Hoppa till sidans innehåll

Anmälda 2015 klassvis


Uppdaterad 150520 23.45

Linnea Backman Luleå BS DC13
Saga Getarsson BK Dalpilen DC13
Johanna Gretarsson BK Dalpilen DC13
     
Pontus Jensen Holmqvist BK Dalpilen HC13
Simon Pettersson BK Dalpilen HC13
Eric Sundberg BK Dalpilen  HC13
     
Lars Backman Luleå BS HC21
Thorbjörn Tomtlund BSK Smedpilen HC60
Ida Karlsson  Gävle BK DC21
     
Johan Backman Luleå BS HC16/ HCE
Lennart Nordsvahn  Piteå BK HCE
Samuel Morén Piteå BK HCE
Rickard Johansson BK Danapilen HCE
Erik Dahlbom BK Danapilen HCE
Tobias Tarukoski BK Danapilen HCE
Jari Hjerpe BSK Sturarna HCE
Ulf Bäcklund Stenbro BS HCE
Cenneth Johansson Rejmyre BSK HCE
Christofer Herfindal Kungsängens BK HCE
Anders Ekman BS Kil HCE
Emil Silverklint Kungsängens BK HCE
Jesper Seger Tyresö BS HCE
Rolf Volungholen Bollnäs BK HCE
Anders Andersson Säters IF/BSK HCE
Mattias Nilsson Falu BSK HCE
Andreas Norén Igelboda BS HCE
Lars Ström BK Dalpilen Motion
Patric Palmqvist BK Danapilen HCE
Lennart Hed BK Siljanspilen HCE
Roine Röjås BK Siljanspilen HCE
Pär Olnils Bollnäs BK HCE
Anders Söderström BSK Sturarna HCE
Mikael Anderle  BSK Sturarna HCE
Thomas Berggren  BSK Sturarna HCE
     
Anna Backman Luleå BS DC16/ DCE
Lisa Södersten Piteå BK DCE
Ingrid Olofsson BSK Sturarna DCE
     
Isak Ferm Wij BS HB13
     
Fredrik Jonson Skallsjö BG HB21
Lena Hed BK Siljanspilen DB21
Johan Fallquist BK Dalpilen HB21
     
Lasse Vikman BK Siljanspilen HB60
Göran Talus Avesta BSK HB50
Roger Johansson BK Siljanspilen HB50
     
Anton Cekal Avesta BSK HB16
Erik Jonsson Avesta BSK HBE
Mattias Strimark Örebro BK Jaktpilen HBE
Jouko Niskanen BSK Edsbyn HBE
Erik Hjort Säters IF/BSK HBE
Lars-Åke Mattsson Gävle BK HBE
Mikael Lindroth BSK Vaggeryd HBE
     
Emma Jonson Skallsjö BG DB16
Lina Björklund BSK Edsbyn DBE
Erika Seger Kungsängens BK DBE
Ulrica Hultcrantz Karlstads BK DBE
     
Malte Wismar Säters IF/BSK HB10
Oskar Berggren  BSK Sturarna HC10
Felicia Carlsson Sundsvall Ortvikens BK DL10
Ami Fransson Wij BS DL10
     
Elina Andersson Östersunds BK DL13
Sofia Gulin Gävle BK DL13
Alva Lindblom Gävle BK DL13
     
Ellen Axelsson Gävle BK DL16
Helga Lennartsson Gävle BK DL16
Vilma Lennartsson Gävle BK DL16
Amanda Hellstenius Bollnäs BK DL16
     
Ulla Domeij Gävle BK DLE
Viola Bäcklund Stenbro BS DLE
Catharina Johansson Rejmyre BSK DLE
Monika Svartvik BK Fiskgjusen DLE
Chatrine Karlsson Gävle BK DLE
Marie Karlsson Karlstads BK DLE
     
Lars Hammarlund Bolander Wij BS HL13
Per Hammarlund Bolander Wij BS HL13
Simon Grip Hestner Östersunds BK HL13
Lucas Gulin Gävle BK HL13
Viktor Berggren  BSK Sturarna HL13
     
Kasper Höglander Östersunds BK HL16
Rasmus Wallner Gävle BK HL16
     
Lennart Carlsson Sundsvall Ortviken BK HLE
Jan Domeij Gävle BK HLE
Stisse Wallner Gävle BK HLE
Ulf Granström Gävle BK HLE
Inge Bertäng Gävle BK HLE
Yngve Malmström Södertälje BF HLE
Johnny Axelsson Karlstads BK HLE
Magnus Hultcrantz Karlstads BK HLE
Rikard Olofsson Falu BSK HLE
Johan Norrhult Västbo BSK HLE
     
Alexander Samuelsson Gävle BK HI16
     
Ida Lundberg Jämtlands BK DI13
     
Eijvor Carlsson Alingsås BK DIE / HIE
Mattias Messer Alingsås BK HIE
Bo Carlsson Alingsås BK HIE
Leif Carrfors Karlstads BK HIE
Erik Rådberg Falu BSK HIE
Robert Antman Wij BS HIE
     
Anders Johansson Finspångs BSK HR60
     
Elvin Lund  BSK Sturarna HR13
     
Kim Doverstål  BSK Sturarna DR13
Uppdaterad: 20 MAJ 2015 23:48 Skribent: PeO Gunnars

20131030_185540

 Träningstider BK Dalpilen

 

FaceBook

 Almas

 

 

 

 

Bågar & pilar

 

 

 

 

 

Nya KRONOR logo 2014_gul botten

logo2a

 

Danage Domino

Vi har använt DOMINO Buttar sedan
Nordiska ungdomsmästerskapet 2006
och vi fortsätter att använda dem på
framtida taveltävlingar.

 

 

 

Postadress:
BSK Dalpilen - Bågskytte
Gyllehemsvägen 35
78437 Borlänge

Kontakt:
Tel: 024363045, 0703041501
E-post: This is a mailto link

Se all info