Baståsens RK 2015-06-27 - 2015-06-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-08-03 kl. 17:15
Klass 11 - Fälttävlan P70 -12 Hästar
Klass 10 - Fälttävlan P70 -16 Hästar
Klass 9 - Fälttävlan P70 -20 Hästar
Klass 8 - Fälttävlan P80 -12 Hästar
Klass 7 - Fälttävlan P80 -16 Hästar
Klass 6 - Fälttävlan P80 -20 Hästar
Klass 4 - Fälttävlan P90 Hästar

Klass 11 - Fälttävlan P70 -12 Hästar
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Cissi Jöransson/Anette Cederborg
Ground jury
Domare C: Annelie Gunnarsson
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Tina Svane
Banbyggare terräng: Sanna Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Liv NygrenChica     
 Nyby-Torshälla RKColonel - Okänd45,4451,7004,0003:234,84,854,2
2Thea GråbergJoy     
 Österåkers SRBostorps Bravad - Mr Charm51,0459,3004,0003:0700,055,0
 
3Elsa EklundSalina     
 Mälardalen Eventing (1)Okänd - Okänd56,3062,8000,0003:3911,211,267,5
4Tilde Borg ZeidlitzCaol Ila     
 Mälardalen Eventing (1)Okänd - Molstabergs Action Man RWM 3472,0046,8000,0003:3911,211,283,2
5Vendela TeinertZandy     
 Roslagens R&KKOkänd - Okänd73,5058,9000,02004:0822,842,8116,3
6Maria SvaneBonaventuras Miracle     
 Baståsens RK 98,3053,0000,0   Ute. 
6Tuva NordNyholms Juniper     
 Årsta-RunstenBroadway - Sarnau Venture65,3047,5000,0   Ute. 
6Maria SvaneLaeryds Ikaros     
 Baståsens RK (1)Pegasus Buckey - Mosedragets Rex84,0464,4004,0   Ute. 
 
till toppen

Klass 10 - Fälttävlan P70 -16 Hästar
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Cissi Jöransson/Anette Cederborg
Ground jury
Domare C: Annelie Gunnarsson
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Tina Svane
Banbyggare terräng: Sanna Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Mia JöranssonArda´s Artoos     
 Baståsens RK (1)Hagens O´Chief - Aladdin40,1060,4000,0003:0200,040,1
2Klara ZillénKantjes Vigo     
 Upplands Bro RFMarits Mistique - Kantjes Korporaal49,9052,4000,0002:5700,049,9
 
3Hanna ArendtMunsboro Godfrey     
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd51,4043,0000,0002:5900,051,4
4Tuva RosencrantzCristalls Sambuca     
 Årsta-RunstenHoppenhofs Jop - Cristalls Jolly Jumper RNF 11546,52690,301426,02003:07020,092,5
5Sofie DahlstedtMolly     
 Baståsens RK (1)Ernford Jester - Lule 13386,3459,1004,08004:4939,2119,2209,5
6Ebba LiljekvistFelix 1670     
 ArbogakuskarnaOkänd67,5059,9000,0   Ute. 
 
till toppen

Klass 9 - Fälttävlan P70 -20 Hästar
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Cissi Jöransson/Anette Cederborg
Ground jury
Domare C: Annelie Gunnarsson
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Tina Svane
Banbyggare terräng: Sanna Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Julia Sive´nDun Enya     
 Baståsens RK (1)Janus RC - Värnbergs Orion RC55,5057,5000,0003:361010,065,5
 
2Saga AhlBonne Boghardt     
 Mälardalen Eventing (1)Verona's Bo-Gi - Cocky Dundas xx H9014532,6451,3004,06003:297,267,2103,8
3Jasmine NielsenAshsfield Orchard     
 Årsta-Runsten 56,3855,4008,02004:0722,442,4106,7
4Malin WijkanderMoon Mist Flower     
 Mälardalen Eventing (1)Okänd - Okänd73,1   Ute.     
 
till toppen

Klass 8 - Fälttävlan P80 -12 Hästar
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Cissi Jöransson/Anette Cederborg
Ground jury
Domare C: Mia Lindahl
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Tina Svane
Banbyggare terräng: Sanna Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Sandra WenlöfLets go     
 Hamre RidklubbBoair des Isles - Okänd54,4049,1000,0003:1400,054,4
2Elin VieroAspelunds Mercury     
 Baståsens RKLillemons Lightning - Simberg Spinner RW 9554,4471,0004,0004:0313,613,672,0
 
3Elin VieroRisegård´s Leo     
 Baståsens RKPaddock Camargue RW - Breccles Minstrel Boy RW68,3059,3000,0003:541010,078,3
4Simon WirenbladMr Nougat     
 Baståsens RKOkänd - Okänd62,31262,50012,0003:4466,080,3
5Ellen KlingKalthus Hia Hia     
 Hofors RSVermont RP - Brunte 22085,5981,5059,02004:0112,832,8127,3
6Vilma TeinertCoca Cola E     
 Roslagens R&KKComefast xx46,5   Avstår     
 
till toppen

Klass 7 - Fälttävlan P80 -16 Hästar
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Cissi Jöransson/Anette Cederborg
Ground jury
Domare C: Mia Lindahl
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Tina Svane
Banbyggare terräng: Sanna Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Engla WesterbergMinute Man     
 Stora Wäsby FRKQalle 1046 - Lorimer RNF 4955,1452,9004,0003:2200,059,1
2Julia AspSunhill Star     
 Falu RSI Love You Melody - Coral Prince52,1052,3000,0004:0213,213,265,3
3Klara Kasche BrouwerVärnbergs Miró     
 Södertälje RKMinotaurus RP 114 - Uranus RC 6059,3450,1004,0003:3944,067,3
 
4Josefine BondsäterGräns Helgonet     
 Baståsens RKGrange FlynnSparrow RC 95 - Hagens O'Chief RC 6861,51260,30012,0003:3422,075,5
5Anna SvaneLibistro     
 Baståsens RKOkänd74,6050,9000,0003:3422,076,6
6Ida OlssonInterna 2     
 Hofors RSOkänd - Okänd54,4058,0000,02003:541030,084,4
7Wilma Louise BorkingPraestmarks Breezer     
 Baståsens RKFriis Kahlua - Bolero57,0451,0004,02003:39424,085,0
8Tintin l FalkBest Bet     
 Baståsens RKOkänd - Okänd89,6451,5004,0003:2900,093,6
9Maja CroonQuido     
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd71,3462,2004,02006:046282,0157,3
10Rebecca RensboAttyrory Special Effects     
 Nynäshamns RKOkänd - Okänd58,5859,0008,06005:1140,8100,8167,3
11Wilma MatssonCasper IV     
 Roo Gård RKCastor II RW 98 - Fabian II RW 7960,8057,0000,0   Ute. 
11Anna SvaneLip´s Limited Edition     
 Baståsens RKOkänd - Okänd90,0050,5000,0   Ute. 
 
till toppen

Klass 6 - Fälttävlan P80 -20 Hästar
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Cissi Jöransson/Anette Cederborg
Ground jury
Domare C: Mia Lindahl
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Tina Svane
Banbyggare terräng: Sanna Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Isabella LidbrandtSnöstjärna     
 Stora Wäsby FRKDownland Wild Fowler - Grren River xx RP 12743,9458,7004,0003:2400,047,9
 
2Carin Rosenlund EricsonLittle Dark Warrior     
 Södra Dalarnas RFOkänd - Okänd54,0055,8000,0003:2000,054,0
3Lisa Fager BohlinCarpathia     
 Baståsens RKPark´s Tambour - Jolly Roger RNF 10945,0056,8000,0003:5610,810,855,8
4Sofia CooperSheza Daisy     
 Botkyrka RSOkänd - Okänd54,4060,1000,0003:529,29,263,6
 
till toppen

Klass 4 - Fälttävlan P90 Hästar
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Cissi Jöransson/Anette Cederborg
Ground jury
Domare C: Annelie Gunnarsson
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Tina Svane
Banbyggare terräng: Sanna Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Vendela WallmanGrandolph     
 Mälardalen EventingOkänd - Okänd47,9458,3004,0003:5666,057,9
2Olivia BelinkiKilcorban Pocahontas     
 Baståsens RKOkänd - Okänd70,7073,9000,0004:038,88,879,5
3Linnea KlingKilfenorás Delight     
 Hofors RSOkänd - Boden Park Finnard45,7460,9004,02004:2316,836,886,5
 
4Ellen BirgingSöstholm Kidman     
 Årsta-RunstenPilgaards Kilroy - Öxenholm Topsider78,6980,7059,0004:1714,414,4102,0
5Felicia Lindblad.Remus     
 Årsta-RunstenKamillo av Haga - Cordo37,1058,6000,06004:2818,878,8115,9
6Amanda BerglundEastwoods U Idefix     
 Stora Wäsby FRKDart Light - Leed´s Boy RNF 1657,5476,0004,0   Ute. 
6Tess AlseRussian Firefly     
 Mälardalen EventingOkänd77,1066,5000,0   Ute. 
6Mia JöranssonKasimir     
 Baståsens RKRussian Ivory xx - Asso Sarastro62,8469,7004,0   Ute. 
9Elin BjurforsMoon Strider     
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd69,6   Avstår     
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport