Baståsens RK 2015-06-27 - 2015-06-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-08-03 kl. 17:18
Klass 2 - Fälttävlan H90 Hästar
Klass 1 - Fälttävlan H100 Hästar

Klass 2 - Fälttävlan H90 Hästar
40 anmälda, 40 startande, 10 placerade
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Cissi Jöransson/Anette Cederborg
Ground jury
Domare C: Annelie Gunnarsson
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Tina Svane
Banbyggare terräng: Sanna Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Marika JederudLady Tea     
 Södertälje RKFodel - Dairin40,9052,5000,0003:420,40,441,3
2Sara AnderssonLucky Dancing Domino     
 Baståsens RK (1)Lucky Lake - Indoktro42,4054,8000,0003:503,63,646,0
3Kristin ZachrissonClarice Q     
 Heby RFLaurin - Cortez48,0055,1000,0003:4000,048,0
3Lovisa ColérusAlgier     
 Djursholms RKAlkierz - Wiadukt48,0054,4000,0003:4000,048,0
5Vendela WallmanAdamas V     
 Mälardalen Eventing (1)Corlensky G - Swift43,1053,0000,0003:586,86,849,9
6Erica SchönningKilcannon Miss Rebel     
 Nynäshamns RKChacoa - Flagmount Diamond48,0451,5004,0003:2800,052,0
7Stina AroseniusBrooklyn Raym     
 Stora Wäsby FRKHip Hop - Quite Easy47,3455,8004,0003:451,61,652,9
8Joanna NielsenCantus IV     
 Botkyrka RSH.2 ej kval. hingst - Coriander38,6455,8004,0004:0710,410,453,0
9Anna ValegrenSimson     
 Örebro FKQuite Easy - Favorit49,1059,8000,0003:5144,053,1
10Madelene GustafssonMiami C     
 Trossnäs FKMajim G - Dardel42,4058,5000,0004:1312,812,855,2
 
11Sara SundstedtUrschatz     
 Falu RSUrkatz II - Garcon40,9454,2004,0004:1212,412,457,3
12Johanna SetterbergLady Rowena     
 Mälardalen Eventing (1)Radiator - Hildenley xx61,9055,0000,0003:420,40,462,3
13Matilda LindstrandJasmine     
 Örebro FKOkänd62,3456,6004,0003:493,23,269,5
14Erica SkoglundAmber     
 Ekeby RidsällskapLarix - Ilmeo61,5055,0000,0004:111212,073,5
15Emelie AlsterbladElektra     
 Mälardalen Eventing (1)Corlensky G - Erbstein66,0451,6004,0003:586,86,876,8
16Isabelle RosqvistJamba Roo     
 Västerås RS (1)Carland - Ampere60,4458,0004,0004:1312,812,877,2
17Klara StrömstedtArraghbeg Mist     
 Baståsens RK (1)Okänd - Okänd60,41565,60315,0003:472,42,477,8
18JoAnna BäckWinoes     
 Heby RFRousseau - Sultan58,1057,0000,02003:46222,080,1
19Camilla FredrikssonBaron Palle     
 Baståsens RK (1)Piggvar - Duke Iran84,0455,8004,0003:4100,088,0
20Ida HagströmPantomin     
 Älvkarleby RKParodist II - Perplex82,9052,7000,0003:545,25,288,1
21Jeanette B-JohanssonMagic K     
 Mälardalen Eventing (1)Mighty Magic - Kolibri76,51260,40012,0003:3200,088,5
22Jennie JurestamChoohoo     
 Enköpings FRKLooping - Maraton46,1053,8000,02004:4023,643,689,7
23Emelie WidequistZidane SR     
 Västerås RS (1)Zacharias - Lemon xx68,3053,4000,02003:503,623,691,9
24Frida NivaRoyal Leo     
 Katrineholms RFNobileo - Cadeaux Genereux45,4054,8000,02004:4927,247,292,6
25Catharina TiefenseeMaxine     
 Malmköpings RSMighty Magic - Admiral49,1454,6004,02004:3722,442,495,5
26Annika RauséusHercules     
 Örebro RyttarteamJeopardy 905 - Count´s Pride66,42975,701329,0003:534,84,8100,2
27Ida AldernäsAischa     
 Västerås RS (1)Acorado - Sandro44,3057,2000,06003:51464,0108,3
28Emma SjöblomLittle Stingray     
 Hofors RSDesert Sport - Dalby Jaguar71,32074,101220,0004:312020,0111,3
29Sofia FredrikssonMusical Ek     
 Viby R&KSManhattan - Cornetto62,3457,0004,02004:462646,0112,3
30Lena NordströmLi Lily     
 Leksands RKJeopardy - Concorde55,93884,602238,02004:2216,436,4130,3
31Melinda SjöstrandOlssonCinx (SWB)     
 Västerås RS (1)Carte d'Or - Con Capitol68,33384,002133,06004:1714,474,4175,7
32Ingvild Kristine RøstMønsteds Hilischa     
 NorwayHeartbeat - Come Back II75,068114,905268,06006:3067,6127,6270,6
33Nina HallenTrue Love     
 Roslagens R&KKCartier - Tammer Fors xx52,5057,8000,0   Ute. 
33Anne-Cathrine SellægTobajo Eragon     
 NorwayTobajo Picez - Alfas Arnt34,1059,1000,0   Ute. 
33Nina HallenQlara     
 Roslagens R&KKEasy Boy - Cortez55,9061,9000,0   Ute. 
33Michaela ThomssonQuite Wild     
 Lurbo RidklubbQuite Easy - Ganesco59,64090,302840,0   Ute. 
37Mattias LarssonFigther-C     
 Baståsens RK (1)Winningmood van de Arenberg - Damiro67,5   Ute.     
37Ylva HällkvistClaire xx     
 Salaortens RFCajun Cadet xx - Starry Night xx45,4   Ute.     
37Caroline WiborgSailor Moon     
 Årsta-RunstenStalypso - Grenadier69,4   Ute.     
37Anne DufwaShayla     
 Askersunds RKVivaldi - Swift37,5   Ute.     
 
till toppen

Klass 1 - Fälttävlan H100 Hästar
35 anmälda, 35 startande, 9 placerade
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Cissi Jöransson/Anette Cederborg
Ground jury
Domare C: Mia Lindahl
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Tina Svane
Banbyggare terräng: Sanna Lindahl
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Fanny BadhFidelie     
 Strömsholms RSFEtrusco - Hubertus43,6054,4000,0003:4122,045,6
2Cecilia PehrsonNutch xx     
 Hofors RSBe My Cheif xx - Two Punch xx46,8056,3000,0003:401,61,648,4
3Emma TingsbyZinobi     
 Valåsens RSAkribori - Island Reef xx46,4062,0000,0003:484,84,851,2
4Lise Kolby RannersCaramelle     
 NorwayCarson Ask - Temple Wind xx50,0057,3000,0003:4644,054,0
5Ania Olsen HuserbråtenRR For Your Pleasure JC     
 NorwayFor Pleasure - Solos Landtinus49,6060,6000,0003:474,44,454,0
6Anna BredbergEasy to love     
 Stora Wäsby FRKQuite Easy - Robin Z50,0058,5000,0003:495,25,255,2
7Sofia AnderssonSilver Loop     
 Mariestads RKBlue Hors Silver Moon - Looping48,2455,7004,0003:4644,056,2
8Anna BredbergHawe a Good Time     
 Stora Wäsby FRKGoldmine - Irco Marco55,3060,9000,0003:391,21,256,5
9Jasmine NielsenHoly Grail     
 Årsta-RunstenBold Irish xx - Tamburin48,2857,3008,0003:401,61,657,8
 
10Lee BjörkmanLelly (SWB)     
 Stora Wäsby FRKHomme d'Honneur xx - Laptop50,7457,4004,0003:4644,058,7
11Linnea ModeniusSödergrenMy Catch (SWB)     
 Roslagens R&KKMajim G - Fire Worshipper xx48,9860,6008,0003:432,82,859,7
12Jasmine NielsenRomie     
 Årsta-RunstenIndorado - Ramiro Z61,1053,1000,0003:4122,063,1
13Christine LindströmGaronne     
 Örebro FKGrand Prix - Parnass60,4052,7000,0003:5166,066,4
14Linnéa MylläriNemorensis     
 Hallsta RKManhattan - Quite Easy65,4451,9004,0003:3500,069,4
15Sophie BergstrømChalk n Talk     
 NorwayChabloon - Connaught xx55,3666,9026,0003:588,88,870,1
16Tilda PersdotterMucklagh Geronimo     
 Nansta SRFMister Bond - Okänd61,1857,5008,0003:495,25,274,3
17Sandra NordahlViva     
 Leksands RKElcaro - Ulft62,1860,1008,0003:474,44,474,5
18Filippa JohanssonAmie's Lucky Sparrow     
 Roslagens R&KKLucky Point - Robin Z47,5053,1000,02003:557,627,675,1
19Linnea Op de WeeghJoline Ek     
 Trossnäs FKJohnson - Sandro Song65,71257,30012,0003:391,21,278,9
20Ingvild Kristine RøstRatino     
 NorwayCrelido - Rafaelli Z52,1461,7004,0004:3322,822,878,9
21Nike Borg ZeidlitzGrand L     
 Mälardalen EventingTurban Rose SF - Ganesco60,0862,1008,0004:0411,211,279,2
22Terese LandinLucinda H     
 Örebro RyttarteamHermes (SWB) - Swift45,4459,8004,02004:161636,085,4
23Lisa KjellströmMake My Day     
 RK KumlaD-Day - Isaksbo Ivanhoe 548,9266,3022,02004:2218,438,489,3
24Elin Leijon-ThorellMade for Me     
 Sigtunabygdens RFFunambule - Northjet68,61971,30719,0003:526,46,494,0
25Cecilia PehrsonKreta-S     
 Hofors RSImperator - Rassvet53,21070,80610,02004:0712,432,495,6
26Alexzandra PetterssonDandelion (SWB)     
 Norrby RSCuper - Dalsaan xx81,41661,40016,0003:547,27,2104,6
27Emma PetterssonBoncorde     
 Örebro RyttarteamConcorde - Nimmerdor55,3060,2000,04004:2218,458,4113,7
28Emma LindströmCactuz     
 Roslagens R&KKCagancho - Willibald48,6055,5000,06005:1840,8100,8149,4
29Lena MalmströmSpread Eagle TL     
 Björklinge RFStrong Statement xx - Stanford67,5455,2004,0   Ute. 
29Eva OlssonMiss Master     
 Björklinge RFKings Master - Clover Hill53,91070,90610,0   Ute. 
29Joanna NielsenJanske vd Grauwe Berg     
 Botkyrka RSCarabas v/d Wateringhoeve - Capital62,8857,2008,0   Ute. 
29Lisa JäderlundQuentino     
 Årsta-RunstenQuo Vados I - Alcatraz48,9053,5000,0   Ute. 
29Tora OlssonTerrorist     
 Hofors RSArtist - Okänd51,83987,202339,0   Ute. 
29Ronja JohanssonBatman B     
 MantorpsryttarnaBetel xx - Chasseur I48,9455,3004,0   Ute. 
35Lina ÅstrandSilky Feeling     
 Heby RFFor Feeling - Asterix53,6   Ute.     
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport