Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2019


2019-12-07 Luciacupen, Ekerö

WW9 23 kg
1. Juni Bond, BK Athén

2. Emilia Sazesh, Järfälla Brottarklubb

WW14 41 kg
1. Maleah Fre, BK Athén
2. Chanel Ghassemi, Järfälla Brottarklubb
3. Emmie Hedlund, Sandvikens Brottarklubb

WW14 49 kg
1. Stina Johansson, BK Athén
2. Minna Dölek, DIF Brottning

WW17 52 kg
1. Nelly Johansson, BK Athén
2. Gabriella Dannberg, Sandvikens Brottarklubb
3. Cassandra Dannberg, Sandvikens Brottarklubb

GR9 23 kg
1. Saleh Mammadhseynov, Spårvägen Wrestling
2. Alexander Tounosidis, Huddinge BK
3. Oskar Kassinen, Helsingin Painimiehet
4. Malik Baris, BK Athén

GR9 25 kg
1. Valter Starrin, Skå IK Brottning
2. Albin Kvant, Järfälla Brottarklubb
3. Leon Ahlin, Skå IK Brottning
4. Caspian Blomqvist, BK Athén

GR9 36 kg
1. Timus Dashiev, Huddinge BK
2. Herman Kulinich, Järfälla Brottarklubb
3. Ario Ameen, BK Athén
4. Rasmus Nordling, Caaro SK

GR11 32 kg
1. Elian Hedberg, BK Athén
2. Hamzat Adaev, Järfälla Brottarklubb
3. Ramazan Ataev, Väsby Brottarklubb
4. Vidar Schultz, Flens BK

GR11 40 kg
1. Elias Adine, Huddinge BK
2. Niyazi Erdogdu, Huddinge BK
3. Moritz Karlsson, BK Athén
4. Isak Safar, Väsby Brottarklubb

GR11 43 kg
1. Viggo Ekholm, Väsby Brottarklubb
2. Elias Lindgren, Järfälla Brottarklubb
3. Loke Ekenståhl, BK Athén
4. Filip Bohn, Flens BK

GR14 42 kg
1. Felix Silén, Enköpings Brottarklubb
2. Killian Unger, Spårvägen Wrestling
3. Zackaria Soltanian, BK Athén

GR14 47 kg
1. Jako Mandekov, Flens BK
2. Olle Andersson, Enköpings Brottarklubb
3. Hazbulat Adaev, Järfälla Brottarklubb
4. Hugo Skog Andersson, BK Athén

GR14 61 kg
1. Ivar Linner, BK Athén

2. Adam Yousfi, Spårvägen Wrestling
3. Felix Björklund, Väsby Brottarklubb
4. Kevin Zamani, Väsby Brottarklubb

GR14 67 kg
1. Gustav Hüttner, BK Athén
2. Daniel Bidbayrov, Järfälla Brottarklubb
3. Yasin Dölek, DIF Brottning

Klubbpoängen (20 deltagande klubbar)
1. Järfälla BK
2. BK Athén
3. Spårvägen Wrestling
4. Huddinge BK
5. Väsby BK
6. DIF Brottning
7. Caaro SK, Estland
8. Sandvikens BK
9. AIK Brottning


2019-11-30/12-01

Glentons Mästarmöte, Broby

GR11 32 kg
1. Elian Hedberg, BK Athén

2. Mansur Edigov, Alvesta BK
3. Isak Hidling, BK Atle
4. Mio Flink, Bjuvs BK
5. Ismail Isaev, Alvesta BK

GR14 68 kg
1. Oliver Farnestam, BK Pan
2. Rahim Mutalipov, Alvesta BK
3. Hugo Svahn, Klippans BK
4. Gustaf Hüttner, BK Athén
5. Arbi Bakalaev, Alvesta BK
6. Erik Havi, Bjuvs BK

WW14 42 kg
1. Maleah Fre, BK Athén
2. Isabella Gudmundsdottir, Dalby BK
3. Moa Bergström, Girlfighters BK
4. Mira Kronholm, BK Velo

WW17 53 kg
1. Nelly Johansson, BK Athén
2. Märta Dittlau, Girlfighters BK
3. Cornelia Gustavsson, Klippans BK
4. Linn Askelius, Varbergs Bois
5. Alva Sandberg, Helsingborgs Wrestling Team
6. Nellie Söderquist, BK Velo

WW23 59 kg
1. Ebba Sjöström, Hästveda BK
2. Shahad Awni, BK Athén



2019-11-17 Stålfejden, Sandviken

GR11 33 kg
1. Elian Hedberg, BK Athén

2. Lucas Mannervik, BK Athén
3. Simon Granholm, Norrtälje BK
4. Harry Johansson, Czarnecki Norbergs BK

GR11 38 kg
1. Alvin Thulinder, BK Loke
2. Olle Stavert, Sundsvalls AIK
3. Moritz Karlsson, BK Athén
4. Calle Holck, Sandvikens BK

GR11 43 kg
1. William Aflarenko, BK Loke
2. Pontus Bergman, BK Atlas
3. Oskar Löfgren, Norbergs BK
4. Loke Ekenståhl, BK Athén

GR14 62 kg
1. Viktor Bernhardsson, Sandvikens BK
2. Filip Löfgren, Norbergs BK
3. Ivar Linner, BK Athén
4. Adam Yousfi, Spårvägens BK

GR 82 kg
1. Johan Hedberg, BK Athén

2. Ruhulla Kharoti, Norbergs BK
3. Philip Svensson, Hallsbergs BK

GR 97 kg
1. Fredrik Sjödén, Sandvikens BK
2. Gevork Ghazarian, BK Athén
3. Sebastian Nygren, Arboga AK
4. Dennis Meijer, Töreboda BK

WW17 65 kg
1. Ella Martinsson, Norbergs BK
2. Fina Lappalainen, BK Athén

WW 62 kg
1. Nellie Florentin, Sandvikens BK
2. Shahad Awni, BK Athén

 

2019-11-09/10 14. Intern. Berliner Frauen- und Mädchenturnier, Berlin, Tyskland

WJB 42 kg
1. Julie Drechsel, RV Thalheim
2. Leah Melina Falkeid Samsonsen, Stavanger BK
3. Stella Orensztajn, Team Skåne
4. Salina Pham, 1. Luckenwalder SC
5. Maleah Fre, BK Athén
6. Mirijam Lindås Hansen, Lørenskog BK
7. Wiktoria Bochenek, HEROS Boguszow-Gorce
8. Lisa-Marie Kamper, AC Ückerath
9. Mina Witt, SV Preußen Berlin
10. Maria Skurat, UKS Kiekrz

J 50 kg
1. Taru Vainionpää, Kuortaneen Kunto
2. Estrella Dorado Marin, USA Colorado
3. Angelica Zettervall, Team Skåne
3. Amanda Tomczyk, MLUKS
5. Darina Matsola, Lwiw
5. Nelly Johansson, BK Athén
7. Maria Ferone, Team Liuzzi
8. Alicia Redor Pôle, Dijon
9. Veronika Moskalova, Team Khmelnytzki
10. Ebba Söderquist, Team Skåne



2019-11-02/03 Mälarcupen, Västerås

GR11 33 kg
1. Elian Hedberg, BK Athén

2. Yousef Ahmed, Västerås BK
3. Sixten Ekman, BK Snar
4. Simon Granholm, Norrtälje BK

GR 77 kg
1. Spencer Woods, USA
2. Simon Borkenhagen, AK 77
3. Lukas Ahlgren, AIK Brottning
4. Johan Hedberg, BK Athén

WW14 42 kg
1. Vera Sjölander, Härnösands BK
2. Maleah Fre, BK Athén
3. Aida Casalegno, Järvenpään Voimailijat
4. Stella Orensztajn, Helsingborgs Wrestling Team

WW 50 kg
1. Angelica Zettervall, Klippans BK
2. Nelly Johansson, BK Athén
3. Ellen Östman, Husums IF BK
4. Ebba Söderquist, Helsingborgs Wrestling Team

 

2019-10-12 Hallsbergsträffen, Hallsberg

GR9 35 kg
1. Timur Dashiev, Huddinge BK
2. Herman Kulinych, Järfälla BK
3. Isac Gustafsson, AK Stålpojkarna
4. Ario Ameen, BK Athén

GR11 33 kg
1. Elian Hedberg, BK Athén
2. Lucas Mannervik, BK Athén
3. Melvin Ghassemi, Järfälla BK
4. Oskar Fägersten, Hallsbergs BK

GR11 38 kg
1. Elias Adine, Huddinge BK
2. Theodor Wadell, Järfälla BK
3. Moritz Karlsson, BK Athén
4. Viktor Fredriksson, Lidköpings AS

GR14 44 kg
1. Teodor Larsson, Arboga Atletklubb
2. Felix Silén, Enköpings BK
3. Hugo Skog Andersson, BK Athén

GR14 57 kg
1. Bruno Dahlberg, Enköpings BK
2. Emir Ulosoy, Huddinge BK
3. Harry Eriksson, Västerås BK
4. Leon Sällberg, Sandvikens BK
5. Melker Rosell, BK Athén

GR14 62 kg
1. Hizri Ismailov, BK Orion
2. Melvin Eliasson, IK Starkado
3. Attila Yugur, Huddinge BK
4. Ivar Linner, BK Athén

GR14 68 kg
1. Gustav Hüttner, BK Athén

2. Yasin Dölek, DIF Brottning
3. Olle Almén, Sandvikens BK

WW17 65 kg
1. Engla Ekman, Kolsva IF
2. Märta Jansson, Hallsbergs BK
3. Fina Lappalainen, BK Athén

 

2019-10-09 Veteran-VM, Tbilisi, Georgien

Kategori C 78 kg
1. Sergey Russin, Kazakstan
2. Johan Hedberg, BK Athén, Sverige
3. Ercan Ayyildiz, Turkiet
3. Stanislav Zvarych, Ukraina


2019-10-05/06 Öresundsträffen, Helsingborg

WW14 42 kg
1. Vera Sjölander, Härnösands brottarklubb
2. Stella Orensztajn, Helsingborgs Wrestling Team
3. Ellen Lundgren, Sundsvalls AIK
4. Maleah Fre, BK Athén

WW17 53 kg
1. Nelly Johansson, BK Athén

2. Sofia Liljeberg, Helsingborgs Wrestling Team
3. My Kjellberg, Klippans BK
4. Sabrina Schönemann, Sportschule Frankfurt (Oder), Tyskland

 

2019-09-28 Hammarslaget, Hallstahammar

WW14 42 kg
1. Maleah Fre, BK Athén

2. Ella Jacobson, Eskilstuna GAK
3. Mira Gustafsson, Eskilstuna GAK
4. Moa Bergström, Girlfighters BK


2019-09-14 Bergslagscupen, Fagersta

GR11 32 kg
1. Santosh Tharmalingam, Norrtälje BK
2. Elian Hedberg, BK Athén
3. Lucas Mannervik, BK Athén
4. Simon Granholm, Norrtälje BK

GR11 40 kg
1. Olof Ludvigsson, Västerås BK
2. Ismail Tursunov, Spårvägens BK
3. Melker Selander, Sundsvalls AIK
4. Moritz Karlsson, BK Athén

GR11 44 kg
1. William Aflarenko, BK Loke
2. Pontus Bergman, BK Atlas
3. Loke Ekenståhl, BK Athén

GR14 64 kg
1. Viktor Bernhardsson, Sandvikens BK
2. Ivar Linner, BK Athén
3. Daniel Bidbayrov, Järfälla BK
4. Olle Almén, Sandvikens BK

GR14 70 kg
1. Gustav Hüttner, BK Athén
2. Gabriel Siaulys, Norbergs BK

WW14 41 kg
1. Ellen Lundgren, Sundsvalls AIK
2. Maleah Fre, BK Athén
3. Mira Gustafsson, Eskilstuna GAK
4. Gift Vestlin, Sandvikens BK

WW17 65 kg
1. Petra Åhlen, Sundsvalls AIK
2. Ella Martinsson, Norbergs BK
3. Märta Jansson, Hallsbergs BK
4. Fina Lappalainen, BK Athén

 

2019-07-06 Baltic Sea Youth Games, Karlstad

FS17 60 kg
1. Hadi Husseini, Swedish Nat. Youth team
2. Miatselitsa Rynat, Belarus
3. Maximilian Thoms, Mecklenburg - Vorpommern, Germany
4. Marwan Nazeer, BK Athén, Swedish Nat. Youth team


2019-05-25 Jussi Cup, Nykvarn

GR9 24 kg
1. Anthony Soudjian, Egak
2. Elias Holmqvist, Arboga Atletklubb
3. Caspian Blomqvist, BK Athén
4. Alexander Tounousidis, Huddinge BK

GR9 35 kg
1. Pavlos Tounousidis, Huddinge BK
2. Timor Dashiev, Huddinge BK
3. Benjamin Åberg, Nykvarns BF
4. Ario Ameen, BK Athén

GR11 30 kg
1. Ismail Isaev, Alvesta BK
2. Lukas Mannervik, BK Athén
3. Vidar Schultz, Flens BK
4. Vincent Brokstad, Egak
5. Melvin Ghassemi, Järfälla

GR11 31 kg
1. Santosh Tharmalingam, Norrtälje Brottarklubb
2. Elian Hedberg, BK Athén
3. Simon Granholm, Norrtälje Brottarklubb
4. Filip Garbell, Norrtälje Brottarklubb
5. William Söderbäck, Norrköping

GR11 37 kg
1. Elias Adine, Huddinge BK
2. Niyazi Erdogdu, Huddinge BK
3. Oskar Wesster, Egak
4. Moritz Karlsson, BK Athén
5. Adrian Tersler, Djurgården

GR11 42 kg
1. Max Lind, BK Atlas
2. Viggo Ekholm, Väsby
3. Timo Peltonen, Östhammars brottarklubb
4. Alexander Åberg, Nykvarns BF
5. Loke Ekenståhl, BK Athén

GR14 44 kg
1. Leon Hals, IFK Linköpings Brottarklubb
2. Gustav Wesster, Egak
3. Hugo Skog Andersson, BK Athén
4. Åke Liefvendahl, Nykvarns BF

GR14 62 kg
1. Viktor Bernhardsson, Sandvikens brottarklubb
2. Adam Yousfi, Spårvägen
3. Felix Stjärnborg, Finspång Aik
4. Ivar Linnér, BK Athén

GR14 68 kg
1. Viktor Wallin, Flens BK
2. Gustav Hüttner, BK Athén
3. Lukas Neuman, Nykvarns BF

WW14 42 kg
1. Maleah Fre, BK Athén
2. Gift Vestlin, Sandvikens brottarklubb
3. Emmie Hedlund, Sandvikens brottarklubb

Bästa klubb
1. Huddinge BK
2. Järfälla BK
3. BK Athén

 

2019-05-25 Veteran-SM, Norberg

GR35- B 78kg
1. Roger Sjöqvist, Örgryte BF
2. Mikael Andersson, Norbergs BK
3. Johan Hedberg, BK Athén
4. Kimmo Jokiniemi, AK Stålpojkarna



2019-05-18/19 Fristils-SM, Arboga

FS17 60 kg
1. Hadi Husseini, Västerås BK
2. Marwan Nazeer, BK Athén
3. Mark Loitto, IFK Linköpings BK
4. Tamim Ilibrahim, Husums IF BK

FS 60 kg
1. Moshtaba Habibi, BK Envig
2. Suleyman Qaderi, BK Athén
3. Farid Mirzai, Motala ABK
4. Zakki Golkari, Husums IF BK

FS 65 kg
1. Mortaza Mohamadi, Helsingborgs Wrestling Team
2. Temirkul Alykulov, BK Athén
3. Mostafa Kasiri, IFK Linköpings BK
4. Noorullah Qasemi, Borås BK

FS 70 kg
1. Arzhan Turatbekov, Norrköpings BK
2. Kantemir Bekarov, Björnekulla BK
3. Winshe Win, Husums IF BK
4. Shafi Bakhshi, BK Athén

FS 74 kg
1. Sheikh Gasanov, BK Athén

2. Zikerya Baizada, BK Envig
3. Emil Bertzel, Oskarshamns BK
4. Habib Ilaldayev, Husums IF BK

FS20 57 kg
1. Moshtaba Habibi, BK Envig
2. Zaekeria Ramani, BK Athén
3. Farid Mirzai, Motala ABK
4. Mohammed Faqirzada, BK Athén

FS20 61 kg
1. Inaya Mohseini, Västerås BK
2. Hannes Hofmann, BK Orion
3. Bashir Ahmadi, BK Athén
4. Mark Loitto, IFK Linköpings BK

FS20 92 kg
1. Hahmed Mirafghan, Husums IF BK
2. Alzhanbek Dagirov, BK Athén

Klubbpoängen totalt (29 deltagande klubbar)
1. Husums IF BK 27p
2. Västerås BK 25p
3. BK Athén 23p
4. IFK Linköpings BK 17p

 

2019-05-03/04 Nordiska Mästerskapen, Daugavpils, Lettland

Cadets WW 49 kg
1. Anne Svarstad, Norge
2. Lotta Vettenranta, Finland
3. Nelly Johansson, BK Athén, Sverige
4. Sanni Sarkkinen, Finland


2019-05-04 Solacupen, Karlstad

FS17 65 kg
1. Marwan Nazeer, BK Athén

2. Mark Loitto, IFK Linköping BK
3. Nihad Abbasli, IFK Linköping BK
4. Nicat Abbasli, IFK Linköping BK

FS 74 kg
1. Gholam Soltani, Hilti Akademi Nord
2. Patrik Jönsson, Uddevalla AK
3. Fredrik Jönsson, Uddevalla AK
4. Zaman Amiri, BK Athén


2019-04-27/28 Soft Touch Open, Göteborg

WW17 49 kg
1. Ellen Östman, Husum IF
2. Nelly Johansson, BK Athén
3. Susanna Moell Svensson, BK Bryggan
4. Märta Dittlau, Girlfighters BK

WW20 59 kg
1. Evelina Hulthén, Arboga AK
2. Nanny Jönsson, Dalby BK
3. Shahad Awni, BK Athén
4. Julie Dalsbotten, Kolbotn Bryting

 

2019-04-13 Lejoncupen, Linköping

FS11 39 kg
1. Pontus Bergman, BK Atlas
2. Viggo Ekholm, Väsby BK
3. Moritz Karlsson, BK Athén

FS11 42 kg
1. Adam Salangireew, Alvesta BK
2. Max Lindh, BK Atlas
3. Loke Ekenståhl, BK Athén

FS14 44 kg
1. Liam Svensson, Motala ABK
2. Leon Hals, IFK Linköpings BK
3. Viggo Gumér, IK Starkado
4. Hugo Skog Andersson, BK Athén

FS17 60 kg
1. Marwan Nazeer, BK Athén

2. Mark Loitto, IFK Linköpings BK
3. Maximilian Gregory Savlohti, Örebro AK
4. Tamim Ilbrahim, Husums IF

FS 57 kg
1. Zakki Golkari, Husums IF
2. Mohammad Faqirzada, BK Athén

FS 65 kg
1. Morteza Mohammed, Helsingborgs Wrestling Team
2. Yunes Soomiri, Borås BK
3. Bashir Ahmadi, BK Athén
4. Tobias Persson, IK Starkado

FS 97 kg
1. Zebihulah Ahmadi, Värnamo BK
2. Tobias Mathisen, Norrköping BK
3. Alzhanbek Dagirov, BK Athén

 

2019-04-06/07 Wasacupen, Mora

WW14 42 kg
1. Hannah Herneheim, Sundsvalls AIK
2. Agnes Lundgren, Sundsvalls AIK
3. Maleah Fre, BK Athén
4. Linnea Backman, Härnösand BK

GR14 68 kg
1. Viktor Wallin, Flens BK
2. Gustav Hüttner, BK Athén
3. Erik Pettersson, BK Loke
4. Gabriel Siaulys, Norbergs BK

GR 67 kg
1. Jarkko Wester, Enköping BK
2. Rikard Törnkvist, Östhammars BK
3. Elias Klingståhl, Falköpings ABK
4. Amir Yekpourfard, BK Athén

GR 72 kg
1. Mikael Karlsson, Skövde ABK
2. Samuel Nyberg, Sundsvalls AIK
3. Tomas Eriksson, Östhammars BK
4. Sheikh Gasanov, BK Athén

GR 87 kg
1. Kim Stenberg, Västerås BK
2. Linus Sjöholm, Falköpings ABK
3. Peter Englund, Kolsva IF
4. Benjamin Fjellström, BK Athén

GR 97 kg
1. Fredrik Sjöden, Sandvikens BK
2. Marcus Engström, Falköpings ABK
3. Leonard Swan, BK Athén
4. Robin Matsson, Mora Orsa BK



2019-03-23 Herrevadswingen, Kolbäck

FS9 22 kg
1. Mehdi Ahmadi, Norbergs BK
2. Isac Mannervik, BK Athén

FS11 31 kg
1. Santosh Tharmalingam, Uppsala AK
2. Elian Hedberg, BK Athén
3. William Söderbäck, Norrköpings BK

FS11 37 kg
1. Moritz Karlsson, BK Athén
2. Theodor Wadell, Järfälla BK
3. Anton Lundqvist, Mora-Orsa BK
4. Oskar Wesster, Eskilstuna GAK

FS11 43 kg
1. Oskar Löfgren, Norbergs BK
2. Turan Karan, Väsby BK
3. Loke Ekenstål, BK Athén
4. Alexander Åberg, Nykvarns BF

WW14 42 kg
1. Maleah Fre, BK Athén
2. Märta Klinga, Heby BK
3. Frida Olaison, Enköpings BK
4. Mira Gustafsson, Eskilstuna GAK



2019-03-09/10 FT-Cupen, Falköping

GR11 28 kg
1. Magomed Aydamirov, Alvesta BK
2. Lukas Mannervik, BK Athén
3. Allan Sörö, Trollhättans Atletklubb
4. Bror Hedqvist, BK Loke

GR11 29 kg
1. Jahangir Mandekov, Flens BK
2. Elian Hedberg, BK Athén
3. Albert Blom, Skövde ABK
4. Emil Gustavsson, Kungsbacka Brottarklubb

WW14 39 kg
1. Vera Sjölander, Härnösands brottarklubb
2. Maleah Fre, BK Athén
3. Stella Sörö, Team Västergötland
4. Amelia Sedig, Gällivare SK

GR17 92 kg
1. Ted Ljungberg, ÖIS
2. Mattias Malmberg, BK Starke
3. Robin Moberg, GR 17 Svenska Landslaget
4. Hamze Ehsani, BK Athén

GR 77 kg
1. Mehdi Zeidvand, Västerås BK
2. Arttu Kalliolevo, AIK Brottning
3. Johan Hedberg, BK Athén
4. Alexandru Carabet, Vellinge Brottarklubb


2019-03-02/03 Mälarcupen fristil, Västerås

FS11 30 kg
1. Shantosh Tharmalingam, Uppsala AK
2. Platon Yastrebov, Helsingin Painimiehet
3. Elian Hedberg, BK Athén
4. Izmail Izmailov, Eskilstuna GAK

WW14 39 kg
1. Maleah Fre, BK Athén
2. Ella Jacobsson, Eskilstuna GAK
3. Ellen Lundgren, Sundsvalls AIK
4. Märta Klinga, Heby BK

FS17 60 kg
1. Marwan Nazeer, BK Athén
2. Mark Loitto, IFK Linköpings BK
3. Hjalmar Trast, Trollhättans AK
4. Tamim Alibrahim, Husums IF BK

FS 57 kg
1. Moshtaba Habibi, BK Envig
2. Mohammad Faqirzada, BK Athén

FS 74 kg
1. Shafi Bakhshi, BK Athén

2. Rhaman Mirafghan Husums IF BK
3. Zikerya Baizade BK Envig
4. Habib Ilaldayev Husums IF BK

FS 86 kg
1. Khazmat Chimaev, BK Athén
2. Saijad Rajai, Helsingin Painimiehet
3. Sardar Timori, Husums IF BK
4. Mahdi Barbari, Uppsala AK

FS 97 kg
1. Samu Vilenius, Heinolan Isku
2. Mehdi Rashidipoor, Spårvägen Wrestling
3. Alzhanbek Dagirov, BK Athén

 

2019-02-23 Kolsvastädet

FS11 37 kg
1. Elliot Beyri, Hallstahammars BK
2. Viggo Ekholm, Väsby BK
3. Moritz Karlsson, BK Athén
4. Arian Fekri, Norbergs BK


2019-02-09/10 USM, Luleå

WW17 49 kg
1. Nelly Johansson, BK Athén
2. Tilda Svensson, Härnösands BK
3. Signe Gustavsson, BK Atle
4. My Kjellberg, Skurups SK

GR17 92 kg
1. Robin Moberg, AIK Brottning
2. Hamze Ehsani, BK Athén
3. Stelios Evangelou, Huddinge BK


2019-02-02/03 SM, Sundsvall

WW 65 kg
1. Elin Forsberg, BK Athén

2. Linnea Svensson, Eslöv AI Brottning

WW 76 kg
1. Denise Makota Ström, BK Athén
2. Bianca Kristensson, Skurups SK
3. Alva Lehnberg, BK Atlas


2019-01-12 Ostens Minnescup, Arboga

FS11 30 kg
1. Elian Hedberg, BK Athén
2. Santosh Tharmalingam, Uppsala AK
3. Yousef Ahmed, Västerås BK
4. William Söderbäck, Norrköpings BK

FS11 36 kg
1. William Sjödén, Sandvikens BK
2. Moritz Karlsson, BK Athén
3. Marlon Jensen, Västerås BK
4. Aron Allberg, Örebro AK

WW14 39 kg
1. Ella Jacobson, Eskilstuna GAK
2. Maleah Fre, BK Athén
3. Märta Klinga, Heby BK
4. Mira Gustafsson, Eskilstuna GAK

WW17 57 kg
1. Nelly Johansson, BK Athén
2. Tilda Svensson, Härnösands BK
3. Felicia Svensson, Hallsbergs BK
4. Signe Foxell, Kolsva IF Brottning



2019-01-12 Vättercupen GP, Huskvarna

GR 77 kg
1. Johan Hedberg BK Athén

2. Melvin Lindgren, Arboga AK
3. Elias Andersson, Marsvinsholms IF
4. Noel Nordkvist, BK Pan

Uppdaterad: 12 JAN 2019 21:06 Skribent: Fredrik Karlsson
Epost: Adressen Gömd


facebook


 

 

140609_VK_Puff2_190x140dpi

 Taxi Stockholm

Postadress:
BK Athen - Brottning
Bondegatan 10
11623 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info