Hoppa till sidans innehåll

Funktionärer Tisdagscupen


Funktionärslista tisdagsseglingar BOJK 2020

Tisdagsseglingarna genomförs varje tisdag from 5 maj – 29 september.

Riggade och klara kl 18.00. Tiden kan justeras för septemberseglingarna och kommer då att kommuniceras separat.

Om möjligt seglas 3 st race på fyrkantsbana med inner och/eller ytterloop, alternativt ren kryss/länsbana.

Resultat från samtliga race mailas till This is a mailto link eller 0733-366322.

Fler behöver utbildas, därav en utbildningskolumn där 1-2 st kan följa med ut. Vänligen maila This is a mailto link vilken dag du är intresserad av.

Datum Ansvarig Landansvarig Utbildning
5 maj Erik Mellberg Bengt Lars Thorsson
12 maj Sebastian Novak Gunilla  
19 maj Michael Skoog Ellen Gunilla
26 maj Sebastian Mildner Magnus/Märta  
2 juni Lars Thorsson Pernilla  
9 juni Henrik Leijon (TBC) Mikael P  
16 juni Seglarskolan Alisa Tsai  
23 juni Seglarskolan Maria J  
30 juni Seglarskolan Ellen  
7 juli Seglarskolan Mikael P  
14 juli Seglarskolan    
21 juli Seglarskolan    
28 juli Seglarskolan    
4 aug Seglarskolan Pernilla  
11 aug Seglarskolan Gunilla  
18 aug LArs Novak Magnus/Märta  
25 aug Göran Wiking Maria J  
1 sept Per Mildner Ellen  
8 sept Måns Wiking Bengt  
15 sept Lars Thorsson Pernilla  
22 sept Lars Novak Gunilla  
29 sept Mikael P Magnus/Märta  

Under perioden 16 juni –  11 augusti genomförs tisdagsseglingarna med hjälp av seglarskolan.

Landansvarig innebär att finnas på plats för att t ex svara på frågor från andra föräldrar samt att ordna någon enklare förtäring för seglarna efter avslutade seglingar tex fika, korv el dyl.

Uppdaterad: 27 APR 2018 16:07 Skribent: Maria Johnsson

 Stort tack till BOJKs sponsorer 2020

Företagen nedan medverkar till att vi kan erbjuda barn och ungdomar möjlighet till segling

 

   

Lindahl_logotyp

 

 

Scandistal_logotyp

 

TP_logotyp

 

 

Postadress:
Bjärreds OJK - Segling
Box 118
23723 Bjärred

Kontakt:
Tel: 046293773
E-post: This is a mailto link

Se all info