Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram 2014

22 FEB 2014 19:28
Nedan finns 2014- års orienteringsprogram
  • Uppdaterad: 03 JUN 2014 20:27

BGoIF
  Tävlingsprogram 2014, prel
       
         
Månad Datum Arrangör Typ  
         
Mars        
  22 OK Orion Lång  
  23 OK Orion Medel  
  22 OK Kompassen Medel  
  23 OK Kompassen Lång  
  29 Nyköpings OK Lång  
  30 Nyköpings OK Stafett  
April        
  12 OK Skogsfalken Medel  
  13 OK Skogsfalken Lång  
  13 OK Motala Lång  
  19 OK Kolmården Medel  
  20 Finspångs SOK Lång Silva League
  21 OK Kolmården Stafett  
  24 Linköpings OK U-serien  
  26 OK Bävern Medel  
  27 OK Bävern Lång  
  27 IFK Linköping Lång  
Maj        
  1 SOK Aneby Medel 10-mila prolog
  2 Eksjö SOK Lång Öppna klasser
  3 10-mila, Eksjö Stafett  
  4 10-mila, Eksjö Stafett  
  4 Tjällmo-Godegårds OK Lång  
  8 OK Skogsströvarna Medel  
  10 Linköpings OK Medel  
  11 Målilla OK Medel  
  15 Björkfors GoIF U-serien  
  17 Hagaby Lång Närkedubbeln
  18 Hagaby Medel Närkedubbeln
  25 Matteus SI Stafett Peking-Duon
  31 OK Måsen Medel Ungdomstävling

Juni

       

 

        6 NAIS-träffen Medel  

 

        7 Steffekaveln Stafett Ungdom

 

11 Linköpings OK DM-sprint  
  22 Idrefjällens OK Lång Fjäll-OL
  23 Idrefjällens OK Sprint Fjäll-OL
  24 Idrefjällens OK Lång Fjäll-OL
Juli        
  1 Västerviks OK Lång Tjust 2-dagars
  2 Västerviks OK Lång Tjust 2-dagars
  5 Lessebo Stafett Tjoget
  8 Gotlands Bro OK Spring Gotlands 3-dagars
  9 Gotlands Bro OK Medel Gotlands 3-dagars
  10 Gotlands Bro OK Lång Gotlands 3-dagars
  20-25 O-Ringen i Skåne   Kristianstad
Augusti        
  7 OK Denseln Sprint Stjärnorpssprinten
  9 Linköpings OK Medel  
  9 Klubbmästerskap Idö  
  10 Linköpings OK Lång  
  14 IFK Linköping U-serien  
  23 GOIF Tjalve Medel  
  24 GOIF Tjalve Lång  
  28 Stjärnorps SK U-serien  
  30 Ödeshögs SK Medel  
  31 Motala AIF Lång  
September        
  5 OK Kolmården DM-natt  
  7 Boxholms OK DM-Lång  
  13 Tjällmo-Godegårds OK DM-Medel  
  14 Tjällmo-Godegårds OK DM-stafett  
  20 OK Skogsströvarna U-serien  
  21 Björkfors GoIF Medel  
  27 Linköpings OK Stafett Ekorren Cup
Oktober        
  5 Tenhults SOK Medel  
  11 Haninge SOK Stafett 25-manna
  12 Haninge SOK Medel  
  19 OK Motala Lång  
November        
  1 Mjölby OK Medel  
  2 Mjölby OK Stafett Novembersprinten
Skribent: Kjell Holmström

Postadress:
Björkfors GOIF - Orientering
Klubbstugan, Västra vägen
59044 Rimforsa

Kontakt:
Tel: 049421193
E-post: This is a mailto link

Se all info