Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 2 Södra Svealand, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2014-04-12 14:00 Eskilstuna City FK - Ekerö IK 4 - 1 275 Tunavallen
2014-04-12 15:00 Rynninge IK - Nacka FF 2 - 1 171 Grenadjärvallen
2014-04-12 15:00 IK Sleipner - Karlslunds IF HFK 5 - 0 241 Östgötaporten
2014-04-12 16:30 Södertälje FK - Arameisk-Syrianska IF 2 - 1 375 Södertälje Fotbollsarena
2014-04-13 14:00 FC Gute - Smedby AIS 0 - 0 217 Gutavallen
2014-04-13 15:00 FC Linköping City - KB Karlskoga FF 2 - 1 608 Linköping Arena
2014-04-13 17:00 Värmbols FC - Enskede IK 0 - 4 263 Backavallen
2014-04-18 14:00 Eskilstuna City FK - FC Linköping City 2 - 0 467 Tunavallen
2014-04-19 14:00 Karlslunds IF HFK - Södertälje FK 2 - 4 100 Karlslund Arena
2014-04-19 16:45 Arameisk-Syrianska IF - Rynninge IK 1 - 1 85 Södertälje Fotbollsarena
2014-04-21 13:00 KB Karlskoga FF - FC Gute 3 - 1 115 Nobelstadion
2014-04-21 14:00 Enskede IK - IK Sleipner 3 - 0 200 Enskede IP 2
2014-04-21 15:00 Nacka FF - Ekerö IK 1 - 0 170 Boovallen 1
2014-04-21 17:00 Smedby AIS - Värmbols FC 1 - 1 Smedby IP
2014-04-26 15:00 FC Linköping City - Nacka FF 0 - 0 345 Linköping Arena
2014-04-26 15:00 IK Sleipner - Smedby AIS 2 - 0 353 Östgötaporten
2014-04-26 16:00 Karlslunds IF HFK - Arameisk-Syrianska IF 0 - 2 Karlslund Arena
2014-04-26 16:30 Södertälje FK - Enskede IK 2 - 4 288 Södertälje Fotbollsarena
2014-04-27 14:00 FC Gute - Eskilstuna City FK 2 - 0 256 Rävhagen Konstgräs
2014-04-27 15:00 Ekerö IK - Rynninge IK 4 - 0 200 Träkvistavallen 1
2014-04-27 17:00 Värmbols FC - KB Karlskoga FF 2 - 1 188 Backavallen
2014-04-30 20:00 Arameisk-Syrianska IF - Ekerö IK 1 - 2 70 Brunna IP 1
Maj
2014-05-01 14:00 Eskilstuna City FK - Värmbols FC 1 - 0 348 Tunavallen
2014-05-01 14:00 KB Karlskoga FF - IK Sleipner 0 - 0 142 Nobelstadion
2014-05-01 15:00 Nacka FF - FC Gute 5 - 0 100 Boovallen 1
2014-05-01 15:00 Rynninge IK - FC Linköping City 2 - 1 149 Grenadjärvallen
2014-05-01 17:00 Smedby AIS - Södertälje FK 1 - 5 Smedby IP
2014-05-01 18:00 Enskede IK - Karlslunds IF HFK 2 - 1 Enskede IP 2
2014-05-04 14:00 FC Gute - Rynninge IK 3 - 1 150 Rävhagen Konstgräs
2014-05-04 15:00 FC Linköping City - Ekerö IK 2 - 1 245 Linköping Arena
2014-05-04 16:00 Karlslunds IF HFK - Smedby AIS 1 - 1 100 Karlslund Arena
2014-05-04 16:00 IK Sleipner - Eskilstuna City FK 0 - 2 163 Östgötaporten
2014-05-04 16:00 Södertälje FK - KB Karlskoga FF 0 - 2 330 Södertälje IP A
2014-05-04 17:00 Värmbols FC - Nacka FF 0 - 1 212 Backavallen
2014-05-05 19:00 Enskede IK - Arameisk-Syrianska IF 2 - 0 189 Enskede IP 2
2014-05-09 19:00 KB Karlskoga FF - Karlslunds IF HFK 0 - 0 Nobelstadion
2014-05-10 14:00 Eskilstuna City FK - Södertälje FK 0 - 1 355 Tunavallen
2014-05-10 14:00 Nacka FF - IK Sleipner 4 - 4 150 Boovallen 1
2014-05-10 15:00 Smedby AIS - Enskede IK 1 - 0 100 Smedby IP
2014-05-10 15:00 Ekerö IK - FC Gute 0 - 2 30 Träkvistavallen 1
2014-05-10 16:00 Arameisk-Syrianska IF - FC Linköping City 0 - 0 95 Brunna IP 1
2014-05-10 17:00 Rynninge IK - Värmbols FC 0 - 1 117 Pettersbergs IP, konstgräs
2014-05-16 19:00 Karlslunds IF HFK - Eskilstuna City FK 1 - 2 204 Karlslund Arena
2014-05-17 14:00 Enskede IK - KB Karlskoga FF 3 - 1 197 Enskede IP 2
2014-05-17 15:00 Smedby AIS - Arameisk-Syrianska IF 0 - 0 156 Smedby IP
2014-05-17 15:00 Södertälje FK - Nacka FF 2 - 2 Södertälje IP A
2014-05-18 13:00 FC Gute - FC Linköping City 1 - 3 105 Rävhagen Konstgräs
2014-05-18 17:00 Värmbols FC - Ekerö IK 1 - 3 120 Backavallen
2014-05-18 17:00 IK Sleipner - Rynninge IK 1 - 3 140 Östgötaporten
2014-05-22 19:00 Rynninge IK - Södertälje FK 1 - 3 200 Grenadjärvallen
2014-05-23 19:00 FC Linköping City - Värmbols FC 1 - 2 Linköping Arena
2014-05-24 14:00 Eskilstuna City FK - Enskede IK 3 - 2 278 Tunavallen
2014-05-24 14:00 KB Karlskoga FF - Smedby AIS 2 - 2 54 Nobelstadion
2014-05-24 15:00 Arameisk-Syrianska IF - FC Gute 4 - 1 65 Brunna IP 1
2014-05-24 16:30 Nacka FF - Karlslunds IF HFK 4 - 0 Boovallen 1
2014-05-25 15:00 Ekerö IK - IK Sleipner 3 - 0 Träkvistavallen 1
2014-05-28 19:00 Smedby AIS - Eskilstuna City FK 1 - 1 103 Smedby IP
2014-05-28 19:00 Karlslunds IF HFK - Rynninge IK 1 - 1 179 Karlslund Arena
2014-05-29 14:00 KB Karlskoga FF - Arameisk-Syrianska IF 0 - 5 75 Nobelstadion
2014-05-29 14:00 Enskede IK - Nacka FF 3 - 0 301 Enskede IP 2
2014-05-29 15:00 Södertälje FK - Ekerö IK 1 - 0 270 Södertälje IP A
2014-05-29 15:30 Värmbols FC - FC Gute 0 - 4 197 Värmbols IP
2014-05-29 16:00 IK Sleipner - FC Linköping City 2 - 1 360 Östgötaporten
2014-05-31 14:00 Eskilstuna City FK - KB Karlskoga FF 2 - 1 257 Tunavallen
Juni
2014-06-01 14:30 FC Gute - IK Sleipner 0 - 1 137 Rävhagen Konstgräs
2014-06-01 15:00 Ekerö IK - Karlslunds IF HFK 2 - 1 150 Träkvistavallen 1
2014-06-01 15:00 Rynninge IK - Enskede IK 3 - 1 99 Grenadjärvallen
2014-06-01 15:00 Nacka FF - Smedby AIS 1 - 0 53 Boovallen 1
2014-06-01 18:00 Arameisk-Syrianska IF - Värmbols FC 1 - 1 Brunna IP 1
2014-06-02 19:00 FC Linköping City - Södertälje FK 3 - 2 285 Linköping Arena
2014-06-06 15:00 KB Karlskoga FF - Nacka FF 2 - 5 107 Nobelstadion
2014-06-06 15:00 Smedby AIS - Rynninge IK 1 - 3 50 Smedby IP
2014-06-07 14:00 Eskilstuna City FK - Arameisk-Syrianska IF 2 - 0 312 Tunavallen
2014-06-07 14:00 Enskede IK - Ekerö IK 3 - 0 170 Enskede IP 2
2014-06-07 15:00 Södertälje FK - FC Gute 3 - 1 217 Södertälje IP A
2014-06-07 16:00 Karlslunds IF HFK - FC Linköping City 2 - 3 150 Karlslund Arena
2014-06-08 15:30 IK Sleipner - Värmbols FC 3 - 1 155 Fastighetsteknik Arena
2014-06-13 19:00 Rynninge IK - KB Karlskoga FF 3 - 0 73 Grenadjärvallen
2014-06-14 15:00 FC Gute - Karlslunds IF HFK 0 - 0 115 Rävhagen Konstgräs
2014-06-14 15:00 FC Linköping City - Enskede IK 0 - 3 300 Linköping Arena
2014-06-14 15:00 Ekerö IK - Smedby AIS 1 - 1 75 Träkvistavallen 1
2014-06-14 15:00 Nacka FF - Eskilstuna City FK 1 - 1 130 Boovallen 1
2014-06-14 16:00 Arameisk-Syrianska IF - IK Sleipner 0 - 5 49 Brunna IP 1
2014-06-15 17:00 Värmbols FC - Södertälje FK 1 - 6 162 Värmbols IP
2014-06-18 19:00 Smedby AIS - FC Linköping City 2 - 1 Smedby IP
2014-06-19 19:00 Nacka FF - Arameisk-Syrianska IF 2 - 1 Boovallen 1
2014-06-19 19:00 Eskilstuna City FK - Rynninge IK 1 - 4 337 Tunavallen
2014-06-22 14:00 KB Karlskoga FF - Ekerö IK 1 - 2 100 Nobelstadion
2014-06-22 14:00 Enskede IK - FC Gute 5 - 2 60 Enskede IP 2
2014-06-22 16:00 Södertälje FK - IK Sleipner 1 - 2 Södertälje IP A
2014-06-22 16:00 Karlslunds IF HFK - Värmbols FC 1 - 0 175 Karlslund Arena
2014-06-27 19:00 Värmbols FC - Smedby AIS 1 - 1 75 Värmbols IP
2014-06-28 14:00 FC Gute - KB Karlskoga FF 4 - 3 58 Rävhagen Konstgräs
2014-06-28 15:00 Södertälje FK - Karlslunds IF HFK 2 - 0 68 Södertälje IP A
2014-06-28 15:00 IK Sleipner - Enskede IK 1 - 1 125 Bollspelaren
2014-06-28 15:00 FC Linköping City - Eskilstuna City FK 0 - 3 170 Linköping Arena
2014-06-28 16:00 Rynninge IK - Arameisk-Syrianska IF 1 - 2 75 Grenadjärvallen
2014-06-29 15:00 Ekerö IK - Nacka FF 1 - 3 117 Träkvistavallen 1
Juli
2014-07-26 14:00 KB Karlskoga FF - FC Linköping City 2 - 2 66 Nobelstadion
2014-07-26 14:00 Enskede IK - Värmbols FC 2 - 0 66 Enskede IP 2
2014-07-26 15:00 Smedby AIS - FC Gute 2 - 0 50 Smedby IP
2014-07-26 16:00 Karlslunds IF HFK - IK Sleipner 0 - 2 50 Karlslund Arena
2014-07-26 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Södertälje FK 1 - 3 Brunna IP 1
2014-07-27 15:00 Nacka FF - Rynninge IK 2 - 1 89 Boovallen 1
2014-07-27 15:00 Ekerö IK - Eskilstuna City FK 3 - 0 Träkvistavallen 1
Augusti
2014-08-02 14:00 Eskilstuna City FK - FC Gute 2 - 3 307 Tunavallen
2014-08-02 14:00 KB Karlskoga FF - Värmbols FC 3 - 1 76 Nobelstadion
2014-08-02 14:00 Enskede IK - Södertälje FK 1 - 2 170 Enskede IP 2
2014-08-02 15:00 Rynninge IK - Ekerö IK 3 - 1 200 Grenadjärvallen
2014-08-02 15:00 Nacka FF - FC Linköping City 2 - 1 Boovallen 1
2014-08-02 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Karlslunds IF HFK 3 - 1 51 Brunna IP 1
2014-08-04 19:00 Smedby AIS - IK Sleipner 0 - 1 412 Smedby IP
2014-08-09 15:00 Södertälje FK - Smedby AIS 3 - 1 160 Södertälje IP A
2014-08-09 15:00 FC Linköping City - Rynninge IK 3 - 1 Linköping Arena
2014-08-09 16:00 IK Sleipner - KB Karlskoga FF 3 - 0 143 Östgötaporten
2014-08-09 16:00 Karlslunds IF HFK - Enskede IK 1 - 1 143 Karlslund Arena
2014-08-10 15:00 Ekerö IK - Arameisk-Syrianska IF 3 - 0 Träkvistavallen 1
2014-08-10 16:00 FC Gute - Nacka FF 1 - 3 Rävhagen Konstgräs
2014-08-10 17:00 Värmbols FC - Eskilstuna City FK 0 - 2 2 048 Backavallen
2014-08-16 14:00 Eskilstuna City FK - IK Sleipner 1 - 6 250 Tunavallen
2014-08-16 14:00 KB Karlskoga FF - Södertälje FK 2 - 4 100 Nobelstadion
2014-08-16 15:00 Rynninge IK - FC Gute 1 - 0 105 Grenadjärvallen
2014-08-16 15:00 Smedby AIS - Karlslunds IF HFK 1 - 2 Smedby IP
2014-08-16 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Enskede IK 2 - 0 100 Brunna IP 1
2014-08-16 16:30 Nacka FF - Värmbols FC 3 - 0 120 Boovallen 1
2014-08-17 15:00 Ekerö IK - FC Linköping City 4 - 2 107 Träkvistavallen 1
2014-08-22 19:00 Karlslunds IF HFK - KB Karlskoga FF 1 - 0 Karlslund Arena
2014-08-23 14:00 Enskede IK - Smedby AIS 3 - 0 61 Enskede IP 2
2014-08-23 15:00 Södertälje FK - Eskilstuna City FK 1 - 1 179 Södertälje IP A
2014-08-23 15:00 FC Linköping City - Arameisk-Syrianska IF 0 - 1 Linköping Arena
2014-08-24 16:00 IK Sleipner - Nacka FF 1 - 2 270 Östgötaporten
2014-08-24 16:00 FC Gute - Ekerö IK 3 - 4 186 Rävhagen Konstgräs
2014-08-24 17:00 Värmbols FC - Rynninge IK 3 - 2 197 Värmbols IP
2014-08-30 14:00 KB Karlskoga FF - Eskilstuna City FK 0 - 3 86 Nobelstadion
2014-08-30 14:00 Enskede IK - Rynninge IK 7 - 0 101 Enskede IP 2
2014-08-30 15:00 Södertälje FK - FC Linköping City 2 - 0 Södertälje IP A
2014-08-30 15:00 IK Sleipner - FC Gute 6 - 1 114 Östgötaporten
2014-08-30 15:00 Smedby AIS - Nacka FF 1 - 2 64 Smedby IP
2014-08-30 16:00 Karlslunds IF HFK - Ekerö IK 4 - 2 150 Karlslund Arena
2014-08-31 17:00 Värmbols FC - Arameisk-Syrianska IF 0 - 4 176 Värmbols IP
September
2014-09-06 14:00 Eskilstuna City FK - Smedby AIS 4 - 0 Tunavallen
2014-09-06 15:00 FC Linköping City - IK Sleipner 1 - 5 234 Linköping Arena
2014-09-06 16:00 Arameisk-Syrianska IF - KB Karlskoga FF 6 - 0 80 Brunna IP 1
2014-09-06 16:30 FC Gute - Värmbols FC 2 - 0 178 Rävhagen Konstgräs
2014-09-06 16:45 Nacka FF - Enskede IK 1 - 3 245 Boovallen 1
2014-09-07 14:00 Rynninge IK - Karlslunds IF HFK 1 - 2 537 Grenadjärvallen
2014-09-07 15:00 Ekerö IK - Södertälje FK 2 - 5 216 Träkvistavallen 1
2014-09-13 14:00 Enskede IK - Eskilstuna City FK 3 - 1 325 Enskede IP 2
2014-09-13 15:00 Södertälje FK - Rynninge IK 2 - 1 502 Södertälje IP A
2014-09-13 15:00 Karlslunds IF HFK - Nacka FF 1 - 1 100 Karlslund Arena
2014-09-14 16:00 IK Sleipner - Ekerö IK 5 - 0 125 Östgötaporten
2014-09-14 16:00 Värmbols FC - FC Linköping City 1 - 3 Värmbols IP
2014-09-14 16:00 Smedby AIS - KB Karlskoga FF 3 - 0 74 Smedby IP
2014-09-14 16:30 FC Gute - Arameisk-Syrianska IF 1 - 1 148 Rävhagen Konstgräs
2014-09-20 14:00 Eskilstuna City FK - Karlslunds IF HFK 4 - 3 157 Tunavallen
2014-09-20 14:00 KB Karlskoga FF - Enskede IK 1 - 4 45 Nobelstadion
2014-09-20 15:00 FC Linköping City - FC Gute 0 - 0 179 Linköping Arena
2014-09-20 15:00 Rynninge IK - IK Sleipner 1 - 2 Grenadjärvallen
2014-09-20 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Smedby AIS 4 - 3 120 Brunna IP 1
2014-09-20 17:15 Nacka FF - Södertälje FK 0 - 2 295 Boovallen 1
2014-09-21 17:00 Avspark 15.00 enligt uppgift från Ekerö.
Ny matchtid 17.00 Ekerö IK - Värmbols FC 4 - 0 79 Träkvistavallen 1
2014-09-27 15:00 FC Linköping City - Smedby AIS 4 - 1 Linköping Arena
2014-09-27 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Nacka FF 1 - 1 Brunna IP 1
2014-09-28 14:00 Rynninge IK - Eskilstuna City FK 2 - 1 98 Grenadjärvallen
2014-09-28 15:00 Värmbols FC - Karlslunds IF HFK 0 - 2 155 Värmbols IP
2014-09-28 15:00 Ekerö IK - KB Karlskoga FF 9 - 0 102 Träkvistavallen 1
2014-09-28 16:00 IK Sleipner - Södertälje FK 1 - 0 515 Östgötaporten
2014-09-28 16:30 FC Gute - Enskede IK 2 - 2 159 Rävhagen Konstgräs
Oktober
2014-10-04 14:00 KB Karlskoga FF - Rynninge IK 0 - 3 45 Nobelstadion
2014-10-04 14:00 Enskede IK - FC Linköping City 3 - 1 109 Enskede IP 2
2014-10-04 15:00 Södertälje FK - Värmbols FC 5 - 0 Södertälje Fotbollsarena
2014-10-04 15:00 IK Sleipner - Arameisk-Syrianska IF 4 - 2 180 Östgötaporten
2014-10-04 15:00 Smedby AIS - Ekerö IK 0 - 0 125 Smedby IP
2014-10-04 15:00 Karlslunds IF HFK - FC Gute 2 - 0 95 Karlslund Arena
2014-10-05 17:00 Eskilstuna City FK - Nacka FF 1 - 1 139 Tunavallen
2014-10-11 13:00 Värmbols FC - IK Sleipner 0 - 2 117 Värmbols IP
2014-10-11 13:00 FC Gute - Södertälje FK 1 - 5 147 Rävhagen Konstgräs
2014-10-11 13:00 FC Linköping City - Karlslunds IF HFK 3 - 1 77 Linköping Arena
2014-10-11 13:00 Ekerö IK - Enskede IK 3 - 1 112 Träkvistavallen 1
2014-10-11 13:00 Rynninge IK - Smedby AIS 2 - 1 95 Grenadjärvallen
2014-10-11 13:00 Nacka FF - KB Karlskoga FF 3 - 1 Björknäs IP 1
2014-10-11 13:00 Arameisk-Syrianska IF - Eskilstuna City FK 1 - 2 Brunna IP 1

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info