Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 1 Södra Svealand, damer

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-13 12:30 P18 IK - Täby FK 2 - 4 104 Säve konstgräs
2019-04-13 13:30 Älvsjö AIK FF - Triangelns IK 1 - 0 47 Älvsjö IP 1
2019-04-13 14:00 FC Djursholm - Sätra SK 1 - 2 90 Djursholms IP 2
2019-04-13 14:00 Enskede IK - Hässelby SK FF 1 - 4 Enskede IP 2
2019-04-13 16:30 Tyresö FF - Telge United FF 1 - 1 90 Tyresövallen 1
2019-04-13 18:00 Södersnäckornas BK - Örebro SK Söder 4 - 3 Hammarby IP 1
2019-04-17 20:00 Sätra SK - Älvsjö AIK FF 0 - 1 60 Sätra BP 1
2019-04-19 15:00 Triangelns IK - Tyresö FF 0 - 1 120 Tunavallen
2019-04-20 13:00 Telge United FF - P18 IK 5 - 0 53 Södertälje Fotbollsarena
2019-04-22 14:00 Örebro SK Söder - Enskede IK 2 - 2 88 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2019-04-22 16:00 Hässelby SK FF - FC Djursholm 1 - 0 98 Grimsta IP 1
2019-04-22 17:00 Täby FK - Södersnäckornas BK 6 - 2 37 Tibblevallen (Täby SC 2)
2019-04-27 12:00 P18 IK - Triangelns IK 0 - 0 60 Visborgsvallen A plan
2019-04-27 13:30 Älvsjö AIK FF - Hässelby SK FF 0 - 0 50 Älvsjö IP 1
2019-04-27 14:00 Tyresö FF - Sätra SK 3 - 3 90 Tyresövallen 1
2019-04-27 14:00 FC Djursholm - Örebro SK Söder 1 - 1 78 Djursholms IP 2
2019-04-27 14:00 Enskede IK - Södersnäckornas BK 1 - 3 50 Enskede IP 2
2019-04-27 16:00 Telge United FF - Täby FK 2 - 0 48 Södertälje Fotbollsarena
Maj
2019-05-01 14:00 Täby FK - P18 IK 3 - 1 Vikingavallen/Täby IP 1
2019-05-04 12:00 Sätra SK - P18 IK 5 - 1 32 Sätra BP 1
2019-05-04 14:00 Örebro SK Söder - Älvsjö AIK FF 0 - 4 67 Grönpepparparkens IP A
2019-05-04 14:00 Täby FK - Enskede IK 0 - 1 Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-05-04 15:00 Triangelns IK - Telge United FF 0 - 2 54 Tunavallen
2019-05-04 16:00 Hässelby SK FF - Tyresö FF 3 - 3 76 Grimsta IP 1
2019-05-05 18:00 Södersnäckornas BK - FC Djursholm 0 - 5 72 Hammarby IP 1
2019-05-11 14:00 Enskede IK - Älvsjö AIK FF 0 - 2 100 Enskede IP 1
2019-05-11 14:00 Örebro SK Söder - P18 IK 3 - 1 69 Grönpepparparkens IP A
2019-05-11 14:00 Sätra SK - Triangelns IK 4 - 0 60 Sätra BP 1
2019-05-11 14:00 Täby FK - FC Djursholm 2 - 2 37 Tibblevallen (Täby SC 2)
2019-05-12 16:00 Hässelby SK FF - Telge United FF 1 - 2 50 Grimsta IP 1
2019-05-12 18:00 Södersnäckornas BK - Tyresö FF 3 - 2 102 Hammarby IP 1
2019-05-18 13:30 Älvsjö AIK FF - Södersnäckornas BK 3 - 2 43 Älvsjö IP 1
2019-05-18 14:00 P18 IK - Hässelby SK FF 4 - 1 88 Visborgsvallen A plan
2019-05-18 14:00 Tyresö FF - Örebro SK Söder 5 - 3 70 Tyresövallen 1
2019-05-18 14:00 FC Djursholm - Enskede IK 1 - 2 Djursholms IP 1
2019-05-18 16:00 Telge United FF - Sätra SK 0 - 0 66 Södertälje Fotbollsarena
2019-05-19 15:00 Triangelns IK - Täby FK 2 - 1 86 Tunavallen
2019-05-25 13:30 Älvsjö AIK FF - FC Djursholm 4 - 1 Älvsjö IP 1
2019-05-25 14:00 Sätra SK - Täby FK 2 - 1 89 Sätra BP 1
2019-05-25 15:00 Triangelns IK - Hässelby SK FF 2 - 1 50 Tunavallen
2019-05-25 16:30 Tyresö FF - Enskede IK 3 - 1 100 Tyresövallen 1
2019-05-26 17:00 P18 IK - Södersnäckornas BK 0 - 3 66 Visborgsvallen A plan
2019-05-26 19:00 Telge United FF - Örebro SK Söder 1 - 1 51 Södertälje Fotbollsarena
2019-05-30 13:00 Örebro SK Söder - Triangelns IK 5 - 2 77 Grönpepparparkens IP A
Juni
2019-06-01 12:00 Enskede IK - P18 IK 3 - 0 75 Enskede IP 1
2019-06-01 13:00 Hässelby SK FF - Sätra SK 4 - 0 Grimsta IP 1
2019-06-01 14:00 FC Djursholm - Tyresö FF 1 - 3 88 Djursholms IP 1
2019-06-01 14:00 Södersnäckornas BK - Telge United FF 3 - 3 26 Hammarby IP 1
2019-06-01 14:00 Täby FK - Älvsjö AIK FF 0 - 3 60 Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-06-04 20:00 Sätra SK - FC Djursholm 0 - 0 30 Sätra BP 1
2019-06-05 20:00 Tyresö FF - Älvsjö AIK FF 0 - 2 105 Tyresövallen 1
2019-06-08 14:00 Sätra SK - Örebro SK Söder 3 - 4 47 Sätra BP 1
2019-06-08 15:00 Triangelns IK - Södersnäckornas BK 1 - 4 Tunavallen
2019-06-09 16:00 Hässelby SK FF - Täby FK 1 - 2 55 Grimsta IP 1
2019-06-09 16:00 Telge United FF - Enskede IK 3 - 3 53 Södertälje Fotbollsarena
2019-06-09 18:00 P18 IK - FC Djursholm 0 - 1 100 Visborgsvallen A plan
2019-06-12 20:00 Telge United FF - Tyresö FF 1 - 1 58 Södertälje Fotbollsarena
2019-06-15 12:00 Älvsjö AIK FF - P18 IK 6 - 0 60 Älvsjö IP 1
2019-06-15 14:00 Enskede IK - Triangelns IK 2 - 0 59 Enskede IP 1
2019-06-15 14:00 Södersnäckornas BK - Sätra SK 4 - 2 35 Hammarby IP 1
2019-06-15 14:00 Örebro SK Söder - Hässelby SK FF 1 - 3 83 Grönpepparparkens IP A
2019-06-15 14:00 Tyresö FF - Täby FK 2 - 2 85 Tyresövallen 1
2019-06-16 18:00 FC Djursholm - Telge United FF 0 - 4 100 Djursholms IP 1
2019-06-18 20:00 Sätra SK - Enskede IK 3 - 2 69 Sätra BP 1
2019-06-23 11:30 Hässelby SK FF - Södersnäckornas BK 1 - 1 69 Grimsta IP 1
2019-06-23 14:30 P18 IK - Tyresö FF 2 - 3 123 Visborgsvallen A plan
2019-06-23 15:00 Täby FK - Örebro SK Söder 0 - 2 25 Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-06-23 18:00 Triangelns IK - FC Djursholm 2 - 1 82 Tunavallen
2019-06-25 20:00 Telge United FF - Älvsjö AIK FF 1 - 0 69 Östertälje IP B
2019-06-29 13:30 Älvsjö AIK FF - Sätra SK 1 - 0 37 Älvsjö IP 1
2019-06-29 14:00 Tyresö FF - Triangelns IK 8 - 1 80 Tyresövallen 1
2019-06-29 14:00 FC Djursholm - Hässelby SK FF 4 - 1 50 Djursholms IP 1
2019-06-29 17:00 P18 IK - Telge United FF 1 - 2 57 Visborgsvallen A plan
2019-06-30 16:00 Enskede IK - Örebro SK Söder 2 - 3 65 Enskede IP 1
2019-06-30 18:00 Södersnäckornas BK - Täby FK 2 - 4 60 Hammarby IP 1
Juli
2019-07-03 19:30 Triangelns IK - Älvsjö AIK FF 0 - 1 43 Tunavallen
2019-07-04 19:00 Hässelby SK FF - Enskede IK 0 - 2 27 Grimsta IP 1
2019-07-06 13:00 Örebro SK Söder - Södersnäckornas BK 3 - 2 86 Grönpepparparkens IP A
Augusti
2019-08-03 14:00 Örebro SK Söder - FC Djursholm Grönpepparparkens IP A
2019-08-03 14:00 Triangelns IK - P18 IK Tunavallen
2019-08-05 19:00 Hässelby SK FF - Älvsjö AIK FF Grimsta IP 1
2019-08-06 19:00 Södersnäckornas BK - Enskede IK Hammarby IP 1
2019-08-06 20:00 Sätra SK - Tyresö FF Sätra BP 1
2019-08-06 20:15 Täby FK - Telge United FF Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-08-10 13:30 Älvsjö AIK FF - Örebro SK Söder Älvsjö IP 1
2019-08-10 14:00 Tyresö FF - Hässelby SK FF Tyresövallen 1
2019-08-10 14:00 FC Djursholm - Södersnäckornas BK Djursholms IP 1
2019-08-10 16:00 Telge United FF - Triangelns IK Södertälje Fotbollsarena
2019-08-10 17:30 P18 IK - Sätra SK Visborgsvallen A plan
2019-08-11 16:00 Enskede IK - Täby FK Enskede IP 1
2019-08-17 12:00 Hässelby SK FF - P18 IK Grimsta IP 1
2019-08-17 14:00 Enskede IK - FC Djursholm Enskede IP 1
2019-08-17 14:00 Örebro SK Söder - Tyresö FF Grönpepparparkens IP A
2019-08-17 14:00 Sätra SK - Telge United FF Sätra BP 1
2019-08-18 14:00 Täby FK - Triangelns IK Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-08-18 18:00 Södersnäckornas BK - Älvsjö AIK FF Hammarby IP 1
2019-08-24 13:30 Älvsjö AIK FF - Enskede IK Älvsjö IP 1
2019-08-24 14:00 Tyresö FF - Södersnäckornas BK Tyresövallen 1
2019-08-24 14:00 FC Djursholm - Täby FK Djursholms IP 1
2019-08-24 15:00 Triangelns IK - Sätra SK Tunavallen
2019-08-24 16:00 Telge United FF - Hässelby SK FF Södertälje Fotbollsarena
2019-08-24 17:00 P18 IK - Örebro SK Söder Visborgsvallen A plan
2019-08-31 12:00 Södersnäckornas BK - P18 IK Hammarby IP 1
2019-08-31 12:00 Hässelby SK FF - Triangelns IK Grimsta IP 1
2019-08-31 13:00 Örebro SK Söder - Telge United FF Grönpepparparkens IP A
2019-08-31 14:00 FC Djursholm - Älvsjö AIK FF Djursholms IP 1
2019-08-31 14:00 Enskede IK - Tyresö FF Enskede IP 1
September
2019-09-01 14:00 Täby FK - Sätra SK Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-09-06 19:30 Triangelns IK - Örebro SK Söder Tunavallen
2019-09-07 13:30 Älvsjö AIK FF - Täby FK Älvsjö IP 1
2019-09-07 14:00 Tyresö FF - FC Djursholm Tyresövallen 1
2019-09-07 14:00 Sätra SK - Hässelby SK FF Sätra BP 1
2019-09-07 16:00 Telge United FF - Södersnäckornas BK Södertälje Fotbollsarena
2019-09-08 12:00 P18 IK - Enskede IK Visborgsvallen A plan
2019-09-14 12:00 FC Djursholm - P18 IK Djursholms IP 1
2019-09-14 13:30 Älvsjö AIK FF - Tyresö FF Älvsjö IP 1
2019-09-14 14:00 Örebro SK Söder - Sätra SK Grönpepparparkens IP A
2019-09-14 14:00 Täby FK - Hässelby SK FF Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-09-15 16:00 Enskede IK - Telge United FF Enskede IP 1
2019-09-15 18:00 Södersnäckornas BK - Triangelns IK Hammarby IP 1
2019-09-21 12:00 Hässelby SK FF - Örebro SK Söder Grimsta IP 1
2019-09-21 12:30 P18 IK - Älvsjö AIK FF Visborgsvallen A plan
2019-09-21 14:00 Sätra SK - Södersnäckornas BK Sätra BP 1
2019-09-21 15:00 Triangelns IK - Enskede IK Tunavallen
2019-09-21 16:00 Telge United FF - FC Djursholm Södertälje Fotbollsarena
2019-09-22 14:00 Täby FK - Tyresö FF Tibblevallen (Täby SC 1)
2019-09-28 13:00 Tyresö FF - P18 IK Tyresövallen 1
2019-09-28 13:00 Älvsjö AIK FF - Telge United FF Älvsjö IP 1
2019-09-28 13:00 FC Djursholm - Triangelns IK Djursholms IP 1
2019-09-28 13:00 Enskede IK - Sätra SK Enskede IP 1
2019-09-28 13:00 Södersnäckornas BK - Hässelby SK FF Hammarby IP 1
2019-09-28 13:00 Örebro SK Söder - Täby FK Grönpepparparkens IP A

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info