Baståsens RK 2014-09-20
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2014-09-23 kl. 16:36
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Anette Cederborg
Domare C: Mia Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Emilia KardellSusi 186,5186,569,074
 Arboga RS 1 
 
2Alicia BergströmSnöflinga 174,5174,564,630
 Västerås RSOkänd - Okänd2 
3Madeleine ErikssonTuss 172,5172,563,889
 Baståsens RKOkänd - Okänd3 
4Thelma SöderqvistSalo 14614654,074
 Jump Club RSFOkänd - Okänd4 
 Åsa NäslingSkogalunds Cookie Jump 181,5181,567,222
 Strömsholms RSFFredrikbergs Kavat RNF 23-S - Miclas Micado RNF 76  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Anette Cederborg
Domare C: Mia Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Mia JöranssonArda´s Artoos 168,5168,562,407
 ArbogakuskarnaHagens O´Chief - Aladdin1 
 
2Mia JöranssonKasimir 16616661,481
 ArbogakuskarnaRussian Ivory xx - Asso Sarastro2 
3Anna TirénÄngsgårdens Conrad 156,5156,557,963
 Vänsta RFRolökke Swallow - Kastor RNF 433 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Anette Cederborg
Domare C: Mia Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Tinnie SundqvistNike 216,5216,574,655
 Baståsens RKNelson 2 - Nibelung1 
2Emilia KardellSusi 197,5197,568,103
 Arboga RS 2 
 
3Josefin JacobssonAramis 197,5197,568,103
 Örebro RyttarteamOkänd2 
4Alicia BergströmSnöflinga 19319366,552
 Västerås RSOkänd - Okänd4 
5Caroline ErikssonTuss 158,5158,554,655
 Baståsens RKOkänd - Okänd5 
6Moa EngströmMadonna 152,5152,552,586
 Surahammars RFOkänd - Okänd6 
7Thelma SöderqvistSalo 14814851,034
 Jump Club RSFOkänd - Okänd7 
8Elin VieroAspelunds Mercury 14114148,621
 Vänsta RFLillemons Lightning - Simberg Spinner RW 958 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Anette Cederborg
Domare C: Mia Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Isabella JonssonDanish Dream 20620671,034
 Surahammars RFOkänd - Okänd1 
2Mia JöranssonArda´s Artoos 200,5200,569,138
 ArbogakuskarnaHagens O´Chief - Aladdin2 
 
3Minna JohnssonTwickles Amadeus 188,5188,565,000
 Nyby-Torshälla RKOkänd - Okänd3 
4Ellen LarssonDancing Boss 14814851,034
 Västerås RSDancing prince4 
5Mia JöranssonKasimir 14314349,310
 ArbogakuskarnaRussian Ivory xx - Asso Sarastro5 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Anette Cederborg
Domare C: Mia Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Tinnie SundqvistNike 27227271,579
 Baståsens RKNelson 2 - Nibelung1 
2Isabella JonssonDanish Dream 26726770,263
 Surahammars RFOkänd - Okänd2 
 
3Minna JohnssonTwickles Amadeus 23723762,368
 Nyby-Torshälla RKOkänd - Okänd3 
4Josefin JacobssonAramis 234,5234,561,711
 Örebro RyttarteamOkänd4 
5Linnea AngeliniMunsboro Justin 231,5231,560,921
 Stora Ekeby RKOkänd - Okänd5 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport