http://www.equipe.com/resultat/top_small.gif

Baståsens RK 2014-06-28 - 2014-06-29

 

EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2014-07-03 kl. 13:23
Klass 22 - Fälttävlan Lag DM Lag Hästar
Klass 77 - Fälttävlan Lag DM Lag Ponnyer
Klass 7 - Fälttävlan P70 upp till 13 år Hästar
Klass 6 - Fälttävlan P70 14-18 år Hästar
Klass 5 - Fälttävlan P80 upp till 13 år Hästar
Klass 4 - Fälttävlan P80 14-18 år Hästar
Klass 3 - Fälttävlan P90 Hästar
Klass 2 - Fälttävlan H90 Hästar
Klass 1 - Fälttävlan H100 Hästar

 

 

Klass 22 - Fälttävlan Lag DM Lag

4 startande lag

 

Plats

Klubb

Lagnr

Totalt

 

 

Lagledare

 

 

 

Ryttare

Häst

Straffp.

 

1

Baståsens RK

Lag 1

209,5

 

 

Sanna Lindahl

 

 

 

 

Caroline Bloemberg

Wind of Camperi

53,3

 

 

 

 

Pernilla Nygren

Magic Mac

72,3

 

 

 

 

Camilla Fredriksson

Baron Palle

83,9

 

2

Mälardalen Eventing Club Rytta

Lag 1

283,3

 

 

Jonna Borg Zeidlitz

 

 

 

 

Ida Blom

Laphroaig

82,3

 

 

 

 

Linn Billgren

Lille-Østrups Valdemar

86,5

 

 

 

 

Jeanette B-Johansson

Magic K

114,5

 

 

 

 

Susanna Vujicic

Patric (SWB)

Ute.

 

3

Salaortens RF

Lag 1

Ute.

 

 

Joanna Bäck

 

 

 

 

Sara Andersson

Lucky Dancing Domino

63,1

 

 

 

 

Ylva Hällkvist

Claire xx

72,7

 

 

 

 

JoAnna Bäck

Winoes

Ute.

 

 

 

 

Linda Salenmo

Cardus FT

Ute.

 

4

Baståsens RK

Lag 2

Ute.

 

 

Sanna Lindahl

 

 

 

 

Julia Looström

Dakar

68,3

 

 

 

 

Linda Nilsson

Yatzy V

80,9

 

 

 

 

Tinnie Sundqvist

Tuva

Ute.

 

 

till toppen

 

 

Klass 77 - Fälttävlan Lag DM Lag

4 startande lag

 

Plats

Klubb

Lagnr

Totalt

 

 

Lagledare

 

 

 

Ryttare

Häst

Straffp.

 

1

Baståsens RK

Lag 2

246,8

 

 

Sanna Lindahl

 

 

 

 

Julia Sive´n

Dun Enya

68,0

 

 

 

 

Sara Bergman

Flame Girl

85,8

 

 

 

 

Amanda Aldrin

Funny Girl VI

93,0

 

 

 

 

Emelie Alanen

Ludwig

111,5

 

2

Baståsens RK

Lag 1

299,5

 

 

Sanna Lindahl

 

 

 

 

Tintin Falk

Best Bet

81,5

 

 

 

 

Simon Wirenblad

Munsboro Shadrag

81,9

 

 

 

 

Wilma Blomkvist

Lucky Thirteen

136,1

 

 

 

 

Maja Fasching

Molly

Ute.

 

3

Mälardalen Eventing Club Rytta

Lag 1

Ute.

 

 

Jonna Borg Zeidlitz

 

 

 

 

Vendela Wallman

Grandolph

58,7

 

 

 

 

Mia Jöransson

Bizas Bejby

59,3

 

 

 

 

Tilde Borg Zeidlitz

Caol Ila

Ute.

 

 

 

 

Malin Wijkander

Mazerati

Ute.

 

4

Salaortens RF

Lag 1

Ute.

 

 

Joanna Bäck

 

 

 

 

Elin Viero

Risegård´s Leo

57,9

 

 

 

 

Fanny Matsanders

Lunnalyckans Actör

124,1

 

 

 

 

Ida Ekh

Miss Simpson

Ute.

 

 

till toppen

 

Klass 7 - Fälttävlan P70 upp till 13 år Hästar

16 anmälda, 16 startande, 4 placerade

Överdomare: Björn Häggsjö

Tävlingsledare: Anette Cederborg/Synne Wiklund

Ground jury

Domare C: Malin Gullberg

Teknisk delegat: Björn Häggsjö

Banbyggare: Beatrice Jakobsson

Banbyggare terräng: Sanna Lindahl

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Dressyr

Hoppning

Uthållighetsprovet

Totalt

 

Klubb

Härstamning

Straffp.

Fel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Hinderfel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Straffp.

1

Elin Viero

Risegård´s Leo

 

 

 

 

 

 

Salaortens RF (1)

Paddock Camargue RW - Breccles Minstrel Boy RW

57,9

0

50,60

0

0,0

0

03:04

0

0,0

57,9

2

Mia Jöransson

Bizas Bejby

 

 

 

 

 

 

Mälardalen Eventing Club Rytta (1)

Dale Haze RC - Blue Chief RC

59,3

0

57,90

0

0,0

0

02:56

0

0,0

59,3

3

Tintin Falk

Best Bet

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (1)

Okänd - Okänd

77,5

4

52,20

0

4,0

0

03:10

0

0,0

81,5

4

Simon Wirenblad

Munsboro Shadrag

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (1)

Okänd - Okänd

77,1

4

67,10

0

4,0

0

03:13

0,8

0,8

81,9

 

5

Ida Olsson

Nawara

 

 

 

 

 

 

Hofors RS

Tokaj - Dadaj

66,4

4

55,70

0

4,0

20

04:13

24,8

44,8

115,2

6

Thula Olskims

Caboy

 

 

 

 

 

 

Nansta Sportryttarförening

Paddock Camargue RW - Coed Coch Targed RW

52,9

0

55,30

0

0,0

40

04:07

22,4

62,4

115,3

7

Fanny Matsanders

Lunnalyckans Actör

 

 

 

 

 

 

Salaortens RF (1)

Willoway Golddigger - Lunnalyckans Tacado

58,9

0

48,60

0

0,0

40

04:14

25,2

65,2

124,1

8

Wilma Blomkvist

Lucky Thirteen

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (1)

Pascal - Leopard

72,5

4

59,30

0

4,0

40

04:00

19,6

59,6

136,1

9

Elin Viero

Aspelunds Mercury

 

 

 

 

 

 

Norrby Ryttarsällskap

Lillemons Lightning - Simberg Spinner RW 95

60,7

4

53,60

0

4,0

 

 

 

Ute.

 

9

Mia Jöransson

Arda´s Artoos

 

 

 

 

 

 

Arbogakuskarna

Hagens O´Chief - Aladdin

60,7

4

46,60

0

4,0

 

 

 

Ute.

 

9

Maja Fasching

Molly

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (1)

Ernford Jester - Lule 133

78,6

34

89,10

22

34,0

 

 

 

Ute.

 

9

Ida Ekh

Miss Simpson

 

 

 

 

 

 

Salaortens RF (1)

Idholmens Matador - Carolinas Foxglove RW 74

65,0

0

53,20

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

9

Tilde Borg Zeidlitz

Caol Ila

 

 

 

 

 

 

Mälardalen Eventing Club Rytta (1)

Okänd - Molstabergs Action Man RWM 34

70,7

0

50,90

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

9

Vilma Teinert

Coca Cola E

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Comefast xx

67,9

0

67,00

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

9

Jessica Bollström

Teglovnens Sophie

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Manitu.N - Cansas

53,6

0

50,50

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

16

Alicia Riedl

Valentino IV

 

 

 

 

 

 

Köpings RK

Ekbäckens Sigurd RWM 30 - Burhults Vampyr RWM 29

75,7

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 6 - Fälttävlan P70 14-18 år Hästar

13 anmälda, 13 startande, 4 placerade

Överdomare: Björn Häggsjö

Tävlingsledare: Anette Cederborg/Synne Wiklund

Ground jury

Domare C: Malin Gullberg

Teknisk delegat: Björn Häggsjö

Banbyggare: Beatrice Jakobsson

Banbyggare terräng: Sanna Lindahl

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Dressyr

Hoppning

Uthållighetsprovet

Totalt

 

Klubb

Härstamning

Straffp.

Fel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Hinderfel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Straffp.

1

Sanna Huhtala

Mr OMalley

 

 

 

 

 

 

Örebro FK

Okänd - Okänd

51,4

4

53,90

0

4,0

0

03:12

0,4

0,4

55,8

2

Vendela Wallman

Grandolph

 

 

 

 

 

 

Mälardalen Eventing Club Rytta (1)

Okänd - Okänd

54,3

0

49,30

0

0,0

0

03:22

4,4

4,4

58,7

3

Julia Sive´n

Dun Enya

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (2)

Janus RC - Värnbergs Orion RC

57,2

0

60,70

0

0,0

0

03:38

10,8

10,8

68,0

4

Sara Bergman

Flame Girl

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (2)

Okänd - Okänd

81,4

0

48,70

0

0,0

0

03:22

4,4

4,4

85,8

 

5

Amanda Aldrin

Funny Girl VI

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (2)

Firfod Jetset NFH 125 - Merrie Master RNF 11

71,4

12

76,00

8

12,0

0

03:35

9,6

9,6

93,0

6

Isabelle Hansson

Åvangs Kasmir

 

 

 

 

 

 

Hofors RS

Synod Grouse - Charm

55,7

0

54,30

0

0,0

20

04:06

22

42,0

97,7

7

Emelie Alanen

Ludwig

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (2)

Ernford Jester - Lule 133

70,7

0

55,00

0

0,0

20

04:03

20,8

40,8

111,5

8

Martin Jansson

Lahaknock Ava

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Oisin - Ballinaboy Ben

67,5

12

54,90

0

12,0

20

03:50

15,6

35,6

115,1

9

Charlotta Vesterlund

Chispa

 

 

 

 

 

 

Strömsholms RSF

Rolls Royce - Buskaszi ox

69,6

0

56,60

0

0,0

60

04:03

20,8

80,8

150,4

10

Vendela Wallman

Anderse Kalle

 

 

 

 

 

 

Mälardalen Eventing Club Rytta

Ekelunds Nalle - Son of a Gun xx IIa

49,6

0

54,70

0

0,0

90

03:42

12,4

102,4

152,0

11

Nell Sigemo Perland

Walfwestas Frankie Boy

 

 

 

 

 

 

Trosa Vagnhärad

Komet - Silverlea Buckskin RNF 96

46,4

0

57,10

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

11

Malin Wijkander

Mazerati

 

 

 

 

 

 

Mälardalen Eventing Club Rytta (1)

Maz - Eleis

77,1

32

83,50

16

32,0

 

 

 

Ute.

 

11

Maja Ernesäter

Solero

 

 

 

 

 

 

Högbo Ridklubb

Magic Dancer H - Okänd

51,4

0

48,50

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

 

till toppen

 

Klass 5 - Fälttävlan P80 upp till 13 år Hästar

5 anmälda, 5 startande, 2 placerade

Överdomare: Björn Häggsjö

Tävlingsledare: Anette Cederborg/Synne Wiklund

Ground jury

Domare C: Mia Lindahl

Teknisk delegat: Björn Häggsjö

Banbyggare: Beatrice Jakobsson

Banbyggare terräng: Sanna Lindahl

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Dressyr

Hoppning

Uthållighetsprovet

Totalt

 

Klubb

Härstamning

Straffp.

Fel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Hinderfel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Straffp.

1

Olivia Belinki

Mr Nougat

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK

Okänd - Okänd

72,2

0

66,40

0

0,0

0

03:07

0

0,0

72,2

2

Alice Westermark

Golden Touch 17

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Okänd - Okänd

80,4

4

70,10

0

4,0

0

03:14

2,8

2,8

87,2

 

3

Elvira Gustafsson

Zamantha

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Palle - Frisian Forest Marco Polo

83,9

4

67,20

0

4,0

0

03:53

18,4

18,4

106,3

4

Luana Palmqvist

Lindens Mac

 

 

 

 

 

 

Nynäshamns RK

Öxenholm Marble Jr - Hagens Ingolf

73,9

0

71,30

0

0,0

20

04:06

23,6

43,6

117,5

5

Filippa Nöjd

Scopo Philiac

 

 

 

 

 

 

Hofors RS

Vernons Peeping Tom - Rolökke Swallow

47,9

19

87,20

11

19,0

 

 

 

Ute.

 

 

till toppen

 

Klass 4 - Fälttävlan P80 14-18 år Hästar

16 anmälda, 16 startande, 4 placerade

Överdomare: Björn Häggsjö

Tävlingsledare: Anette Cederborg/Synne Wiklund

Ground jury

Domare C: Mia Lindahl

Teknisk delegat: Björn Häggsjö

Banbyggare: Beatrice Jakobsson

Banbyggare terräng: Sanna Lindahl

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Dressyr

Hoppning

Uthållighetsprovet

Totalt

 

Klubb

Härstamning

Straffp.

Fel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Hinderfel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Straffp.

1

Louise von Heideken

Jipe Taube

 

 

 

 

 

 

Smedstorps RS

Vernons Peepington - Kunta Kinte

47,9

0

71,40

0

0,0

0

03:20

5,2

5,2

53,1

2

Lisa Fager Bohlin

Krypton

 

 

 

 

 

 

Norrby Ryttarsällskap

Simberg Senator - Amiral 764

54,6

0

63,70

0

0,0

0

03:22

6

6,0

60,6

3

Rebecca Aho

Phalaris

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK

Oosthoet Floris - Axceen Camillo

67,1

0

61,30

0

0,0

0

02:55

0

0,0

67,1

4

Emelie Åsberg

Miclas Mysac

 

 

 

 

 

 

Björklinge RF

Miclas Madoc RNF - Coxhill Wonder NFS 5770

64,7

4

69,70

0

4,0

0

03:23

6,4

6,4

75,1

 

5

Jelena Erikjans

Romany Real Deal

 

 

 

 

 

 

Borlänge RS

Okänd - Okänd

65,0

4

66,30

0

4,0

2

03:28

8,4

10,4

79,4

6

Sara Bäckström

Kalthus Hia Hia

 

 

 

 

 

 

Heby RF

Vermont RP - Brunte 220

77,1

0

67,50

0

0,0

0

03:24

6,8

6,8

83,9

7

Linnea Kling

Kilfenorás Delight

 

 

 

 

 

 

Hofors RS

Okänd - Boden Park Finnard

56,8

0

65,80

0

0,0

20

03:58

20,4

40,4

97,2

8

Rebecca Rensbo

Attyrory Special Effects

 

 

 

 

 

 

Nynäshamns RK

Okänd - Okänd

84,3

0

64,80

0

0,0

0

03:44

14,8

14,8

99,1

9

Lisa Fager Bohlin

Argona

 

 

 

 

 

 

Norrby Ryttarsällskap

Carolinas Foxglove RW 74 - Amiral 764

61,1

0

69,70

0

0,0

20

03:52

18

38,0

99,1

10

Hanna Josefsson

Ramour

 

 

 

 

 

 

Björklinge RF

Harmonie - Unicum

56,4

36

96,50

20

36,0

0

03:32

10

10,0

102,4

11

Daniela Andersson

Herkules

 

 

 

 

 

 

Björklinge RF

Orchis Morio x - Downland 220072371 DR

61,1

8

70,70

0

8,0

20

03:50

17,2

37,2

106,3

12

Josefine Bondsäter

Blue Hazy

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK

Dale Haze RC - Blue Chief RC

90,4

0

64,90

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

12

Elin Österlindh

Munsboro Tina

 

 

 

 

 

 

Årsta-Runsten

Okänd - Okänd

62,5

0

69,00

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

12

Eila Käck

Pellini

 

 

 

 

 

 

Örebro Ryttarteam

Okänd - Okänd

48,2

0

67,30

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

12

Jennie Erikjans

Svennis

 

 

 

 

 

 

Borlänge RS

Okänd - Okänd

72,5

0

69,80

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

16

Rebecca Husom

Bråtgärdets Que Je T'aime

 

 

 

 

 

 

Säffle Ridklubb

Sörbys Quandrigo - Espri

84,3

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 3 - Fälttävlan P90 Hästar

10 anmälda, 10 startande, 3 placerade

Överdomare: Björn Häggsjö

Tävlingsledare: Anette Cederborg/Synne Wiklund

Ground jury

Domare C: Mia Lindahl

Teknisk delegat: Björn Häggsjö

Banbyggare: Beatrice Jakobsson

Banbyggare terräng: Sanna Lindahl

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Dressyr

Hoppning

Uthållighetsprovet

Totalt

 

Klubb

Härstamning

Straffp.

Fel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Hinderfel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Straffp.

1

Anna Kallings Larsson

Cob Flight

 

 

 

 

 

 

Eskilstunaorten

Okänd - Okänd

42,1

8

68,70

0

8,0

0

04:02

8,4

8,4

58,5

2

Yohanna Andersson

Inters Morio

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK

Orchis Morio x

57,2

0

72,10

0

0,0

0

03:50

3,6

3,6

60,8

3

Ida Bernhardsson

Cashel Bay Benny

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Castle Side JJ

65,7

0

62,80

0

0,0

0

03:58

6,8

6,8

72,5

 

4

Elise Arnberg

Lisa 1070

 

 

 

 

 

 

Nynäshamns RK

Okänd - Okänd

42,1

8

66,80

0

8,0

40

04:50

27,6

67,6

117,7

5

Nell Sigemo Perland

Black Jack

 

 

 

 

 

 

Trosa Vagnhärad

Okänd - Okänd

59,6

34

101,70

22

34,0

20

04:10

11,6

31,6

125,2

6

Patricia Hallberg

Sörängens Surprise

 

 

 

 

 

 

Nynäshamns RK

Stackarps Pablo - Horsemosens Charlie Brown

60,0

4

64,10

0

4,0

40

04:47

26,4

66,4

130,4

7

Petronella Larsson

Ice Ice Babee

 

 

 

 

 

 

Björklinge RF

Okänd - Okänd

77,8

0

71,10

0

0,0

40

04:33

20,8

60,8

138,6

8

Emilia Wallin

Padriano

 

 

 

 

 

 

Mantorpsryttarna

Poetic Justice - Dunlewey Go Charlie Go IRE 968

58,6

0

69,30

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

9

Rebecka Lindqvist

Kiara

 

 

 

 

 

 

Hofors RS

Okänd - Okänd

83,6

8

74,50

0

8,0

 

 

 

Avstår

 

10

Lovisa Ahlin

Gry

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Russian Ivory xx - Ghazal ox

68,9

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 2 - Fälttävlan H90 Hästar

47 anmälda, 47 startande, 12 placerade

Överdomare: Björn Häggsjö

Tävlingsledare: Anette Cederborg/Synne Wiklund

Ground jury

Domare C: Ylva Frohm

Teknisk delegat: Björn Häggsjö

Banbyggare: Beatrice Jakobsson

Banbyggare terräng: Sanna Lindahl

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Dressyr

Hoppning

Uthållighetsprovet

Totalt

 

Klubb

Härstamning

Straffp.

Fel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Hinderfel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Straffp.

1

Rebecca Blocher

Hebron

 

 

 

 

 

 

Märsta Ridklubb

New Balance - Master (SWB)

50,0

0

65,80

0

0,0

0

03:36

0

0,0

50,0

2

Caroline Bloemberg

Wind of Camperi

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (1)

Wind Dancer - Last Liberty

42,5

4

67,30

0

4,0

0

03:58

6,8

6,8

53,3

3

Sophia Ericsson

Kilcannon Miss Rebel

 

 

 

 

 

 

Trossnäs FK

Chacoa - Flagmount Diamond

57,2

0

68,70

0

0,0

0

03:44

1,2

1,2

58,4

4

Maja Johansson

Hallon

 

 

 

 

 

 

Mantorpsryttarna

Emmerton (ex Raldolala) - Lambert

51,4

5

71,16

1

5,0

0

03:49

3,2

3,2

59,6

5

Lina Åstrand

Silky Feeling

 

 

 

 

 

 

Heby RF

For Feeling - Asterix

61,4

0

69,40

0

0,0

0

03:38

0

0,0

61,4

6

Sara Andersson

Lucky Dancing Domino

 

 

 

 

 

 

Salaortens RF (1)

Lucky Lake - Indoktro

54,3

0

66,10

0

0,0

0

04:03

8,8

8,8

63,1

7

Natacha Hammer

Bumble Bee

 

 

 

 

 

 

Mariestads RK

 

50,0

0

67,00

0

0,0

0

04:25

17,6

17,6

67,6

8

Julia Looström

Dakar

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (2)

Saracen

57,5

4

70,50

0

4,0

0

03:58

6,8

6,8

68,3

9

Björn Beckman

Amica Ragazzo (8)

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Ragazzo - Krevad

53,2

10

77,00

6

10,0

0

03:56

6

6,0

69,2

10

Ylva Hällkvist

Salinas Giorgio

 

 

 

 

 

 

Salaortens RF

H.Golden Flash - Cocum Jackpot

63,6

0

67,40

0

0,0

0

03:58

6,8

6,8

70,4

11

Pernilla Nygren

Magic Mac

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (1)

Mighty Magic - Royal Olymp

60,7

0

65,90

0

0,0

0

04:10

11,6

11,6

72,3

12

Ylva Hällkvist

Claire xx

 

 

 

 

 

 

Salaortens RF (1)

Cajun Cadet xx - Starry Night xx

50,7

22

84,80

14

22,0

0

03:26

0

0,0

72,7

 

13

Madeleine Smeeton

Kleoo (28) (SWB)

 

 

 

 

 

 

Lurbo Ridklubb

Looping - Stanford

59,3

7

73,20

3

7,0

0

04:07

10,4

10,4

76,7

14

Erica Schönning

Toronto

 

 

 

 

 

 

Nynäshamns RK

Cornetto - Swift

40,7

26

84,90

14

26,0

0

04:08

10,8

10,8

77,5

15

Matilda Enberg

Eliza Dai

 

 

 

 

 

 

Bollnäs RS

Corlensky G - Laurin

63,6

3

73,90

3

3,0

0

04:12

12,4

12,4

79,0

16

Linda Nilsson

Yatzy V

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (2)

Zeb (avelsvärderad) - Okänd

59,3

4

70,10

0

4,0

0

04:25

17,6

17,6

80,9

17

Ida Blom

Laphroaig

 

 

 

 

 

 

Mälardalen Eventing Club Rytta (1)

Briar - Modesto

64,3

0

68,90

0

0,0

0

04:26

18

18,0

82,3

18

Camilla Fredriksson

Baron Palle

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (1)

Piggvar - Duke Iran

74,3

0

67,20

0

0,0

0

04:05

9,6

9,6

83,9

19

Linn Billgren

Lille-Østrups Valdemar

 

 

 

 

 

 

Mälardalen Eventing Club Rytta (1)

Hyldekærs Calvano - Milton Torp

62,5

4

66,80

0

4,0

0

04:31

20

20,0

86,5

20

Therese Utriainen

Dore

 

 

 

 

 

 

Heby RF

Tenerife - Farmer

56,1

0

67,30

0

0,0

20

04:11

12

32,0

88,1

21

Filippa Johansson

Amie's Lucky Sparrow

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Lucky Point - Robin Z

55,3

6

72,90

2

6,0

20

04:04

9,2

29,2

90,5

22

Camilla Björklund

Sherry Darling

 

 

 

 

 

 

Stora Wäsby FRK

Ludwigs Champion - Sajdax xx

78,9

0

68,10

0

0,0

0

04:11

12

12,0

90,9

23

Victor A Victor

Browneyed Man

 

 

 

 

 

 

Livdragonerna

Hayya Ya Shareef - Jimmy Reppin

47,1

40

98,40

28

40,0

0

03:58

6,8

6,8

93,9

24

Jennie Jurestam

Choohoo

 

 

 

 

 

 

Enköpings FRK

Looping - Maraton

54,3

16

82,60

12

16,0

0

04:43

24,8

24,8

95,1

25

Sara Sundstedt

Urschatz

 

 

 

 

 

 

Falu RS

Urkatz II - Garcon

60,7

17

83,50

13

17,0

0

04:29

19,2

19,2

96,9

26

Tove Stattin

Zantiago

 

 

 

 

 

 

Södertälje RK

Zephyr (SWB) - Troll

47,5

7

77,90

7

7,0

20

04:38

22,8

42,8

97,3

27

Beatrice Hagström

Carwyn

 

 

 

 

 

 

Skaraortens RF

Kaiser - Ffatal Attraction

43,2

35

94,00

23

35,0

20

03:48

2,8

22,8

101,0

28

Lovisa Altzar

Boogie Man

 

 

 

 

 

 

Ludvika RK

Kaiserkult - Biotop

74,3

5

71,90

1

5,0

20

04:05

9,6

29,6

108,9

29

Jeanette B-Johansson

Magic K

 

 

 

 

 

 

Mälardalen Eventing Club Rytta (1)

Mighty Magic - Kolibri

72,5

4

64,20

0

4,0

20

04:26

18

38,0

114,5

30

Nikita Durchbach

Stormhill Jack

 

 

 

 

 

 

Skånsta Ryttare

Stormhill Miller - Frankfort Boy

76,4

25

83,40

13

25,0

0

04:26

18

18,0

119,4

31

Therese Persson

Myrkullens Phoenix

 

 

 

 

 

 

Avesta Ridklubb

Cornetto - Keystone Ludwig

64,7

36

98,50

28

36,0

0

04:29

19,2

19,2

119,9

32

Sara Axelsson

Koster (SWB)

 

 

 

 

 

 

Örebro Ryttarteam

Falleur - Chapman

56,1

20

82,60

12

20,0

20

05:17

38,4

58,4

134,5

33

Annika Rauséus

Hercules

 

 

 

 

 

 

Örebro Ryttarteam

Jeopardy 905 - Count´s Pride

55,0

4

65,50

0

4,0

40

05:18

38,8

78,8

137,8

34

Pernilla Nygren

Camaro

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK

Carte d'Or - Morat

73,2

31

90,00

19

31,0

20

04:51

28

48,0

152,2

35

Josefin Kiuttu

Malroe Ali

 

 

 

 

 

 

Hofors RS

Major Gold - Ruffo

57,2

25

83,20

13

25,0

60

05:05

33,6

93,6

175,8

36

Caroline Törnvall

Korsika

 

 

 

 

 

 

Upplands-Västmanl. FK

Looping - Krevad

63,2

59

117,30

47

59,0

 

 

 

Ute.

 

36

Elin Klockare

Pantera

 

 

 

 

 

 

Örebro FK

Paragon - Pekin

52,9

39

97,60

27

39,0

 

 

 

Ute.

 

36

Emelie Hedengren

Annoying Giglet

 

 

 

 

 

 

Örebro Ryttarteam

Quattro B (SF) - Burggraaf

41,4

0

69,10

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

36

Sofie Eriksson

Sagriffa

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

San Brasil - Pomme Royal

61,1

28

82,90

12

28,0

 

 

 

Ute.

 

36

Catharina Tiefensee

Maxine

 

 

 

 

 

 

Malmköpings RS

Mighty Magic - Admiral

58,2

8

74,90

4

8,0

 

 

 

Ute.

 

36

Lotta Sjögren

Chicolina vL

 

 

 

 

 

 

Botkyrka RS

Cayetano L - Lancer III

53,6

4

68,00

0

4,0

 

 

 

Ute.

 

42

Malin Ihleberg

Bellton

 

 

 

 

 

 

Västerås RS

Bellini - Imperator

50,4

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

42

JoAnna Bäck

Winoes

 

 

 

 

 

 

Salaortens RF (1)

Rousseau - Sultan

47,1

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

42

Susanna Vujicic

Patric (SWB)

 

 

 

 

 

 

Mälardalen Eventing Club Rytta (1)

Patrice - Ivigtut

70,7

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

42

Linda Salenmo

Cardus FT

 

 

 

 

 

 

Salaortens RF (1)

Cornetto - Steve´s Friend

51,4

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

42

Tinnie Sundqvist

Tuva

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK (2)

Business 1102 - Okänd

53,9

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

42

Elin Klockare

Little Creek´s Balucca

 

 

 

 

 

 

Örebro FK

Amall - Okänd

62,5

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 1 - Fälttävlan H100 Hästar

29 anmälda, 29 startande, 8 placerade

Överdomare: Björn Häggsjö

Tävlingsledare: Anette Cederborg/Synne Wiklund

Ground jury

Domare C: Malin Gullberg

Teknisk delegat: Björn Häggsjö

Banbyggare: Beatrice Jakobsson

Banbyggare terräng: Sanna Lindahl

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Dressyr

Hoppning

Uthållighetsprovet

Totalt

 

Klubb

Härstamning

Straffp.

Fel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Hinderfel

Tid

Tidsfel

Straffp.

Straffp.

1

Maria Jurestam

Coornelius

 

 

 

 

 

 

Enköpings FRK

Looping - Maraton

35,0

0

68,60

0

0,0

0

04:05

11,6

11,6

46,6

2

Rebecca Tenser

Donegal Danny BS

 

 

 

 

 

 

Eskilstunaorten

Don Dorn (SWB) - Prince Thatch xx

42,9

8

68,10

0

8,0

0

03:34

0

0,0

50,9

3

Sofie Eriksson

Utopia

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Zortin - Naturel

48,6

0

65,70

0

0,0

0

03:47

4,4

4,4

53,0

4

Veronika Löfström

Chocolate (63)

 

 

 

 

 

 

Södertälje RK

Cortus - Raphael

57,5

0

69,90

0

0,0

0

03:42

2,4

2,4

59,9

5

Cecilia Pehrson

Nutch xx

 

 

 

 

 

 

Bollnäs RS

Be My Cheif xx - Two Punch xx

55,0

0

65,00

0

0,0

0

03:50

5,6

5,6

60,6

6

Sophia Ericsson

Techno

 

 

 

 

 

 

Trossnäs FK

Hip Hop - Swift

56,4

4

66,70

0

4,0

0

03:45

3,6

3,6

64,0

7

Sandra Nordahl

Viva

 

 

 

 

 

 

Orsa Ridklubb

Elcaro - Ulft

58,9

0

68,50

0

0,0

0

03:59

9,2

9,2

68,1

8

Matilda Enberg

Manuela

 

 

 

 

 

 

Bollnäs RS

Mowgli - Utrillo

62,1

5

74,40

1

5,0

0

03:41

2

2,0

69,1

 

9

Anna Bredberg

Hawe a Good Time

 

 

 

 

 

 

Stora Wäsby FRK

Goldmine - Irco Marco

62,8

0

63,80

0

0,0

0

04:00

9,6

9,6

72,4

10

Catarina Leandersson

Curelett

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Cornetto - Quite Easy

60,4

4

67,20

0

4,0

0

04:14

15,2

15,2

79,6

11

Hanna Bergström

Don Dundee

 

 

 

 

 

 

Örebro FK

Donatelli - Woermann

61,8

8

67,50

0

8,0

0

04:02

10,4

10,4

80,2

12

Johanna Petersson

Welmoed

 

 

 

 

 

 

Älmhult Linnebygden

Hold Up Premier - Goodtimes

56,8

12

72,90

0

12,0

0

04:15

15,6

15,6

84,4

13

Nike Borg Zeidlitz

Grand L

 

 

 

 

 

 

Mälardalen Eventing Club Rytta

Turban Rose SF - Ganesco

65,0

8

70,80

0

8,0

0

04:05

11,6

11,6

84,6

14

Amanda Utterbäck

Ziggy Stardust

 

 

 

 

 

 

Roslagens R&KK

Quite Easy - Ryon d'Anzex

67,1

4

72,00

0

4,0

0

04:13

14,8

14,8

85,9

15

Emma Tingsby

Zinobi

 

 

 

 

 

 

Valåsens RS

Akribori - Island Reef xx

50,7

0

65,90

0

0,0

20

04:14

15,2

35,2

85,9

16

Frida Änges

Braveheart

 

 

 

 

 

 

Österåkers SR

Heartbeat - Shiva du Loup x

72,5

4

63,90

0

4,0

0

04:09

13,2

13,2

89,7

17

Malin Larsson

Hard Eternity

 

 

 

 

 

 

Lurbo Ridklubb

Artist - Beach Boy

55,7

4

67,00

0

4,0

20

04:10

13,6

33,6

93,3

18

Mika Ciszuk

Gwaihir

 

 

 

 

 

 

Stora Wäsby FRK

Quite Easy - Sandro

50,7

39

100,80

27

39,0

0

04:04

11,2

11,2

100,9

19

Rebecca Aho

Operette

 

 

 

 

 

 

Baståsens RK

Willibald - Landrat

49,3

16

82,00

8

16,0

40

04:24

19,2

59,2

124,5

20

Emelie Scott

Captain Retto

 

 

 

 

 

 

Karlstads RK

Captain Clover - Riberetto

52,9

4

68,40

0

4,0

60

04:36

24

84,0

140,9

21

Emma Bergström

Bella-Donna

 

 

 

 

 

 

Örebro FK

Akribori - Troll

52,9

0

70,20

0

0,0

60

04:57

32,4

92,4

145,3

22

Josefine Eng

Pearl-Anne JPL

 

 

 

 

 

 

Enköpings FRK

Carte d'Or - Dragon

65,7

8

72,70

0

8,0

 

 

 

Ute.

 

22

Hedvig Arosenius

Suztancia MW

 

 

 

 

 

 

Enköpings FRK

Rotspon - Grundstein II

53,6

0

66,00

0

0,0

 

 

 

Ute.

 

22

Nikita Durchbach

King Leo

 

 

 

 

 

 

Skånsta Ryttare

Flagmount King - Phardante

74,6

4

63,10

0

4,0

 

 

 

Ute.

 

22

Elin Evertsson

Flowerhill Presence

 

 

 

 

 

 

Hofors RS

Okänd - Okänd

51,8

4

67,50

0

4,0

 

 

 

Ute.

 

26

Sabina Banck

Guinita

 

 

 

 

 

 

Örebro Ryttarteam

Guinness - Lambert

44,6

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

26

Richard Ferguson

De la Tigra

 

 

 

 

 

 

Björklinge RF

Gräns Diamond Surf RC 100 - Tim the Tiger xx

61,8

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

26

Emelie Hedengren

Juvenelle

 

 

 

 

 

 

Örebro Ryttarteam

New Balance - Nebraska

61,8

 

 

 

Ute.

 

 

 

 

 

29

Susanne Victor

Chanell

 

 

 

 

 

 

Björklinge RF

Artist - Lambert

55,7

 

 

 

Utg.

 

 

 

 

 

 

till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport