Bollerups R&KK 2016-11-19 - 2016-11-20
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2016-11-15 kl. 20:18
Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 2015
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015
Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
Klass 4 - Dressyr Lätt A:3 2013
Klass 5 - Dressyr Lätt C:2 2015 Kategori A
Klass 5 - Dressyr Lätt C:2 2015 Kategori C
Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B + C
Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
Klass 7 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B
Klass 7 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
Lista 987 - Lista över Sena ändringar (häst/ryttarbyte) Hästar

Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 2015 Preliminär
8 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Eva Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Åsa StåhlbrandHoneysuckle BS
09:00Ljunits-Herrestads RHomme d'Honneur xx - Don Schufro32
2Kajsa PetterssonAvalon
09:07Österlens RFAcord II - Calypso II28
3Lina NilssonCaroliena
09:14Älleköpinge RFVaandrager HBC - Handro23
4Emelie PalmérHjärtrud
09:21Österlens RKKarolinger - Brisad26
5Marianne LarssonAareke
09:28Ystad RidklubbHaitse 425 - Nanning 37419
6Marie LanderEl Camino
09:35Bollerups R&KKMoelgarnedd Dewin RW 112 - Wärnanäs Peng RW 6418
7Eva BengtssonTrostruplunds Sofinée
09:42Everlövs RSBlue Hors Don Schufro - Blue Hors Romancier4
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Preliminär
13 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Eva Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Vanessa BardossonCelwin-M
10:15Huddinge RK582 Caesar - 12/118 Dorka3
2Marie LanderEl Camino
10:22Bollerups R&KKMoelgarnedd Dewin RW 112 - Wärnanäs Peng RW 6418
3Emily HagstedtCorvett
10:29Österlens RKCor de la Bryere - Atlet12
4My BengtssonPeach (50) (SWB)
10:36Öveds Jakt- & FRKPeking - Bugatti Hilltop6
5Åsa StåhlbrandHoneysuckle BS
10:43Ljunits-Herrestads RHomme d'Honneur xx - Don Schufro32
6Lina NilssonCaroliena
10:50Älleköpinge RFVaandrager HBC - Handro23
7Ulrika AnderssonZoya (1) (SWB)
10:57Flyinge RFExcall - Iran2
8Anna GeijerTico Tico (SWB)
11:04Malmö RidklubbChairman La Silla - Feliciano10
9Kajsa PetterssonAvalon
11:11Österlens RFAcord II - Calypso II28
10Marianne LarssonAareke
11:18Ystad RidklubbHaitse 425 - Nanning 37419
11Caroline ElgemarkQuite Perfect
11:25Österlens RFEasy Boy - Briar9
12Lovisa BergdahlDelight QRE (F. 2) (SWB)
11:32Fjälkestads RKRoven xx - Dardel7
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:3 Preliminär
5 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Eva Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Camilla LindbergFling of Romance
12:15Everlövs RSDon Romantic - Gazpon20
2Jeanette SvenssonRoslin
12:23Frosta RFRosevelt - Zorn33
3Vanessa BardossonCelwin-M
12:31Huddinge RK582 Caesar - 12/118 Dorka3
4Amalia ÅdnanesFilippa (23)
12:39Ölands RFHip Hop (SWB) - Flamingo39
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:3 2013 Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Eva Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Kajsa KjellsonBailando
13:05Österlens RKBayron - Bellini16
2Malin MyrénAron
13:13Färs Härads RFTenerife VDL - Goodwill22
3Jeanette SvenssonRoslin
13:21Frosta RFRosevelt - Zorn33
4Katarina LindqvistYamaha P (SWB)
13:29Everlövs RSCartier - Feliciano21
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt C:2 2015 Kategori A Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Barbro Jönsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Magdalena VanstenMia
11:00Romeleåsens SRFHuggarebo Liston - Migo38
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt C:2 2015 Kategori C Preliminär
5 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Barbro Jönsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Malin BillbergDino Bambino
11:07Staffanstorps RSFOkänd - Okänd40
2Majken HylénRiku
11:14Öveds Jakt- & FRKRival G - Kurant13
3Emmie PerssonSailing Swing
11:21Humlamadens RFVerona's Gerswin (NL) - Karlsfälts Caruso27
4Vanja SvärdPrimula
11:28Öveds Jakt- & FRKCoelenhage´s Prince Thatch RP 151 - Bolero RNF 5835
5Linnea ThunellMiss Red Hunter
11:35Romeleåsens SRFOkänd - Okänd36
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B + C Preliminär
5 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Barbro Jönsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Elin UllmanJambalaya
12:05Staffanstorps RSFEkelunds Jim RWR - Fagerås Eros RW37
1Ellen KruckenbergZahara Gold by Night
12:12Ystad RidklubbOkänd - Okänd17
2Emmie PerssonSailing Swing
12:19Humlamadens RFVerona's Gerswin (NL) - Karlsfälts Caruso27
3Emma SigesgårdFillikakis III
12:26Fjälkestads RKErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW30
4Malin BillbergDino Bambino
12:33Staffanstorps RSFOkänd - Okänd40
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Barbro Jönsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Olivia JürsBonne Delice
12:40Öveds Jakt- & FRKVerona's Bo-Gi (NL) - Cocky Dundas xx15
2Lisa NilssonHaldor
12:47RK UddenHedlanda Good Boy - Pommac RC 4424
3Sarah NilssonSheriff Evie
12:54Romeleåsens SRFOkänd - Okänd25
4Cornelia SvärdPuccini 81
13:01Öveds Jakt- & FRKFS Pour l´Amour - Night-Star 134
 
till toppen

Klass 7 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Barbro Jönsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Elin UllmanJambalaya
 Staffanstorps RSFEkelunds Jim RWR - Fagerås Eros RW37
 
till toppen

Klass 7 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D Preliminär
5 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Barbro Jönsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Emma SigesgårdFillikakis III
 Fjälkestads RKErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW30
1Cornelia SvärdPuccini 81
 Öveds Jakt- & FRKFS Pour l´Amour - Night-Star 134
2Olivia JürsBonne Delice
 Öveds Jakt- & FRKVerona's Bo-Gi (NL) - Cocky Dundas xx15
3Sarah NilssonSheriff Evie
 Romeleåsens SRFOkänd - Okänd25
4Melinda BengtssonVangelis
 Everlövs RSVivaldi - Condor5
 
till toppen

Lista 987 - Lista över Sena ändringar (häst/ryttarbyte) Hästar Preliminär
0 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport