Hoppa till sidans innehåll

Serietabeller 1953-



1953
Blekingeserien 
24 p  Konsum BK         
18 p  IFK Karlskrona    

12 p  BK Atlantic   
12 p  Konsum BK 2  
12 p  BK Mercurius   
  6 p  Karlskrona BK    
  0 p  I FK Karlskrona 

Inget B- Lag     
 
1954

Blekingeserien
30 p  Karlskrona BK 1
28 p  IFK Karlskrona 1
28 p  BK Mercurius 1
26 p  BK Atlantic 1
20 p  BK Atlantic 3
18 p  IFK Karlskrona 2 
14 p  IFK Karlskrona 3
10 p  BK Mercurius 2
 4 p  Karlskrona BK 2  
 2 p  BK Atlantic 2  

Inget B-lag

1955

Div 1 Småland Blekinge
24 p  IFK Karlskrona
20 p  BK Atlantic
20 p  BK Mercurius
16 p  Karlskrona BK
12 p  Östers IF
10 p  Växjö Norra
  6 p  Växjö BS
  4 p  BK Klotet

Inget B-Lag


1956
Div 2 Småland Blekinge
24 p  IFK Karlskrona
18 p  Östers IF
16 p  BK Globen
14 p  BK Atlantic
14 p  Karlskrona BK
14 p  Växjö Norra IF
10 p  Järnringen PK
  2 p  BK Mercurius

Inget B-Lag

1957

Div 2 Småland Blekinge
22 p  IFK Karlskrona
18 p  Växjö BS
16 p  Östers IF
14 p  BK Atlantic
12 p  BK Globen
12 p  Växjö Norra
12 p  Karlskrona BK
  6 p  BK Klotet

Inget B-Lag

1958
Div 2 Småland Blekinge
20 p  Växjö BS
18 p  IFK Karlskrona
16 p  BK Globen
14 p  Jönköping BK
14 p  Växjö Norra IF
10 p  BK Atlantic 
  6 p  Östers IF
  6 p  BK Orion

1959
Div 1 Sydöstra
26 p  Nässjö BK
17 p  IFK Karlskrona
14 p  BK Globen
12 p  BK Järnringen

11 p  Växjö Norra IF
10 p  Nässjö KK
  8 p  BK Atlantic
  6 p  Växjö BS

Karlskrona Serien
16 p BK Orion B
10 p IFK Karlskrona B

  6 p  BK Atlantic B
  6 p  BK Orion C
  2 p  Långö AIK

1960
Div 2 Sydöstra
24 p  Växjö BS
16 p  BK Form
14 p  BK Atlantic 
14 p  BK Klotet
14 p  KK Kontakt
12 p  Växjö AIS
12 p  Mekans BF
  6 p  Långö AIK

Karlskrona Serien

10 p  BK Orion B
10 p  Karlskrona Porslinsfabrik IF
  6 p  IFK Karlskrona B
  6 p  BK Atlantic B
  6 p  BK Orion B
  4 p  Långö AIK
  0 p  IFK Karlskrona C

1961
Div 2 Sydöstra
28 p  Växjö AIS
24 p  IFK Karlskrona
18 p  BK Orion
18 p  BK Atlantic
16 p  Långö AIK
16 p  KK Kintakt
  6 p  KK Klotet
  0 p  BK Rang

Karskrona Serien
20 p  BK Orion B
18 p  Långö AIK B
16 p  IFK Karlskrona B
14 p  BK Atlantic B
  8 p  BK Orion B
  8 p  Karlskrona Porslinsfabrik IF
  0 p  SJ IF

1962

Div 2 Sydöstra
24 p  BK Globen
18 p  Östers IF
16 p  BK Orion
16 p  IFK Karlskrona
16 p  BK Atlantic
14 p  Växjö BS
  4 p  Långö AIK
  4 p  BK Stajken

Karlskrona Serien

8 p  IFK Karlskrona B
2 p  BK Orion B
2 p  BK Atlantic Sharks

1963
Div 2 Sydöstra
24 p  BK Atlantic
22 p  Östers IF
22 p  IFK Karlskrona
14 p  Växjö BS
14 p  Växjö AIS
12 p  BK Orion
10 p  Växjö Norra IF
10 p  Växjö KK

Inget B-Lag


1964
Div 1 Sydöstra
22 p  BK Flax
18 p  BK Trill
16 p  Nässjö BK
14 p  BK Järnringen
14 p  BK V8
12 p  BK Atlantic
  6 p  BK Globen
  6 p  BK Båken

Karlskrona Serien
12 p  BK Atlantic C

10 p  LM Eriksson IK
10 p  BK Atlantic B
  6 p  IFK Karlskrona B
  6 p  LM Eriksson B 
  4 p  IFK Karlskrona C
  4 p  BK Orion B
  2 p  IFK Karlskrona Dam

1965
Div 2 Sydöstra
24 p  BK Båken
18 p  BK 43
18 p  BK V8
18 p  BK Globen
14 p  IFK Karlskrona
10 p  BK Atlantic
10 p  Växjö BS
  4 p  BK Orion

Karlskrona Serien

14 p  BK Atlantic B
12 p  IFK Karlskrona 
  8 p  LM Eriksson IK
  4 p  BK Orion B
  2 p  KFUM Karlskrona B

1966
Div 2 Sydöstra
24 p  BK 43
18 p  BK Atlantic
18 p  IFK Karlskrona
14 p  BK Järnringen
10 p  BK V8
10 p  BK Globen
10 p  Växjö KK
  8 p  Kalmar AIK

Karlskrona Serien

18 p  LM Eriksson IK
16 p  IFK Karlskrona B
14 p  BK Atlantic B
  7 p  LM Eriksson B
  4 p  BK Orion B
  3 p  KFUM Karlskrona B

1967
Div 2 Sydöstra
24 p  BK Båken
18 p  BK Trill
18 p  BK Järnringen
14 p  IFK Karlskrona
12 p  BK V8
12 p  Värnamo KK
  8 p  BK Atlantic
  6 p  BK Kul

Karlskrona Serien

18 p  IFK Karlskrona B
14 p  BK Atlantic B
10 p  KFUM Karlskrona B
  8 p  LM Eriksson B
  6 p  BK Orion B
  4 p  IFK KArlskrona Dam 

1968
Div 3 Sydöstra
22 p  Kalmar AIK
22 p  BK 62
16 p  BK Atlantic
14 p  BK Kul
12 p  BK Winner
10 p  BK Orion
  8 p  BK Atlas
  8 p  LM Ericsson IK 

Inget B-Lag

1969
Div 3 Sydöstra
24 p  BK Atlas
24 p  BK Winner
22 p  BK Atlantic
18 p  BS Vesta
16 p  BK Kasper
16 p  BK Varvet
14 p  LM Ericsson IK
12 p  BK Orion
12 p  BK Kul
10 p  BK Surr

Inget B-lag

1970
Div 3 Sydöstra
28 p  Kalmar AIK
26 p  BK Winner
20 p  LM Ericsson IK
18 p  BS Vesta
18 p  BK Varvet
16 p  Noack BK
14 p  BK Atlantic
14 p  BK Orion
14 p  BK Slam
10 p  BK Kasper

Inget B-Lag

1971
Div 3 Sydöstra
30 p  Värnamo BK
26 p  BK Orion
22 p  Värnamo KK
20 p  Östers IF
20 p  LM Ericsson IK
20 p  BK Krahner
14 p  BK Atlantic
14 p  Växjö AIS
12 p  BK Strajken
  6 p  Apladalen BK 

Inget B-lag

1972
Div 3 Sydöstra
22 p  Kalmar AIK
18 p  BK Krahner
18 p  BK Llongo
16 p  Östers IF
14 p  BK Atlantic
14 p  Calmare Nyckel
12 p  Växjö AIS
  8 p  Kalmar Käglan
  8 p  Värnamo KK
  6 p  BK Luna

Inget B-lag

1973
Div 3 Östra Götaland
30 p  BK Varvet
26 p  BK Luna
26 p  BK Slam
24 p  Växjö AIS
24 p  BK Kalmar Käglan
22 p  Barometern BK
22 p  BK Atlantic
22 p  BK Kul
22 p  BK Orion
16 p  BK Merkur
14 p  BK Calmar Nyckel
  6 p  KFUM Karlskrona

Inget B-Lag

1974
Div 3 Östra Götaland
34 p  BK Kasper
30 p  Växjö norra IF
28 p  BK Slam
28 p  BK Kalmar Käglan
24 p  BK Luna
24 p  Växjö AIS
20 p  BK Kul
20 p  Barometern BK
18 p  Kalmar AIK
16 p  BK Merkur
16 p  BK Orion
  8 p  BK Atlantic 

Inget B-Lag 


1975
Div 4 Småland Blekinge
40 p  Jämshög BK
36 p  BK Orion
36 p  Olofström FK
32 p  Holje KS
26 p  Calmare Nyckel
22 p  BK Atlantic
22 p  BK Kvasten
22 p  Hantverkarnas BK
14 p  Quill Club
  8 p  BK Crown
  4 p  BK Nife
  2 p  BK Mien

Blekinge Serien
24 p  BK Atlantic B
20 p  IFK Karlskrona B
18 p  KFUM Karlskrona B
12 p  LM Eriksson IK B
10 p  Olofström FK B
10 p  BK Orion B
  4 p  Holje KS

1976
Div 5 Småland Blekinge
32 p  Växjö KK B
28 p  BK Järnringen B
28 p  Växjö Norra IF B
20 p  BK Eklöven
18 p  BK Atlantic
16 p  Östers IF B
14 p  IF Raketen
12 p  Holje KS B
  8 p  BK Mien
  4 p  KIF Fläkten

Inget B-Lag

1977
Div 4 Småland Blekinge
40 p  BK Orion
34 p  BK Kul
32 p  Forsheda BK
28 p  KFUM Karlskrona
28 p  Olofström FK
20 p  BK Kvasten
20 p  BK Trippel
18 p  BK Kalmar Käglan
16 p  BK Calmare Nyckel
12 p  BK Atlantic
10 p  Holje KS
  6 p  Gästis BK

Inget B-Lag

1978
Div 4 Småalnd Blekinge
34 p  Kalmar AIK
30 p  BK Luna
28 p  BK Kul
28 p  KFUM Karlskrona
26 p  BK VIP
22 p  Olofström FK
22 p  Holje KS
22 p  BK Atlantic
20 p  BK Kvasten
16 p  BK Trippel
10 p  Hantverkarnas BK
  6 p  Växjö AIS

Blekinge Serien
16 p  BK Orion B
14 p  BK Mien
10 p  KFUM Karlskrona B
  8 p  BK Atlantic B

1979
Div 4 Småland Blekinge
36 p  Olofström FK
34 p  Värnamo BK
34 p  Apladalen BK
26 p  Forsheda BK
24 p  BK Kvasten
20 p  BK Trippel
18 p  BK Kul
18 p  KFUM Karlskrona
16 p  Hantverkarnas BK
14 p  Holje KS
14 p  BK VIP
10 p  BK Atlantic 

Inget B-Lag

1980 
Div 5 Södra Småland
38 p  IFK Karlskrona B
36 p  Nybro IF
32 p  BK Cahoot B
28 p  BK Atlantic
26 p  IF Rakaten
24 p  Växjö AIS
22 p  BK Reco B
20 p  Kalmar AIK B
12p  Tingsryd KK
10 p  Jämshög BK B
  8 p  KIF Fläkten
  8 p  Tingsryd AIF

Blekinge Serien
22 p  IFK Karlskrona C
14 p  BK Orion B
14 p  BK Atlantic B
  8 p  SK Blecia B
  2 p  SK Blecia C

1981 
Div 4 Sydöstra
32 p  BK 62
30 p  BK Varvet
30 p  Nybro IF
24 p BK Merkur
22 p  BK Orion
22 p  KFUM Karlskrona
20 p  BK Kul
20 p   BK Trippel
20 p  Holje KS
18 p  BK Atlantic
14 p  Hantverkarnas BK
12 p  BK Kvasten

Blekinge Serien
30 p  IFK Karlskrona C
20 p  BK Orion B
14 p  BK Atlantic B
14 p  SK Blecia B
  8 p  BK Atlantic C
  4 p  SK Blecia C

1982
Div 4 Södra Småland
36 p  KFUM Karlskrona
32 p  Holje KS
28 p  BK Merkur
24 p  BK Atlantic
22 p  BK Orion
22 p  Nybro IF
22 p  Olofström FK
20 p  BK Kul
18 p  BK Varvet
18 p  BK Trippel
16 p Tingsryd AIF
  6 p Hantverkarnas BK

DIv 6 Södra Småland
42 p  BK Järnringen B
38 p  Nybro IF B
30 p  BK MErkur B
30 p  Holje KS B
22 p  Tingsryd KK B
18 p  KFUM Karlskrona B
18 p  IF Raketen B
16 p  BK Atlantic B
  2 p  Olofström FK Dam B 

1983
Div 4 Södra Småland
40 p  BK Reco
32 p  BK Trippel
30 p  Olofström FK
28 p  Holje KS
26 p  BK Orion
22 p  BK Merkur
22 p  Nybro IF
18 p  Östers IF
18 p  Tingsryd AIF
12 p  IF Raketen
10 p  BK Atlantic
  6 p  BK Kul

Blekinge Serien
26 p  BK Orion B
26 p  BK Atlantic B
26 p  Holje KS C
22 p  IFK Karlskrona C
14 p  KFUM Karlskrona C
12 p  BK Klint B
12 p  IFK Karlskrona D
  4 p  BK Trossö C
  2  p  BK Trossö D

1984
Div Södra Småland
30 p  Gästis BK
28 p  BK Kul
24 p  BK Minerva
22 p  BK Atlantic
22 p  BK Kvasten
16 p  Madesjö IF
14 p  BK Joel
12 p  Micro BK
  8 p  Hantverkarnas BK
  4 p  KIF Fläkten

Blekinge Serien
34 p  BK Orion B
32 p  Jämshög BK B
28 p  BK Atlantic C
26 p  Holje KS C
26 p  IFK Karlskrona C
19 p  IFK Karlskrona E
18 p  BK Atlantic B
18 p  BK Orion C
  8p  IFK Karlskrona D
  6 p  BK Trossö C
  5 p  BK Klint B

1985
Div 4 Södra Småland
28 p  Nybro IF
26 p  Jämshög BK
24 p  Nybban Club
24 p  Sunnerbo BK
22 p  BK Orion
20 p  Tingsryd AIF
16 p  BK Minerva
10 p  Tingsryd KK
  8 p  Club Rosenbom
  2 p  BK Atlantic

Blekinge Serien
38 p  BK Orion B
34 p  BK Orion C
28 p  BK Atlantic B
26 p  Jämshög BK B
24 p  IFK Karlskrona C
18 p  KFUM Karlskrona C
16 p  Holje KS C
16 p  BK Klint B
10 p  BK Trossö C
  6 p  BK Klint C
  4 p  IFK Karlskrona D

1986
Div 3 Södra Småland
42 p  Nybban Club
42 p  Holje KS
34 p  BK Merkur
30 p  BK Orion
30 p  BK Varvet
26 p  Hantverkarnas BK
26 p  Tingsryd KK
24 p  BK Joel
20 p  BK Zip
14 p  Club Rosenbom
12 p  BK Atlantic
  6 p  KIF Fläkten
  6 p  Madesjö IF

Blekinge Serien
42 p  BK Orion B
38 p  Holje KS C
28 p  BK Atlantic B
28 p  KFUM Karlskrona C
26 p  Olofström FK J
24 p  IFK Karlskrona J
20 p  IFK Karlskrona C
18 p  Club Rosenbom B
14 p  BK Trossö C
14 p  Holje KS J
  8 p  BK Klint B
  4 p  BK Klint C

1987
Div 3 Södra Småland
36 p  BK Merkur
32 p  BK Kasper
30 p  BK 62
30 p  BK Orion
26 p  BK Joel
22p  Nybro IF
22 p  Tingsryd KK
20 p  Hantverkarnas BK
16 p  BK Atlantic
14 p  Madesjö IF
10 p  BK Zip
  6 p  KIF Fläkten

Blekinge Serien
28 p  IFK Karlskrona C
28 p  IFK Karlskrona J
26 p  KFUM Karlskrona C
22 p  BK Atlantic B
14 p  BK Klint B
  8 p  BK Trossö C
  0 p  Jarrams Young Bowlers

1988
Div 3 Södra Småland
38 p  Olofström BS
36 p  BK 62
30 p  Nybro IF
23 p  BK Orion
22 p  Tingsryd KK
22 p  BK Joel
12 p  Madesjö IF
12 p  BK Trippel
11 p  BK Atlantic
10 p  Hantverkarnas BK
  4 p  KIF Fläkten

Blekinge Serien
30 p  IFK Karlskrona C
26 p  IFK Karlskrona U
24 p  BK Atlantic B
18 p  KFUM Karlskrona B
16 p  SK Blecia B
  6 p  BK Klint B

1989
Div 3 Södra Småland
50 p  Tingsryd KK
44 p  Nybro IF
40 p  BK Orion
26 p  BK Atlantic
22 p  BK Joel
18 p  KIF Fläkten
18 p  Hantverkarnas BK
  6 p  Madesjö IF

Blekinge Serien
34 p  IFK Karlskrona
32 p  BK Atlantic B
26 p  BK Atlantic C
26 p  KFUM Karlskrona C
20 p  BK Klint B
16 p  SK Blecia B
12 p  IFK Karlskrona U
  6 p  Jarramas Young Bowlers
  4 p  Jarramas Young Bowlers
  2 p  Jarramas Young Bowlers

1990
Div 3 Södra Småland
42 p  BK Merkur
38 p  Holje KS
28 p  Växjö AIS
28 p  BK Orion
24 p  BK Joel
20 p  Hantverkanas BK
16 p  BK Atlantic
10 p  Madesjö IF
10 p  KIF Fläkten

Div 6 Södra Småland
40 p  BK Atlantic B
39 p  BK Orion B
32 p  BK Merkur Dam
30 p  Olofström BS C
24 p  Olofström FK B
22 p  Växjö Norra IF
21 p  KIF Fläkten B
  8 p  Tingsryd KK C
  0 p  Växjö AIS B

1991
Div 3 Södra Småland
44 p  Nybro IF
34 p  BK Orion
24 p  Hantverkarnas BK
22 p  Madesjö IF
22 p  Växjö AIS
20 p  Olofström FK
20 p  BK Joel
18 p  BK Atlantic
12 p  KIF Fläkten

Div 6 Södra Småland
46 p  BK Reco B
34 p  BK Atlantic B
32 p  BK Orion B
30 p  Olofström BS C
24 p  KIF Fläkten B
20 p  Växjö norra IF C
16 p  BK Mercur Dam
10 p  Tingsryd KK C
  4 p  Växjö AIS B

1992
Div 3 Södra Småland
34 p  Holje KS
32 p  BK Orion
27 p  Sunnerbo BK
24 p  Växjö AIS
20 p  Madesjö IF
18 p  BK Joel
16 p  BK Minerva
14 p  Olofström FK
14 p  KIF Fläkten
12 p  Hantverkarnas BK
  9 p  BK Atlantic

Blekinge Serien
34 p  KFUM Karlskrona C
32 p  BK Atlantic B
22 p  Karlskrona HIF
22 p  BK Klint B
  8 p  Jarramas Young Bowlers
  2  p  Jarramas Young Bowlers

1993
Div 3 Södra Småland
44 p  Sunnerbo BK
38 p  Kalmar AIK B
34 p  BK Orion
30 p  BK Joel
30 p  Växjö AIS
26 p  Hantverkarnas BK
22 p  BK Cahoot B
22 p  Madesjö IF
22 p  BK Atlantic
20 p  Olofström FK
16 p  BK Minerva
  8 p  KIF Fläkten
  0 p  Linjebuss FK

Blekinge Serien
26 p  BK Atlantic B
22 p  KFUM Karlskrona C
20 p  Karlskrona BK C
10 p  Karlskrona BK D
  8 p  BK Trossö B
  4 p  Karlskrona HIF

1994
Div 3 Södra Småland
42 p  IF Raketen
40 p  Kalmar AIK B
40 p  Växjö AIS
38 p  BK Orion
34 p  Växjö Norra IF
30 p  BK Joel
22 p  Madesjö IF
22 p  BK Atlantic
18 p  Hantverkarnas BK
18 p  Olofström FK
18 p  BK Minerva
16 p  KIF Fläkten
14 p  BK Cahoot B
  8 p  Linjebuss FK

Blekinge Serien
20 p  Karlskrona BK D
20 p  Karlskrona BK C
16 p  BK Atlantic B
16 p  Karlskrona HIF 
  8 p  KFUM Karlskrona C

1995
Div 3 Södra Småland
40 p  Karlskrona BK F
38 p  Växjö norra IF
38 p  BK Orion
36 p  Kalmar AIK B
32 p  Sunnerbo BK
28 p  BK Joel
24 p  Linjebuss FK
18 p  Olofström FK
18 p  BK Atlantic
14 p  BK Minerva
14 p  Hantverkarnas BK
  8 p  KIF Fläkten
  4 p  BK Cahoot B

Blekinge Serien
38 p  Karlskrona BK Blues
30 p  BK Orion B
24 p  KFUM Karlskrona U
22 p  Seven Ten B
22 p  Karlskrona HIF
15 p  KFUM Karlskrona C
14 p  BK Atlantic B
  3 p  Seven Ten

1996
Div 3 Södra Småland
42 p  Kalmar AIK B
40 p  Sunnerbo BK
40 p  Växjö AIS
38 p  KFUM Karlskrona
34 p  BK Orion
30 p  Växjö Norra IF
28 p  Hantverkarnas BK
26 p  Olofström FK
22 p  BK Joel
22 p  Linjebuss FK
19 p  BK Atlantic
16 p  BK Minerva
  5 p  BK Cahoot B
  2 p  KIF Fläkten

Blekinge Serien
32 p  Olofström BS C
24 p  KFUM Karlskrona C
22 p  Karlskrona BK U
20 p  KFUM Karlskrona U
14 p  BK Atlantic B
  8 p  Karlskrona BK Blues

1997
Div 3 Södra Småland
46 p  Växjö AIS
42 p  Karlskrona BK F
40 p  KFUM Karlskrona
32 p  Olofström BS F
29 p  Kalmar AIK B
28 p  Nybro IF
26 p Växjö Norra IF
26 p  BK Orion
26 p  BK Joel
20 p  Nybban Club B
19 p  Olofström FK
14 p  BK Atlantic
12 p  BK Minerva
  2 p  KIF Fläkten

Blekinge Serien
26 p  BK Klint B
24 p  Karlskrona BK B
22 p  BK Atlantic B
18 p  Karlskrona BK Blues
16 p  KFUM Karlskrona C
10 p  Karlskrona BK U
10 p  KFUM Karlskrona U

1998
Div 3 Södra Småland
44 p  Ckub Eagles
40 p  KFUM Karlskrona
36 p  Olofström BS F
34 p  BK Globen B
28 p  Olofström FK
26 p  Karlskrona BK F
22 p  BK Orion
20 p  Växjö Norra IF
16 p  BK Atlantic
  4 p  KIF Fläkten

Blekinge Serien
32 p  Karlskrona BK United
24 p  BK Klint B
24 p  Karlskrona BK Blues
20 p  Karlskrona BK B
20 p  Olofström FK B
18 p  BK Atlantic B
16 p  KFUM Karlskrona C
14 p  KFUM Karlskrona U

1999
Div 3 Södra Småland
30 p  Sunnerbo BK
28 p  Växjö Norra IF
24 p  BK Merkur
24 p  Karlskrona BK F
24 p  Olofström FK
22 p  Olofström BS F
20 p  KFUM Karlskrona
20 p  BK Orion
14 p  BK Atlantic
12 p  BK Globen B
  2 p  KIF Fläkten

Div 6 Södra Småland
34 p  Växjö Norra IF
30 p  BK Atlantic B
28 p  Sunnerbo BK B
24 p  Olofström BS B
  4 p  Tingsryd KK C

2000
Div 3 Södra Småland
32 p  BK Globen B
32 p  BK Finish
30 p  Karlskrona BK F
26 p  Olofström BS F
22 p Holje KS
20 p  BK Merkur
18 p  BK Orion
14 p  KFUM Karlskrona
12 p  BK Atlantic
10 p  Olofström FK
  4 p  Apladalens BK

Blekinge Serien
44 p  BK Trossö
34 p  BK Klint B
30 p  Olofström BS B
30 p  Olofström FK B
22 p  Karlskrona BK C
20 p  KFUM Karlskrona U
18 p  BK Atlantic B
10 p  BK Trossö B
  8 p  Karlskrona BK Blues

2000  (Hösten)
Duv 3 Södra Småland
24 p  BK Globen F
16 p  BK Joel
14 p  KFUM Karlskrona
14 p  Hantverkarnas BK
14 p  BK Orion
12 p  Nybro IF
10 p  BK Atlantic
  8 p  Nybban Club

2001 Våren
Div 3 Södra Småland B
24 p  Nybban Club
20 p  Forsheda BK F
20 p  BK Sture
16 p  Nybro IF
14 p  Växjö AIS
14 p  BK Atlantic
14 p  Hantverkarnas BK
  6 p  Glasriket KK
  4 p  Apladalen BK

Blekinge Serien
24 p  Karlskrona BK B
24 p  BK Atlantic B
16 p  BK Trossö B
14 p  Karlskrona BK Blues
12 p  BK Klint B
10 p  KFUM Karlskrona C
  6 p  Olofström FK B
  6 p  BK Trossö C

2001 Hösten
Div 3 Södra Småland
22 p  Nybban Club
20 p  KFUM Karlskrona
16 p  BK Atlantic
16 p  BK Orion
16 p  Team Blue BK
10 p  Nybro IF
  8 p  Hantverkarnas BK
  4 p  BK Joel

2002 Våren
Div 3 Södra Småland A
24 p  Holje KS
22 p  Forsheda F
16 p  Växjö AIS
14 p  Växjö Norra IF
12 p  Nybban Club
10 p  KFUM Karlskrona
10 p  BK Atlantic
  4 p  BK Orion

Div 6 Södra Småland
30 p  KFUM Karlskrona B
30 p  BK Atlantic B
22 p  BK Globen B
20 p  BK Reco B
12 p  BK Strikett B
  6 p  BK Regnbågen B

Blekinge Serien
30 p  Olofström FK B
28 p  Olofström BS B
26 p  Karlskrona BK B
20 p  Karlskrona BK Blues
18 p  BK Klint JB
18 p  KFUM Karlskrona C
14 p  BK Trossö C
14 p  BK Atlantic C
  6 p  BK Trossö C
  6 p  BK Klint YB

2002  Hösten
Div 3 Södra Småland
20 p  BK Atlantic
18 p  Olofström BS F
16p  Karlskrona BK F
13 p  KFUM Karlskrona
  9 p  Holje KS
  8 p  BK Orion
  0 p  Bodekull BK

2003 Våren
Div Super Trean
25 p  BK Atlantic
20 p  Karlskrona BK F
17 p  Växjö AIS
15 p  BK 62 F
14 p  Växjö Norra IF
11 p  Olofström BS F
  8 p  Hantverkarnas BK
  2 p  Nybban Club

Blekinge Serien
24 p  Olofström BS B
24 p  BK Klint YB
22 p  BK Atlantic B
22 p  Bodekull BK B
18 p  BK Orion B
16 p  Karlskrona BK Blues
16 p  KFUM Karlskrona C
14 p  Karlskrona BK B
14 p  BK Atlantic C
10 p  BK Klint JB

2003 Hösten
Div 2 Östra Götaland
22 p  Club Eagles
20 p  BK Globen F
17 p  Växjö KK
17 p  Olofström BS
16 p  Karlskrona BK F
10 p  BK Atlantic
  8 p  Tingsryd KK
  2 p  Sunnerbo BK

2004 Våren
Div 2 Östra Götaland
21 p  Olofström BS
15 p  Team Värnamo
14 p  Skillingaryd BK
13 p  BK Atlantic
13 p  IF Raketen
13 p  BK Reco
12 p  Tingsryd KK
11 p  Karlskrona BK F

Blekinge Serien
30 p  Olofström BS B
26 p  Karlskrona BK B
26 p  Bodekull BK C
22 p  Karlskrona BK Blues
20 p  BK Orion B
20 p  Bodekull BK B
18 p  BK Klint JB
18 p  KFUM Karlskrona C
16 p  BK Klint YB
14 p  BK Atlantic Sharks B
10 p  BK Trossö B

2004 Hösten
Div 2 Östra Götaland
26 p  BK Globen
19 p  Olofström BS
18 p  Holje KS
13 p  BK Atlantic Sharks
12 p  IF Raketen
  9 p  Kalmar AIK
  8 p  Tingsryd KK
  7 p  Sunnerbo BS

2005 Våren
Div 2 Östra Götaland B
23 p  Tingsryd KK
20 p  Holje KS
17 p  Team Värnamo BC
12 p  Kalmar AIK
11 p  Skillingaryd BK
10 p  BK Atlantic Sharks
  7 p  IF Raketen

Blekinge Serien Hösten
24 p  Karlskrona BK Blues
14 p  Olofström BS C
12 p  Atlantic Sharks B
12 p  Bodekull BK B
12 p  KFUM Karlskrona B
10 p  BK Klint JB
  0 p  BK Klint Bowlers

Blekinge Serien Våren
16 p  Karlskrona BK Blues
16 p  Olofström BS C
16 p  Bodekull BK C
14 p  BK Orion B
10 p  Bodekull BK B
  6 p  KFUM Karlskrona C
  6 p  BK Atlantic Sharks B

2005 Hösten
Div 2 Östra Götaland
24 p  Olofström BS
19 p  Kalmar AIK
18 p  Tingsryd KK
18 p  Holje KS
13 p  BK Atlantic Sharks
10 p  BK Globen F
  8 p  Karlskrona BK F
  2 p  Nybban Club

2006 Våren
Div 2 Östra Götaland B
24 p  Tingsryd KK
19 p  Team Värnamo
18 p  BK Atlantic Sharks
16 p  Holje KS
15 p  Sunnerbo BK
  8 p  Nybban Club
  7 p  Karlskrona BK F
  5 p  BK Globen F

Div 3 Södra Småland Hösten
21 p  BK Orion
18 p  KFUM Karlskrona
13 p  BK 62 F
12 p  BK Cahoot F
  9 p  BK Joel
  6 p  Nybro IF
  5 p  BK Atlantic Sharks F

Div 3 Södra Småland Våren
18 p  Växjö AIS
16 p  Växjö KK F
16 p  BK Joel
15 p  Nybro IF
10 p  BK Ron
  7 p  BK Atlantic Sharks F
  2  p  Bodekull BK

Blekinge Serien Hösten
22 p  Karlskrona BK Blues
18 p  BK Orion B
12 p  BK Klint Bowlers
12 p  BK Ron B
10 p  Emmaboda BK
  6 p  BK Atlantic Sharks B
  4 p  BK Ronette

Blekinge Serien Våren
16 p  Olofström BS U
16 p  BK Klint YB
12 p  BK Trossö Bluebirds
12 p  BK Ron Dam
  2 p  BK Ronette
  2 p  BK Atlantic Sharks B

2007
Div 2 Östra Götaland
Grupp A
32 p  IK Cyrus
24 p  BK Accis
22 p  Eksjö BK/Ebok
16 p  BK Rubinen
15 p  Skillingaryd BK
11 p  Jönköping BK

Grupp B
33 p  Forsheda BK
29 p  Gislaved BK
27 p  BK Turbo
24 p  Team Värnamo
15 p  BK Sunnerbo
15 p  Växjö Norra IF

Grupp C
28 p  Tingsryd KK
28 p  BK Orion
22 p  Kalmar AIK
22 p  Atlantic Sharks
18 p  Karlskrona BK F
15 p  Nybban BC

Kval till Div 2
Atlantic Sharks-KFUM Karlskrona   12-3
KFUM Karlskrona-Atlantic Sharks   3-12

Div 3 Södra Småland
Grupp A
23 p  Bodekull BK
23 p  KFUM Karlskrona
16 p  BK Ron
10 p  BK Atlantic Sharks F
  2 p  BK Ronette

Grupp B
34 p  Olofström BS F
25 p  BK Merkur
23 p  IF Raketen
21 p  Växjö AIS
13 p  Växjö KK F

Grupp C
23 p  Glasriket KK
17 p  Team Blue
17 p  Nybro IF
17 p  Hantverkarnas BK
  4 p  BK Cahoot F

Blekinge Serien
22 p  Karlskrona BK Blues
18 p  KFUM Karlskrona B
18 p  BK Atlantic Sharks B
16 p  BK Klint Bowlers
  6 p  BK Atlantic Stars

2008  
Div 2 Östra Götaland
Grupp A
34 p  Jönköping KK
24 p  IK Cyrus
24 p  Arena BC
20 p  Vetlanda BC
12 p  Jönköping BK/Boys F
  7 p  BK Polarna

Grupp B
35 p  Tingsryd KK
28 p  Olofström BS F
26 p  Karlskrona BK F
24 p  BK Orion
15 p  BK Atlantic Sharks
  7 p  Bodekull BK

Grupp C
31 p  Team Växjö BC F
30 p  Forsheda BK F
30 p  Gislaved BK
25 p  Team Värnamo BC
15 p  Sunnerbo BK
  9 p  IF Raketen

Kval till Div 2
Atlantic Sharks-BK Kick  12-3
BK Kick-Atlantic Sharks  9-11

Div 6 Södra Småland
30 p  BK Atlantic Sharks B
22 p  Emmaboda BK
14 p  Nybban BC
  6 p  Nybro IF

Blekinge Serien
Grupp C
20 p  Karlskrona BK Blues
18 p  BK Atlantic Strikes
12 p  BK Klint Bowlers
  8 p  BK Orion B
  8 p  BK Trossö Bluebirds

Grupp D
32 p  Karlskrona BK B
22 p  BK Atlantic C
18 p  BK Atlantic Stars
18 p  BK Kick Strikers
12 p  BK Ron Mix

2009
Div 2 Östra Götaland
Grupp A
33 p  Forsheda BK F
26 p  IK Cyrus
22 p  Team Värnamo BC
21 p  IF Raketen
16 p  Jönköping BS/Boys F
12 p  Växjö Norra IF

Grupp B
30 p  BK Hulingen
27 p  Varta BK
24 p  BK Slam
23 p  Team Clan F
23 p  Oskarshamn BK F
17 p  Vetlanda BC

Grupp C
32 p  Karlskrona BK F
30 p   BK 62
22 p  BK Atlantic Sharks
17 p  Kalmar AIK
11 p  Nybban Club
10 p  KFUM Karlskrona 

Kval till Div 1 Omg 1.
Atlantic Sharks mötte BK Domino i första omgången och vann med 2-1 i matcher.
OMG 2
Atlantic sharks mötte BK Hulingen i andra omgången och förlorade med 2-0. BK Hulingen till Div 1.

Div 6 Västra Småland
29 p  BK Atlantic Sharks B
24 p  Växjö AIS
22 p  Nybban BC
15 p  Växjö NIF B
10 p  Nybro IF B

Blekinge Serien 
Grupp A
25 p  BK Atlantic Stars
19 p  Karlskrona BK B
18 p  BK Trossö Bluebirds
16 p  BK Klint Bowlers

Grupp C
23 p  BK Atlantic Strikes
20 p  BK Kick Strikers
20 p  BK Ron Mix
14 p  BK Atlantic Sharks C
13 p  Karlskrona BK Blues

2010
Div 2 Sydöstra Götaland
Grupp A
32 p  BK Turbanen
31 p  BK Allön
20 p  BK Femtionian F
17 p  BK Frigg F
16 p  BK Albatross F
15 p  BK Hovet

Grupp B
30 p  Tollarp BK
24 p  Team Växjö F
23 p  Karlskrona BK F
18 p  Olofström BS F
15 p  Atlantic Sharks
14 p  Glasriket KK

Grupp C
36 p  Forsheda BK F
35 p  Club Eagles
27 p  BK Nyhem
21 p  Team Värnamo BC
12 p  BK Tylön
10 p  Sunnerbo BK

Kval till Div 2
Atlantic Sharks-KFUM Karlskrona  9-10
KFUM Karlskrona-Atlantic Sharks  10-10

Div 6 Södra Småland
34 p  BK Atlantic Sharks B
28 p  BK Cahoot B
26 p  Emmaboda BK
21 p  BK Cahoot C
20 p  Hantverkarnas BK B
20 p  Kalmar AIK B
19 p  BK 62 B

Blekinge Serien
Grupp B
20 p  BK Klint Bowlers
16 p  BK Ron Mix B
14 p  BK Ron Mix C
13 p  BK Atlantic Stars

Grupp C
23 p  BK Atlantic Strikes
21 p  BK Trossö Bluebirds
19 p  KFUM Karlskrona B
17 p  BK Klint JB
11 p  Karlskrona BK Blues

2011
Div 3 Sydöstra Götaland
Grupp A
40 p  Bodekull BK
28 p  Osby BS F
28 p  Femtionian F2
25 p  Bromölla BK Spärren
23 p  Team Osby BK
  2 p  BK Kick

Grupp B
40 p  Atlantic Sharks
22 p  Nybro IF
21 p  BK Cahoot F
18 p  Team Blue BK
12 p  Nybban BC
  5 p  KFUM Karlskrona F

Kval till Div 2
Kalmar AIK-Atlantic Sharks  11-9
Atlantic Sharks-Kalmar AIK  8-12

Div 6 Södra Småland
31 p  BK Atlantic Sharks B
26 p  BK 62 B
24 p  Emmaboda BK
21 p  Tingsryd KK B
18 p  BK Cahoot B
18 p Kalmar Käglan B
16 p  BK Cahoot C
14 p  IFK Borgholm B

2012
Div 3 Sydöstra Götaland
Grupp A
27 p  BK Cahoot F
22 p  Nybro IF
15 p  Nybban BC
12 p  Team Blue
  7 p  IFK Borgholm

Grupp B
29 p  Atlantic Sharks
24 p  Bodekull BK F
20 p  Växjö AIS
  6 p  KFUM Karlskrona F
  6 p  Ron Mix

Grupp C
26 p  Team Osby
21 p  BK Kronan
20 p  BK Albatross F
18 p  Växjö NIF
17 p  Osby BS F

Kval till Div 2
Atlantic Sharks-Team Osby  19-1
Team Osby-Atlantic Sharks  3-12

Div 6 Sydvästra Småland
21 p  Växjö NIF B
21 p  BK Ron Mix B
18 p  Bodekull Bowlers
18 p  Team Växjö B
17 p  Tingsryd KK B
16 p  Olofström BS C
15 p  Glasriket KK B
14 p  BK Atlantic Sharks B
  4 p  Bodekull Stones

2013
Div 2 Sydöstra Götaland
Grupp A
38 p  BK V8
18 p  BK Sture
16 p  Vetlanda BC
12 p  Skillingaryd BK
  8 p  BK Slam

Grupp B
31 p  Atlantic Sharks
30 p  Team Värnamo
22 p  Kalmar AIK
21 p  Glasriket KK
18 p  BK Cahoot F
  6 p Sunnerbo BK F

Kval till Div 1
Halmia BS-Atlantic Sharks  8-12
Atlantic Sharks-Halmia BS  7-12
Halmia BS-Atlantic Sharks  2-3

Div 6 Sydvästra Småland
27 p  Atlantic Sharks B
18 p  Tingsryd KK B
16 p  Bodekull BK Stones
13 p  Trolle BK Bowlers
  8 p  Växjö NIF B
  8 p  Glasriket KK B

2014
Div 1 Södra Götaland
Grupp A
39 p  Team Växjö
29 p  BK Cahoot
20 p  Tingsryd KK
20 p  Sunnerbo BK
16 p  Karlskrona BK
  9 p  Atlantic Sharks

Grupp B
35 p  BK Borgen
34 p  Öresund BS
20 p  BK Lödde
19 p  Team Malmoe F
17 p  Team Ystad
17 p  Bulltofta BK F

Grupp C
33 p  Tollarp BK
28 p  Lund BK/Mamba
24 p  BS Olymp
18 p  BK Allön
12 p  BK Finn
  6 p  Bodekull BK

Kval till Div 1
IF Raketen-Atlantic Sharks  9-11
Atlantic Sharks-IF Raketen  9-11
IF Raketen-Atlantic Sharks  1-4
BK Frigg F-Atlantic Sharks  13-7
Atlantic Sharks-BK Frigg F  14-6
BK Frigg F-Atlantic Sharks  4-1

Div 6 Sydöstra Småland
26 p  Emmaboda BK
24 p  BK Atlantic Sharks B
18 p  Kalmar AIK B
13 p  BK Cahoot B
13 p  KFUM Karlskrona B
11 p  BK Cahoot C
  9 p  Trolle BK Bowlers

2015
Samarbetsavtal med Bodekull BK
Div 1 Södra Götaland
Grupp A
28 p  BK Cahoot
22 p  Tingsryd KK
22 p  BK Allön
14 p  Team Ystad
12 p  Bodekull BK
12 p  Olympia BS

Grupp B
35 p  BK Frigg
32 p  Team Bjuv BF
24 p  BK Ohm
23 p  Halmia BS
13 p  BK Animals
  6 p  BK Nyhem

Grupp C
42 p  Team Malmoe
31 p  Öresund BS
31 p  Lund BK Mamba
29 p  BK Lödde
14 p  Bulltofta BK F
  6 p  BK Strået

Kval till Div 1
Bodekull BK-BK Hovet  8-12
BK Hovet-Bodekull BK  4-16
Bodekull BKBK Hovet  3-2
Bodekull BK-BK Grabbers  3-12
BK Grabbers-Bodekull BK  9-11
Bodekull BK-BK Grabbers  1-4

Div 6 Sydöstra Småland
30 p  Emmaboda BK

26 p  Kalmar AIK B
23 p  IFK Borgholm B
21 p  Bodekull Bowlers
18 p  Atlantic Sharks B
18 p  BK Cahoot B
17 p  Tingsryd KK B
14 p  KFUM Karlskrona B
10 p  Glasriket KK B
  3 p  Bodekull Stones

2016
Samarbetsavtal med
KFUM Karlskrona
Div 2 Södra Götaland
Grupp A
30 p  Karlskrona BK
26 p  KFUM Karlskrona

26 p  BS Olymp
22 p  Team Ystad
20 p  Olofström BS F
13 p  BBK Spärren

Grupp B
32 p  Lund BK F
28 p  Team Malmoe F
28 p  BK Finn
25 p  Öresund BS F
17 p  Kulladal BS F
15 p  BK Thule

Grupp C
33 p  BK Bråhög
22 p  Bulltofta BK F
20 p  BK La Visite
19 p  BK Bowino
14 p  BK Borgen F
  6 p  BK Peter Pan

Kval till Div 1
BK FH Engelholm F-KFUM Karlskrona  12-8

KFUM Karlskrona-BK FH Engelholm F  3-12

Div 6 Sydöstra Småland

34 p  Glasriket KK B
33 p  Atlantic Sharks
31 p  IFK Borgholm B
31 p  Trolle BK B
25 p  BK Cahoot B
23 p  Bodekull Bowlers
22 p  Tingsryd KK B
22 p  Kalmar AIK B
19 p  BK Crown
11 p  KFUM Karlskrona B
 8 p  Bodekull Stones
 5 p  Glasriket KK C


2017
Samarbetsavtal med KFUM Karlskrona
Div 2 Östra Götaland 
Grupp A
32 p  Tingsryd
KK
23 p  Team Växjö F
21 p  Glasriket KK
20 p  KFUM Karlskrona 
18 p  IF Raketen
  8 p  Kalmar AIK

Grupp B
29 p  BK Femtionian F
22 p  Malmö-Ecco BK
22 p  BK Turbanen
18 p  BK Bråhög F
16 p  Cimbria BK
11 p  Team Ystad BK

Grupp C
32 p  BS Olymp
31 p  BK Allön
25 p  Olofström BS F
25 p  Öresund BS F
23 p  Team Malmoe F
20 p  BK Finn

KVAL TILL DIV 2
KFUM Karlskrona-IFK Borgholm  10-9
IFK Borgholm-KFUM Karlskrona 4-10

Div 6 Sydöstra Småland
24 p  Nybro IF B
23 p  Atlantic Sharks
19 p  IFK Borgholm B

17 p  Trolle BK B
15 p  BK 62 B
15 p  BK Crown
13 p  KFUM Karlskrona B

2018
Samarbetsavtal med KFUM Karlskrona
DIV 2 SÖDRA GÖTALAND
Grupp A
36 p  BK Tolvåker
26 p  BK Turbanen
25 p  KFUM Karlskrona
17 p  Olofström BS F
17 p  BK Hammaren
16 p  BK Strået

Grupp B
32 p  BK Borgen F
32 p  Lund BK F

20 p  BK La Visite
19 p  Bulltofta BK F

15 p  BK Playax
11 p  BK Grabbers

Grupp C
34 p  BK Bowino
23 p  Team Suxxess
23 p  Öresund BS F
22 p  Kulladal F2
20 p  Malmö-Ecco
  6 p  Cimbria BK

DIV 6 Sydöstra Smäland
24 p  Atlantic Sharks
24 p  BK Cahoot B
22 p  BK 62 B
17 p  Trolle BK B
15 p  IFK Borgholm B
15 p  KFUM Karlskrona B
  9 p  KFUM Karlskrona C

2019
Samarbetsavtal med Emmaboda BK
DIV 3 ÖSTRA GÖTALAND
Grupp A
39 p  Nybro IF
35 p  Emmaboda BK
34 p  BK Domino F
28 p  Kalmar AIK 
16 p  BK Flax F
12 p  BK Team Blue

Grupp B
38 p  Vetlanda BC
31 p  IF Raketen 
23 p  Eksjö BK F 
20 p  BK Sture
19 p  Växjö AIS
10 p  BK Varta F2
  7 p  BK Vinden

KVAL TILL DIV 2
Emmaboda BK-Huskvarna BK  11-4
Huskvarna BK-Emmaboda BK 9-11
Jönköping/Boys-Emmaboda BK 12-8
Emmaboda BK-Jönköping/Boys  15-5
Jönköping Boys-Emmaboda BK  3-2

DIV 6 SYDVÄSTRA
25 p  Tingsryd KK B
18 p  Bodekull Stones
15 p  Atlantic Sharks
11 p  KFUM Karlskrona B
11 p  Trolle BK B

2020
Samarbetsavtal med Emmaboda BK
DIV 3 ÖSTRA GÖTALAND
Grupp A
30 p  KFUM Karlskrona
29 p  Emmaboda BK
13 p  Bodekull BK
13 p  KFUM Karlskrona F
  7 p  Oskarshamn BK F
  4 p  BK Vinden

Grupp B
32 p  Varta BK F
26 p  IF Raketen
21 p  Kalmar AIK
21 p  BK Cahoot F
10 p  Team Blue BK
  8 p  Team Växjö F


DIV 6 SMÅLAND
23 p  Vimmerby BK B
21 p  BK 62 B
20 p  Emmaboda BK B
16 p  IFK Borgholm B
14 p  Atlantic Sharks
  8 p  Osakrshamn BK B
  8 p  KFUM Karlskrona B


2021
DIV 3 ÖSTRA GÖTALAND

Samarbetsavtal med Emmaboda BK
DIV 5 SÖDRA

Uppdaterad: 16 MAJ 2018 09:21 Skribent: Sören Persson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
BK Atlantic Sharks - Bowling
Sören Persson, Gullabergsvägen 2 C
37143 Karlskrona

Kontakt:
Tel: +460733244233
E-post: This is a mailto link

Se all info