 Pojkar
2018-09-29 Ungdomsserien, final Marcus Stenebo H14
2018-09-29 VÖOL-dubbeln Dag 1 Kerstin Rosengren D70
2018-09-29 VÖOL-dubbeln Dag 1 Jörgen Karlsson H60
2018-09-30 VÖOL-dubbeln Dag 2 Malte Hallman U2
2018-09-30 VÖOL-dubbeln Dag 2 Sofia Ivers D16
2018-09-30 VÖOL-dubbeln Dag 2 Greta Sandvik D10
2018-09-30 VÖOL-dubbeln Dag 2 Kerstin Rosengren D70
2018-09-30 VÖOL-dubbeln Dag 2 Viktor Sone H14
2018-09-30 VÖOL-dubbeln Dag 2 Ann-Christine Schunnesson D60
2018-09-30 VÖOL-dubbeln Dag 2 Fredrik Sone H50
2018-09-30 VÖOL-dubbeln Dag 2 Ulla Molin D50
2018-10-07 25mannamedeln Marcus Stenebo H14
2018-10-13 Helg utan Älg, etapp 1 Greta Sandvik D10
2018-10-14 Helg utan Älg, etapp 2 Greta Sandvik D10
2018-10-14 Helg utan Älg, etapp 2 Lars Håkan Sandvik ÖM 8
2018-10-14 Helg utan Älg, etapp 2 Svante Sandvik H12
2018-10-14 Helg utan Älg, etapp 2 Terese Herlin D21 K
2018-10-14 Helg utan Älg, totalt Terese Herlin D21 K
2018-10-14 Helg utan Älg, totalt Svante Sandvik H12
2018-10-14 Helg utan Älg, totalt Greta Sandvik D10
2018-10-20 Daladubbeln stafett Ludvig Lange (TMOK) & Marcus Stenebo  H14
2018-10-21 Daladubbeln patrull Ludvig Lange (TMOK) & Marcus Stenebo  H14
2018-10-27 Nordcupen, deltävling 1 Waxholm Svante Sandvik H12
2018-10-27 Nordcupen, deltävling 1 Waxholm Malte Hallman U2
2018-11-04 Höstlunken, patrull Einar Eriksson & Lydia Kahn HD40 Mix
2018-11-04 Höstlunken, patrull Madeleine Limpar & Anders Holmqvist (SSK) HD50 Mix
       
   

 

Listan uppdateras allteftersom under säsongen enligt resultat publicerade på Eventor.

Uppdaterad: 05 AUG 2018 20:22
Skribent: Lena Buhre
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Attunda OK - Orientering
Lena Buhre, Lomvägen 345
19256 Sollentuna

Kontakt:
Tel: +46702334107
E-post: This is a mailto link

Se all info

Partners


Puustelli