Hoppa till sidans innehåll

Resultat Häst 9 Juli 2017


Blomstermåla RF 2017-07-08 - 2017-07-09
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2017-07-09 kl. 15:06
Klass 3 - Dressyr Lätt B:2 2016
Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 2013


Klass 3 - Dressyr Lätt B:2 2016 Preliminär
14 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Maria Arnryd Algardi' (F.2) (SWB) 200,00 kr 189 189 63,000
  Västerviksorten De la Gardie - Allegretto 1  
2 Lydia Wykman Jum-Jum 200,00 kr 188,5 188,5 62,833
  Torestorp Kristvalla Cortus - Norson (ej kvalif.h.) 2  
3 Henrietta Remius Friendly 200,00 kr 183,5 183,5 61,167
  Västerviksorten Friendship - Trombon 3  
 
4 Pia Rydberg Grace (SWB)   181 181 60,333
  RK Udden Rosevelt - Bayron 4  
5 Lina Lindström Jacuzzi JAZ   179,5 179,5 59,833
  RK Udden Zuidenwind 1187 - Kennedy 1119 5  
6 Emelie Danielsson Collies Wilmer (SWB)   177 177 59,000
  Ölands RF For Feeling - Egerländer 6  
7 Emma Ekeflod Coopia (SWB)   168 168 56,000
  Västerviksorten Kennedy - Bocelli 7  
8 Linda Steenwinkel Rafael   164 164 54,667
  RK Udden Stald Mejse's Rocky - Espri 8  
9 Elisabet Holmgren Zenit M   158 158 52,667
  Ostkustens DR Figaro R - Pontus 9  
10 Elin Berg Dailonka   151 151 50,333
  Kalmar HästspHSK Krimh ox A 4263 - Eduard NPA STB 83.5 10  
  Tove Freij Dark Loop        
  Västerviksorten Okänd - Superior Premium    
  Angelica Persson Escarlata        
  Vaggeryd-Skillingaryd Encantado VII - Cortesano VI    
  Matilda Stymne Chiraz        
  Berga Ryttarförening Saigon (ex Swingo) - Chapman    
  Tove Freij Wexland Marksman        
  Västerviksorten Trefaes Exterminator - Ebbw Victor    
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:3 Preliminär
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Victoria Jacobi Silverstone 200,00 kr 226 226 68,485
  Grönskogs Sportryttarklubb Bugatti Hilltop - Jaguar 1  
2 Cajsa Lindkvist Whip´s Diablo 200,00 kr 219,5 219,5 66,515
  Vimmerbyortens RF Whip Lash xx - Okänd 2  
 
3 Lena Johansson Nikele fan de Slachtedyk   216,5 216,5 65,606
  Falkens HS Tsjibbe - Rypke 3  
4 Sanne Andreasson Nerium   215 215 65,152
  Vartorps RS Pluto Nero - Parant 4  
5 Victoria Jacobi Aksel   214,5 214,5 65,000
  Grönskogs Sportryttarklubb Udo - Manno (TP) 5  
6 Lydia Wykman Jum-Jum   209,5 209,5 63,485
  Torestorp Kristvalla Cortus - Norson (ej kvalif.h.) 6  
7 Emelie Danielsson Collies Wilmer (SWB)   202 202 61,212
  Ölands RF For Feeling - Egerländer 7  
  Inger Göransson Stargate        
  Kinda RF Steinbeck - Ceylon    
  Tove Freij Wexland Marksman        
  Västerviksorten Trefaes Exterminator - Ebbw Victor    
 
till toppen


Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 2013 Preliminär
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Ann-Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Bo Keijsner
Domare C: Jennie Kjellgren
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Lena Johansson Nikele fan de Slachtedyk 220,00 kr 237,5 237,5 67,857
  Falkens HS Tsjibbe - Rypke 1  
2 Johanna Skärlund Le Tigre (SWB) 220,00 kr 235,5 235,5 67,286
  Helsingborgs FRK Belamour - Chapman 2  
3 Maria Franzen Juventus 220,00 kr 232,5 232,5 66,429
  Grönskogs Sportryttarklubb Akribori - Amiral 3  
 
4 Victoria Jacobi Silverstone   229 229 65,429
  Grönskogs Sportryttarklubb Bugatti Hilltop - Jaguar 4  
5 Sanne Andreasson Nerium   228,5 228,5 65,286
  Vartorps RS Pluto Nero - Parant 5  
6 Victoria Jacobi Aksel   224 224 64,000
  Grönskogs Sportryttarklubb Udo - Manno (TP) 6  
7 Cajsa Lindkvist Whip´s Diablo   215,5 215,5 61,571
  Vimmerbyortens RF Whip Lash xx - Okänd 7  
8 Linda Steenwinkel Rafael   207 207 59,143
  RK Udden Stald Mejse's Rocky - Espri 8  
9 Åsa (Felix ) Everbrand Eberhard SQ   200 200 57,143
  Ostkustens DR Majim G 968 - Allegretto 9  
  Monika Knutsson Baricha        
  RK Udden Richfield - Bayron    
  Inger Göransson Stargate        
  Kinda RF Steinbeck - Ceylon    

 

Uppdaterad: 09 JUL 2017 15:08
Skribent: Helen Keijsner
Epost: Adressen Gömd

Kommande aktiviteter!

Vecka 41

8/10 Styrelsemöte kl 19.00

10/10 Träning Carina Reje kl 17.45-19.00

 

Vecka 42

 

17/10 Träning Carina Reje kl 17.45-19.00

 

Vecka 43

 

24/10 Träning Carina Reje kl 17.45-19.00

28/10 Pay and jump och klubbmästerskap kl 10.00 info se pay and jump/klubbhoppning

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

index

Postadress:
Blomstermåla RF - Ridsport
Norbavägen 30
38430 Blomstermåla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info