Hoppa till sidans innehåll

Vinnarlistan 2021


Attunda Orientering Vinnarlistan 2021    
       
Datum Tävling Namn Klass
2021-06-12 Umeå OK, lång Anders Hallmén H65
2021-06-13 Umeå OK, medel Anders Hallmén H65
2021-07-02 3+3 Sälen, dag 1, medel Daniel Roos H21 E
2021-07-02 3+3 Sälen, dag 1, medel Anna Strand D50
2021-07-02 3+3 Sälen, dag 1, medel Joel Wallner H16
2021-07-02 3+3 Sälen, dag 1, medel Viktor Sone H18 E
2021-07-03 3+3 Sälen, dag 2, lång Mia Lagerström D10
2021-07-03 3+3 Sälen, dag 2, lång Ted Lagerström H14
2021-07-05 Ravinens 3-kvällars, etapp 1 Linnéa Daniels D21 K
2021-07-05 Ravinens 3-kvällars, etapp 1 Mia Lagerström D10
2021-07-05 Ravinens 3-kvällars, etapp 1 Ted Lagerström H14
2021-07-05 Ravinens 3-kvällars, etapp 1 Joel Wallner H16
2021-07-06 Ravinens 3-kvällars, etapp 2 Mia Lagerström D10
2021-07-06 Ravinens 3-kvällars, etapp 2 Ted Lagerström H14
2021-07-06 Ravinens 3-kvällars, etapp 2 Joel Wallner H16
2021-07-06 Tjust 2-dagars, dag 1 medel Emeli Grafström D35
2021-07-07 Ravinens 3-kvällars, etapp 3 Rebecca Järnving Medelsvår 3 km
2021-07-07 Ravinens 3-kvällars, etapp 3 Mia Lagerström D10
2021-07-07 Ravinens 3-kvällars, etapp 3 Ted Lagerström H14
2021-07-07 Ravinens 3-kvällars, etapp 3 Joel Wallner H16
2021-07-07 Ravinens 3-kvällars, etapp 3 Linnéa Daniels D21 K
2021-07-10 Fäbodloppet 2 -dagars, dag 1 Mia Lagerström D10
2021-07-10 Fäbodloppet 2 -dagars, dag 1 Joel Wallner D16
2021-07-11 Fäbodloppet 2-dagars, dag 2 Mia Lagerström D10
2021-07-11 Fäbodloppet 2-dagars, dag 2 Joel Wallner D16
2021-07-26 Blekinge 3-dagars, dag 1 + JVM test Mia Lagerström D10
2021-07-27 Blekinge 3-dagars, dag 2 Mia Lagerström D10
2021-07-27 Blekinge 3-dagars, dag 2 Marcus Stenebo H17-20
2021-07-28 Blekinge 3-dagars, dag 3 Mia Lagerström D10
2021-07-31 Barkenträffen dag 1 Joel Wallner H16
2021-07-31 Barkenträffen dag 1 Jenny Wallner D40
2021-07-31 Barkenträffen dag 1 Anna Strand D50
2021-08-01 OK Hällens medeldistans Mia Lagerström D10
2021-08-01 OK Hällens medeldistans Ted Lagerström H14
2021-08-01 Torsås OK Tomas Henriksson H45
2021-08-02 Barkenträffen dag 2 Filip Sone Lätt 2,5 km
2021-08-05 Stjärnorpsmedeln Jenny Wallner D40
2021-08-05 Stjärnorpsmedeln Mia Lagerström D12
2021-08-06 Tibrotrippel, fredagsmedeln Mia Lagerström Lätt 2,5 km
2021-08-07 Tibrotrippel, lördagsmedeln Mia Lagerström Lätt 2,5 km
2021-08-07 Tibrotrippel, lördagsmedeln Ted Lagerström H14
2021-08-07 Gardadubbeln, medel Alma Karlsson Mycket Lätt 2 km
2021-08-10 Grövelsjöorientering, dag 3, lång Ulla Molin D55
2021-08-11 Stockholms City Cup #1 Fredrik Sone H50
2021-08-11 Stockholms City Cup #1 Elly Kastenholm Tenn U2
2021-08-11 Ulrikamedeln Oskar Daniels H21
2021-08-14 Gladödubbeln, lång Emeli Grafström Svår 7 km
2021-08-14 Gladödubbeln, lång Ulla Molin D55
2021-08-14 Gladödubbeln, lång Fredrik Sone H50
2021-08-14 Gladödubbeln, lång Ted Lagerström H14
2021-08-14 Gladödubbeln, lång Maja Sandvik D20
2021-08-14 Gladödubbeln, lång Maria von Schmalensée D45
2021-08-14 Arosträffen Erica Blyth D35
2021-08-15 Gladödubbeln, medel Jenny Hallman Svår 3 km
2021-08-21 Nynäsdubbeln, lång Ulrik Ivers H50
2021-08-21 Nynäsdubbeln, lång Mia Lagerström D10
2021-08-24 & 25 Ungdomsserien, Regionfinal N Elly Kastenholm Tenn U3
2021-08-24 & 25 Ungdomsserien, Regionfinal N Filip Sone U2
2021-08-24 & 25 Ungdomsserien, Regionfinal N Ted Lagerström H14
2021-08-24 & 25 Ungdomsserien, Regionfinal N Vilma Nilsson D16
2021-08-24 & 25 Ungdomsserien, Regionfinal N Mia Lagerström D10
2021-08-27 Veteran-SM, sprint Anna Strand D50
2021-08-29 Haninge SOK, medel Maja Sandvik D20
2021-08-29 Haninge SOK, medel Anne-Christine Schunnesson D65
2021-09-04 IFK Lidingö, DM Medel Kerstin Rosengren D75
2021-09-04 IFK Lidingö, DM Medel Mia Lagerström D10
2021-09-04 IFK Lidingö, DM Medel Lars Håkan Sandvik H55
2021-09-05 IFK Lidingö, DM Lång Ted Lagerström H14
2021-09-05 IFK Lidingö, DM Lång Lars Håkan Sandvik H55
2021-09-05 IFK Lidingö, DM Lång Ulla Molin D55
2021-09-10 Söders-Tyresö, DM Natt Sofia Ivers D20
2021-09-10 Söders-Tyresö, DM Natt Ted Lagerström H14
2021-09-10 Söders-Tyresö, DM Natt Lars Håkan Sandvik H55
2021-09-11 Hellas Orientering, DM Sprint Filip Sone U2
2021-09-11 Hellas Orientering, DM Sprint Anna Strand D50
2021-09-11 Hellas Orientering, DM Sprint Lars Håkan Sandvik H55
2021-09-11 Hellas Orientering, DM Sprint Ted Lagerström H14
2021-09-11 Länna IF, DM Medel Uppland Jörgen Karlsson H65
2021-09-18 Lovödubbeln, lång Fabian Törnpvist H16
2021-09-18 Lovödubbeln, lång Anne-Christine Schunnesson D65
2021-09-18 Lovödubbeln, lång Lars Håkan Sandvik H50
2021-09-19 SM Lång, C-final Oskar Daniels H21
2021-09-19 Lovödubbeln, medel Kristina Nygren Frisk D75
2021-09-19 Lovödubbeln, medel Anne-Christine Schunnesson D65
2021-09-19 Lovödubbeln, medel Lars Håkan Sandvik H55
2021-09-19 Lovödubbeln, medel Ted Lagerström H14
2021-09-19 Torfejden, medel Jörgen Karlsson H65
2021-09-19 Bergslagsträffen Filip Sone Mycket Lätt 2 km
2021-09-25 OL-skytte, klassisk distans, SM Fredrik Stenebo H55
2021-09-25 Österåkerskaveln Ted Lagerström, Lukas Sjöblom, Edvin Wallner H14
2021-09-26 OK Norrvirdarnas hösttävling Emeli Grafström D40
2021-09-26 Solna OK medeldistans Elly Kastenholm Tenn U3
2021-09-26 Solna OK medeldistans Ulla Molin D55
2021-09-26 Solna OK medeldistans Filip Sone U2
2021-09-26 Solna OK medeldistans Edvin Wallner H14
2021-09-26 Solna OK medeldistans Jenny Wallner D40
2021-10-02 Ungdomsserien, final Ted Lagerström H14
2021-10-03 Järfälla OK medel Ida Kastenholm Tenn U3
2021-10-03 Järfälla OK medel Marcus Stenebo H18
2021-10-03 Järfälla OK medel Marcus Stenebo Svår 5 km
2021-10-03 Järfälla OK medel Filip Sone U2
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
  Uppdaterad 2021-10-03    

Resultat från Eventor, listan uppdateras allt eftersom.

Uppdaterad: 03 OKT 2021 22:25 Skribent: Lena Buhre
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Attunda OK - Orientering
Jörgen Karlsson, Mäster Henriks Allé 37
19274 Sollentuna

Kontakt:
Tel: +46708951600
E-post: info@attundaorienter...

Se all info

Partners


Puustelli