Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Matchändringar - Smålands Fotbollförbund

Visa ändringar för tävling
Matchändringar
Datum Match Ändrades
P17 Div.1 2022 - Region 3 Grundserie Småland
2022-05-31 19:00 Oskarshamns AIK - IFK Berga 2022-05-24 09:44
Div 5 NV Herr
2022-05-26 14:00 Bankeryds SK - Mullsjö IF 2022-05-20 17:10
Div 5 Mellersta Herr
2022-05-26 19:00 FC Dardania - Holsby SK 2022-05-24 13:44
2022-08-30 19:00 FC Dardania - Sävsjö FF 2022-05-20 08:39
Div 5 SÖ Herr
2022-05-27 19:00 Football Primetime FC - Läckeby GoIF 2022-05-24 15:26
2022-06-04 12:00 Vissefjärda GIF - S:t Sigfrids IF 2022-05-23 12:30
2022-06-16 19:30 Runsten-Möck. IF - Football Primetime FC 2022-05-23 08:47
Div 5 Södra Herr
2022-05-31 19:00 Furuby IF - Wexiö FK 2022-05-23 15:27
Div 6 JKPG Herr
2022-06-01 19:00 Egnahems BK - Gränna AIS 2022-05-23 09:34
Div 6 Oskarshamn Herr
2022-08-26 18:30 Fagerhults AIK - BB 2001 2022-05-18 09:38
Div 6 Kalmar/Öland Herr
2022-05-31 19:00 Mörbylånga GoIF - Bergkvara AIF 2022-05-18 12:51
2022-06-01 19:00 Tvärskogs IF - Söderåkra AIK 2022-05-24 14:39
2022-06-15 19:00 Böda-Högby - Gullabo-Gullaboås 2022-05-19 10:48
Utv A SV
2022-05-29 17:00 Alvesta GOIF - Växjö BK 2022-05-23 10:00
Utv AB NV
2022-06-19 17:00 Jönköpings BK - Höreda GIF (9-m) 2022-05-20 11:19
Utv AB Kalmar/Öland
2022-06-19 17:00 Runsten-Möck. IF - Lindsdals IF 2022-05-18 09:06
Utv AB Värnamo
2022-05-30 19:00 Kärda IF (9-m) - Anderstorps IF 2022-05-24 12:39
Utv B Tranås
2022-09-25 17:00 Tenhults IF - Annebergs GIF (9-m) 2022-05-23 08:32
Utv B Västervik
2022-05-25 18:00 Hammarsgärde BK A (9-m) - Ankarsrums IS 2022-05-20 11:09
Utv B Oskarshamn
2022-05-26 11:00 IFK Oskarshamn - IF Stjärnan (9-m) 2022-05-21 16:44
Utv B Lessebo
2022-08-10 19:00 Skruv/Lessebo Komb (9-m) - Lindås-Långasjö FF (9-m) 2022-05-18 09:53
Utv B Växjö
2022-05-25 19:00 Vederslöv-Dänn. IF - Tolgs IF 2022-05-24 11:41
2022-05-29 12:00 Braås/Rottne (9-m) - Alvesta United FK 2022-05-23 16:09
Junior P18 Herr NVV
2022-05-30 19:15 Gislaveds IS - Skillingaryds IS 2022-05-23 12:06
Junior P18 Herr NVÖ
2022-06-18 16:00 Hvetlanda GIF - Nässjö FF 2022-05-18 12:55
Junior P18 Herr Östra
2022-06-04 12:00 Blomstermåla IK (9-m) - Hossmo BK 2022-05-19 14:56
2022-07-06 19:30 Vimmerby IF - Lindsdals IF 2022-05-24 10:47
Div 2 Mellersta Götaland Dam
2022-08-17 18:45 Falköpings KIK - Tabergs SK 2022-05-20 09:07
Div 3 Norra Dam
2022-05-26 19:00 Vimmerby IF B - HM IS 2022-05-23 10:31
2022-06-09 19:00 Hultsfreds FK - HM IS 2022-05-23 09:08
Div 3 Södra Dam
2022-05-29 16:00 Rottne IF - Listerby IK 2022-05-18 09:31
Div 4 JKPG/Västbo Dam
2022-06-28 19:00 Hestra/Grimsås (9-m) - Norrahammars GIS/EBK (9-m) 2022-05-18 12:47
Div 4 Ljungby Dam
2022-05-24 19:00 Liatorp-Eneryda B (9-m) - Alvesta GIF 2022-05-19 09:36
F16 Dam Norra
2022-08-10 19:00 Westbo United DFF - Hovslätts IK 2022-05-18 09:36
Toyota Cup herr Cupspelet
2022-05-31 19:00 Assyriska IK JKPG - Anderstorps IF 2022-05-23 09:12
2022-05-31 19:30 Lindsdals IF - IF Stjärnan 2022-05-20 15:56
Toyota Cup Dam Cupspelet
2022-06-01 19:00 Tingsryd United FC - IFK Kalmar 2022-05-24 14:36
P06 Elit
2022-05-31 19:00 Ljungby IF - Husqvarna FF 1 2022-05-20 13:08
2022-06-08 19:00 Gislaveds IS - Kalmar FF Röd 2022-05-20 13:31
P06 Nv2
2022-05-24 19:00 Bankeryds SK - Mullsjö IF 9-m 2022-05-20 09:03
2022-05-26 11:00 Ekhagens IF 2 9-m - Månsarps IF 9-m 2022-05-18 10:22
P06 M
2022-06-14 19:00 IF Haga 2 9-m - Malmbäcks IF 9-m 2022-05-20 09:37
P06 SV
2022-05-25 19:00 Växjö Norra IF - Alvesta GIF 2022-05-22 21:02
P07 Norra
2022-06-15 19:00 Vimmerby IF 1 - Aneby/Bälaryd 2022-05-19 12:18
P07 NÖ
2022-06-19 12:00 Tjust IF FF 9-m - FC Gute 2 2022-05-24 14:36
P07 SÖ
2022-06-29 19:00 Kalmar FF 1 - Hossmo BK 2 2022-05-24 15:39
2022-09-11 12:00 FC Gute 1 - Smedby BoIK/Trekantens IF 9-m 2022-05-24 13:34
P07 S
2022-05-24 19:00 Östers IF - FK Karlskrona 2022-05-19 08:12
2022-06-09 19:00 Alvesta GOIF - Östers IF 2022-05-17 18:09
2022-06-11 FK Karlskrona - Braås GOIF 9-m 2022-05-20 22:12
P08 Norra
2022-05-25 IK Vista /ÖIS - Hovslätts IK 1 2022-05-23 20:38
P08 Nv1
2022-05-25 19:00 Husqvarna FF 1 - Hvetlanda GIF 1 2022-05-22 10:14
P08 M
2022-05-25 18:00 IFK Stockaryd Rörvik-Vrigstad - Vetlanda FF 2022-05-20 08:43
2022-06-07 18:00 Hvetlanda GIF 3 - Vetlanda FF 2022-05-23 18:52
2022-06-15 18:30 Hultsfreds FK 2 - Sävsjö FF 2022-05-24 17:22
P08 Sö1
2022-06-02 18:30 Ljungbyholms GOIF P-08 Södermöre Komb - Kalmar FF 2022-05-17 20:34
2022-06-22 19:00 Kalmar FF - Rödeby AIF 2022-05-24 07:43
P08 Sö2
2022-05-28 12:00 Visby AIK - Mönsterås GOIF 2 2022-05-22 22:23
2022-05-28 15:00 Visby AIK - Persnäs kombinerat AlF 7-m 2022-05-22 22:23
P08 SV2
2022-05-29 14:00 Kånna/Hamneda/Ling/Angelstad 7-m - Ryds SK 2022-05-24 00:12
P08 V
2022-06-11 15:00 Värnamo Södra FF - Anderstorps IF 2022-05-20 16:06
P09 Nv1
2022-05-24 19:00 Habo IF 1 - Egnahems BK 1 2022-05-17 19:52
2022-05-30 19:15 Egnahems BK 1 - Husqvarna FF 1 2022-05-23 21:47
2022-06-01 19:30 IF Hallby FK 1 - Mariebo IK 1 2022-05-19 12:25
P09 Nv2
2022-05-23 19:00 Tabergs SK 1 - Waggeryds IK 2022-05-18 21:15
2022-05-24 19:00 Nässjö FF 2 - Skillingaryds IS 2022-05-19 20:25
2022-06-10 17:00 Skillingaryds IS - Waggeryds IK 2022-05-19 21:29
2022-06-14 19:00 Nässjö FF 2 - Norrahammars GIS 2022-05-19 20:24
P09 Nv3
2022-05-30 19:30 IF Hallby FK 2 - Jönköpings Södra IF 2 2022-05-23 17:16
2022-06-01 17:00 Mariebo IK 2 - Assyriska IK 2022-05-23 19:50
P09 Nv4
2022-05-28 14:00 Sommens AIF - Tranås FF 3 2022-05-23 17:23
P09 Ö1
2022-05-28 10:00 Kalmar FF 1 - Nybro IF 1 2022-05-19 21:03
P09 SÖ
2022-06-04 14:00 Södermöre komb - IFK Berga 2 2022-05-21 13:28
2022-06-08 19:00 Kalmar FF 2 - Hossmo BK 2 2022-05-23 21:40
2022-06-15 18:00 Pukebergs BK - Kalmar FF 2 2022-05-24 09:27
P09 S2
2022-05-31 18:00 Urshults IF - Emmaboda Komb 2022-05-22 17:54
2022-06-12 13:00 Lessebo GOIF - Växjö Norra IF 2 2022-05-20 18:45
P09 S3
2022-05-25 18:30 Räppe GOIF - Alvesta GOIF 2 2022-05-19 10:07
2022-06-09 18:00 Vislanda/Grimslöv - Räppe GOIF 2022-05-23 09:48
P10 M gul
2022-05-30 18:00 IFK Stockaryd/Rörvik - IFK Lammhult blå 2022-05-23 21:16
P10 M blå
2022-05-22 14:00 Holsby SK - Norrhults BK 2022-05-22 08:48
P10 Nv röd
2022-06-01 18:30 Jönköpings Södra IF röd - Mariebo IK Gul 2022-05-23 14:59
P10 Nv gul
2022-06-11 11:00 Mullsjö IF - Råslätt SK röd 2022-05-20 09:06
P10 Sö röd
2022-05-21 15:30 Glömminge-Algutsrums IF - Kalmar FF P010 2022-05-19 12:20
2022-05-27 15:00 IFK Berga vit - Alstermo IF 2022-05-23 22:10
P10 Sö gul
2022-05-26 11:00 Timmernabbens IF - IFK Berga blå 2022-05-23 11:02
2022-06-13 18:15 Persnäs AIF 7-m - IFK Berga blå 2022-05-23 16:09
P10 S röd
2022-05-22 17:00 Östers IF vit - Räppe GOIF gul 2022-05-21 09:39
2022-06-01 18:30 Växjö BK gul - Räppe GOIF gul 2022-05-18 11:10
P10 S blå
2022-05-22 10:00 Sandsbro AIK grön - Lenhovda IF 2022-05-21 14:11
P10 V blå
2022-06-23 19:00 Gislaveds IS Röd - Burseryds IF P10 2022-05-22 12:59
P11 Nv vit
2022-05-29 17:00 IF Hallby FK röd - Tabergs SK röd 2022-05-23 12:54
2022-06-03 18:00 Tabergs SK röd - Klevshults SK 2022-05-18 21:25
2022-06-13 18:00 Klevshults SK - Norrahammars GIS Grön 2022-05-18 09:52
2022-06-27 18:00 Klevshults SK - Tabergs SK röd 2022-05-18 09:53
P11 Nv grön
2022-05-24 18:00 Aneby/Bälaryd - Torpa AIS komb 2022-05-19 14:09
P11 M röd
2022-05-22 17:00 IFK Stockaryd/Rörvik - Nässjö FF blå 2022-05-21 20:08
P11 Ö
2022-06-12 11:00 Högsby IK - Rödsle BK 2022-05-23 20:49
P11 Sö röd
2022-05-29 15:00 Läckeby GOIF - IFK Berga vit 2022-05-23 10:17
2022-06-06 15:30 IFK Berga vit - Kalmar FF P011 Vit 2022-05-21 23:00
P11 Sö grön
2022-05-26 17:30 Nybro IF 2 - Johansfors IF 2022-05-20 17:01
2022-08-07 14:00 Tingsryd United FC - Johansfors IF 2022-05-24 14:43
P11 S vit
Sandsbro AIK vit - Växjö Norra IF svart 2022-05-24 14:25
P11 Sv
2022-05-29 15:00 Ljungby IF blå - Lidhults GOIF 2022-05-23 20:46
P11 V röd
2022-05-22 11:00 Gislaveds IS blå - Burseryds IF 2022-05-18 20:43
P12 Sö blå
2022-05-30 18:30 Hossmo BK vit - Ljungbyholms GOIF 2022-05-19 13:48
P12 S röd
2022-06-01 19:00 Räppe GOIF gul - Hovmantorp GoIF vit 2022-05-23 11:25
2022-06-07 19:00 Ljungby IF blå - Rottne IF 2022-05-24 14:14
2022-08-10 18:00 Räppe GOIF gul - Hjortsberga IF 2022-05-23 11:27
P12 S blå
2022-06-07 18:00 Hovmantorp GoIF blå - Alvesta GOIF vit 2022-05-22 22:03
2022-06-19 14:00 Alvesta GOIF vit - Åseda IF 2022-05-20 10:23
P12 V röd
2022-05-31 18:00 IFK Värnamo röd - Gislaveds IS gul 2022-05-23 19:41
2022-06-08 18:15 Värnamo Södra FF röd - Anderstorps IF blå 2022-05-20 09:24
P12 M
2022-08-21 15:00 Örjansklubben/Ramkvilla IF - Hultsfreds FK vit 2022-05-24 11:25
P12 Nv röd
2022-05-29 12:00 Egnahems BK orange - IK Vista röd 2022-05-17 20:35
P12 Nv/M
2022-06-07 18:00 Forserums IF - Nässjö FF vit 2022-05-19 11:35
F07 JKPG/M
2022-05-24 19:15 Vetlanda FF komb - Vrigstads IF 2022-05-24 09:25
2022-06-03 18:30 Tranås FF - Barnarps IF 2022-05-23 19:13
F07 SÖ
2022-07-05 19:00 Färjestadens GOIF - Madesjö IF 2022-05-20 16:11
2022-09-03 13:00 Färjestadens GOIF - Emmaboda Komb 2022-05-24 13:23
F08 Nv2
2022-06-03 18:00 Skillingaryds IS - Habo IF 2 2022-05-23 09:34
2022-06-08 19:00 Habo IF 2 - Mullsjö IF 7-m 2022-05-23 09:26
2022-06-17 19:00 Husqvarna FF 2 - Tenhults IF 2022-05-19 10:14
F08 Ö
2022-05-29 18:30 Rödsle BK - Lindsdals IF 2022-05-18 06:47
2022-06-06 14:30 RM/SSG - Mönsterås GOIF 2022-05-23 21:14
2022-06-19 12:30 IFK Kalmar - Västerviks damfotboll komb 2022-05-18 08:25
F08 Sv1
2022-06-01 18:00 Lagans AIK 7-m - Sandsbro AIK 2022-05-19 16:33
2022-06-02 18:00 Sandsbro AIK - Växjö DFF 1 2022-05-18 11:07
F09 Norra
2022-06-02 18:30 Ölmstads/Vista 7-m - IF Eksjö Fotboll 2022-05-18 10:31
F09 S
2022-05-30 18:45 Ingelstad/Nöbbele - Bors SK/Rydaholm GOIF 7-m 2022-05-18 11:21
2022-06-12 15:00 Växjö BK 2 - Älmhults IF 2022-05-23 12:09
2022-06-20 19:00 Växjö BK 2 - Moheda IF/Hjortsberga IF 2022-05-18 16:16
F09 V
2022-05-30 18:00 Hillerstorps GoIF - Waggeryds IK 2022-05-23 09:54
2022-06-07 19:00 IFK Värnamo - Hestra SSK 2022-05-20 11:27
2022-06-09 18:30 Smålandsstenars GOIF - Hillerstorps GoIF 2022-05-23 14:55
F10 Nv röd
2022-06-01 19:00 Egnahems BK Svart - Skillingaryds IS vit 2022-05-23 09:34
F10 Nv blå
2022-06-01 19:00 Bankeryds SK gul - Nässjö FF blå 2022-05-19 14:58
2022-06-12 11:00 IF Eksjö Fotboll röd - Ekhagens IF 2022-05-23 18:40
F10 M
2022-05-22 18:30 Landsbro IF FK - Vrigstads IF 2022-05-18 20:26
F10 S röd
2022-05-26 11:00 IFK Värnamo vit - Sandsbro Allmänna IK 2022-05-23 09:13
F11 Nv röd
2022-05-21 10:00 Jönköpings Södra IF - Månsarps IF 2022-05-19 10:19
2022-06-17 18:20 IF Hallby FK blå - Mariebo IK Gul 2022-05-23 13:22
F11 M
2022-06-19 11:00 Bäckseda IF - IF Hallby FK vit 2022-05-17 22:41
2022-06-19 14:00 IF Hallby FK vit - Bäckseda IF 2022-05-18 11:13
F12 Nv blå
2022-05-26 10:00 Tabergs SK - Habo IF blå 2022-05-23 20:34
F12 NÖ
2022-05-22 11:30 Holsby SK - Västerviks FF 2022-05-21 22:14
2022-05-29 13:00 Holsby SK - Vimmerby IF 2022-05-23 20:15
2022-05-30 18:30 Bäckseda IF - Holsby SK 2022-05-19 21:52
2022-06-18 11:00 Bäckseda IF - Mönsterås GOIF 2022-05-18 18:13
DM F15 (07) Cupspel
2022-05-29 17:00 Hossmo BK - Västerviks damfotboll komb 2022-05-23 11:20
2022-06-06 17:00 Barnarps IF - Gislaveds IS 2022-05-21 16:49
2022-06-08 19:00 Ekhagens IF - RåsLB 2022-05-21 17:44
2022-06-10 18:45 Habo IF - Månsarps IF 2022-05-23 08:37

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info