Hoppa till sidans innehåll

Vinnarlistan 2019


Attunda Orientering Vinnarlistan 2019    
       
Datum Tävling Namn Klass
2019-01-26 Gävle Indoor Sara Strömqvist D14
2019-02-03 Stockholm Indoor Cup, etapp 2 Marcus Stenebo H16
2019-02-03 Stockholm Indoor Cup, totalt Marcus Stenebo H16
2019-03-17 Gustavsbergs OK, medel Greta Sandvik D10
2019-03-17 Gustavsbergs OK, medel Ulla Molin D55
2019-03-23 Nyköpingsorientering Ted Lagerström H12
2019-03-31 Kringelträffen, dag 2 Joel Wallner ÖM 7
2019-03-31 Kringelträffen, dag 2 Jonthan Blyth INSK
2019-03-31 Kringelträffen, dag 2 Greta Sandvik D10
2019-03-31 Kringelträffen, dag 2 Ulla Molin D55
2019-04-05 Grymnatta Christian Redtzer ÖM 9
2019-04-05 Grymnatta Tomas Henriksson H45
2019-04-06 Lännamedeln Marcus Stenebo H16
2019-04-06 Lännamedeln Ted Lagerström H12
2019-04-06 Lännamedeln Maria von Schmalensée D45
2019-04-06 Lännamedeln Lovisa Nilsson D18
2019-04-07 Rånässtafetten Viktor Sone, Elis Ivers, Marcus Stenebo H13-16
2019-04-07 Rånässtafetten Ulla Molin, Anna Lindskoog Petersson D55
2019-04-13 Mörtsjödubbeln, lång Lars Håkan Sandvik H50
2019-04-14 Mörtsjödubbeln, medel Elliot Jonsson U4
2019-04-19 Påskorienteringen Ted Lagerström H12
2019-04-19 Torsås OK Marcus Stenebo H16
2019-04-20 Påskmedeln Madeleine Limpar D50
2019-04-20 Uppsala möte, sprint Ted Lagerström H12
2019-04-21 Anebyorienteringen, medel Emeli Grafström D35
2019-04-21 OK Klemmingen/Södertälje IF Marcus Stenebo H16
2019-04-22 IFK Enskede, lång Marcus Stenebo H16
2019-04-22 Uppsala möte, lång Ted Lagerström H12
2019-04-28 OL-Rounden dag 2 Anna Strand D45
2019-05-01 IFK Lidingö medeldistans Marcus Stenebo H16
2019-05-01 IFK Lidingö medeldistans Ulla Molin D55
2019-05-02 OK Österåker, Ungdomsserien #1 Greta Sandvik D10
2019-05-02 OK Österåker, Ungdomsserien #1 Ted Lagerström H12
2019-05-02 OK Österåker, Ungdomsserien #1 Malcom Törnqvist U3
2019-05-03 Swedish League #4 sprint Sofia Ivers D18
2019-05-04 Swedish League #5 medel Ludvig Lindén H20
2019-05-04 Swedish League #5 medel Sara Strömqvist U4
2019-05-04 Roslagshelg, lång Ulla Molin D55
2019-05-05 Swedish League #6 final, lång Ted Lagerström H12
2019-05-05 Roslagshelg, medel Ulla Molin D55
2019-05-05 Roslagshelg, medel Anne-Christine Schunnesson D60
2019-05-08 Sprint-DM Täby OK Ted Lagerström H12
2019-05-08 Sprint-DM Täby OK Marcus Stenebo H16
2019-05-08 Sprint-DM Täby OK Sofia Ivers D18
2019-05-08 Sprint-DM Täby OK Maria von Schmalensée D45
2019-05-08 Sprint-DM Täby OK Ulla Molin D55
2019-05-12 Gävleloppet lång Tomas Henriksson H45
2019-05-14 Täby OK, Ungdomsserien #2 Linnéa Sandström U3
2019-05-14 Täby OK, Ungdomsserien #2 Filip Sone U1
2019-05-14 Täby OK, Ungdomsserien #2 Marcus Stenebo H16
2019-05-14 Täby OK, Ungdomsserien #2 Nora Elkert D12 K
2019-05-14 Täby OK, Ungdomsserien #2 Joel Wallner H14
2019-05-14 Täby OK, Ungdomsserien #2 Ted Lagerström H12
2019-05-15 Stockholm City Cup #1 Marcus Stenebo H16
2019-05-19 Närkakvartetten, dag 4 lång Ted Lagerström H12
2019-05-22 Stockholm City Cup #2 Marcus Stenebo H16
2019-05-24 StOF Sommarläger, medel Ted Lagerström H12
2019-05-24 StOF Sommarläger, medel Marcus Stenebo H16
2019-05-28 Stockholm City Cup #3 Marcus Stenebo H16 Jaktstart
2019-05-31 OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1 Fredrik Stenebo H50
2019-05-31 OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1 Marcus Stenebo H20
2019-05-31 SM sprint, publiktävling medel Margaretha Hallmén D65
2019-05-31 Övikssprinten Ulrik Ivers H50
2019-05-31 Övikssprinten Elis Ivers H16
2019-06-01 OL-skytte, klassisk, Svenska Cupen #2 Marcus Stenebo H20
2019-06-02 OL-skytte, stafett Terese Herlin, Andreas Frediksson Propaganda
2019-06-02 Slottssprinten Melker Hallman U1
2019-06-02 Slottssprinten Jonas Hallman ÖM 8
2019-06-02 Slottssprinten, 2-mannastafett Sara Strömqvist, Linda Strömqvist D24
2019-06-02 Slottssprinten, 2-mannastafett Nicolas Barboza, Malin Strömqvist Motion Öppen
2019-06-02 Slottssprinten, 2-mannastafett Madelene Barboza, Jenny Wallner Dam Öppen
2019-06-09 Ösaträffen, lång Sofia Ivers D18
2019-06-23 Idrefjällveckan Fjäll-O Jörgen Karlsson H60
2019-06-25 Idrefjällveckan 3-dagars, etapp 1 Jörgen Karlsson H60
2019-06-25 Idrefjällveckan 3-dagars, totalt Jörgen Karlsson H60
2019-06-29 3+3 i Sälen, etapp 2 Ted Lagerström H12
2019-06-30 3+3 i Sälen, totalt Ted Lagerström H12
2019-07-01 Ravinens Trekvällars, etapp 1 Greta Sandvik D10
2019-07-01 Ravinens Trekvällars, etapp 1 Maria von Schmalensée D45
2019-07-01 Ravinens Trekvällars, etapp 1 Lars Håkan Sandvik H50
2019-07-02 Ravinens Trekvällars, etapp 2 Maria von Schmalensée D45
2019-07-02 Ravinens Trekvällars, etapp 2 Margaretha Hallmén D65
2019-07-02 Tjust 2-dagars, dag 1 Marcus Stenebo H16
2019-07-03 Ravinens Trekvällars, etapp 3 Maria von Schmalensée D45
2019-07-03 Trekvällars, totalt Maria von Schmalensée D45
2019-07-03 Tjust 2-dagars, dag 2 Marcus Stenebo H16
2019-07-05 Eskilstuna Weekend, etapp 1 Ted Lagerström H12
2019-07-06 OL-skytte, massstart, SM Samuel Lindén H20
2019-07-06 Gotlands 2-dagars, etapp 1 medel Kerstin Rosengren D70
2019-07-06 Gotlands 2-dagars, etapp 1 medel Lars Håkan Sandvik H50
2019-07-06 Gotlands 2-dagars, etapp 1 medel Lars Håkan Sandvik ÖM 8
2019-07-06 Eskilstuna Weekend, etapp 2 Ted Lagerström H12
2019-07-07 Eskilstuna Weekend, totalt Ted Lagerström H12
2019-07-07 Gotlands 2-dagars, etapp 2 lång Fredrik Sone H50
2019-07-07 Gotlands 2-dagars, etapp 2 lång Kerstin Rosengren D70
2019-07-07 Gotlands 2-dagars, totalt Lars Håkan Sandvik H50
2019-07-07 Gotlands 2-dagars, totalt Kerstin Rosengren D70
2019-07-07 Morokulien dag 2 Karin Stenebo D50
2019-07-09 Gotlands 3-dagars, etapp 1 medel Jenny Hallman ÖM 7
2019-07-09 Gotlands 3-dagars, etapp 1 medel Anne-Christine Schunnesson D60
2019-07-09 Gotlands 3-dagars, etapp 1 medel Lars Håkan Sandvik H50
2019-07-09 Gotlands 3-dagars, etapp 1 medel Maria von Schmalensée D45
2019-07-10 Gotlands 3-dagars, etapp 2 medel Maja Sandvik D18
2019-07-11 Gotlands 3-dagars, etapp 3 lång Greta Sandvik D10
2019-07-11 Gotlands 3-dagars, etapp 3 lång Maja Sandvik D18
2019-07-11 Gotlands 3-dagars, etapp 3 lång Kerstin Rosengren D70
2019-07-11 Gotlands 3-dagars, totalt Lars Håkan Sandvik H50
2019-07-11 Gotlands 3-dagars, totalt Anne-Christine Schunnesson D60
2019-07-21 O-ringen Kolmården träningsrace Ted Lagerström OL Lätt 4,0
2019-07-22 O-ringen Kolmården, etapp 1 lång Marcus Stenebo H15
2019-07-22 O-ringen Kolmården, etapp 1 lång Anne-Christine Schunnesson D60 K
2019-07-22 O-ringen Kolmården, etapp 1 lång Ola Lagerström Etappstart-Lätt 10,0
2019-07-23 O-ringen Kolmården, etapp 2 lång Marcus Stenebo H15
2019-07-23 O-ringen Kolmården, etapp 2 lång Ted Lagerström H12
2019-07-23 O-ringen Kolmården, etapp 2 lång Anne-Christine Schunnesson D60 K
2019-07-23 O-ringen Kolmården, etapp 2 lång Ola Lagerström Etappstart-Lätt 10,0
2019-07-25 O-ringen Kolmården, etapp 3 lång Marcus Stenebo H15
2019-07-25 O-ringen Kolmården, etapp 3 lång Ola Lagerström Etappstart-Lätt 10,0
2019-07-26 O-ringen Kolmården, etapp 4 medel Anne-Christine Schunnesson D60 K
2019-07-27 O-ringen Kolmården, etapp 5 lång Ted Lagerström H12
2019-07-27 O-ringen Kolmården, totalt Marcus Stenebo H15
2019-07-27 O-ringen Kolmården, totalt Anne-Christine Schunnesson D60 K
2019-08-03 Obygdshelgen, dag 1 Sofia Ivers D17-20 K
2019-08-03 Medeltidskampen, etapp 1 medel Mikael Wirén H55
2019-08-03 Medeltidskampen, etapp 1 medel Anne-Christine Schunnesson D60 
2019-08-03 Medeltidskampen, etapp 1 medel Jenny Hallman D35
2019-08-04 Medeltidskampen, etapp 3 lång Jenny Hallman D35
2019-08-04 Medeltidskampen, etapp 3 lång Mikael Wirén H55
2019-08-04 Medeltidskampen, totalt Jenny Hallman D35
2019-08-10 Tuna Ting, dag 1 medel Elis Ivers H16
2019-08-10 Tuna Ting, dag 1 medel Anna Strand D45
2019-08-11 Gränsjakten i Strömstad, etapp 2 Axel Wrådhe H21
2019-08-11 Gränsjakten i Strömstad, totalt Axel Wrådhe H21
2019-08-11 Tuna Ting, dag 2 lång Anna Strand D45
2019-08-17 Långhundradubbel, medel Greta Sandvik D10
2019-08-17 Långhundradubbel, medel Madeleine Limpar D50
2019-08-17 DM Norrbotten, lång Kristina Nygren Frisk D70
2019-08-18 Långhundradubbel, lång Lena Nilsson D45
2019-08-23 MTBO, USM/JSM/SM/VSM, sprint Ted Lagerström H12
2019-08-24 Åvingedubbeln, lång Sofia Ivers D18 E
2019-08-24 Åvingedubbeln, lång Thomas Pettersson H21
2019-08-24 Åvingedubbeln, lång Daniel Jönsson H21 K
2019-08-24 Åvingedubbeln, lång Lars Håkan Sandvik H50
2019-08-25 Åvingedubbeln, medel Marcus Stenebo H16
2019-08-25 Åvingedubbeln, medel Lars Håkan Sandvik H50
2019-08-25 Åvingedubbeln, medel Ted Lagerström H12
2019-08-25 Åvingedubbeln, medel Maja Sandvik D18
2019-08-25 Åvingedubbeln, medel Olle Pettersson Gradin H18
2019-08-28 Ungdomsserien, region Norr Marcus Stenebo H16
2019-08-28 Ungdomsserien, region Norr Nora Elkert D12 K
2019-08-31 DM Stockholm, medel Ted Lagerström H12
2019-08-31 DM Stockholm, medel Melker Hallman U1
2019-09-01 DM Stockholm, lång Marcus Stenebo H16
2019-09-01 DM Stockholm, lång Mia Lagerström D10
2019-09-01 DM Stockholm, lång Ulla Molin D55
2019-09-01 DM Stockholm, lång Laura D'Angelo D21 K
2019-09-06 DM Stockholm, natt Lars Håkan Sandvik H50
2019-09-08 DM Stockholm, stafett Anna Strand, Annika Lindberg, Ulla Molin D150
2019-09-08 DM Stockholm, stafett T. Lagerström, M. Hallman, A. Antonsson, M. Lagerström, E. Wallner H12

Listan uppdateras allteftersom enligt Eventor.
Uppdaterad: 06 JAN 2019 12:55 Skribent: Lena Buhre
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Attunda OK - Orientering
Jörgen Karlsson, Mäster Henriks Allé 37
19274 Sollentuna

Kontakt:
Tel: +46708951600
E-post: This is a mailto link

Se all info

Partners


Puustelli