Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Div 2 Östra Götaland, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2019-04-06 14:00 FK Karlskrona - Nosaby IF 3 - 1 429 Västra Mark IP
2019-04-06 14:00 IFK Berga - IFK Hässleholm 2 - 0 250 Bergavik IP 1
2019-04-06 14:00 Hässleholms IF - Asarums IF FK 1 - 1 385 Österås IP A-plan
2019-04-06 15:00 Räppe GOIF - IFÖ Bromölla IF 0 - 0 245 Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-04-06 15:00 Dalstorps IF - Nässjö FF 2 - 0 320 Dalshov Konstgräs
2019-04-06 15:00 Österlen FF - Husqvarna FF 1 - 3 Skillinge IP
2019-04-07 14:00 FK Älmeboda/Linneryd - Råslätts SK 0 - 1 310 Kullbergsplan
2019-04-13 13:00 Nässjö FF - Hässleholms IF 0 - 2 Skogsvallen - Konstgräs
2019-04-13 14:00 Nosaby IF - IFK Berga 0 - 2 115 Nya Vallbjörka A-plan
2019-04-13 14:00 Husqvarna FF - Dalstorps IF 1 - 1 Vapenvallen
2019-04-13 14:00 IFÖ Bromölla IF - FK Älmeboda/Linneryd 0 - 1 201 Strandängens IP A-plan
2019-04-13 14:00 IFK Hässleholm - Räppe GOIF 0 - 1 184 Österås IP A-plan
2019-04-13 15:00 Asarums IF FK - FK Karlskrona 0 - 0 Asarums IP A-plan
2019-04-13 15:00 Råslätts SK - Österlen FF 0 - 1 102 Råslätts IP
2019-04-18 18:30 Asarums IF FK - Nosaby IF 1 - 1 Asarums IP A-plan
2019-04-18 19:00 Dalstorps IF - Råslätts SK 1 - 0 248 Dalshov Konstgräs
2019-04-19 13:00 FK Älmeboda/Linneryd - IFK Hässleholm 1 - 1 270 Kullbergsplan
2019-04-19 14:00 Räppe GOIF - IFK Berga 1 - 2 102 Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2019-04-19 14:00 Österlen FF - IFÖ Bromölla IF 1 - 1 Skillinge IP
2019-04-19 14:00 Hässleholms IF - Husqvarna FF 0 - 1 Österås IP A-plan
2019-04-22 14:00 Nosaby IF - Dalstorps IF 1 - 4 256 Nya Vallbjörka A-plan
2019-04-22 15:00 FK Karlskrona - Nässjö FF 5 - 0 425 Västra Mark IP
2019-04-27 13:00 Nässjö FF - Asarums IF FK 0 - 4 112 Skogsvallen
2019-04-27 14:00 IFÖ Bromölla IF - Dalstorps IF 0 - 0 Strandängens IP A-plan
2019-04-27 14:00 IFK Hässleholm - Österlen FF 3 - 1 180 Österås IP A-plan
2019-04-27 14:00 IFK Berga - FK Älmeboda/Linneryd 1 - 1 Bergavik IP 1
2019-04-27 14:00 Nosaby IF - Räppe GOIF 3 - 1 112 Nya Vallbjörka A-plan
2019-04-27 14:00 Husqvarna FF - FK Karlskrona 1 - 2 154 Vapenvallen
2019-04-27 15:00 Råslätts SK - Hässleholms IF 0 - 1 Råslätts IP
Maj
2019-05-01 15:00 Dalstorps IF - IFK Hässleholm 1 - 2 814 Dalshov Konstgräs
2019-05-03 18:30 FK Älmeboda/Linneryd - Räppe GOIF 0 - 1 250 Linneryds IP
2019-05-03 19:00 Hässleholms IF - IFÖ Bromölla IF 4 - 2 221 Österås IP A-plan
2019-05-04 13:00 Nässjö FF - Nosaby IF 1 - 2 119 Skogsvallen
2019-05-04 14:00 Österlen FF - IFK Berga 2 - 1 300 Skillinge IP
2019-05-04 14:00 FK Karlskrona - Råslätts SK 4 - 2 229 Västra Mark IP
2019-05-04 15:00 Asarums IF FK - Husqvarna FF 1 - 2 Asarums IP A-plan
2019-05-10 19:00 IFÖ Bromölla IF - FK Karlskrona 2 - 1 317 Strandängens IP A-plan
2019-05-11 14:00 Nosaby IF - FK Älmeboda/Linneryd 3 - 1 216 Nya Vallbjörka A-plan
2019-05-11 14:00 Husqvarna FF - Nässjö FF 1 - 0 178 Vapenvallen
2019-05-11 14:00 IFK Berga - Dalstorps IF 2 - 2 Bergavik IP 1
2019-05-11 15:00 Råslätts SK - Asarums IF FK 2 - 0 86 Råslätts IP
2019-05-11 15:00 Räppe GOIF - Österlen FF 1 - 3 120 Räppevallen
2019-05-12 13:30 IFK Hässleholm - Hässleholms IF 2 - 2 859 Österås IP A-plan
2019-05-17 19:00 Hässleholms IF - IFK Berga 0 - 1 150 Österås IP A-plan
2019-05-18 13:00 Nässjö FF - Råslätts SK 2 - 1 294 Skogsvallen
2019-05-18 13:00 Husqvarna FF - Nosaby IF 2 - 1 Vapenvallen
2019-05-18 14:00 FK Karlskrona - IFK Hässleholm 4 - 1 307 Västra Mark IP
2019-05-18 14:30 Österlen FF - FK Älmeboda/Linneryd 1 - 0 Skillinge IP
2019-05-18 15:00 Asarums IF FK - IFÖ Bromölla IF 3 - 0 301 Asarums IP A-plan
2019-05-18 15:00 Dalstorps IF - Räppe GOIF 3 - 2 247 Dalshov Konstgräs
2019-05-24 19:00 IFK Berga - FK Karlskrona 1 - 2 200 Bergavik IP 1
2019-05-24 19:00 IFK Hässleholm - Asarums IF FK 2 - 3 169 Österås IP A-plan
2019-05-25 14:00 FK Älmeboda/Linneryd - Dalstorps IF 1 - 3 150 Linneryds IP
2019-05-25 14:00 IFÖ Bromölla IF - Nässjö FF 0 - 1 192 Strandängens IP A-plan
2019-05-25 15:00 Räppe GOIF - Hässleholms IF 3 - 2 Räppevallen
2019-05-25 16:00 Nosaby IF - Österlen FF 1 - 0 212 Nya Vallbjörka A-plan
2019-05-26 15:00 Råslätts SK - Husqvarna FF 0 - 1 Råslätts IP
2019-05-29 19:30 Husqvarna FF - IFÖ Bromölla IF 2 - 0 102 Vapenvallen
2019-05-30 13:00 Nässjö FF - IFK Hässleholm 1 - 0 272 Skogsvallen
2019-05-30 14:00 FK Karlskrona - Räppe GOIF 3 - 0 335 Västra Mark IP
2019-05-30 14:00 Hässleholms IF - FK Älmeboda/Linneryd 2 - 2 275 Österås IP A-plan
2019-05-30 14:00 Råslätts SK - Nosaby IF 2 - 3 Råslätts IP
2019-05-30 15:00 Dalstorps IF - Österlen FF 2 - 2 277 Dalshov Konstgräs
2019-05-30 15:00 Asarums IF FK - IFK Berga 3 - 3 Asarums IP A-plan
Juni
2019-06-02 15:00 Österlen FF - Hässleholms IF 3 - 1 Skillinge IP
2019-06-02 15:00 IFK Berga - Nässjö FF 2 - 0 197 Bergavik IP 1
2019-06-02 15:00 IFÖ Bromölla IF - Råslätts SK 0 - 0 Strandängens IP A-plan
2019-06-02 17:00 IFK Hässleholm - Husqvarna FF 2 - 0 232 Österås IP A-plan
2019-06-03 19:00 FK Älmeboda/Linneryd - FK Karlskrona 1 - 2 200 Linneryds IP
2019-06-04 19:00 Räppe GOIF - Asarums IF FK 3 - 0 Räppevallen
2019-06-06 14:00 Hässleholms IF - Dalstorps IF 0 - 1 Österås IP A-plan
2019-06-06 14:00 IFÖ Bromölla IF - Nosaby IF 2 - 3 449 Strandängens IP A-plan
2019-06-08 13:00 Nässjö FF - Räppe GOIF 0 - 3 158 Skogsvallen
2019-06-08 14:00 FK Karlskrona - Österlen FF 4 - 0 288 Västra Mark IP
2019-06-08 14:00 Råslätts SK - IFK Hässleholm 1 - 4 25 Råslätts IP
2019-06-08 14:00 Husqvarna FF - IFK Berga 2 - 2 105 Vapenvallen
2019-06-10 19:00 Asarums IF FK - FK Älmeboda/Linneryd 0 - 5 200 Asarums IP A-plan
2019-06-12 19:00 Nosaby IF - Hässleholms IF 1 - 1 1 237 Kristianstads Fotbollsarena
2019-06-15 14:00 Österlen FF - Asarums IF FK 1 - 3 Skillinge IP
2019-06-15 14:00 FK Älmeboda/Linneryd - Nässjö FF 1 - 1 200 Linneryds IP
2019-06-15 14:00 IFK Berga - Råslätts SK 5 - 0 225 Bergavik IP 1
2019-06-15 14:00 IFK Hässleholm - IFÖ Bromölla IF 1 - 3 241 Österås IP A-plan
2019-06-15 15:00 Dalstorps IF - FK Karlskrona 0 - 1 345 Dalshov Konstgräs
2019-06-15 15:00 Räppe GOIF - Husqvarna FF 1 - 0 Räppevallen
2019-06-19 19:00 IFK Hässleholm - Nosaby IF 3 - 1 231 Österås IP A-plan
2019-06-19 19:00 IFÖ Bromölla IF - IFK Berga 1 - 1 188 Strandängens IP A-plan
2019-06-19 19:30 FK Karlskrona - Hässleholms IF 2 - 2 255 Västra Mark IP
2019-06-20 19:00 Råslätts SK - Räppe GOIF 0 - 4 110 Råslätts IP
2019-06-20 19:00 Asarums IF FK - Dalstorps IF 1 - 0 350 Asarums IP A-plan
2019-06-23 16:00 Nässjö FF - Österlen FF 1 - 4 155 Skogsvallen
2019-06-24 19:00 Husqvarna FF - FK Älmeboda/Linneryd 3 - 2 Vapenvallen
2019-06-25 19:00 Nosaby IF - FK Karlskrona 0 - 0 297 Nya Vallbjörka A-plan
2019-06-28 19:00 FK Karlskrona - Asarums IF FK 2 - 0 638 Västra Mark IP
2019-06-28 19:00 FK Älmeboda/Linneryd - IFÖ Bromölla IF 2 - 3 230 Linneryds IP
2019-06-29 14:00 Hässleholms IF - Nässjö FF 3 - 0 150 Österås IP A-plan
2019-06-29 14:00 IFK Berga - Nosaby IF 4 - 1 Bergavik IP 1
2019-06-29 16:00 Dalstorps IF - Husqvarna FF 0 - 1 293 Dalshov Konstgräs
2019-06-29 16:00 Österlen FF - Råslätts SK 4 - 2 Skillinge IP
2019-06-29 16:00 Räppe GOIF - IFK Hässleholm 2 - 2 139 Räppevallen
Juli
2019-07-03 19:00 IFÖ Bromölla IF - Räppe GOIF 1 - 2 178 Strandängens IP A-plan
2019-07-03 19:00 Nässjö FF - Dalstorps IF 0 - 2 138 Skogsvallen
2019-07-03 19:00 Asarums IF FK - Hässleholms IF 1 - 2 75 Asarums IP A-plan
2019-07-04 19:00 Råslätts SK - FK Älmeboda/Linneryd 1 - 0 53 Råslätts IP
2019-07-06 16:00 IFK Hässleholm - IFK Berga 3 - 0 151 Österås IP A-plan
2019-07-06 16:00 Husqvarna FF - Österlen FF 3 - 2 Vapenvallen
Augusti
2019-08-02 19:00 Nosaby IF - Asarums IF FK Nya Vallbjörka A-plan
2019-08-03 13:00 Nässjö FF - FK Karlskrona Skogsvallen
2019-08-03 14:00 IFK Berga - Räppe GOIF Bergavik IP 1
2019-08-03 14:00 IFÖ Bromölla IF - Österlen FF Strandängens IP A-plan
2019-08-03 16:00 IFK Hässleholm - FK Älmeboda/Linneryd Österås IP A-plan
2019-08-03 16:00 Husqvarna FF - Hässleholms IF Vapenvallen
2019-08-06 19:00 Råslätts SK - Dalstorps IF Råslätts IP
2019-08-09 19:00 FK Älmeboda/Linneryd - IFK Berga Kullbergsplan
2019-08-10 14:00 FK Karlskrona - Husqvarna FF Västra Mark IP
2019-08-10 15:00 Hässleholms IF - Råslätts SK Österås IP A-plan
2019-08-10 15:00 Dalstorps IF - IFÖ Bromölla IF Dalshov Konstgräs
2019-08-10 15:00 Räppe GOIF - Nosaby IF Räppevallen
2019-08-10 15:00 Asarums IF FK - Nässjö FF Asarums IP A-plan
2019-08-10 16:00 Österlen FF - IFK Hässleholm Skillinge IP
2019-08-16 18:30 IFÖ Bromölla IF - Hässleholms IF Strandängens IP A-plan
2019-08-16 19:00 Räppe GOIF - FK Älmeboda/Linneryd Räppevallen
2019-08-17 14:00 IFK Berga - Österlen FF Bergavik IP 1
2019-08-17 14:00 IFK Hässleholm - Dalstorps IF Österås IP A-plan
2019-08-17 14:00 Husqvarna FF - Asarums IF FK Vapenvallen
2019-08-17 14:00 Nosaby IF - Nässjö FF Nya Vallbjörka A-plan
2019-08-18 14:00 Råslätts SK - FK Karlskrona Råslätts IP
2019-08-22 19:00 Hässleholms IF - IFK Hässleholm Österås IP A-plan
2019-08-24 13:00 Nässjö FF - Husqvarna FF Skogsvallen
2019-08-24 14:00 FK Karlskrona - IFÖ Bromölla IF Västra Mark IP
2019-08-24 14:00 FK Älmeboda/Linneryd - Nosaby IF Kullbergsplan
2019-08-24 15:00 Dalstorps IF - IFK Berga Dalshov Konstgräs
2019-08-24 15:00 Österlen FF - Räppe GOIF Skillinge IP
2019-08-24 15:00 Asarums IF FK - Råslätts SK Asarums IP A-plan
2019-08-31 14:00 IFK Berga - Hässleholms IF Bergavik IP 1
2019-08-31 14:00 IFK Hässleholm - FK Karlskrona Österås IP A-plan
2019-08-31 14:00 IFÖ Bromölla IF - Asarums IF FK Strandängens IP A-plan
2019-08-31 14:00 Råslätts SK - Nässjö FF Råslätts IP
2019-08-31 14:30 FK Älmeboda/Linneryd - Österlen FF Kullbergsplan
2019-08-31 15:00 Räppe GOIF - Dalstorps IF Räppevallen
September
2019-09-01 14:00 Nosaby IF - Husqvarna FF Nya Vallbjörka A-plan
2019-09-06 19:00 FK Karlskrona - IFK Berga Västra Mark IP
2019-09-07 13:00 Nässjö FF - IFÖ Bromölla IF Skogsvallen
2019-09-07 14:00 Hässleholms IF - Räppe GOIF Österås IP A-plan
2019-09-07 14:00 Österlen FF - Nosaby IF Skillinge IP
2019-09-07 14:00 Husqvarna FF - Råslätts SK Vapenvallen
2019-09-07 15:00 Dalstorps IF - FK Älmeboda/Linneryd Dalshov Konstgräs
2019-09-07 15:00 Asarums IF FK - IFK Hässleholm Asarums IP A-plan
2019-09-13 19:00 FK Karlskrona - FK Älmeboda/Linneryd Västra Mark IP
2019-09-14 13:00 Nässjö FF - IFK Berga Skogsvallen
2019-09-14 14:00 Hässleholms IF - Österlen FF Österås IP A-plan
2019-09-14 14:00 Råslätts SK - IFÖ Bromölla IF Råslätts IP
2019-09-14 14:00 Husqvarna FF - IFK Hässleholm Vapenvallen
2019-09-14 15:00 Dalstorps IF - Nosaby IF Dalshov Konstgräs
2019-09-14 15:00 Asarums IF FK - Räppe GOIF Asarums IP A-plan
2019-09-21 14:00 FK Älmeboda/Linneryd - Hässleholms IF Kullbergsplan
2019-09-21 14:00 IFK Berga - Asarums IF FK Bergavik IP 1
2019-09-21 14:00 IFK Hässleholm - Nässjö FF Österås IP A-plan
2019-09-21 14:00 IFÖ Bromölla IF - Husqvarna FF Strandängens IP A-plan
2019-09-21 14:00 Nosaby IF - Råslätts SK Nya Vallbjörka A-plan
2019-09-21 15:00 Österlen FF - Dalstorps IF Skillinge IP
2019-09-21 15:00 Räppe GOIF - FK Karlskrona Räppevallen
2019-09-28 14:00 Hässleholms IF - FK Karlskrona Österås IP A-plan
2019-09-28 14:00 FK Älmeboda/Linneryd - Husqvarna FF Kullbergsplan
2019-09-28 14:00 IFK Berga - IFÖ Bromölla IF Bergavik IP 1
2019-09-28 14:00 Nosaby IF - IFK Hässleholm Nya Vallbjörka A-plan
2019-09-28 15:00 Dalstorps IF - Asarums IF FK Dalshov Konstgräs
2019-09-28 15:00 Österlen FF - Nässjö FF Skillinge IP
2019-09-28 15:00 Räppe GOIF - Råslätts SK Räppevallen
Oktober
2019-10-05 13:00 Nässjö FF - FK Älmeboda/Linneryd Skogsvallen
2019-10-05 14:00 FK Karlskrona - Dalstorps IF Västra Mark IP
2019-10-05 14:00 Hässleholms IF - Nosaby IF Österås IP A-plan
2019-10-05 14:00 IFÖ Bromölla IF - IFK Hässleholm Strandängens IP A-plan
2019-10-05 14:00 Råslätts SK - IFK Berga Råslätts IP
2019-10-05 14:00 Husqvarna FF - Räppe GOIF Vapenvallen
2019-10-05 15:00 Asarums IF FK - Österlen FF Asarums IP A-plan
2019-10-12 14:00 Dalstorps IF - Hässleholms IF Dalshov Konstgräs
2019-10-12 14:00 Österlen FF - FK Karlskrona Skillinge IP
2019-10-12 14:00 FK Älmeboda/Linneryd - Asarums IF FK Kullbergsplan
2019-10-12 14:00 Räppe GOIF - Nässjö FF Räppevallen
2019-10-12 14:00 IFK Berga - Husqvarna FF Bergavik IP 1
2019-10-12 14:00 IFK Hässleholm - Råslätts SK Österås IP A-plan
2019-10-12 14:00 Nosaby IF - IFÖ Bromölla IF Nya Vallbjörka A-plan

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info