Bollerups R&KK 2016-11-19 - 2016-11-20
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2016-11-18 kl. 17:17
Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 2015
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015
Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
Klass 4 - Dressyr Lätt A:3 2013
Klass 5 - Dressyr Lätt C:2 2015 Kategori A + C
Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B + C
Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
Klass 7 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C + D
Lista 987 - Lista över Sena ändringar (häst/ryttarbyte) Hästar

Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 2015
8 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Eva Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Åsa StåhlbrandHoneysuckle BS
09:00Ljunits-Herrestads RHomme d'Honneur xx - Don Schufro32
2Kajsa PetterssonAvalon
09:07Österlens RFAcord II - Calypso II28
3Lina NilssonCaroliena
09:14Älleköpinge RFVaandrager HBC - Handro23
4Emelie PalmérHjärtrud
09:21Österlens RKKarolinger - Brisad26
5Marianne LarssonAareke
09:28Ystad RidklubbHaitse 425 - Nanning 37419
6Marie LanderEl Camino
09:35Bollerups R&KKMoelgarnedd Dewin RW 112 - Wärnanäs Peng RW 6418
7Eva BengtssonTrostruplunds Sofinée
09:42Everlövs RSBlue Hors Don Schufro - Blue Hors Romancier4
8Caroline ElgemarkQuite Perfect
09:49Österlens RFEasy Boy - Briar9
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015
13 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Eva Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Vanessa BardossonCelwin-M
10:15Huddinge RK582 Caesar - 12/118 Dorka3
2Marie LanderEl Camino
10:22Bollerups R&KKMoelgarnedd Dewin RW 112 - Wärnanäs Peng RW 6418
3My BengtssonPeach (50) (SWB)
10:29Öveds Jakt- & FRKPeking - Bugatti Hilltop6
4Åsa StåhlbrandHoneysuckle BS
10:36Ljunits-Herrestads RHomme d'Honneur xx - Don Schufro32
5Lina NilssonCaroliena
10:43Älleköpinge RFVaandrager HBC - Handro23
6Anna GeijerTico Tico (SWB)
10:50Malmö RidklubbChairman La Silla - Feliciano10
7Kajsa PetterssonAvalon
10:57Österlens RFAcord II - Calypso II28
8Marianne LarssonAareke
11:04Ystad RidklubbHaitse 425 - Nanning 37419
9Caroline ElgemarkQuite Perfect
11:11Österlens RFEasy Boy - Briar9
10Lovisa BergdahlDelight QRE (F. 2) (SWB)
11:18Fjälkestads RKRoven xx - Dardel7
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
7 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Eva Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Gillis SantessonZoraya (4) (SWB)
11:50Bollerups R&KKHohenstaufen II - Hermes (SWB)42
2Sofie Dittrich LarssonChakita
11:58Österlens RKRichfield - Amiral41
3Camilla LindbergFling of Romance
12:06Everlövs RSDon Romantic - Gazpon20
4Jeanette SvenssonRoslin
12:14Frosta RFRosevelt - Zorn33
5Vanessa BardossonCelwin-M
12:22Huddinge RK582 Caesar - 12/118 Dorka3
6Camilla DahlqvistSanté
12:30Everlövs RSFigaro R - Bernstein8
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:3 2013
4 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Eva Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Kajsa KjellsonBailando
13:05Österlens RKBayron - Bellini16
2Malin MyrénAron
13:13Färs Härads RFTenerife VDL - Goodwill22
3Jeanette SvenssonRoslin
13:21Frosta RFRosevelt - Zorn33
4Katarina LindqvistYamaha P (SWB)
13:29Everlövs RSCartier - Feliciano21
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt C:2 2015 Kategori A + C
6 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Barbro Jönsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Magdalena VanstenMia
11:00Romeleåsens SRFHuggarebo Liston - Migo38
1Malin BillbergDino Bambino
11:07Staffanstorps RSFOkänd - Okänd40
2Majken HylénRiku
11:14Öveds Jakt- & FRKRival G - Kurant13
3Emmie PerssonSailing Swing
11:21Humlamadens RFVerona's Gerswin (NL) - Karlsfälts Caruso27
4Vanja SvärdPrimula
11:28Öveds Jakt- & FRKCoelenhage´s Prince Thatch RP 151 - Bolero RNF 5835
5Linnea ThunellMiss Red Hunter
11:35Romeleåsens SRFOkänd - Okänd36
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B + C
6 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Barbro Jönsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Tilda WollbergBrännornas Rigoletto
12:05Öveds Jakt- & FRKVerdi - Derano B RP 11643
2Elin UllmanJambalaya
12:12Staffanstorps RSFEkelunds Jim RWR - Fagerås Eros RW37
3Ellen KruckenbergZahara Gold by Night
12:19Ystad RidklubbOkänd - Okänd17
4Emmie PerssonSailing Swing
12:26Humlamadens RFVerona's Gerswin (NL) - Karlsfälts Caruso27
5Emma SigesgårdFillikakis III
12:33Fjälkestads RKErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW30
6Malin BillbergDino Bambino
12:40Staffanstorps RSFOkänd - Okänd40
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
4 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Barbro Jönsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Olivia JürsBonne Delice
12:47Öveds Jakt- & FRKVerona's Bo-Gi (NL) - Cocky Dundas xx15
2Lisa NilssonHaldor
12:54RK UddenHedlanda Good Boy - Pommac RC 4424
3Sarah NilssonSheriff Evie
13:01Romeleåsens SRFOkänd - Okänd25
4Cornelia SvärdPuccini 81
13:08Öveds Jakt- & FRKFS Pour l´Amour - Night-Star 134
 
till toppen

Klass 7 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C + D
6 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
Domare C: Barbro Jönsson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Elin UllmanJambalaya
13:35Staffanstorps RSFEkelunds Jim RWR - Fagerås Eros RW37
2Emma SigesgårdFillikakis III
13:43Fjälkestads RKErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW30
3Cornelia SvärdPuccini 81
13:51Öveds Jakt- & FRKFS Pour l´Amour - Night-Star 134
4Olivia JürsBonne Delice
13:59Öveds Jakt- & FRKVerona's Bo-Gi (NL) - Cocky Dundas xx15
5Sarah NilssonSheriff Evie
14:07Romeleåsens SRFOkänd - Okänd25
6Melinda BengtssonVangelis
14:15Everlövs RSVivaldi - Condor5
 
till toppen

Lista 987 - Lista över Sena ändringar (häst/ryttarbyte) Hästar
0 anmälda
Överdomare: Birgitta Einarsson
Tävlingsledare: My Håkansson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport