Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 2 Södra Svealand, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-06 13:00 Enskede IK - IFK Haninge 0 - 3 232 Enskede IP 2
2019-04-06 16:00 Södertälje FK - IFK Aspudden-Tellus 0 - 3 100 Södertälje Fotbollsarena
2019-04-06 16:00 Motala AIF FK - Arameisk-Syrianska IF 0 - 0 523 Idrottsparken Motala A
2019-04-06 17:00 FC Stockholm Internazionale - AFK Linköping 1 - 2 Stadshagens IP 1
2019-04-07 16:00 Assyriska FF - Assyriska IF i Norrköping 1 - 1 653 Södertälje Fotbollsarena
2019-04-07 17:00 Värmbols FC - Tyresö FF 1 - 1 264 Backavallen KG
2019-04-08 19:30 Newroz FC - Huddinge IF 3 - 1 135 Sätra BP 1
2019-04-12 19:30 IFK Aspudden-Tellus - Enskede IK 2 - 4 277 Aspuddens IP 1
2019-04-13 14:00 IFK Haninge - Värmbols FC 4 - 0 102 Torvalla IP 1
2019-04-13 14:00 Huddinge IF - Motala AIF FK 2 - 1 123 Källbrinks IP 3
2019-04-13 14:00 Tyresö FF - Newroz FC 2 - 1 232 Tyresövallen 1
2019-04-13 15:00 AFK Linköping - Södertälje FK 6 - 3 17 Linköping Arena
2019-04-13 16:00 Assyriska IF i Norrköping - FC Stockholm Internazionale 1 - 1 253 Mirum Arena
2019-04-13 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Assyriska FF 1 - 1 228 Brunna IP 2
2019-04-21 16:00 IFK Aspudden-Tellus - IFK Haninge 1 - 2 203 Aspuddens IP 1
2019-04-21 16:00 Assyriska FF - Huddinge IF 2 - 3 69 Södertälje Fotbollsarena
2019-04-22 13:00 Enskede IK - AFK Linköping 4 - 2 147 Enskede IP 2
2019-04-22 14:00 Motala AIF FK - Tyresö FF 2 - 0 258 Idrottsparken Motala A
2019-04-22 14:00 Södertälje FK - Assyriska IF i Norrköping 2 - 6 80 Södertälje Fotbollsarena
2019-04-22 19:00 FC Stockholm Internazionale - Arameisk-Syrianska IF 3 - 1 115 Stadshagens IP 1
2019-04-22 19:30 Newroz FC - Värmbols FC 6 - 1 120 Sätra BP 1
2019-04-27 14:00 Huddinge IF - FC Stockholm Internazionale 1 - 1 114 Källbrinks IP 3
2019-04-27 14:00 IFK Haninge - Newroz FC 1 - 1 580 Torvalla IP 1
2019-04-27 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Södertälje FK 4 - 0 Brunna IP 1
2019-04-27 16:00 Assyriska IF i Norrköping - Enskede IK 3 - 0 Mirum Arena
2019-04-27 16:30 Tyresö FF - Assyriska FF 1 - 2 234 Tyresövallen 1
2019-04-28 17:00 Värmbols FC - Motala AIF FK 0 - 0 329 Backavallen A
2019-04-28 17:00 AFK Linköping - IFK Aspudden-Tellus 0 - 1 Linköping Arena
Maj
2019-05-04 14:00 AFK Linköping - IFK Haninge 1 - 3 Linköping Arena
2019-05-04 14:00 Enskede IK - Arameisk-Syrianska IF 3 - 2 77 Enskede IP 2
2019-05-04 14:00 FC Stockholm Internazionale - Tyresö FF 0 - 0 Kristinebergs IP 1
2019-05-04 16:00 IFK Aspudden-Tellus - Assyriska IF i Norrköping 2 - 0 121 Aspuddens IP 1
2019-05-04 16:00 Motala AIF FK - Newroz FC 3 - 1 263 Idrottsparken Motala A
2019-05-05 15:00 Södertälje FK - Huddinge IF 4 - 4 86 Östertälje IP B
2019-05-05 16:00 Assyriska FF - Värmbols FC 2 - 0 150 Södertälje Fotbollsarena
2019-05-11 14:00 IFK Haninge - Motala AIF FK 3 - 1 100 Torvalla IP 1
2019-05-11 14:00 Huddinge IF - Enskede IK 1 - 2 500 Källbrinks IP 1
2019-05-11 14:00 Tyresö FF - Södertälje FK 3 - 1 102 Tyresövallen 1
2019-05-11 16:00 Assyriska IF i Norrköping - AFK Linköping 3 - 5 142 Mamre IP
2019-05-11 16:00 Arameisk-Syrianska IF - IFK Aspudden-Tellus 1 - 1 Brunna IP 1
2019-05-12 17:00 Värmbols FC - FC Stockholm Internazionale 1 - 4 163 Backavallen A
2019-05-13 19:30 Newroz FC - Assyriska FF 3 - 2 Sätra IP 1
2019-05-17 19:30 IFK Aspudden-Tellus - Huddinge IF 1 - 3 156 Aspuddens IP 1
2019-05-18 14:00 AFK Linköping - Arameisk-Syrianska IF 0 - 2 45 Linköping Arena
2019-05-18 14:00 FC Stockholm Internazionale - Newroz FC 1 - 0 Kristinebergs IP 1
2019-05-18 14:00 Enskede IK - Tyresö FF 2 - 0 153 Enskede IP 1
2019-05-18 16:00 Assyriska IF i Norrköping - IFK Haninge 1 - 1 143 Mamre IP
2019-05-19 15:00 Södertälje FK - Värmbols FC 1 - 4 50 Östertälje IP B
2019-05-19 16:00 Assyriska FF - Motala AIF FK 1 - 1 302 Södertälje Fotbollsarena
2019-05-24 19:00 Huddinge IF - AFK Linköping 4 - 1 530 Källbrinks IP 1
2019-05-24 19:30 IFK Haninge - Assyriska FF 4 - 2 200 Torvalla IP 1
2019-05-25 14:00 Motala AIF FK - FC Stockholm Internazionale 0 - 3 254 Idrottsparken Motala A
2019-05-25 14:00 Tyresö FF - IFK Aspudden-Tellus 1 - 0 157 Tyresövallen 1
2019-05-25 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Assyriska IF i Norrköping 0 - 0 Brunna IP 1
2019-05-26 17:00 Värmbols FC - Enskede IK 1 - 2 169 Backavallen A
2019-05-27 19:30 Newroz FC - Södertälje FK 6 - 0 150 Sätra IP 1
2019-05-29 19:00 Arameisk-Syrianska IF - IFK Haninge 1 - 1 98 Brunna IP 1
2019-05-29 19:45 IFK Aspudden-Tellus - Värmbols FC 2 - 2 200 Aspuddens IP 1
2019-05-30 14:00 Enskede IK - Newroz FC 4 - 0 225 Enskede IP 1
2019-05-30 15:00 Södertälje FK - Motala AIF FK 1 - 1 147 Östertälje IP B
2019-05-30 15:00 Assyriska IF i Norrköping - Huddinge IF 4 - 2 117 Mamre IP
2019-05-30 19:00 FC Stockholm Internazionale - Assyriska FF 1 - 2 Kristinebergs IP 1
2019-05-30 19:00 AFK Linköping - Tyresö FF 3 - 1 50 Linköping Arena
Juni
2019-06-02 13:00 Motala AIF FK - Enskede IK 1 - 1 232 Idrottsparken Motala A
2019-06-02 14:00 IFK Haninge - FC Stockholm Internazionale 1 - 1 145 Torvalla IP 1
2019-06-02 16:00 Tyresö FF - Assyriska IF i Norrköping 2 - 2 Tyresövallen 1
2019-06-02 17:00 Assyriska FF - Södertälje FK 4 - 1 653 Södertälje Fotbollsarena
2019-06-02 17:00 Värmbols FC - AFK Linköping 6 - 0 148 Backavallen A
2019-06-03 19:00 Huddinge IF - Arameisk-Syrianska IF 2 - 1 250 Källbrinks IP 1
2019-06-03 19:30 Newroz FC - IFK Aspudden-Tellus 3 - 1 139 Sätra IP 1
2019-06-08 14:00 Enskede IK - Assyriska FF 0 - 0 Enskede IP 1
2019-06-08 14:00 Huddinge IF - IFK Haninge 1 - 2 280 Källbrinks IP 1
2019-06-08 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Tyresö FF 6 - 1 69 Brunna IP 1
2019-06-08 16:00 Assyriska IF i Norrköping - Värmbols FC 0 - 2 125 Mamre IP
2019-06-09 15:00 Södertälje FK - FC Stockholm Internazionale 0 - 2 70 Östertälje IP B
2019-06-09 17:00 AFK Linköping - Newroz FC 3 - 2 Linköping Arena
2019-06-10 19:30 IFK Aspudden-Tellus - Motala AIF FK 0 - 2 137 Aspuddens IP 1
2019-06-15 13:00 Newroz FC - Assyriska IF i Norrköping 1 - 3 100 Sätra IP 1
2019-06-15 14:00 FC Stockholm Internazionale - Enskede IK 3 - 0 234 Kristinebergs IP 1
2019-06-15 16:30 Tyresö FF - Huddinge IF 3 - 0 Tyresövallen 1
2019-06-16 15:00 IFK Haninge - Södertälje FK 4 - 0 150 Torvalla IP 1
2019-06-16 17:00 Assyriska FF - IFK Aspudden-Tellus 2 - 1 169 Södertälje Fotbollsarena
2019-06-16 17:00 Värmbols FC - Arameisk-Syrianska IF 0 - 4 187 Backavallen A
2019-06-17 19:00 Motala AIF FK - AFK Linköping 1 - 0 132 Idrottsparken Motala A
2019-06-19 19:30 IFK Aspudden-Tellus - FC Stockholm Internazionale 0 - 2 Aspuddens IP 1
2019-06-19 19:45 Huddinge IF - Värmbols FC 1 - 2 70 Källbrinks IP 1
2019-06-20 19:00 Arameisk-Syrianska IF - Newroz FC 2 - 2 250 Brunna IP 1
2019-06-23 15:00 Tyresö FF - IFK Haninge 2 - 0 369 Tyresövallen 1
2019-06-23 16:00 Assyriska IF i Norrköping - Motala AIF FK 2 - 2 100 Mamre IP
2019-06-23 19:00 AFK Linköping - Assyriska FF 3 - 5 Linköping Arena
2019-06-24 19:00 Enskede IK - Södertälje FK 2 - 2 Enskede IP 1
2019-06-26 19:00 Huddinge IF - Newroz FC 2 - 2 355 Källbrinks IP 1
2019-06-28 19:30 Assyriska FF - Arameisk-Syrianska IF 3 - 1 500 Östertälje IP
2019-06-29 14:00 Enskede IK - IFK Aspudden-Tellus 4 - 0 Enskede IP 1
2019-06-29 14:00 FC Stockholm Internazionale - Assyriska IF i Norrköping 0 - 1 200 Kristinebergs IP 1
2019-06-29 16:00 Södertälje FK - AFK Linköping 4 - 0 27 Östertälje IP B
2019-06-29 16:00 Motala AIF FK - Huddinge IF 2 - 2 162 Idrottsparken Motala A
2019-06-30 17:00 Värmbols FC - IFK Haninge 0 - 1 187 Backavallen A
Juli
2019-07-01 19:30 Newroz FC - Tyresö FF 5 - 0 150 Sätra IP 1
2019-07-03 19:30 IFK Aspudden-Tellus - Södertälje FK 3 - 3 143 Aspuddens IP 1
2019-07-04 20:00 Tyresö FF - Värmbols FC 1 - 2 90 Tyresövallen 1
2019-07-05 19:00 IFK Haninge - Enskede IK 6 - 1 169 Torvalla IP 3
2019-07-05 19:30 AFK Linköping - FC Stockholm Internazionale 1 - 1 69 Ryds konstgräsplan
2019-07-06 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Motala AIF FK 0 - 1 86 Brunna IP 1
2019-07-06 16:00 Assyriska IF i Norrköping - Assyriska FF 2 - 0 275 Mamre IP
Augusti
2019-08-03 14:00 Tyresö FF - Motala AIF FK Tyresövallen 1
2019-08-03 14:00 AFK Linköping - Enskede IK Linköping Arena
2019-08-03 16:00 Arameisk-Syrianska IF - FC Stockholm Internazionale Brunna IP 1
2019-08-03 16:00 Assyriska IF i Norrköping - Södertälje FK Mamre IP
2019-08-05 19:30 IFK Haninge - IFK Aspudden-Tellus Torvalla IP 1
2019-08-07 19:00 Värmbols FC - Newroz FC Backavallen A
2019-08-07 19:00 Huddinge IF - Assyriska FF Källbrinks IP 1
2019-08-09 19:30 IFK Aspudden-Tellus - AFK Linköping Aspuddens IP 1
2019-08-10 14:00 Enskede IK - Assyriska IF i Norrköping Enskede IP 1
2019-08-10 14:00 FC Stockholm Internazionale - Huddinge IF Kristinebergs IP 1
2019-08-10 16:00 Motala AIF FK - Värmbols FC Idrottsparken Motala A
2019-08-11 15:00 Södertälje FK - Arameisk-Syrianska IF Östertälje IP B
2019-08-11 17:00 Assyriska FF - Tyresö FF Södertälje Fotbollsarena
2019-08-12 19:30 Newroz FC - IFK Haninge Sätra IP 1
2019-08-14 19:30 Huddinge IF - Södertälje FK Källbrinks IP 1
2019-08-17 14:00 Tyresö FF - FC Stockholm Internazionale Tyresövallen 1
2019-08-17 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Enskede IK Brunna IP 1
2019-08-17 16:00 Assyriska IF i Norrköping - IFK Aspudden-Tellus Mamre IP
2019-08-18 16:00 IFK Haninge - AFK Linköping Torvalla IP 1
2019-08-18 17:00 Värmbols FC - Assyriska FF Backavallen A
2019-08-19 19:30 Newroz FC - Motala AIF FK Sätra IP 1
2019-08-24 14:00 Enskede IK - Huddinge IF Enskede IP 1
2019-08-24 14:00 FC Stockholm Internazionale - Värmbols FC Kristinebergs IP 1
2019-08-24 14:00 Motala AIF FK - IFK Haninge Idrottsparken Motala A
2019-08-24 16:00 IFK Aspudden-Tellus - Arameisk-Syrianska IF Aspuddens IP 1
2019-08-25 15:00 Södertälje FK - Tyresö FF Östertälje IP B
2019-08-25 17:00 Assyriska FF - Newroz FC Södertälje Fotbollsarena
2019-08-26 19:30 AFK Linköping - Assyriska IF i Norrköping Linköping Arena
2019-08-31 14:00 Tyresö FF - Enskede IK Tyresövallen 1
2019-08-31 14:00 Huddinge IF - IFK Aspudden-Tellus Källbrinks IP 1
2019-08-31 14:00 IFK Haninge - Assyriska IF i Norrköping Torvalla IP 1
2019-08-31 16:00 Motala AIF FK - Assyriska FF Idrottsparken Motala A
2019-08-31 16:00 Arameisk-Syrianska IF - AFK Linköping Brunna IP 1
September
2019-09-01 17:00 Värmbols FC - Södertälje FK Värmbols IP
2019-09-02 19:30 Newroz FC - FC Stockholm Internazionale Sätra IP 1
2019-09-07 14:00 Enskede IK - Värmbols FC Enskede IP 1
2019-09-07 14:00 FC Stockholm Internazionale - Motala AIF FK Kristinebergs IP 1
2019-09-07 14:00 AFK Linköping - Huddinge IF Linköping Arena
2019-09-07 16:00 Assyriska IF i Norrköping - Arameisk-Syrianska IF Mamre IP
2019-09-07 16:00 IFK Aspudden-Tellus - Tyresö FF Aspuddens IP 1
2019-09-08 15:00 Södertälje FK - Newroz FC Östertälje IP B
2019-09-08 16:00 Assyriska FF - IFK Haninge Södertälje Fotbollsarena
2019-09-13 19:30 IFK Aspudden-Tellus - Newroz FC Aspuddens IP 1
2019-09-14 14:00 Enskede IK - Motala AIF FK Enskede IP 1
2019-09-14 14:00 FC Stockholm Internazionale - IFK Haninge Kristinebergs IP 1
2019-09-14 15:00 AFK Linköping - Värmbols FC Linköping Arena
2019-09-14 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Huddinge IF Brunna IP 1
2019-09-14 16:00 Assyriska IF i Norrköping - Tyresö FF Mamre IP
2019-09-15 15:00 Södertälje FK - Assyriska FF Östertälje IP B
2019-09-21 14:00 Motala AIF FK - Södertälje FK Idrottsparken Motala A
2019-09-21 14:00 Tyresö FF - AFK Linköping Tyresövallen 1
2019-09-21 14:00 Huddinge IF - Assyriska IF i Norrköping Källbrinks IP 1
2019-09-21 14:00 IFK Haninge - Arameisk-Syrianska IF Torvalla IP 1
2019-09-22 16:00 Assyriska FF - FC Stockholm Internazionale Södertälje Fotbollsarena
2019-09-22 16:00 Värmbols FC - IFK Aspudden-Tellus Värmbols IP
2019-09-23 19:30 Newroz FC - Enskede IK Sätra IP 1
2019-09-28 14:00 FC Stockholm Internazionale - IFK Aspudden-Tellus Kristinebergs IP 1
2019-09-28 14:00 Motala AIF FK - Assyriska IF i Norrköping Idrottsparken Motala A
2019-09-28 14:00 IFK Haninge - Tyresö FF Torvalla IP 1
2019-09-29 15:00 Södertälje FK - Enskede IK Östertälje IP B
2019-09-29 16:00 Assyriska FF - AFK Linköping Södertälje Fotbollsarena
2019-09-29 16:00 Värmbols FC - Huddinge IF Värmbols IP
2019-09-30 19:30 Newroz FC - Arameisk-Syrianska IF Sätra IP 1
Oktober
2019-10-05 14:00 Enskede IK - FC Stockholm Internazionale Enskede IP 1
2019-10-05 14:00 Huddinge IF - Tyresö FF Källbrinks IP 1
2019-10-05 16:00 Arameisk-Syrianska IF - Värmbols FC Brunna IP 1
2019-10-05 16:00 Assyriska IF i Norrköping - Newroz FC Mamre IP
2019-10-05 16:00 IFK Aspudden-Tellus - Assyriska FF Aspuddens IP 1
2019-10-06 15:00 Södertälje FK - IFK Haninge Östertälje IP B
2019-10-07 19:00 AFK Linköping - Motala AIF FK Linköping Arena
2019-10-12 14:00 FC Stockholm Internazionale - Södertälje FK Kristinebergs IP 1
2019-10-12 14:00 Assyriska FF - Enskede IK Södertälje Fotbollsarena
2019-10-12 14:00 Motala AIF FK - IFK Aspudden-Tellus Idrottsparken Motala A
2019-10-12 14:00 Newroz FC - AFK Linköping Sätra IP 1
2019-10-12 14:00 Värmbols FC - Assyriska IF i Norrköping Värmbols IP
2019-10-12 14:00 Tyresö FF - Arameisk-Syrianska IF Tyresövallen 1
2019-10-12 14:00 IFK Haninge - Huddinge IF Torvalla IP 1

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info