Baståsens RK 2015-09-27
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-09-27 kl. 16:40
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C + D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Lag Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Lag Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Lag Kategori D
Klass 202 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B
Klass 202 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
Klass 202 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C + D
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Mia Lindahl
Tävlingsledare: Cissi Jöransson
Domare C: Ylva Frohm
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Alicia BergströmSnöflinga 18318367,778
 Västerås RSOkänd - Okänd1 
 
2Selma KantoniemiPlopp 18118167,037
 Fagersta RKOkänd - Okänd2 
3Mia JöranssonKasimir 171,5171,563,519
 ArbogakuskarnaRussian Ivory xx - Asso Sarastro3 
4Ebba LiljekvistAthos 15315356,667
 ArbogakuskarnaLemir 223 - Priffe 1614 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Lag
5 startande lag
Domare C: Ylva Frohm
 
PlatsKlubbLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Vänsta RFLag 164,524
   
 
   Anna TirénÄngsgårdens Conrad65,714 
   Heidi KarhukorpiDanish Dream65,179 
   Greta CarnbringSharon62,679 
   Amanda LarssonTeczowy59,286 
2ArbogakuskarnaLag 163,691
   
 
   Mia JöranssonArda´s Artoos70,357 
   Lénie SkoglundTicket to Ride63,929 
   Stina ÖstmanMunsboro Blackie56,786 
   Ebba LiljekvistAthos48,214 
3Stora Ekeby RKLag 163,095
   
 
   Emma NilssonJido64,821 
   Elin ClaessonBackyard64,107 
   Ida ClaessonErnest60,357 
   Ebba OdénDollar Girl59,643 
4Surahammars RFLag 158,750
   
 
   Emma DahlgrenAspelunds Mercury59,286 
   Emilie DahlgrenMy Little Sparrow58,571 
   Moa EngströmMadonna58,393 
5Fagersta RKLag 155,595
   
 
   Ebba JanssonBroängens Russibus66,786 
   Selma KantoniemiBroängens Baretta54,821 
   Tove GrubbJumping Arizona45,179 
   Clara IvarssonCeline  
 
till toppen

Klass 202 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Emma NilssonJido 181,564,821
 Stora Ekeby RKToker 503 - Furir 354 
 
2Emma DahlgrenAspelunds Mercury 16659,286
 Surahammars RFLillemons Lightning - Simberg Spinner RW 95 
3Moa EngströmMadonna 163,558,393
 Surahammars RFOkänd - Okänd 
4Selma KantoniemiBroängens Baretta 153,554,821
 Fagersta RKCherry Boy 
 
till toppen

Klass 202 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Ebba JanssonBroängens Russibus 18766,786
 Fagersta RKJutard 387 - Ekelunds Anjo 
2Greta CarnbringSharon 175,562,679
 Vänsta RFPower Boy - Zansibar RNF 77-S 
3Ebba OdénDollar Girl 16759,643
 Stora Ekeby RKUranus - Nice-n´-Easy 
 
4Amanda LarssonTeczowy 16659,286
 Vänsta RFPers - Okänd 
5Emilie DahlgrenMy Little Sparrow 16458,571
 Surahammars RFGrange Flynn Sparrow RC 95 - Okänd 
6Stina ÖstmanMunsboro Blackie 15956,786
 ArbogakuskarnaOkänd - Okänd 
7Alicia BergströmSnöflinga 15756,071
 Västerås RSOkänd - Okänd 
8Ebba LiljekvistAthos 13548,214
 ArbogakuskarnaLemir 223 - Priffe 161 
9Tove GrubbJumping Arizona 126,545,179
 Fagersta RKKamik Breeze 
 
till toppen

Klass 202 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Clara MorbergFalköga 19971,071
 Vänsta RFOkänd - Okänd 
2Mia JöranssonArda´s Artoos 19770,357
 ArbogakuskarnaHagens O´Chief - Aladdin 
 
3Anna TirénÄngsgårdens Conrad 18465,714
 Vänsta RFRolökke Swallow - Kastor RNF 43 
4Heidi KarhukorpiDanish Dream 182,565,179
 Vänsta RFOkänd - Okänd 
5Josefine BondsäterGräns Helgonet 181,564,821
 Baståsens RKGrange FlynnSparrow RC 95 - Hagens O'Chief RC 68 
6Elin ClaessonBackyard 179,564,107
 Stora Ekeby RKOkänd 
7Lénie SkoglundTicket to Ride 17963,929
 ArbogakuskarnaJanus RC - Tiger Boy RC 
8Ida ClaessonErnest 16960,357
 Stora Ekeby RKOkänd - Okänd 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport