O-event - Sprint by Nightto 2009-11-05 20:18
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

tartnr   Bricka Rank   Namn                        År  Dst Klubb                              Start 


H70  (2)    1520 m                                       

          30489        Tyvik Bo                    24   20 I 15 IF                         20:28:00 
         244378        Holm Totte                  35   20 Markbygdens OK                  20:28:30 



H65  (9)    1920 m                                       

         521212        Kaill Bob                   42   20 IK Omega                        20:39:00 
          18628        Ling Erland                 40   14 Jönköpings OK                   20:39:30 
         227878        Nilsson Roland              44   20 Falköpings AIK OK               20:40:00 
         501513        Lorén Dag                   44   20 OK Frisene                      20:40:30 
          14030        Mentor Sune                 43    6 Göteborg-Majorna OK             20:41:00 
          19115        Karlsson Hans               41   20 OK Orinto                       20:41:30 
          30674        Gabrielsson Rolf            44   20 Falköpings AIK OK               20:42:00 
         355805        Johansson Lars              40   20 OK Skogshjortarna               20:42:30 
          14250        Hvoslef Henrik              42    6 IK Stern                        20:43:00 



H60  (8)    1960 m                                       

          15740        Pettersson Torgny           49   20 Markbygdens OK                  20:29:00 
         925593        Larsson Sven-Olof           49   14 Växjö AIS                       20:29:30 
          28526        Ragnarsson Ronny            45   20 OK Skogshjortarna               20:30:00 
         840301        Andersson Carl-Henry        48   20 OK Orinto                       20:30:30 
         431309        Rylander Leif               48   20 Markbygdens OK                  20:31:00 
          36356        Bodin Kurt                  45   20 Gällstadbygdens SOK             20:31:30 
          18845        Claesson Gösta              46   20 Rydboholms SK                   20:32:00 
          15217        Olausson Kent               46   20 OK Orinto                       20:32:30 



H55  (9)    2190 m                                       

          47270        Fredberg Göran              50    3 Korsnäs IF OK                   20:46:30 
          12132        Ström Lars Owe              51   15 Täby OK                         20:47:00 
         553390        Larsson Göran               50   21 Sala OK                         20:47:30 
          16239        Andersson Hans              53   20 IK Gandvik                      20:48:00 
          38896        Bodin Sven-Erik             52   20 Gällstadbygdens SOK             20:48:30 
          28844        Djurbäck Hans-Åke           50   20 Kinnaströms SK                  20:49:00 
         510604        Åkerblom Leif               51    3 Stora Tuna OK                   20:49:30 
         500514        Hogedal Lars                50   20 Vänersborgs SK                  20:50:00 
         345011        Engström Björn              50    6 Lerums SOK                      20:50:30 



H50  (14)   2190 m                                       

          16848        Eklund Lars                 56   14 Växjö OK                        20:39:30 
         580614        Svante Andrén               58   20 Tibro OK                        20:40:00 
         331728        Enenge Per-Anders           55   20 Bredareds IF                    20:40:30 
         895222        Jonsson Bengt Sune          55   20 Hestra IF                       20:41:00 
         354177        Karlsson Tomas              59   23 OK Kolmården                    20:41:30 
         550226        Larsson Urban               55   20 IF Hagen                        20:42:00 
          15886        Sahlin Conny                55   20 Vänersborgs SK                  20:42:30 
          30501        Andersson Per               57   20 OK Orinto                       20:43:00 
          46740        Ivarsson Jörgen             58   20 Hestra IF                       20:43:30 
          27199        Mollén Karl                 55   23 OK Denseln                      20:44:00 
         580812        Klintberg Arne              58   14 Eksjö SOK                       20:44:30 
          44458        Johansson Clas              58   20 Bredareds IF                    20:45:00 
          25371        Larsson Per-Olof            55   20 Hestra IF                       20:45:30 
   395    14107        Strandhagen Mats            55    6 Göteborg-Majorna OK             20:46:00 



H45  (21)   2320 m                                       

          47097        Sandberg Per                63    3 Säterbygdens OK                 20:46:30 
          17274        Sjögren Anders              60   20 OK Kullingshof                  20:47:00 
         302594        Voksepp Hans                62   20 OK Skogshjortarna               20:47:30 
         353633        Pihl Roger                  61   20 SOK 68                          20:48:00 
         631031        Andersson Per               63   20 Ulricehamns OK                  20:48:30 
          27629        Jönsson Mats                61    3 Korsnäs IF OK                   20:49:00 
         246041        Blennow Magnus              64   20 Falköpings AIK OK               20:49:30 
         641107        Hultqvist Tomas             64   15 Tullinge SK                     20:50:00 
         347295        Thelin Jan-Eric             62   20 Lidköpings VSK                  20:50:30 
         231227        Andersson Mats              63   20 Mariestads FK                   20:51:00 
          19754        Kollberg Stefan             60   14 Eksjö SOK                       20:51:30 
         212545        Jensen Tormod                       Sarpsborg OL                    20:52:00 
         429854        Andersson Mats G            64   20 OK Skogshjortarna               20:52:30 
          19437        Gustafsson Lars             61    3 OK Kåre                         20:53:00 
         600708        Mannfolk Christer           60   20 Ulricehamns OK                  20:53:30 
         501703        Magnusson Ulf               63    3 Leksands OK                     20:54:00 
         403963        Almgren Thomas              63   20 Borås GIF                       20:54:30 
          39782        Sundström Per               63   21 Västerås SOK                    20:55:00 
         234409        Larsson Stig                61    6 Göteborg-Majorna OK             20:55:30 
          30341        Pettersson Anders           60   20 Mariestads FK                   20:56:00 
   398    44424        Stenberg Pär                62   20 OK Skogshjortarna               20:56:30 



H40  (18)   2320 m                                       

          10332        Lundgren Sven               65   14 Värend GN OL                    20:37:00 
         422491        Trofast Magnus              69   14 Bredaryds SOK                   20:37:30 
         343553        Gustås Per                  66   23 Linköpings OK                   20:38:00 
         242024        Sörqvist Anders             66   20 Bredareds IF                    20:38:30 
         331125        Gabrielsson David           66    6 Sävedalens AIK                  20:39:00 
         246673        Wüst Remo                   65   20 OK Kullingshof                  20:39:30 
          10318        Andersson Jonas             65   14 Värend GN OL                    20:40:00 
          27287        Dahlgren Ronnie             68   15 Gustavsbergs OK                 20:40:30 
         341288        Fredriksson Magnus          68    3 Korsnäs IF OK                   20:41:00 
         421795        Lindqvist Kennet            66   23 OK Kolmården                    20:41:30 
          28956        Andersson Per               65   13 OK Gynge                        20:42:00 
         434002        Svennberg Tomas             66   18 Degerfors OK                    20:42:30 
          10329        Sjökvist Gunnar             65   14 Värend GN OL                    20:43:00 
          25683        Källvik Per                 65    2 Åmåls OK                        20:43:30 
         690108        Carlsson Ola                69   21 Köping-Kolsva OK                20:44:00 
         651204        Andersson Per-Olof          65   13 OK Tyringe                      20:44:30 
         671206        Axmalm Jim                  67    6 Sävedalens AIK                  20:45:00 
         650728        Nilsson Peder               65   13 OK Torfinn                      20:45:30 



H35  (7)    2280 m                                       

         741217        Franzén Anders              74   20 Lidköpings VSK                  20:48:00 
         344457        Blomqvist Leif              71   20 Bredareds IF                    20:48:30 
         341240        Fredriksson Ulf             71    3 Korsnäs IF OK                   20:49:00 
         402903        Casselsjö Christer          72    6 IFK Göteborg                    20:49:30 
          29707        Niemi Andreas               74   14 Emmaboda Verda OK               20:50:00 
          44067        Svensson Martin             70    7 IF Rigor                        20:50:30 
         244092        Kruskopf Johan              70    3 Korsnäs IF OK                   20:51:00 



H21  (50)   2680 m                                       

   101   306738        Reimertz Anders             90   14 Eksjö SOK                       20:31:30 
   102   343171        Österqvist Joel             87   23 OK Kolmården                    20:32:00 
   103   913337        Martinsson Daniel           91    6 Göteborg-Majorna OK             20:32:30 
   104   760809        Jönsson Anders              76   13 OK Torfinn                      20:33:00 
   105   890216        Millegård Marcus            85    6 Sävedalens AIK                  20:33:30 
   106   429811        Rylander Anders             77    6 Göteborgs Skidklubb             20:34:00 
   107   760516        Johnsson Martin             76   15 IFK Lidingös Skid o OK          20:34:30 
   108    17285        Ljung Thomas                73   20 OK Kullingshof                  20:35:00 
   109   880726        Andersson Mikael            88   23 Linköpings OK                   20:35:30 
   110   690220        Danielsson Rickard          69   14 Vimmerby OK                     20:36:00 
   111   244607        Uppström Ludvig             90   20 Mariestads FK                   20:36:30 
   112   343270        Gustavsson Andreas          88   23 OK Kolmården                    20:37:00 
   113   403664        Ivarsson Oscar              88   20 Hestra IF                       20:37:30 
   114   209520        Solding Thomas              88   13 OK Torfinn                      20:38:00 
   115   921337        Sandström Johan             92    2 OK Gipen                        20:38:30 
   116   344578        Homann Magnus               70    6 Frölunda OL                     20:39:00 
   117   670724        Nilsson Niklas              67   13 Härlövs IF                      20:39:30 
   118   871119        Johansson Markus            84    6 IFK Göteborg                    20:40:00 
   119   880628        Udd Anton                   88   20 Markbygdens OK                  20:40:30 
   120   500600        Kvarndal Marcus             80   20 Ulricehamns OK                  20:41:00 
   121   820100        Andersson Jakob             91   14 Bredaryds SOK                   20:41:30 
   122    38402        Engvall Erik                81   23 OK Kolmården                    20:42:00 
   123   870208        Martner Ola                 87    6 Göteborg-Majorna OK             20:42:30 
   124   899999        Härberg Martin              85   15 Järla                           20:43:00 
   125   914470        Fredén Adam                 91   20 Falköpings AIK OK               20:43:30 
   126   914571        Ohlsson Christoffer         91    2 Uddevalla OK                    20:44:00 
   127   801217        Hedman Anders               80   15 IFK Lidingös Skid o OK          20:44:30 
   128   900329        Andersson Rassmus           90    3 Stora Tuna OK                   20:45:00 
   129   920414        Vångell Robert              92   23 Linköpings OK                   20:45:30 
   130    30913        Boberg Martin               70    7 IF Rigor                        20:46:00 
   131   888818        Pettersson Anton            88   20 Mariestads FK                   20:46:30 
   132                 Aldén Fredrik               77   23 OK Kolmården                    20:47:00 
   133   860707        Hjortvall Daniel            86   20 Hestra IF                       20:47:30 
   134    29253        Edvardsson Stefan           64   13 OK Torfinn                      20:48:00 
   135   880513        Hemlin Anton                88    6 IK Uven                         20:48:30 
   136    10992        Arfwedson Anders            70    6 Frölunda OL                     20:49:00 
   137   516516        Nilsson Björn               69   13 Härlövs IF                      20:49:30 
   138   912008        Wetterlöf Robert            91   13 OK Tyringe                      20:50:00 
   139   871003        Larsson Simon               87   20 Markbygdens OK                  20:50:30 
   140   924433        Pauli Adrian                92   20 Istrums SK                      20:51:00 
   141   512222        Inderst Sebastian           92   14 Eksjö SOK                       20:51:30 
   142   242016        Olofsson Marcus             87   23 OK Kolmården                    20:52:00 
   143   791020        Palm Magnus                 79    6 Göteborg-Majorna OK             20:52:30 
   144   850508        Svensson Fredrik            85   13 OK Torfinn                      20:53:00 
   145                 Tamuzs Janis                91   15 OK Älvsjö-Örby                  20:53:30 
   146   400013        Johansson Staffan           80    6 Göteborgs Skidklubb             20:54:00 
   147   860729        Johansson Fredrik           86   15 IFK Lidingös Skid o OK          20:54:30 
   148    15929        Kumlin Per-Anders           83   14 Växjö OK                        20:55:00 
   149   701202        Vångell Oscar               89   23 Linköpings OK                   20:55:30 
   150   901120        Runesson Johan              90   12 OK Tisaren                      20:56:00 



H18  (12)   2280 m                                       

         910727        Fernlund Erik               91    3 Säterbygdens OK                 20:41:00 
         920392        Johansson David             92   20 Rydboholms SK                   20:41:30 
         910827        Österlund Niklas            91   20 Ulricehamns OK                  20:42:00 
         920914        Edström Tobias              92   14 OK Gisle                        20:42:30 
         262795        Udd Joel                    92   20 Markbygdens OK                  20:43:00 
         354589        Jeppsson Sture              92   13 Lunds OK                        20:43:30 
         354175        Bränneby Måns               92   23 OK Kolmården                    20:44:00 
         921234        Edén Fredrik                92    3 OK Kåre                         20:44:30 
         930712        Svensk Emil                 93    3 Stora Tuna OK                   20:45:00 
         244747        Andersson Joel              92   20 IK Gandvik                      20:45:30 
         920311        Högstrand Johan             92   20 Markbygdens OK                  20:46:00 
         231219        Westberg Andreas            91   20 OK Orinto                       20:46:30 



H16  (34)   2320 m                                       

   201   940710        Karlsson Pontus             94   20 Markbygdens OK                  20:20:00 
   202   960111        Andersson Oskar             93   13 OK Gynge                        20:20:30 
   203   938016        Ohlsson Anders              93    2 Uddevalla OK                    20:21:00 
   204   930608        Lundgren Jonas              93   23 Linköpings OK                   20:21:30 
   205   214290        Moberg Per                  94   20 Vänersborgs SK                  20:22:00 
   206   547975        Ahlberger Martin            93   20 Hestra IF                       20:22:30 
   207   256603        Lundén Viktor               94    3 Avesta OK                       20:23:00 
   208   621638        Gustavsson Daniel           94    7 FK Friskus Varberg              20:23:30 
   209   931017        Sjögren Jesper              93   20 OK Kullingshof                  20:24:00 
   210   434004        Johnson Arvid               94   18 Degerfors OK                    20:24:30 
   211    42393        Magnusson Filip             94    3 Stora Tuna OK                   20:25:00 
   212   249617        Danfors Ludvig              94   20 Mullsjö SOK                     20:25:30 
   213   993099        Andersson Gabriel           93   20 Ulricehamns OK                  20:26:00 
   214    47265        Fredberg Per Erik           94    3 Korsnäs IF OK                   20:26:30 
   215   940308        Dahlberg Mattias            94   20 Istrums SK                      20:27:00 
   216   239845        Oddmo Anton                 93   13 Härlövs IF                      20:27:30 
   217   930814        Classon Erik                93   20 OK Orinto                       20:28:00 
   218   212572        Jensen Stian                        Indre Ostfold OK                20:28:30 
   219   231161        Höjlind Jonatan             94    3 IFK Moras OK                    20:29:00 
   220   930805        Bergström Martin            93    3 Kvarnsvedens GOIF OK            20:29:30 
   221   500526        Andersson Henrik            94   14 Bredaryds SOK                   20:30:00 
   222   940118        Dahlgren-Rosén Martin       94   15 Järla                           20:30:30 
   223   930322        Andersson Jonathan          93    3 Stora Tuna OK                   20:31:00 
   224   930220        Skogman Simon               93   20 Markbygdens OK                  20:31:30 
   225   941801        Svensson Marcus             94   13 FK Boken                        20:32:00 
   226   940501        Flingmark Victor            94    2 Uddevalla OK                    20:32:30 
   227   930904        Sköld Erik                  93   23 Linköpings OK                   20:33:00 
   228   218245        Skärberg Erik               94   20 Vänersborgs SK                  20:33:30 
   229   952219        Larsson Martin              93   20 Hestra IF                       20:34:00 
   230   214344        Andersson Gustav            94    3 Avesta OK                       20:34:30 
   231    18172        Ramsell Joakim              94    3 Leksands OK                     20:35:00 
   232   902933        Karlsson Anton              94   20 OK Kullingshof                  20:35:30 
   233   434011        Eriksson Martin             94   18 Degerfors OK                    20:36:00 
   234   993770        Löfstedt Olle               93    3 Stora Tuna OK                   20:36:30 



H14  (58)   2190 m                                       

         960228        Duhlbo Daniel               96    3 IFK Moras OK                    20:00:00 
         244955        Ek Axel                     96   20 Markbygdens OK                  20:00:30 
         950516        Sörqvist Alexander          95   20 Bredareds IF                    20:01:00 
         951223        Ivarsson Johan              95   20 OK Kullingshof                  20:01:30 
         961313        Eklund Henrik               96   14 Växjö OK                        20:02:00 
          13733        Nilsson Anton               95   20 OK Tranan                       20:02:30 
         228999        Kollberg August             96   14 Eksjö SOK                       20:03:00 
         960310        Sundström Andreas           96   21 Västerås SOK                    20:03:30 
          43692        Fors Erik                   96   20 Hestra IF                       20:04:00 
          28613        Axelsson Albin              95   20 Mullsjö SOK                     20:04:30 
         950401        Wipp Emil                   95   15 Järla                           20:05:00 
         910325        Garmer Felix                96    6 Göteborg-Majorna OK             20:05:30 
         960307        Bergström Filip             96    3 Kvarnsvedens GOIF OK            20:06:00 
         951106        Sparrevik Gustaf            95    6 Lerums SOK                      20:06:30 
         960405        Höst Jonatan                96   13 Hjärnarps GH OL                 20:07:00 
         225117        Fredriksson Jonatan         95   20 Falköpings AIK OK               20:07:30 
         417583        Sanderberg Noak             96    2 Åmåls OK                        20:08:00 
         660307        Johansson Mattias           96    2 Stångenäs AIS                   20:08:30 
         226919        Landergren Linus            96   20 IK Ymer                         20:09:00 
         353631        Pihl Alexander              95   20 SOK 68                          20:09:30 
          46789        Petersson Andreas           96   14 Burseryds IF                    20:10:00 
         953319        Larsson Markus              96   20 Hestra IF                       20:10:30 
         214233        Sandgren Samuel             95   20 Vänersborgs SK                  20:11:00 
         966626        Lindqvist Oskar             96    6 Sävedalens AIK                  20:11:30 
         244049        Åberg Emil                  96    3 Korsnäs IF OK                   20:12:00 
         258658        Boquist Gustav              95    6 IK Uven                         20:12:30 
         341371        Norrbom Martin              96   21 Sala OK                         20:13:00 
         231163        Höjlind Gabriel             96    3 IFK Moras OK                    20:13:30 
         244121        Persson Erik K              95   20 Markbygdens OK                  20:14:00 
         353176        Nordgren Einar              95   20 Bredareds IF                    20:14:30 
         341357        Södervall Filip             96   20 IK Gandvik                      20:15:00 
         961810        Eklund Johan                96   14 Växjö OK                        20:15:30 
         341996        Forslund Daniel             95   18 Säffle OK                       20:16:00 
         960305        Svensson David              96   13 FK Boken                        20:16:30 
         960430        Karlsson Robin              96   13 Härlövs IF                      20:17:00 
          44972        Pentonen Tobias             96   20 Hestra IF                       20:17:30 
         364849        Lundstedt Rickard           95   20 Mullsjö SOK                     20:18:00 
         428975        Henriksson Arvid            95   15 Järla                           20:18:30 
         950405        Östman Petter               95    6 Göteborg-Majorna OK             20:19:00 
         362083        Runvik Arvid                96    3 Kvarnsvedens GOIF OK            20:19:30 
         355294        Johansson Oskar             96   20 OK Klyftamo                     20:20:00 
         246495        Elfving Gustaf              96    3 IFK Moras OK                    20:20:30 
         304961        Frisk Niklas                95   20 Markbygdens OK                  20:21:00 
         417584        Sanderberg Isak             96    2 Åmåls OK                        20:21:30 
         352901        Andrén Patrik               95    7 IF Rigor                        20:22:00 
         433686        Karlsson Martin             96   14 Växjö OK                        20:22:30 
         244008        Söderlund Johan             95    3 Leksands OK                     20:23:00 
         960960        Sandberg Oskar              96    3 Säterbygdens OK                 20:23:30 
         245124        Bergkvist Albin             96    3 Bjursås OK                      20:24:00 
         403685        Grahn Filip                 96   20 Hestra IF                       20:24:30 
         218223        Jansson Alfred              96   20 Vänersborgs SK                  20:25:00 
         344951        Gabrielsson John            96    6 Sävedalens AIK                  20:25:30 
         208297        Mattsson Jesper             01    6 Göteborg-Majorna OK             20:26:00 
         246431        Lindqvist Rickard           95    3 Kvarnsvedens GOIF OK            20:26:30 
         364810        Starö Cevin                 96   21 Sala OK                         20:27:00 
   393    13974        Renberg Oscar               96    6 FK Herkules                     20:27:30 
   397   405524        Stenberg Oskar              95   20 OK Skogshjortarna               20:28:00 
   399   404406        Steen Rasmus                95   17 OK Enen Enköping                20:28:30 



H12  (37)   1920 m                                       

         246082        Wärnsberg Nils              97   14 Eksjö SOK                       20:18:00 
         249287        Johansson Axel              98   20 IK Gandvik                      20:18:30 
         364899        Alstéus Edvin               97   20 OK Tranan                       20:19:00 
         434003        Wunder Fredrik              97   18 Degerfors OK                    20:19:30 
         242233        Toftered Jonas              98    7 IF Rigor                        20:20:00 
         971337        Johansson Emil              97   20 Bredareds IF                    20:20:30 
         971201        Björklund Alfred            97    3 IFK Moras OK                    20:21:00 
         227203        Söderström Isak             97   21 Sala OK                         20:21:30 
         244643        Höst Jakob                  98   13 Hjärnarps GH OL                 20:22:00 
         364898        Olausson Simon              97   20 OK Tranan                       20:22:30 
         979706        Jacobsson Filip             97   18 Degerfors OK                    20:23:00 
         970218        Andersson André             97    3 Västerbergslagens OL            20:23:30 
         971179        Gustafsson Simon            97    3 OK Kåre                         20:24:00 
         404431        Plahn Karl-Oskar            97   17 OK Enen Enköping                20:24:30 
         970803        Andersson Edvin             97   14 Värend GN OL                    20:25:00 
         214266        Sörqvist Ivar               97   20 Markbygdens OK                  20:25:30 
         244009        Åberg Isak                  98    3 Korsnäs IF OK                   20:26:00 
         342353        Wiklund Alexander           97   23 Finspångs SOK                   20:26:30 
         434001        Svennberg Robin             97   18 Degerfors OK                    20:27:00 
         242245        Boberg Anton                97    7 IF Rigor                        20:27:30 
         242255        Magnusson Anders            98    6 OK Landehof                     20:28:00 
          47472        Dahlström Adrian            97    2 Åmåls OK                        20:28:30 
         246668        Wüst Andreé                 98   20 OK Kullingshof                  20:29:00 
         340221        Pålsson Albin               97    6 Kungälvs OK                     20:29:30 
         345166        Jansson Eric                98   20 OK Tranan                       20:30:00 
         434007        Wunder Max                  98   18 Degerfors OK                    20:30:30 
         351504        Persson Jonathan            97    3 Karlsbyhedens IK                20:31:00 
         971121        Gustafsson Jonas            97    3 OK Kåre                         20:31:30 
         404405        Bernerson Simon             97   17 OK Enen Enköping                20:32:00 
         351069        Lundgren Lukas              98   14 Värend GN OL                    20:32:30 
         407281        Arfwedson Rasmus            97    6 Frölunda OL                     20:33:00 
         229655        Svensson Erik               98   20 OK Klyftamo                     20:33:30 
         241751        Holmberg Ludvig             97   20 OK Tranan                       20:34:00 
         434006        Nilsson Johan               97   18 Degerfors OK                    20:34:30 
         242204        Broberg Adam                98    7 IF Rigor                        20:35:00 
         331457        Plumppu Samuel              97   20 Bredareds IF                    20:35:30 
         971197        Björklund Emil              97    3 IFK Moras OK                    20:36:00 



H10  (13)   1720 m                                       

         990106        Axelsson Felix              99   20 Markbygdens OK                  20:10:00 
         990123        Gustafsson Andreas          99   14 IK Hakarpspojkarna              20:10:30 
         203950        Månsson Albin               99   14 Växjö OK                        20:11:00 
         341374        Norrbom John                99   21 Sala OK                         20:11:30 
         342047        Andersson Elias             99   14 Värend GN OL                    20:12:00 
         341269        Wallin Viktor               00    3 Korsnäs IF OK                   20:12:30 
         347218        Niemi Hjalmar               99   14 Emmaboda Verda OK               20:13:00 
         417476        Plumppu Joel                00   20 Bredareds IF                    20:13:30 
         990826        Mollén August               99   23 OK Denseln                      20:14:00 
         990805        Jonsson Andreas             99    1 OK Orion                        20:14:30 
          28360        Trofast Filip               99   14 Bredaryds SOK                   20:15:00 
         343088        Sjökvist Lukas              99   14 Värend GN OL                    20:15:30 
         244079        Åberg Peter                 01    3 Korsnäs IF OK                   20:16:00 



D65  (4)    1520 m                                       

          19116        Carlsson Birgitta           44   20 OK Orinto                       20:25:30 
          30100        Ernvid Kerstin              44   20 Nitta IF                        20:26:00 
          25599        Rangert Britt               43   14 Växjö AIS                       20:26:30 
          14287        Lindhe Ulla                 42    6 IK Stern                        20:27:00 



D60  (5)    1720 m                                       

          36544        Karlsson Gunnel             45   20 SOK 68                          20:17:00 
          39749        Tengeland Ingrid            47   20 IK Gandvik                      20:17:30 
          15949        Kumlin Lisa                 49   14 Växjö OK                        20:18:00 
         354084        Glans Inger                 49   13 OK Torfinn                      20:18:30 
          18606        Ling Ulla                   45   14 Jönköpings OK                   20:19:00 



D55  (10)   1720 m                                       

         402999        Holmström Ann-Marie         49   20 IK Gandvik                      20:20:00 
         541215        Kaill Anne                  54   20 IK Omega                        20:20:30 
         259407        Nordvall Maria              51   23 OK Kolmården                    20:21:00 
          10367        Ström Ingrid E              52   15 Täby OK                         20:21:30 
          38728        Larsson Britt-Marie         50   20 SOK 68                          20:22:00 
          25597        Larsson Siv                 54   14 Växjö AIS                       20:22:30 
         530312        Hogedal Gunilla             53   20 Vänersborgs SK                  20:23:00 
          28845        Weiming Nyberg Lena         50   20 Kinnaströms SK                  20:23:30 
         541223        Ahlberger Lola                   20 Hestra IF                       20:24:00 
          15741        Pettersson Lizkulla         53   20 Markbygdens OK                  20:24:30 



D50  (3)    1920 m                                       

          47269        Fredberg Inga               58    3 Korsnäs IF OK                   20:37:00 
         571015        Larsson Lena                57   21 Sala OK                         20:37:30 
         550514        Carlsson Yvonne             55   21 Köping-Kolsva OK                20:38:00 



D45  (14)   1960 m                                       

          14367        Aasa Annika                 63    6 IK Uven                         20:33:30 
         244680        Andersson Ammi              64   20 Mariestads FK                   20:34:00 
          30807        Käck-Fritzell Pia           64   20 Mullsjö SOK                     20:34:30 
          13727        Svensson Gunnel             64   20 OK Tranan                       20:35:00 
          41577        Arvidsson Lisel             61   14 Växjö OK                        20:35:30 
          41493        Johansson Agneta            61   20 Rydboholms SK                   20:36:00 
          28847        Udd Anne                    61   20 Markbygdens OK                  20:36:30 
          36217        Bodin Anita                 60   20 Gällstadbygdens SOK             20:37:00 
          15887        Sahlin Britta               61   20 Vänersborgs SK                  20:37:30 
          16929        Gustafsson Pia              62   23 Linköpings OK                   20:38:00 
          29860        Lundberg Gun                60   20 Istrums SK                      20:38:30 
          19750        Kollberg Monica             61   14 Eksjö SOK                       20:39:00 
         432991        Malm Anna                   62   17 OK Enen Enköping                20:39:30 
          27490        Högstrand Marie             62   20 Markbygdens OK                  20:40:00 



D40  (9)    1980 m                                       

         355947        Nilsson Lisa                66   13 OK Torfinn                      20:17:00 
          15942        Karlsson Gunilla            68   14 Växjö OK                        20:17:30 
         670955        W Karlsson Susanne          67   13 Härlövs IF                      20:18:00 
         690828        Danielsson Elisabeth        69   14 Vimmerby OK                     20:18:30 
         227296        Norrbom Anna                68   21 Sala OK                         20:19:00 
         680217        Rosén Carin                 68   15 Gustavsbergs OK                 20:19:30 
         670701        Regnell Lena                67   14 Växjö OK                        20:20:00 
          28548        Nilsson Helen               66   13 Härlövs IF                      20:20:30 
         262377        Andersson Carina            66    7 FK Friskus Varberg              20:21:00 



D35  (5)    2170 m                                       

          18532        Jonsson Anna-Karin          72    1 OK Orion                        20:27:00 
          19291        Ryberg Anna-Karin           70   20 OK Klyftamo                     20:27:30 
         347469        Sundström Annika            70   21 Västerås SOK                    20:28:00 
          10333        Mattsson Anna               70   14 Värend GN OL                    20:28:30 
          44742        Axelsson Marina             70   20 Markbygdens OK                  20:29:00 



D21  (18)   2190 m                                       

   301   850529        Håkansson Isabell           85    6 Sävedalens AIK                  20:27:30 
   302   259277        Blomqvist Annelie           83   18 Degerfors OK                    20:28:00 
   303   921301        Nilsson Camilla             92   13 OK Torfinn                      20:28:30 
   304   881223        Strand Lina                 88    6 Göteborg-Majorna OK             20:29:00 
   305   306659        Casselsjö Caroline          76    6 IFK Göteborg                    20:29:30 
   306    38554        Sörstrand Malin             79   20 OK Klyftamo                     20:30:00 
   307   900220        Forsberg Anna               90   23 OK Kolmården                    20:30:30 
   308   870711        Lidhage Helena              87   20 Ulricehamns OK                  20:31:00 
   309    30166        Engström Lisa               86   17 OK Linné                        20:31:30 
   310   810423        Berglund Camilla            81    6 Sävedalens AIK                  20:32:00 
   311   434010        Blomqvist Jessica           79   18 Degerfors OK                    20:32:30 
   312    15298        Persson Karolina            79   13 OK Torfinn                      20:33:00 
   313   900309        Klintberg Therese           90   14 Eksjö SOK                       20:33:30 
   314   920827        Nilsson Lina                92   20 OK Tranan                       20:34:00 
   315   802105        Bäckström Lina              80    3 Domnarvets GOIF                 20:34:30 
   316   354176        Bränneby Linn               91   23 OK Kolmården                    20:35:00 
   317   820817        Berggren Karin              82   15 IFK Lidingös Skid o OK          20:35:30 
   318   701203        Vångell Fredrika            87   23 Linköpings OK                   20:36:00 



D20  (2)    2190 m                                       

         900827        Borssén Lisa                90    2 OK Kroppefjäll                  20:37:30 
         239225        Danielsson Emelie           90   14 Vimmerby OK                     20:38:00 



D18  (8)    2170 m                                       

         911113        Kalered Lisa                91   23 Skogspojkarnas OK               20:22:30 
         227287        Håkansson Anna              91   23 OK Kolmården                    20:23:00 
          42015        Tedblad Malin               92    1 OK Dacke                        20:23:30 
         404424        Borg Louise                 92   17 OK Enen Enköping                20:24:00 
         218279        Sandgren Hanna              92   20 Vänersborgs SK                  20:24:30 
         242311        Persson Lina                92   23 OK Kolmården                    20:25:00 
         352235        Öman Maja                   91    1 OK Dacke                        20:25:30 
         437329        Kristiansson Frida               20 IK Ymer                         20:26:00 



D16  (39)   2170 m                                       

   351   350502        Ernstsson Stina             94    3 Säterbygdens OK                 20:00:00 
   352   940407        Leo Agnes                   94   14 Bredaryds SOK                   20:00:30 
   353   940526        Regnell Joséphine           94   14 Växjö OK                        20:01:00 
   354   433940        Ekberg Emma                 93   20 Lidköpings VSK                  20:01:30 
   355    42999        Engström Malin              93    3 OK Kåre                         20:02:00 
   356   941337        Johansson Martina           94   20 Bredareds IF                    20:02:30 
   357   941206        Ohlsson Julia               94    2 Uddevalla OK                    20:03:00 
   358    10568        Wallin Lisa                 94   20 Markbygdens OK                  20:03:30 
   359   940807        Andersson Johanna           94   20 Mariestads FK                   20:04:00 
   360   930819        Björklund Amilia            93    6 Sävedalens AIK                  20:04:30 
   361   930110        Stigsmark Ingrid            93    3 Kvarnsvedens GOIF OK            20:05:00 
   362   625381        Nilsson Sara                94   20 OK Tranan                       20:05:30 
   363   256634        Soppi Amanda                94    2 OK Kroppefjäll                  20:06:00 
   364    41695        Kollberg Olivia             94   14 Eksjö SOK                       20:06:30 
   365   931104        Danielsson Frida            93   14 Vimmerby OK                     20:07:00 
   366   931012        Mannfolk Lovisa             93   20 Ulricehamns OK                  20:07:30 
   367   504277        Hansson Anne                93   20 Markbygdens OK                  20:08:00 
   368   227306        Bayard Hanna                94    3 Stora Tuna OK                   20:08:30 
   369   940430        Jacobsson Amanda            94   18 Degerfors OK                    20:09:00 
   370   940410        Backlund Emma               94    3 Säterbygdens OK                 20:09:30 
   371   302397        Wadman Marianne             94    6 Göteborg-Majorna OK             20:10:00 
   372   229545        Winqvist Louise             94   18 OK Djerf                        20:10:30 
   373   404095        Karlsson Ida                93   20 Lidköpings VSK                  20:11:00 
   374   253777        Hjalmarsson Julia           93    3 OK Kåre                         20:11:30 
   375   353177        Hansson Lovisa              93   20 Bredareds IF                    20:12:00 
   376   245638        Strömgård Frida             94   20 Rydboholms SK                   20:12:30 
   377   940616        Högstrand Elin              94   20 Markbygdens OK                  20:13:00 
   378   940208        Rygh Nathalie               94   20 Mariestads FK                   20:13:30 
   379   931220        Lindqvist Erika             93    6 Sävedalens AIK                  20:14:00 
   380   797393        Sandberg Frida              94    3 Säterbygdens OK                 20:14:30 
   381   404389        Sundqvist Elin              94   20 OK Tranan                       20:15:00 
   382   229256        Wetterlöf Rebecka           94   13 OK Tyringe                      20:15:30 
   383   940130        Klintberg Josefine          94   14 Eksjö SOK                       20:16:00 
   384   613555        Eriksson Jenny              93    3 OK Kåre                         20:16:30 
   385   242008        Enenge Therese              93   20 Bredareds IF                    20:17:00 
   386   351099        Johansson Evelina           93   20 Vänersborgs SK                  20:17:30 
   387   941022        Skogum Johanna              94   20 Markbygdens OK                  20:18:00 
   388   940925        Åkerblom Maria              94    3 Stora Tuna OK                   20:18:30 
   389    14677        Axmalm Emmeli               94    6 Sävedalens AIK                  20:19:00 



D14  (32)   1980 m                                       

         260971        Hyrefelt Annie              95   20 Ryda SK                         20:00:00 
         249272        Johansson Linnéa            95   20 IK Gandvik                      20:00:30 
         362032        Svensson Malin              96   20 Markbygdens OK                  20:01:00 
         951919        Skoog Sanna                 95   18 Kils OK                         20:01:30 
          25158        Åhman Ellinor               95   20 Bredareds IF                    20:02:00 
         218222        Andersson Emelie            96   20 Vänersborgs SK                  20:02:30 
         961022        Löseth Sofia                96   20 Falköpings AIK OK               20:03:00 
         960708        Lindberg Elin               96   18 OK Djerf                        20:03:30 
         952323        Classon Elin                95   20 OK Orinto                       20:04:00 
         951404        Nilsson Jessica             95   13 OK Torfinn                      20:04:30 
         960507        Lång Anna                   96    3 Stora Tuna OK                   20:05:00 
         352906        Toftered Ulrika             95    7 IF Rigor                        20:05:30 
         241856        Lövgren Frida               95    3 IFK Moras OK                    20:06:00 
         960925        Wilhelmsson Elsa            96   20 Falköpings AIK OK               20:06:30 
         208521        Enges Maja                  96    3 Leksands OK                     20:07:00 
         217497        Eriksson Linn               96   20 Ryda SK                         20:07:30 
         244670        Johansson Ida               96   13 Hjärnarps GH OL                 20:08:00 
         350725        Lundberg Sofia              95   20 Istrums SK                      20:08:30 
         351064        Lundgren Louise             96   14 Värend GN OL                    20:09:00 
         960807        Carlsson Melina             96   21 Köping-Kolsva OK                20:09:30 
         341382        Wassén Lisa                 96   20 Vänersborgs SK                  20:10:00 
         260872        Hagström Sara               95   20 Falköpings AIK OK               20:10:30 
         216420        Carlqvist Kristina          95   18 OK Djerf                        20:11:00 
         217413        Öberg Johanna               96   20 Ryda SK                         20:11:30 
         244055        Fredriksson Lina            96    3 Korsnäs IF OK                   20:12:00 
         960304        Fors Hanna                  96    3 Kvarnsvedens GOIF OK            20:12:30 
          27306        Arvidsson Elina             96    3 Säterbygdens OK                 20:13:00 
         240260        Mannfolk Clara              96   20 Ulricehamns OK                  20:13:30 
         960329        Wadman Sara                 96    3 IFK Moras OK                    20:14:00 
         950927        Blennow Amanda              95   20 Falköpings AIK OK               20:14:30 
         228981        Sarenmark Ellen             96    3 Leksands OK                     20:15:00 
         350733        Jern Elin                        20 Istrums SK                      20:15:30 



D12  (37)   1920 m                                       

         263591        Björklund Ronja             97    3 Bjursås OK                      20:00:00 
         241788        Sundqvist Lina              98   20 OK Tranan                       20:00:30 
         970220        Edman Erica                 97    3 Korsnäs IF OK                   20:01:00 
         970216        Dahlgren-Rosén Anna         97   15 Järla                           20:01:30 
         434009        Fredriksson Sanna           97   18 Degerfors OK                    20:02:00 
         404072        Fältman Elin                77    3 Leksands OK                     20:02:30 
          30810        Fritzell Malin              98   20 Mullsjö SOK                     20:03:00 
         209960        Wallinder Ella              97    6 Göteborg-Majorna OK             20:03:30 
         249124        Aroneng Alice               98   20 Hestra IF                       20:04:00 
         244088        Fredriksson Emmy            98    3 Korsnäs IF OK                   20:04:30 
         234728        Bränneby Emma               97   23 OK Kolmården                    20:05:00 
         249423        Karlsson Hanna              97   20 Markbygdens OK                  20:05:30 
         246491        Hammar Jonna                97    3 Kvarnsvedens GOIF OK            20:06:00 
         971023        Eriksson Julia              97    3 IFK Moras OK                    20:06:30 
         343570        Gustås Stina                97   23 Linköpings OK                   20:07:00 
         354077        Lindström Hanna             97   20 OK Tranan                       20:07:30 
         226754        Fredriksson Frida           98    3 Korsnäs IF OK                   20:08:00 
         226961        Landergren Lina             97   20 IK Ymer                         20:08:30 
         350732        Lundberg Lina               98   20 Istrums SK                      20:09:00 
         404067        Norman Klara                97    3 Leksands OK                     20:09:30 
         364961        Bayard Stina                97    3 Stora Tuna OK                   20:10:00 
         239891        Wadman Kerstin              98    6 Göteborg-Majorna OK             20:10:30 
         244786        Grahn Sofia                 98   20 Hestra IF                       20:11:00 
         980414        Jungåker Jonna              98    3 Korsnäs IF OK                   20:11:30 
         980130        Blennow Vilma               98   20 Falköpings AIK OK               20:12:00 
         306747        Golsäter Linnéa             97   14 Eksjö SOK                       20:12:30 
         246441        Lindqvist My                97    3 Kvarnsvedens GOIF OK            20:13:00 
         970703        Gustafsson Gabriella        97   14 IK Hakarpspojkarna              20:13:30 
         420175        Axelsson Madelene           97   13 Härlövs IF                      20:14:00 
         404396        Nilsson Emma                97   20 OK Tranan                       20:14:30 
         244076        Kruskopf Isabelle           98    3 Korsnäs IF OK                   20:15:00 
          16091        Eriksson Erica              97   13 Hjärnarps GH OL                 20:15:30 
         245949        Larsson Isabell             97    2 Åmåls OK                        20:16:00 
         217660        Ramsell Jonna               97    3 Leksands OK                     20:16:30 
         402050        Mattsson Kajsa              97    3 OK Kåre                         20:17:00 
   394    13973        Renberg Emma                98    6 FK Herkules                     20:17:30 
   400   970507        Jansson Emma                97    3 Stora Tuna OK                   20:18:00 



D10  (18)   1720 m                                       

         355987        Källvik-Leufvén Erika       00    2 Åmåls OK                        20:00:00 
         343189        Jansson Amanda              01   18 OK Djerf                        20:00:30 
         990724        Sundström Hanna             99   21 Västerås SOK                    20:01:00 
         352997        Nordberg Emma               99   20 Gällstadbygdens SOK             20:01:30 
         992860        Axelsson Klara              99   20 Markbygdens OK                  20:02:00 
         990203        Lindberg Stina              99   18 OK Djerf                        20:02:30 
          39735        Södervall Alice             99   20 IK Gandvik                      20:03:00 
         343514        Rosén Linnéa                99   21 Sala OK                         20:03:30 
         991212        Jungåker Ronja              99    3 Korsnäs IF OK                   20:04:00 
         355986        Källvik-Leufvén Johanna     00    2 Åmåls OK                        20:04:30 
         253895        Olsson Erica                00   18 OK Djerf                        20:05:00 
         340629        Svensson Emelie             99    7 IF Rigor                        20:05:30 
         227099        Andersson Elina             99   13 OK Tyringe                      20:06:00 
         343818        Ask Klara                   99   20 Markbygdens OK                  20:06:30 
         242559        Welander Maja               99   18 OK Djerf                        20:07:00 
         343506        Söderström Shanti           00   21 Sala OK                         20:07:30 
         990311        Gustås Johanna              99   23 Linköpings OK                   20:08:00 
   391   342674        Karlsson Matilda            99   14 Bredaryds SOK                   20:08:30 



U3  (10)    1980 m                           Start: 20:0 

          37145        Andersson Fanny             98    6 Göteborg-Majorna OK             20:00:00 
         404174        Nilsson Irmalinn            00   13 Härlövs IF                      20:00:00 
         404171        Nilsson Melvin              02   13 Härlövs IF                      20:00:00 
          14310        Boquist Hanna               99    6 IK Uven                         20:00:00 
         404410        Bernerson Emma              00   17 OK Enen Enköping                20:00:00 
         950820        Arvidsson Diana             95   14 Växjö OK                        20:00:00 
         306099        Johansson Daniel            95   14 Växjö OK                        20:00:00 
         245934        Ågren Kajsa                 99    2 Åmåls OK                        20:00:00 
          44397        Sjöstrand Linus                  14 Värend GN OL                    20:00:00 
   396   345329        Petersson Annie             98   20 IK Ymer                         20:00:00 



U1  (14)    1620 m                           Start: 20:0 

         421702        Brattlöf Alexander          99   18 Degerfors OK                    20:00:00 
         421703        Holmén Fabian               99   18 Degerfors OK                    20:00:00 
         430181        Niemi Selma                 02   14 Emmaboda Verda OK               20:00:00 
         244624        Eriksson Pontus             01   13 Hjärnarps GH OL                 20:00:00 
         253959        Leibe-Bergstedt Petter      01   20 Markbygdens OK                  20:00:00 
         214286        Leibe-Bergstedt Olle        01   20 Markbygdens OK                  20:00:00 
         262588        Kahsaiy Angelica            01   17 OK Enen Enköping                20:00:00 
         364874        Svensson Irma               02   20 OK Klyftamo                     20:00:00 
         438432        Pihlström Samuel            01    6 OK Landehof                     20:00:00 
         341379        Rosén Elsa                  00   21 Sala OK                         20:00:00 
         229240        Runefors Gustav             00   14 Växjö OK                        20:00:00 
         245982        Larsson Erik                01    2 Åmåls OK                        20:00:00 
   390   344480        Tellnor Gina                98   20 Bredareds IF                    20:00:00 
   392   342978        Karlsson Elsa               02   14 Bredaryds SOK                   20:00:00 



INSKOLNING  1620 m                           Start: 20:0 

         417480        Plumppu Elsa                02   20 Bredareds IF                    20:00:00 



Öppen 1  (2 1620 m                           Start: 20:0 

         353663        Åberg Kerstin               66    3 Korsnäs IF OK                   20:00:00 
         353662        Wallin Lotta                70    3 Korsnäs IF OK                   20:00:00 



Öppen 2  (2 1920 m                           Start: 20:0 

         408895        Svenning Sofia              92   20 Falköpings AIK OK               20:00:00 
         426217        Larsson Matilda             93    2 OK Kroppefjäll                  20:00:00 



Öppen 5  (3 2170 m                           Start: 20:0 

         600518        Wadman Erik                 60    3 IFK Moras OK                    20:00:00 
         670927        Edman Peter                 67    3 Korsnäs IF OK                   20:00:00 
         248561        Forslund Thomas             00   18 Säffle OK                       20:00:00 



Öppen 7  (2 2680 m                           Start: 20:0 

          15583        Edström Staffan             56   14 OK Gisle                        20:00:00 
         405457        Risberg Peter               70   18 Skattkärrs IF                   20:00:00