Hoppa till sidans innehåll

Resultat BIF-rullen

16 OKT 2011 14:59
Här är resultatet för BIF-rullen. Längst ner även DM-resultat.
  • Uppdaterad: 16 OKT 2011 20:21

Placering Namn Klubb Klass Tid
1 Felix Thormé OK Lindena H 11-12 08:40
         
2 Max Thormé OK Lindena H 13-16 16:48
         
1 Elin Brink Markaryds FK D 13-16 17:37
         
1 Johannes Andersson Björnstorps IF H17-20 01:14:24
         
1 Fia Jobs Björnstorps IF D 21- 01:32:50
2 Therese Wahlgren Simlångsdalens IF D 21- 01:58:45
         
1 Tobias Westman IK Stern H 21- 01:14:19
2 Gustaf Pettersson Björnstorps IF H 21- 01:18:14
3 Rickard Bergengren Björnstorps IF H 21- 01:18:59
4 Erik Wickström Ulricehamns IF H 21- 01:19:01
5 Erik von Essen K3 IF H 21- 01:19:03
6 Andreas Lundblad OK Nackhe H 21- 01:23:17
7 Håkan Huselius Björnstorps IF H 21- 01:23:25
8 Eskil Svensson Simlångsdalens IF H 21- 01:24:24
9 Lars Johansson Björnstorps IF H 21- 01:26:11
10 Erik Axelsson Simlångsdalens IF H 21- 01:29:08
11 Fredrik Mårtensson Lidhults Goif H 21- 01:29:38
12 Håkan Gunnarsson Härlövs IF H 21- 01:29:38
13 Johan Davidsson Simlångsdalens IF H 21- 01:39:52
         
1 Marcus Thormé OK Lindena H 40- 01:17:38
2 Magnus Aasa OK Kullingshof H 40- 01:22:12
3 Joakim Bydinger Ronneby OK H 40- 01:22:50
4 Bo-Staffan Andersson Ronneby OK H 40- 01:25:26
5 Torben Hansen Holte Skiklub H 40- 01:28:26
6 Mikael Åström Ronneby OK H 40- 01:30:43
7 Patrik Pettersson Malmö FK H 40- 01:30:43
         
1 Bengt-Åke Olofsson Björnstorps IF H 50- 01:32:44
2 Thomas Magnusson Björnstorps IF H 50- 01:40:45
14 Henrik Semb Lugi H 50- 01:51:45
         
1 Bertil Persson Göteborgs SK H 60- 01:25:34
2 Claes Åström Ronneby OK H 60- 01:32:02
3 Pentti Takkinen  Lödde motion H 60- 01:42:52
4 Hans Josefsson Björnstorps IF H 60- 01:57:06
         
1 Fredrik Rosberg Frösö IF Motion 01:21:21
2 Christian Sundewall    Motion 01:23:00
3 Stefan Brink Markaryds FK Motion 01:23:56

 

BIF-rullen var även DM för Skåne. Tyvärr väldigt få startande skåningar i år. Men här nedan är resultatlistan i DM.

 

Placering Namn Klubb Klass Tid
1 Johannes Andersson Björnstorps IF H17-20 01:14:24
         
1 Fia Jobs Björnstorps IF D 21- 01:32:50
         
1 Gustaf Pettersson Björnstorps IF H 21- 01:18:14
2 Rickard Bergengren Björnstorps IF H 21- 01:18:59
3 Håkan Huselius Björnstorps IF H 21- 01:23:25
4 Lars Johansson Björnstorps IF H 21- 01:26:11
5 Håkan Gunnarsson Härlövs IF H 21- 01:29:38
         
1 Patrik Pettersson Malmö FK H 40- 01:30:43
         
1 Bengt-Åke Olofsson Björnstorps IF H 50- 01:32:44
2 Thomas Magnusson Björnstorps IF H 50- 01:40:45
3 Henrik Semb Lugi H 50- 01:51:45
         
1 Pentti Takkinen  Lödde motion H 60- 01:42:52
2 Hans Josefsson Björnstorps IF H 60- 01:57:06
Skribent: Håkan Huselius

 

Postadress:
Björnstorps IF - Skidor
Gunnar Sandmark, Oxelgränd 8
27531 Sjöbo

Besöksadress:
Skryllegården, Skryllegården
24791 Södra Sandby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info