Hoppa till sidans innehåll

Regionskval resultat lördag 15 juni

15 JUN 2019 15:32
Resultat från race 1 och race 2 i Regionskval i Optimist lördag 15 juni 2019
  • Skapad: 15 JUN 2019 15:32

RegKval Bjärred lördag race 1 och race 2

Overall

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 28, Scoring system: Appendix A

Rank

Segelnummer

Klubb

HelmName

Födelseår

R1

R2

Total

Nett

1st

SWE 4800

Malmö Segelsällskap

Philip Bjorkman

2005

2.0

1.0

3.0

3.0

2nd

SWE 4801

MSS

Leo Birgersson

2006

1.0

2.0

3.0

3.0

3rd

SWE 4750

LBSK

Max Weber Ullman

2006

4.0

3.0

7.0

7.0

4th

SWE 4709

SSP

Hector Barsne

2005

3.0

4.0

7.0

7.0

5th

SWE 4724

LBS

Tobias Hope

2005

5.0

5.0

10.0

10.0

6th

SWE 4646

Malmö Segelsällskap

Oscar Wallin

2007

6.0

6.0

12.0

12.0

7th

SWE 4760

Lommabuktens Seglarklubb

Cesar Sparrenbom

2006

8.0

7.0

15.0

15.0

8th

SWE 4514

Segelsällskapet Pinhättan

Bea Brorsson

2006

7.0

8.0

15.0

15.0

9th

SWE 4788

MSS

Sebastian Delgado

2006

9.0

10.0

19.0

19.0

10th

SWE 4723

LBS

Stella Dolan

2005

10.0

12.0

22.0

22.0

11th

SWE 4433

Optimistjolleklubben Timan

Viktor Wickström

2006

13.0

11.0

24.0

24.0

12th

SWE 4762

SSP

Filip Lindström

2006

11.0

15.0

26.0

26.0

13th

SWE 4812

BOJK

Victoria Novak

2006

19.0

9.0

28.0

28.0

14th

SWE 4783

Skanörs Båtklubb

Lisa Brase

2007

16.0

13.0

29.0

29.0

15th

SWE 4504

Lommabuktens Seglarklubb

Elliot Remvall

2006

12.0

18.0

30.0

30.0

16th

SWE 4759

Skanörs Båtklubb

Hugo Flygare

2007

14.0

19.0

33.0

33.0

17th

SWE 4742

Segelsällskapet Pinhättan

Linus Sellergren

2006

18.0

17.0

35.0

35.0

18th

SWE 4757

BOJK

Tove Joost

2007

15.0

22.0

37.0

37.0

19th

SWE 4745

BOJK

Viktor Eklöf

2007

24.0

14.0

38.0

38.0

20th

SWE 4567

LBSK

Nils Netterlid

2008

23.0

16.0

39.0

39.0

21st

SWE 4758

Karlskrona Segelsällskap

Tekla Walther

2006

17.0

23.0

40.0

40.0

22nd

SWE 4418

LBSK

Melvin Bergquist

2005

22.0

20.0

42.0

42.0

23rd

SWE 4257

Lommabuktens Seglarklubb

Mollie Skogfeldt

2007

20.0

25.0

45.0

45.0

24th

SWE 4550

Optimistjolleklubben Timan

Vidar Wickström

2008

21.0

24.0

45.0

45.0

25th

SWE 4675

LERRS

Liv Häggström

2007

25.0

21.0

46.0

46.0

26th

SWE 4474

LBS

Linnea Messing

2012

28.0

26.0

54.0

54.0

27th

SWE 4327

Malmö Segel Sällskap

Viktor Ole Björn Grauen Larsen

2006

26.0

28.0

54.0

54.0

28th

SWE 4582

BOJK

Ida Kayser

2008

27.0

27.0

54.0

54.0

 

 

Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com

 

Skribent: Maria Johnsson
Epost: This is a mailto link

 

 Stort tack till BOJKs sponsorer 2019

Företagen nedan medverkar till att vi kan erbjuda barn och ungdomar möjlighet till segling

 

 

 Arjo_logotyp

 

 

Lindahl_logotyp

 

 

Scandistal_logotyp

 

TP_logotyp

 

 

Unilabs_logotyp

Postadress:
Bjärreds OJK - Segling
Box 118
23723 Bjärred

Kontakt:
Tel: 046293773
E-post: This is a mailto link

Se all info