Hoppa till sidans innehåll

Björkforskampen 14 april

13 APR 2019 22:53
Välkomna till Björkforskampen i Efsinge 1km söder om Rimforsa.
  • Uppdaterad: 13 APR 2019 22:53

Tävlingsinformation i Eventor

PM

Startlista

D21

3 580 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  9200693 Sarah Persson OK Denseln 10:26
  1394104 Anna-Stina Påledal OK Roxen 10:28
  8663175 Kristyna Hlubuckova Linköpings OK 10:30
  430053 Anna Johansson Ankarsrums OK 10:32
  8148895 Nina Hallor OK Tisaren 10:34
  7000925 Linnea Hansson OK Roxen 10:36
  981011 Klara Ljunggren Linköpings OK 10:38
  930129 Elin Svensson Nässjö OK 10:40
  9950324 Lisa Malmström Tjalve IF Norrköping 10:42
  820217 Jenny Sandh OK Roxen 10:44
  8420402 Kajsa Hammarström Linköpings OK 10:46
  420189 Alice Stenquist OK 64 Torpa 10:48

H21

4 720 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  7940501 Victor Flingmark Uddevalla OK 10:28
  666112 Martin Hammarlund Motala AIF OL 10:30
  1971008 Kristian Algers Skogspojkarnas OK 10:32
  701500 Hans Brolund OK Denseln 10:32
  403151 Erik Backteman Linköpings OK 10:34
  880826 Petter Eriksson Ärla IF 10:38
  7205417 Victor Bergstrand Linköpings OK 10:40
  880829 Emil Kalered OK Denseln 10:42
  9840913 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 10:44
  890620 Peter Eriksson Linköpings OK 10:46
  9000017 David Josefsson OK Roxen 10:48
  2059932 Mathias Nilsson Gamleby OK 10:50
  1603775 Maxime Bonneau Linköpings OK 10:52
  7205400 Oskar Höglund Motala AIF OL 10:54
  8624662 Viktor Silvemark Ärla IF 10:56
  682340 Martin Smelik Linköpings OK 10:58
  810622 Per Brolund OK Denseln 11:00
  9850515 Johan Persson Hagaby GoIF Örebro 11:02
  910217 Niklas Olsson Linköpings OK 11:04
  207230 Per Sundholm OK Nolaskogsarna 11:06
  8090301 Oscar Vångell Ärla IF 11:08
  8308205 Erik Martinsson Linköpings OK 11:10
  800104 Erik Sandh OK Roxen 11:12
  8109952 Johan Allard Linköpings OK 11:14

D18

3 350 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  8010412 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 11:18
  690410 Hanna Lundgren Linköpings OK 11:20
  1021218 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 11:22

D16

3 190 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
    Vakant Ej klubbansluten 11:27
    Vakant Ej klubbansluten 11:29
  7203721 Alice Johansson Finspångs SOK 11:31
  9030409 Elin Kjellman Linköpings OK 11:33
    Vakant Ej klubbansluten 11:35
  1041117 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 11:37
  7030201 Alva Svensk Tjällmo-Godegårds OK 11:39
    Vakant Ej klubbansluten 11:41
    Vakant Ej klubbansluten 11:43

H16

3 190 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  9101425 Mattias Josefsson OK Roxen 10:53
    Vakant Ej klubbansluten 10:55
  9992312 Oliver Höög OK Motala 10:57
  7040618 Johan Årbrink Linköpings OK 10:59
  426952 Hugo Persson OK Denseln 11:01
    Vakant Ej klubbansluten 11:03
  2075376 Rasmus Påledal OK Roxen 11:05
  8040315 John Kinnander Matteus SI 11:07
  8040228 Albin Kjellberg Björkfors GOIF 11:09
    Vakant Ej klubbansluten 11:11
  42476 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 11:13
  1050518 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 11:15
    Vakant Ej klubbansluten 11:17
  7003057 Alfons Peterson OK Denseln 11:19
  9030424 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 11:21
    Vakant Ej klubbansluten 11:23

D16 Kort

2 730 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
    Vakant Ej klubbansluten 10:46
  9101414 Inez Nilsson Linköpings OK 10:48
    Vakant Ej klubbansluten 10:50
    Vakant Ej klubbansluten 10:52

H16 Kort

2 730 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
    Vakant Ej klubbansluten 10:00
    Vakant Ej klubbansluten 10:02
    Vakant Ej klubbansluten 10:04

D14

2 730 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
399   Vakant Ej klubbansluten 10:08
400 9061013 Stina Söderqvist Linköpings OK 10:10
401 9950306 Yrsa Röjgård OK Kolmården 10:12
402 2075103 Tyra Lindell OK Roxen 10:14
403   Vakant Ej klubbansluten 10:16
404 7986536 Alva Forsman Linköpings OK 10:18
405 8050105 Sofia Tunesson Skogspojkarnas OK 10:20
406 2093566 Ellen Lindfors Björkfors GOIF 10:22
407 2109376 Klara Zimmerman Tjalve IF Norrköping 10:24
408 8051002 Annie Lund OK Kolmården 10:26
409 7141388 Sigrid Forsman Linköpings OK 10:28
410   Vakant Ej klubbansluten 10:30
411 2112380 Mindra Langer OK Roxen 10:32
412 2093476 Frida Samuelsson Björkfors GOIF 10:34
413 9050800 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 10:36
414 2109370 Stella Rosengren Tjalve IF Norrköping 10:38
415   Vakant Ej klubbansluten 10:40
416   Vakant Ej klubbansluten 10:42

H14

2 730 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417   Vakant Ej klubbansluten 10:56
418 449702 Ian Johansson Linköpings OK 10:58
419 7060526 Wilmer Kempe OK Denseln 11:00
420   Vakant Ej klubbansluten 11:02
421 2112444 Emil Nilsson Gamleby OK 11:04
422 2119496 Edvard Bönner Björkfors GOIF 11:06
423 2109304 Olle Malmström Linköpings OK 11:08
424 2065399 Jacob Påledal OK Roxen 11:10
425 1050819 August Ekinge OK Motala 11:12
426 670211 Noah Korall Motala AIF OL 11:14
427 7003094 Melker Waldfelt Finspångs SOK 11:16
428 2081965 Lucas Berggren Linköpings OK 11:18
429 9505050 Hugo Braam OK Denseln 11:20
430 8060420 Gustav Hellgren Skogspojkarnas OK 11:22
431   Vakant Ej klubbansluten 11:24
432 2119503 Elis Bönner Björkfors GOIF 11:26
433 9130206 Ludvig Eriksson Linköpings OK 11:28
434 8050528 Rasmus Viberg OK Roxen 11:30
435 9992504 Filip Höög OK Motala 11:32
436   Vakant Ej klubbansluten 11:34
437 1061023 Vincent Dahm Tjalve IF Norrköping 11:36
438 9101419 Otto Nilsson Linköpings OK 11:38
439 7003089 Elis Peterson OK Denseln 11:40
440 8061016 Arvid Algers Omholt Skogspojkarnas OK 11:42
441 9060825 Edvin Fredriksson Tjalve IF Norrköping 11:44
442 2119505 Arvid Svensson Björkfors GOIF 11:46
443 7000044 Ludvig Eronn Linköpings OK 11:48
444   Vakant Ej klubbansluten 11:50

D14 Kort

2 220 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
    Vakant Ej klubbansluten 10:53
  2069593 Malva Österberg OK Eken 10:55
  445084 Karolina Johansson Hammarkinds OK 10:57
    Vakant Ej klubbansluten 10:59
    Vakant Ej klubbansluten 11:01

H14 Kort

2 220 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
    Vakant Ej klubbansluten 10:05
    Vakant Ej klubbansluten 10:07
    Vakant Ej klubbansluten 10:09

D12

2 220 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  8070923 Alice Classon NAIS Orienteringsklubb 10:13
  2093562 Alva Lindfors Björkfors GOIF 10:15
  9070817 Tilda Malmström Tjalve IF Norrköping 10:17
    Vakant Ej klubbansluten 10:19
  1221107 Irma Frisell Boxholm-Mjölby OL 10:21
  9070204 Emma Engström Finspångs SOK 10:23
  2085392 Stina Berggren Linköpings OK 10:25
    Vakant Ej klubbansluten 10:27
  1080810 Stina Wallin OK Roxen 10:29
  8070801 Nora Petersson NAIS Orienteringsklubb 10:31
  923010 Elsa Korall Motala AIF OL 10:33
    Vakant Ej klubbansluten 10:35
  1080318 Stina Jonsson OK Roxen 10:37
  2094497 Stina Svensson Vimmerby OK 10:39
  7080531 Frida Söderqvist Linköpings OK 10:41
    Vakant Ej klubbansluten 10:43
  8112229 Emma Lindgren NAIS Orienteringsklubb 10:45
  7070508 Ebba Skullman Linköpings OK 10:47
    Vakant Ej klubbansluten 10:49

H12

2 220 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
    Vakant Ej klubbansluten 11:05
  8652945 Axel Jarl NAIS Orienteringsklubb 11:07
  9070813 Jakob Lindholm Boxholm-Mjölby OL 11:09
  42475 Oskar Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 11:11
  345328 Casper Björklund Gamleby OK 11:13
    Vakant Ej klubbansluten 11:15
  7070528 Edwin Wedin NAIS Orienteringsklubb 11:17
  445882 Karl Kullberg Björkfors GOIF 11:19
  2801161 Arvid Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 11:21
    Vakant Ej klubbansluten 11:23
    Vakant Ej klubbansluten 11:25

D12 Kort

1 950 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
    Vakant Ej klubbansluten 10:41
  507008 Märta Haraldsson Motala AIF OL 10:43
  1810170 Hilda Brantvall OK Denseln 10:45
  2060710 Moa Öberg Björkfors GOIF 10:47
  2112436 Sigrid Holmgren Gamleby OK 10:49
  426289 Hanna Axelsson Målilla OK 10:51
    Vakant Ej klubbansluten 10:53
    Vakant Ej klubbansluten 10:55

H12 Kort

1 950 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
    Vakant Ej klubbansluten 10:31
  439625 Axel Nygårdhs Björkfors GOIF 10:33
  1070217 Hugo Rantzer Linköpings OK 10:35
    Vakant Ej klubbansluten 10:37
    Vakant Ej klubbansluten 10:39

D10

1 950 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  1090622 Lova Braam OK Denseln 10:01
  426286 Alma Träff Målilla OK 10:03
    Vakant Ej klubbansluten 10:05
    Vakant Ej klubbansluten 10:07
  7090315 Malin Göhl Finspångs SOK 10:09
  1990902 Linnéa Påledal OK Roxen 10:11
    Vakant Ej klubbansluten 10:13
  2112412 Molly Vallerius Gamleby OK 10:15
  7090709 Elvira Svensk Tjällmo-Godegårds OK 10:17
    Vakant Ej klubbansluten 10:19
  2060776 Stina Klein Björkfors GOIF 10:21
  7091030 Erika Lindholm Boxholm-Mjölby OL 10:23
  701201 Anna Enberg Linköpings OK 10:25
    Vakant Ej klubbansluten 10:27

H10

1 950 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
    Vakant Ej klubbansluten 10:59
  1428850 Felix Nideborn OK Roxen 11:01
  2060733 Vidar Hultman Björkfors GOIF 11:03
  7090316 Hannes Peterson OK Denseln 11:05
    Vakant Ej klubbansluten 11:07
    Vakant Ej klubbansluten 11:09
  2075437 Otto Brantvall OK Denseln 11:11
  1090620 Ludvig Rantzer Linköpings OK 11:13
  441941 Albin Nilsson Gamleby OK 11:15
    Vakant Ej klubbansluten 11:17
    Vakant Ej klubbansluten 11:19

D40

3 730 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  8060811 Anna Korall Motala AIF OL 11:22
  1976112 Viktoria Lindholm Boxholm-Mjölby OL 11:24
  426782 Sofia Scholler Visborgs OK 11:26
  7705120 Eva Göhl Finspångs SOK 11:28
  2085395 Emma Berggren Linköpings OK 11:30
  9750225 Kajsa Niemi Emmaboda Verda OK 11:32

H40

4 190 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  9200677 Petter Vallerius Gamleby OK 11:29
  701600 Henrik Peterson OK Denseln 11:31
  341641 Magnus Fransson SOK Aneby 11:33
  1975090 Bertil Eronn Linköpings OK 11:35
  1110320 Mårten Lindquist Boxholm-Mjölby OL 11:37
  409840 Erik Österberg OK Eken 11:39
  9790223 Jonas Braam OK Denseln 11:41
  8050773 Jonas Petersson NAIS Orienteringsklubb 11:43
  1428376 Stefan Nideborn OK Roxen 11:45
  1121076 Albin Tengvall Boxholm-Mjölby OL 11:47

D45

3 220 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  740508 Marie Svensk Tjällmo-Godegårds OK 10:52
  425168 Annika Rantzer Linköpings OK 10:54
  9197008 Maria Pettersson Boxholm-Mjölby OL 10:56
  1116116 Tina Lindgren Linköpings OK 10:58
  7205398 Lotta Haraldsson Motala AIF OL 11:00
  700916 Kristina Ljunggren Linköpings OK 11:02
  700627 Jenny Röjgård OK Kolmården 11:04
  1721008 Mia Eronn Linköpings OK 11:06

H45

4 190 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  701031 Robert Hjelm Vimmerby OK 10:53
  7203833 Daniel Axelsson Målilla OK 10:55
  262360 Christian Eriksson Sterner Linköpings OK 10:57
  1710506 Johan Dahm Tjalve IF Norrköping 10:59
  720601 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 11:01
  7407046 Anders Knutsson Linköpings OK 11:03
  9120274 Niclas Kinnander Matteus SI 11:05
  9029707 Andreas Niemi Emmaboda Verda OK 11:07
  7720723 Martin Jareland Linköpings OK 11:09
  9720716 Örjan Sandell OK Roxen 11:11
  7109050 Armin Scholler Visborgs OK 11:13
  721120 Per Magnusson Linköpings OK 11:15
  1409859 Filip Flankegård Tjalve IF Norrköping 11:17
  424953 Andreas Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 11:19
  9740304 Christian Enberg Linköpings OK 11:21
  1060420 Mikael Hellgren Skogspojkarnas OK 11:23
  1090274 Kjell Svensson Stjärnorps SK 11:25
  721222 Jan Johansson Linköpings OK 11:27

D50

3 220 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  437065 Ebba Hedegård OK Kolmården 10:00
  7651016 Anna Kullberg Linköpings OK 10:02
  690828 Elisabeth Danielsson Vimmerby OK 10:04
  1396308 Kerstin Karlsson Målilla OK 10:06
  9680622 Lotta Borg Linköpings OK 10:08
  433952 Annica Karlsson Tjalve IF Norrköping 10:10
  437057 Helena Holm OK Roxen 10:12
  7660623 Anna Sofie Bark Linköpings OK 10:14
  7650509 Mia Lindberg Boxholm-Mjölby OL 10:16
  9650327 Karin Öhlin SOK Aneby 10:18
  662966 Lena Strömbäck Linköpings OK 10:20
  9681115 Lena Malmström Tjalve IF Norrköping 10:22

H50

3 350 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  660502 Anders Svensk Tjällmo-Godegårds OK 10:00
  1408709 Johan Pettersson OK Motala 10:02
  7670807 Ola Svärm OK Roxen 10:04
  7650917 Gunnar Nilsson Finspångs SOK 10:06
  451006 Fredrik Urberg Hammarkinds OK 10:08
  7680429 Hans Ax OK Eken 10:10
  9690320 Johan Knutsson Boxholm-Mjölby OL 10:12
  670618 Mikael Langer OK Roxen 10:14
  690220 Rickard Danielsson Vimmerby OK 10:16
  19711 Patrik Nilsson Linköpings OK 10:18
  1691103 Anders Ekinge OK Motala 10:20
  9191315 Erik Helander OK Roxen 10:22
  555556 Thomas Persson OK Denseln 10:24
  2054905 Magnus Sahlman Linköpings OK 10:26

D55

2 960 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  1415660 Gunnel Sundberg Finspångs SOK 10:41
  259306 Ann-Sofie Falk Vimmerby OK 10:43
  9610904 Eva Svanberg Järfälla OK 10:45
  427811 Lena Eriksson Elfsborg SOK 10:47
  620929 Inger Berg Linköpings OK 10:49

H55

3 730 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  450877 Rikard Borg Linköpings OK 11:34
  909205 Johan Hammarström OK Måsen 11:36
  9612000 Pedro Lundqvist Linköpings OK 11:38
  7630331 Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 11:40
  244387 Jörgen Sköld Linköpings OK 11:42
  600419 Gunnar Karlsson Målilla OK 11:44
  9630527 Anders Berg Linköpings OK 11:46
  8150464 Patric Molin Boxholm-Mjölby OL 11:48

D60

2 440 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  9110146 Lena Fröberg Tjalve IF Norrköping 10:21
  9590223 Yvonne Johansson Gamleby OK 10:23
  7205415 Carina Berger-Svensson Motala AIF OL 10:25
  1561220 Inger Johansson NAIS Orienteringsklubb 10:27
  344455 Carina Faxén Linköpings OK 10:29
  26759 Ingrid Johansson Gamleby OK 10:31
  1396215 Anne-Marie Robertsson Målilla OK 10:33
  41479 Catharina ForsÉN OK Denseln 10:35

H60

3 420 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  26729 Torbjörn Falk Vimmerby OK 10:25
  7560726 Karl-Johan Norén Boxholm-Mjölby OL 10:27
  560611 Thomas Almqvist Västerviks OK 10:29
  7205412 Thomas Svensson Motala AIF OL 10:31
  7203707 Göran Valfridsson Boxholm-Mjölby OL 10:33
  9580719 Gunnar Svanberg Järfälla OK 10:35
  14395 Jan Lundgren Linköpings OK 10:37

D65

2 440 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  451181 Ulla Kjell Linköpings OK 10:39
  430052 Ulla-Karin Johansson Ankarsrums OK 10:41
  36771 Elisabeth Österberg Linköpings OK 10:43
  16756 Lena Persson Gamleby OK 10:45
  12639 Maud Göthe Lundgren Linköpings OK 10:47
  213865 Barbro Frelin OK Roxen 10:49

H65

2 960 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  1954112 Hannes Carlsson Hammarkinds OK 10:01
  919658 Kent Granqvist Västerviks OK 10:03
  9531110 Stephan Svensson Linköpings OK 10:05
  530318 Ingemar Persson Gamleby OK 10:07
  256867 Kjell Eriksson Stjärnorps SK 10:09
  451188 Anders Kjell Linköpings OK 10:11
  26707 Ulric Svensson Vimmerby OK 10:13
  263771 Kjell Johansson Ankarsrums OK 10:15
  511204 Per Eriksson Linköpings OK 10:17
  9541208 Jan Johansson Gamleby OK 10:19
  9520520 Pelle Skullman Linköpings OK 10:21

D70

2 610 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  26777 Margareta Svensson Ankarsrums OK 10:00
  895434 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 10:02
  426830 Kerstin Blom OK Kolmården 10:04
  19668 Britt-Marie Björklund Västerviks OK 10:06
  30368 Annie Gunnarstorp OK Motala 10:08
  16698 Lena Sandahl Gamleby OK 10:10

H70

2 820 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  1009808 Per-Martin Gustavson Tjällmo-Godegårds OK 10:30
  7480826 Gustaf Olsson Linköpings OK 10:32
  748185 Gunnar Enberg Målilla OK 10:34
  448660 Sture Grytheim Elfsborg SOK 10:36
  9900752 Jerry Martinsson OK Motala 10:38
  2800695 Johnny Gustafsson Gamleby OK 10:40
  421326 Anders Hedin Motala AIF OL 10:42
  7203832 Leif Axelsson Målilla OK 10:44
  9898533 Christer Sandh OK Roxen 10:46
  424924 Leif Berggren NAIS Orienteringsklubb 10:48
  9016699 Lars Karlsson Gamleby OK 10:50
  9461001 Roger Danielsson Linköpings OK 10:52
  7159200 Göran Fredriksson Målilla OK 10:54
  501204 Bo Jernberg OK Roxen 10:56

D75

1 850 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  861861 Lotta Granholm Linköpings OK 10:01
  302626 Britt Pettersson OK Roxen 10:03
  7205416 Kerstin Bengtsson Motala AIF OL 10:05
  245929 Sonja Hansson Tjalve IF Norrköping 10:07
  7003123 Britten Persson Finspångs SOK 10:09

H75

2 820 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  30389 Arne Andersson OK Motala 11:00
  26780 Anders Svensson Ankarsrums OK 11:02
  41475 Bengt Karlsson Linköpings AIK 11:04
  9420318 Lennart Sturesson Västerviks OK 11:06
  9440831 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 11:08
  9191326 Roland Alsén OK Roxen 11:10
  16769 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 11:12
  19653 Arne Larsen Västerviks OK 11:14
  448394 Uno Berg OK Motala 11:16
  531020 Ulf Waldenfjord Linköpings OK 11:18
  19652 Åke Björklund Västerviks OK 11:20

H80

2 610 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  243500 Arne Wallberg OK Eken 10:14
  17111 Karl-Gerhard Ramde SOK Aneby 10:16
  234635 Per-Inge Svensson OK Eken 10:18
  1006579 Göran Hektor Linköpings OK 10:20
  7205413 Stig Bengtsson Motala AIF OL 10:22
  536516 Holger Persson OK Eken 10:24
  202513 Kjell Hagström Linköpings OK 10:26

H85

1 850 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  9191323 Sven Jonsson OK Roxen 10:13
  2048770 Tore Johansson SOK Aneby 10:15
  2119543 Nils-Erik Åberg Tjällmo-Godegårds OK 10:17

Inskolning

1 470 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  452370 Alvin Björklund Gamleby OK  
  445883 Alma Hultman Björkfors GOIF  

U1

1 950 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  1772023 Axel Wallin OK Roxen  

U2

2 260 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  2075148 Alma Brantvall OK Denseln  
  1090526 Saga Lindell OK Roxen  

Öppen motion 1

1 960 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  441952 Karin Holmgren Gamleby OK  
  2112429 Märta Holmgren Gamleby OK  

Öppen motion 7

3 490 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  452387 Karl Erik Andreas Björklund Gamleby OK  
  7205401 Susanna Forsell Motala AIF OL  
  7566567 Mats Forsman Linköpings OK  
  9110140 Per Fröberg Tjalve IF Norrköping  

Öppen motion 8

4 620 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
  441465 Lars Holmgren Gamleby OK  
Skribent: Åsa Kjellberg

Postadress:
Björkfors GOIF - Orientering
Klubbstugan, Västra vägen
59044 Rimforsa

Kontakt:
Tel: 049421193
E-post: This is a mailto link

Se all info