Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Kontaktuppgifter och tävlingar 2020 - Vasalunds IF

Laginformation: P17 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 2), P17 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 2) A-slutspel, Ligacupen P17:6, Ligacupen P17 B3, P17 Div.1 2020 - Region 4 - Kvalfinal, P17 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 2) Fortsättningsserie - Skiljematch

Spelartrupp

Nr. Spelare
Kurban Gadzhi Abdurakhmanov
Richard Fabio Junior Adusei
Arvid Almqvist
Elliot Bagge
Sami Baiche
Atish Ballchand
Stevan Beko
Måns Bergh
Diego Bermudez Pulido
Liamh Buchet
Ninmar Danho
Doniluk Lukas Datunaishvili
Sükrü Demirci
Arvid Elfström
Gabriel Elias
Arvin Emrani
Leon Englund
Simon Eriksson
Diego Escudero
Damian Evertsson
Thomas Girma
Eddie Gverovic
Johan Hamnström
Serge Ilondelo
Opeyemi Samuel Ilori
Jalal Jamil
Leon Jansson
Adam Jennani
William Johansson
Leonard Kesa
Eliott Kjelleryd
Oscar Klaar
Oliver Konopka
Noé Krummenacher
Neo Larsson Konrad
Jose Manuel Likendja
Mattias Listam
Mohamed Muhudin Mahamad
Jacob Mainwaring
Oliver Marchetti Gårdman
Raoul Martani
Asaph Esteban Emanuel Mora Melo
Melker Nikell
David Nyman
Viggo Odhner
Nicholas Otieno Omondi
Filip Palmberg
Alexandros Pantelidis
Uros Pavlovic
Alexander Pellarin
Allen Pervan Spahic
Jakob Rhawi
Anton Rickborg
Gemetu Mogost Rissa
Christopher Rui Christakopoulos
José Luis Ruz Pizarro
Elias Safar
Samrand Safdarian Ghomsheh
Hadi Saleh
Daniel Saraee
Dennis Skenarbrink
Philip Soler
Gabriel Stedt
Alexander Stockhaus
Kristijan Stojanovic
Robert Swedlund
Elias Tezcan
Alessandro Visconti
Oliver Väppling Bojang
Fidel Yousef
Zakaria Zermouni
Gulutte Zunda
Föreningsnummer
04335
Adress
Box 1198
17123 SOLNA
Telefon
 
E-post
This is a mailto link; This is a mailto link 
Hemsida lag
http://vasalundsif.se
Hemsida förening
www.vasalundsif.se/
Förening
Vasalunds IF
Alla matcher
Alla matcher aktuell säsong
Färger
Röda, Svarta, Röda (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
Vita, Svarta, Vita (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Vasalunds IF
P17 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 2)
Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
IFK Haninge 8 43 22
Vasalunds IF 8 26 21
IF Karlstad BK Fotboll 8 22 16
BK Forward 8 4 15
Athletic FC Eskilstuna 8 1 12
Assyriska FF 8 -12 9
Västerås IK 8 -14 6
Arboga Södra IF U17 8 -37 4
Irsta IF 8 -33 1
P17 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 2) A-slutspel
Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
Vasalunds IF 3 8 7
IF Karlstad BK Fotboll 3 8 7
IFK Haninge 3 2 3
BK Forward 3 -18 0
Ligacupen P17:6
Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
IK Frej Täby FK (P17) 3 11 9
IK Sirius FK (P17) 3 1 4
Vasalunds IF (P17) 3 -3 2
Athletic FC Eskilstuna (P17) 3 -9 1
Ligacupen P17 B3
Lag S D P
Gå till detaljerad tabell
Nyköpings BIS (P17) 5 5 10
Bele Barkarby FF (P17) 5 4 10
Assyriska FF (P17) 5 11 9
Vasalunds IF (P17) 5 9 9
IK Sirius FK (P17) 5 -2 6
Sollentuna FK (P17) 5 -27 0
Välj säsong
Visa tävlingar 2020

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info