Hoppa till sidans innehåll

Resultat Skinkloppet 2019

15 DEC 2019 18:34
Här kommer resultaten från Skinkloppet den 14/12 i Ytterby. Stort grattis till vinnarna och tack till arrangörerna.
  • Skapad: 15 DEC 2019 18:34

Stort grattis till årets vinnare Sofia, Mats, Ola och Aino!

Även stort tack till årets arrangörer Simon, Roger och Ludwina och styrelsen som ordnande det efterföljande medlemsmötet.

Vi ser redan fram emot 2020 års Skinklopp arrangerat av Sofia, Mats och Ola som var bäst på att gissa sin respektive tid på banorna!

Lång      
Namn Gissad tid Tid Diff
Sofia Ivers 01:22:08 01:21:19 00:00:49
Thomas Pettersson 01:00:00 01:01:32 00:01:32
Lars Gerhardsson 01:18:22 01:21:46 00:03:24
Terese Herlin 01:23:06 01:18:37 00:04:29
Karl Enges 00:58:06 01:03:54 00:05:48
Tomas Henriksson 01:14:34 01:08:21 00:06:13
Elis Ivers 01:04:22 01:13:57 00:09:35
Joel Wallner 01:19:00 01:08:33 00:10:27
Emeli Grafström 01:36:00 01:23:02 00:12:58
Fredrik Stenebo 01:00:00 01:13:06 00:13:06
Magnus Strömqvist 01:23:00 01:38:01 00:15:01
Björn-Ove Pettersson 01:04:32 01:22:56 00:18:24
       
Mellan      
Namn Gissad tid Tid Diff
Mats Orbert 01:03:24 01:01:21 00:02:03
Monica Roos 01:12:14 01:16:36 00:04:22
Emma Miléus 01:30:00 01:25:36 00:04:24
Madelene Barboza 01:12:00 01:20:27 00:08:27
Lars Berzell 01:00:00 01:12:47 00:12:47
Daniel Wallner 01:35:00 01:22:01 00:12:59
Håkan Redtzer 01:00:00 01:16:39 00:16:39
Olle Pettersson Gradin 01:30:00 00:54:00 00:36:00
Erica Blyth 02:30:00 01:12:06 01:17:54
       
Kort      
Namn Gissad tid Tid Diff
Ola Lagerström 00:46:15 00:46:48 00:00:33
Mia Lagerström 00:46:00 00:46:44 00:00:44
Göran Larbo 00:54:30 00:53:34 00:00:56
Anders Hallmén 00:39:42 00:42:19 00:02:37
Ted Lagerström 00:38:27 00:34:29 00:03:58
Malin Strömqvist 00:50:00 00:44:10 00:05:50
Leif Nordin 00:59:00 01:07:01 00:08:01
Joel Björklund 00:59:13 00:49:44 00:09:29
Göran Frisk 00:38:00 00:49:44 00:11:44
Mose Grafström 00:55:00 01:09:34 00:14:34
Kristina Nygren Frisk 00:50:00 01:05:34 00:15:34
Margareta Hallmén 00:58:00 01:15:26 00:17:26
Edvin Wallner 01:40:00 Ej godkänd Ej godkänd
       
Mini:      
Namn Gissad tid Tid Diff
Aino Birgitta Redtzer 00:43:00 00:43:06 00:00:06
Erik Johansson 00:39:00 00:41:13 00:02:13
Linda Strömqvist 00:27:00 00:23:39 00:03:21
Sara Strömqvist 00:28:00 00:23:39 00:04:21
Emily Blyth 00:29:00 00:23:38 00:05:22
Peter Axelsson 00:39:00 00:32:13 00:06:47
Yvonne Roos 00:58:00 01:10:18 00:12:18
Hans Redtzer 00:25:00 00:43:04 00:18:04
       
Skribent: Lena Buhre
Epost: Adressen Gömd

banner2


Vinnarlistan 

Postadress:
Attunda OK - Orientering
Jörgen Karlsson, Mäster Henriks Allé 37
19274 Sollentuna

Kontakt:
Tel: +46708951600
E-post: This is a mailto link

Se all info

Partners


Puustelli