Tillbaka

Påskrallymästerskapet Ställningar 2010

Klasserna E, 4, 3, 56

kol 1

Pajala

kol 2

Niemis

kol 3

Pello/Juoksengi

kol 4

Övertorneå

De 25 bästa skyttarna ur ställningsklasserna sammanslaget får poäng vid varje

deltävling, från 25 poäng till 1 poäng.

Samtliga tävlingar räknas

 

 

 

1

2

3

4

 

 

 

Totalt

 

Namn

Förening

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Olle Gabrielsson

Rommehed

25

19

23

19

86

2

Gustav Lövgren

Niemisel

23

21

24

68

3

Tomas Lindblom

Notviken/Björsby

23

22

15

60

4

Tore Bjurvén

Lidingö

19

14

25

58

5

Magnus Larsson

Älekulla

11

15

18

13

57

6

Jan-Olof Lampinen

S 3

17

10

23

50

7

Göran Åhlin

Bälgviken

16

24

4

44

8

Niklas Grape

Niemis

18

11

10

39

9

Donald Johansson

Ale

24

13

37

10

Christer Bernstsson

Stamnared/Sälls

20

16

36

11

Anna Håkansson

EDA

10

23

33

12

Joakim Nordlund

Niemisel

24

7

31

13

Kjell Johansson

Hofors

21

9

30

14

Liselott Danielsson

Värnamo

20

5

5

30

15

Leif Sandberg

Kalix

3

25

28

16

Börje Keinström

Ni-Ma

13

6

9

28

17

Sven Edlund

Piteå

7

21

28

18

Lennart Albinsson

Össjö

10

17

27

19

Henry Håkansson

EDA

1

25

26

20

Rune Skarpsvärd

Pajala

14

12

26

21

Daniel Henriksson

Gammalstorp

17

8

25

22

Ove Emanuelsson

Juoksengi

13

12

25

23

Stefan Johansson

Vessingebro

22

22

24

Harry Östling

F 21

22

22

25

Robert Grape

Niemis

21

21

26

Håkan Gunnarfelt

S 3

20

20

27

Kurt Erik Bekkevold

Oslo Östre

20

20

28

Elin Åhlin

Bälgviken

19

19

29

Ingemar Månsson

Helsingborg

5

14

19

30

Mikael Nilsson

Knislinge

18

18

31

Arne Bergström

Härnösand

18

18

32

Anders Östh

Kulltorp

17

17

33

Peter Östling

F 21

14

2

16

34

Tage Puranen

Niemis

16

16

35

Paul Brandt

Danmark

16

16

36

Claus Brunn

Danmark

15

15

37

Lasse Kjaer Bertelsen

Danmark

15

15

38

Fredrik Kaarle

Niemis

8

6

14

39

Ingemar Söderberg

Kulltorp

12

12

40

Ronny Nilsson

Piteå

12

12

41

Alexander Emanuelsson

Juoksengi

11

11

42

Börje Forsberg

Östhammar

11

11

43

Torvald Sikström

Rundvik

9

1

10

44

Göran Hägg

Bälgviken

8

8

45

Allan Jörgensen

Danmark

8

8

46

Dorthe Overgaard

Danmark

7

7

47

Anders Pettersson

Älmhult

7

7

48

Börje Forsberg

Östhammar

6

6

49

Mattias Lampinen

S 3

6

6

50

Kim Jensen

Danmark

5

5

51

Bengt Jansson

Söderala

4

4

52

Tomas Karlsson

Gunnarsjö

4

4

53

Jarmo Marjala

I 21/T3

4

4

54

Emil Bergström

Härnösand

3

3

55

Kjell Lind

Bälinge

3

3

56

Bengt Myrberg

Skogstibble

2

1

3

57

Patrik Faxbrink

Ramselefors

3

3

58

Halvor Sva

Nordstrand

2

2

59

Jeppe V Kristhansen

Danmark

2

2

60

Alf Edin

Ale

1

1