Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015


Results 2015-08-15
Created by SiTiming © Sportident International AB 2003


ver. 2

 

K35







Place Start no Name Club   Time Behind
1 18 Anneli Janson IK Ymer   01:36:31  
K40





Place Start no Name Club   Time Behind
1 34 Petra Skiöld Björnstorps IF
01:28:06  
2 40 Marika Mårtensson Genarps IF
01:44:05 00:15:59
3 20 Sara Bertilsson Björnstorps IF   01:51:07 00:23:00
K45





Place Start no Name Club   Time Behind
1 53 Annika Persson-Bodén Hässleholms AIS
01:49:52  
  74 Eva Svantesson Genarps IF   DNF  
K50





Place Start no Name Club   Time Behind
1 542 Eva Brengdahl Söderåsens FK   01:51:52  
K60





Place Start no Name Club   Time Behind
1 98 Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad   01:56:11  
KS





Place Start no Name Club   Time Behind
1 3 Emelie Lilja Genarps IF
01:35:39  
2 6 Ulrika Hougland Söderåsens FK
01:54:18 00:18:38
  15 Caroline Carlander Heleneholms IF   DNF  
M35





Place Start no Name Club   Time Behind
1 140 Jonas Olsson Ystads IF
01:21:44  
2 138 Mikael Westin Björnstorp If
01:27:04 00:05:20
3 342 Alexander Johansson Heleneholms IF
01:32:24 00:10:39
4 131 Sune Soelberg Andrarums IF
01:34:04 00:12:19
5 352 Peter Tall Heleneholms IF
01:34:29 00:12:45
6 132 Fredrik Stoltz Heleneholms IF   01:36:44 00:14:59
M40





Place Start no Name Club   Time Behind
1 143 Mats Aaman Ik Pallas
01:19:26  
2 178 Rickard Andersson Heleneholms IF
01:20:47 00:01:21
3 194 Linus Eriksson IS Göta
01:21:10 00:01:44
4 318 Christer Friberg Björnstorps IF
01:23:10 00:03:43
5 164 Erik Svenonius Björnstorps IF
01:41:35 00:22:08
6 161 Mattias Collin Björnstorps IF
01:53:11 00:33:45
7 175 Magnus Classon GF Idrott
01:57:19 00:37:52
8 173 Dennis Due IS Göta
01:57:39 00:38:12
  172 Benny Svensson IS Göta
DNF  
  198 Jimmy Calden Ystads IF   DNF  
M45





Place Start no Name Club   Time Behind
1 214 Patric Astrén Ryssbergets Ik
01:21:59  
2 209 Stephen Murray Friskis § Svettis
01:31:19 00:09:20
3 336 Niclas Sjögren Friskis och Svettis
01:32:15 00:10:15
4 218 Thomas Fredriksson GF Idrott
01:33:25 00:11:25
5 201 Robert Berntsson Björnstorps IF
01:35:55 00:13:55
6 341 Martin Johansson Heleneholms IF
01:38:29 00:16:29
7 203 Jan Forsberg LK Myran
01:43:44 00:21:44
8 211 Jesper Oredsson Genarps IF
01:51:50 00:29:50
9 216 Mikael Andersson GF Idrott   01:53:09 00:31:09
M50





Place Start no Name Club   Time Behind
1 226 Chistian Jörgensen Friskis & Svettis Malmö
01:32:19  
2 324 Rikard Särbegård Heleneholms IF   01:33:24 00:01:05
M55





Place Start no Name Club   Time Behind
1 229 Lars Lindqvist Björnstorps IF
01:31:10  
2 230 Jerry Olsson Björnstorps IF
01:32:22 00:01:12
3 234 Dag Nilsson Växjö LK
01:33:57 00:02:47
4 233 Lars-Åke Engdahl GF Idrott
01:34:41 00:03:31
5 320 Lionel Rieloff Heleneholms IF
01:42:28 00:11:18
6 231 Stellan N McInnes IS Göta   01:47:13 00:16:03
M60





Place Start no Name Club   Time Behind
1 238 Anders Persson GF Idrott
01:36:24  
2 237 Bo Andersson Genarps IF
01:36:38 00:00:14
3 236 Inge Sixtensson Söderåsens FK
01:37:27 00:01:03
4 239 Kenneth Rosengren LK Myran
01:41:53 00:05:29
5 235 Carl Almström Björnstorps IF   02:16:35 00:40:10
M65





Place Start no Name Club   Time Behind
1 243 Tord Svanfelt Heleneholms IF
01:42:07  
2 241 Magnus Bergh Heleneholms IF
01:43:48 00:01:40
3 242 Lennart Hagmar heleneholms IF
01:57:35 00:15:27
  240 Björn Suneson Vallentuna FK   DNF  
M70





Place Start no Name Club   Time Behind
1 244 Åke Jonson Björnstorps IF   01:57:50  
M75





Place Start no Name Club   Time Behind
1 245 Björn Videfors GF Idrott   02:05:55  
Motion MK 7 km




Place Start no Name Club   Time Behind
1 507 Tord Johannesson

00:31:24  
2 538 Hans Eriksson Eksjö Södra IK
00:31:33 00:00:08
3 502 Mattias Jeppsson

00:33:24 00:01:59
4 509 Klas paulsson Eslövs AI
00:34:18 00:02:54
5 541 Martin Heide Veberöd
00:34:33 00:03:09
6 532 Anna Karin Delborg Björnstorps IF
00:34:34 00:03:09
7 544 Peter Hägerbrand IFK Helsingborg
00:35:52 00:04:28
8 534 Helena Nord Friskis och Svettis Malmö
00:36:09 00:04:44
9 550 Kristina Jönsson Söderåsens FK
00:36:38 00:05:13
10 528 Balazs Suhajda tretton37
00:37:06 00:05:41
11 529 Fredrik Svennelid

00:37:10 00:05:45
12 518 Stephanie Missud

00:37:44 00:06:19
13 526 Andreas Berglund

00:38:14 00:06:49
14 533 Per Hall Tomelilla
00:38:32 00:07:08
15 525 Josefin Strahl

00:38:55 00:07:31
16 520 Louise Ahlander

00:38:59 00:07:34
17 535 Robert Nord Friskis och Svettis Malmö
00:39:01 00:07:36
18 545 Mikael Jacobsson Ystad
00:39:42 00:08:18
19 522 Tobias Fairbairn

00:39:47 00:08:22
20 519 Elin Persson Jutemar Tetra Pak IF
00:40:24 00:08:59
21 514 Linda Göransson

00:40:28 00:09:03
22 513 Ylva Ekblad Tetra Pak IF
00:40:43 00:09:18
23 547 Anna Mårtensson Veberöd
00:40:54 00:09:29
24 531 Lena Nilsson

00:41:21 00:09:56
25 537 Erling Hansson

00:41:21 00:09:57
26 549 Rickard Johansson Tomelilla
00:41:23 00:09:58
27 548 Fredrik Johansson Lomma
00:42:02 00:10:38
28 516 Stina Jacobsson

00:42:43 00:11:18
29 504 Monique Tränefors Björnstorps IF
00:43:09 00:11:44
30 543 Uno Svahn Staffanstorp
00:43:57 00:12:32
31 523 Robert Lilja

00:45:04 00:13:39
32 524 Mona Johansson

00:45:35 00:14:10
33 505 Connie Nielsen

00:45:37 00:14:12
34 536 Anders Hall Furulund
00:45:42 00:14:17
35 510 Sven Pehrsson

00:46:01 00:14:36
36 517 Sanna Jacobsson

00:47:13 00:15:49
37 527 Ann Neman

00:47:26 00:16:02
38 511 Beata Andorka Tetra Pak IF
00:47:28 00:16:03
39 539 Cecilia Jonsson Öhlin

00:48:08 00:16:43
40 540 Julia Jonsson Öhlin

00:48:10 00:16:45
41 546 Pernilla Bruno Veberöd
00:55:31 00:24:06
42 508 Susanne Strömblad

00:55:51 00:24:27
43 506 Josefine Zikovic     01:05:01 00:33:36
Motion MK halvmarathon




Place Start no Name Club   Time Behind
1 304 Juha Salomies

01:23:57  
2 285 Ralf Schuh Telia Sport & Fritid
01:32:50 00:08:52
3 345 Anders Hedenstedt Dalby
01:34:57 00:11:00
4 343 Jimmie Lindfors Malmö
01:35:54 00:11:57
5 297 Ola Stigmar LK Uven
01:36:08 00:12:10
6 255 Martin Olsson Karlberg

01:36:45 00:12:47
7 256 Olof Axelsson

01:37:16 00:13:19
8 335 Jens Rodman Harlösa
01:37:38 00:13:41
9 265 Karin Ahlstedt Coach K Runners
01:37:52 00:13:54
10 279 Magnus Johansson Coach K Runners
01:38:18 00:14:21
11 283 Marina Nyman Kalmar RC
01:38:34 00:14:37
12 337 Martin Johnsson Näset Triathlon
01:38:45 00:14:48
13 326 Peter Nordensvärd Marathon Sport
01:38:57 00:14:59
14 329 Michael Pålsson Hittarps IK
01:39:14 00:15:17
15 277 Johan Wiktor Tetra Pak IF
01:40:04 00:16:07
16 339 Tobias Lidén Festo AB
01:40:20 00:16:23
17 257 Hamish Bell

01:40:38 00:16:40
18 269 Andreas Dehlin Tetra Pak IF
01:40:46 00:16:49
19 311 Henrik Johansson

01:41:34 00:17:36
20 307 Daniel Ekström

01:42:37 00:18:40
21 258 Eric Borg Helsingborg
01:42:45 00:18:48
22 293 Ida Markstrom Crossfit Fabriken
01:44:41 00:20:44
23 306 Jonas Svensson

01:44:45 00:20:48
24 273 Tora Hagsund

01:45:27 00:21:30
25 296 Camilla Nyström Oxie
01:46:36 00:22:39
26 328 ???

01:46:38 00:22:41
27 270 Pernilla Elmhäll Tetra Pak IF
01:46:41 00:22:44
28 291 Boris Kildetoft

01:46:49 00:22:51
29 365 Mats Johansson Coach K Runners
01:47:57 00:23:59
30 321 Anders Hansson LK Uven
01:48:49 00:24:51
31 305 Simon Sollvèn

01:49:34 00:25:37
32 322 Hannes Forsgård Malmö
01:49:42 00:25:45
33 264 Andreas Cederström

01:50:08 00:26:10
34 334 Veronica Grip Malmö
01:50:17 00:26:20
35 289 Johann Bernövall Malmö
01:51:29 00:27:32
36 275 Martin Hermansson Coach K Runners
01:51:31 00:27:34
37 333 Ola Wintzell Monom AB
01:52:43 00:28:46
38 278 Jakob Jern

01:52:43 00:28:46
39 271 Per Forslund Tetra Pak IF
01:53:33 00:29:36
40 286 Carolina Weiss Tetra Pak IF
01:53:57 00:30:00
41 280 Attila Kathy Tetra Pak IF
01:54:00 00:30:02
42 331 Anders Palmquist Näset Triathlon
01:54:08 00:30:11
43 313 AnnaLena Falknell

01:54:09 00:30:12
44 247 Mikael Johansson

01:54:16 00:30:19
45 268 Emily Baird

01:54:16 00:30:19
46 302 Johanna Fridolf Henriksdals RF
01:55:24 00:31:26
47 359 Peter Blomquist Veberöd
01:55:59 00:32:02
48 314 Thobias Ligneman Tobycat Running Team
01:56:22 00:32:25
49 323 Pernilla Denker Simklubben RAN
01:56:32 00:32:35
50 310 Thomas Johannesson

01:56:51 00:32:54
51 254 Tomas Mauritzson

01:57:12 00:33:15
52 288 Sara Åkerström

01:57:29 00:33:32
53 284 Emil Ohlsson Triathlon syd
01:58:41 00:34:44
54 338 Emelie Barwe Callas Malmö
01:58:41 00:34:44
55 300 Tobias Nilsson

02:00:22 00:36:24
56 348 Thomas Nilsson Ystad
02:00:51 00:36:54
57 357 Anki Persson Anderslöv
02:01:05 00:37:07
58 259 Tomas Rosenqvist Gantofta Springers
02:01:44 00:37:46
59 330 Anette Pålsson Hittarps IK
02:02:13 00:38:15
60 319 Johan Berglund Viken
02:02:56 00:38:59
61 220 Jan Provoost Tetra Pak IF
02:03:09 00:39:11
62 274 Maria Hellqvist

02:03:16 00:39:18
63 290 Susanne Ekqvist Näset Triathlon Klubb
02:03:20 00:39:23
64 246 Hamid Akbarshahi

02:05:13 00:41:15
65 261 Kristina Ahlgren Tetra Pak IF
02:06:02 00:42:05
66 308 Annika Berglund

02:09:21 00:45:24
67 248 Sara Myrvälder

02:09:55 00:45:57
68 327 Robert Galamber Näset Triathlon
02:10:04 00:46:06
69 70 Therese Christensen Genarp
02:11:49 00:47:52
70 316 Peter Matthijs Ulricehamn
02:12:54 00:48:57
71 358 Lars Hult Veberöd
02:36:44 01:12:46
  272 Freja Hagsund

DNF  
  287 Charlotte Widin Tetra Pak IF
DNF  
  292 Kristina Malmqvist

DNF  
  295 Corfitz Nelsson

DNF  
  301 Dirk Winnat Björnstorps if
DNF  
  312 Frida Sandström Vressel
DNF  
  315 Conny Bergsteinsson

DNF  
  361 Gustav Blomsterberg

DNF  
  344 Göran Lindfors Malmö
DNF  
  340 Katarina Lidén Friskis
DNF  
  332 Helen Dragestam Dylangirl   DNF  
MS





Place Start no Name Club   Time Behind
1 116 Anton Landgren Strömstad LK
01:18:46  
2 325 Håkan Carlberg Malmö AI
01:26:15 00:07:29
3 113 Jonas Bengtsson Karisma
01:44:29 00:25:42
  107 Niclas Johansson Björnstorps IF
DNF  
  108 Peter Simon Genarps IF
DNF  
  130 Christian Rasmusson Heleneholms IF   DNF  
Uppdaterad: 19 AUG 2015 15:44 Skribent: Magnus Söderdahl

 

Bra länkar:

 

 

 

Postadress:
Björnstorps IF - Friidrott
Gunnar Sandmark, Oxelgränd 8
27531 Sjöbo

Besöksadress:
Skryllegården, Skryllegården
24791 Södra Sandby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info