Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Svenska Cupen 2020/21 omg. 1-3

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-06-27 14:00 Älvsby IF - Luleå SK 0 - 1 25 Älvåkra IP
2020-07-26 14:00 Ornäs BK - Västerås BK 30 1 - 3 30 Ornäs IP
2020-07-26 14:00 Åsebro IF - Norrstrands IF 0 - 7 Rudevi IP
2020-07-28 19:30 Hertzöga BK - Örebro SK Söder 1 - 6 Ilanda IP A-plan
2020-08-01 13:00 Gamla Upsala SK - Tyresö FF 5 - 2 e.f. Gamlis IP
2020-08-01 13:00 IF Centern - Eskilsminne IF 1 - 9 Kärlekens IP
2020-08-01 14:00 Umedalens IF - Kågedalens AIF 3 - 0 Umedalens IP
2020-08-01 14:00 Ope IF - Själevads IK 1 - 4 Torvallens IP
2020-08-01 15:00 P18 IK - Stuvsta IF 0 - 2 47 Visborgsvallen A plan
2020-08-01 15:00 Mariebo IK - IK Gauthiod 3 - 0 Stadsparksvallen 1, Jkpg
2020-08-01 15:00 Göteborgs DFF - Ulricehamns IFK 5 - 2 Valhalla 1 Konstgräs
2020-08-01 15:00 Lörby IF - Hammenhögs IF 1 - 3 Lörby Park
2020-08-03 19:30 IK Rössö Uddevalla - Göteborgs FF 8 - 2 42 Rimnersvallen
2020-08-03 19:40 Götene FK - Skoftebyns IF 0 - 2 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2020-08-04 19:00 Tranås FF - Smedby AIS 2 - 1 Torpavallen
2020-08-04 19:00 IF Team Hudik - Gefle IF FF 0 - 2 Glysisvallen
2020-08-04 19:00 Mälarhöjden IK Fotboll - IFK Norrköping FK 0 - 4 50 Mälarhöjdens IP 1
2020-08-04 20:00 Mjölby FC - Husqvarna FF 0 - 2 35 Vifolkavallen A
2020-08-05 19:00 Hittarps IK - Dösjöbro IF 2 - 1 Laröds IP A-plan
2020-08-11 18:45 Östervåla IF - Avesta AIK 1 - 0 Lundavallen 1
2020-08-12 19:00 IK Tun - Älta IF 3 - 4 Enstaberga IP
2020-08-12 19:15 Valinge-Derome DFF - Qviding FIF 0 - 1 Dersbovallen A
2020-08-12 19:15 Emmaboda IS - IFÖ/Bromölla IF 1 - 8 Emmaboda IP
2020-08-12 19:30 Hultsjö IF - Nittorps IK 1 - 5 50 Hultsjövallen
2020-08-12 20:00 Enskede IK - Sollentuna FK 8 - 0 Enskede IP 1
2020-08-12 20:00 Täby FK - Boo FF 4 - 3 50 Tibblevallen (Täby SC 2)
Omgång 2
2020-08-26 18:30 Själevads IK - Umedalens IF 4 - 0 Själevads IP A-Plan
2020-08-26 19:00 Göteborgs DFF - Nittorps IK 2 - 0 15 Valhalla 1 Konstgräs
2020-08-27 18:45 Östervåla IF - Sandvikens IF 4 - 2 50 Marmorvallen 1
2020-09-01 19:00 IFÖ/Bromölla IF - Hammenhögs IF 5 - 0 Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2020-09-01 19:30 Sundsvalls DFF - Gefle IF FF 3 - 0 50 NP3 Arena
2020-09-08 19:00 Västerås BK 30 - Kvarnsvedens IK 3 - 0 50 Ringvallen 2 (konstgräs)
2020-09-08 19:00 Husqvarna FF - Mariebo IK 0 - 4 50 Vapenvallen 1, Huskvarna
2020-09-08 19:30 Norrstrands IF - Mallbackens IF Sunne 0 - 4 50 Klasmossen IP Konstgräs
2020-09-08 19:30 Skoftebyns IF - Lidköpings FK 1 - 9 50 Nysätra IP
2020-09-08 20:00 Stuvsta IF - Hammarby 0 - 2 Stuvsta IP 1
2020-09-08 20:00 Älta IF - IF Brommapojkarna 2 - 3 40 Älta IP 1
2020-09-09 17:30 Tranås FF - IFK Kalmar 0 - 2 59 Bredstorps IP - Konstgräs
2020-09-09 19:00 Luleå SK - Morön BK 0 - 5 47 Hertsö IP
2020-09-09 19:00 Eskilsminne IF - Hittarps IK 3 - 1 Harlyckans IP 1
2020-09-09 19:00 Örebro SK Söder - IFK Norrköping FK 0 - 5 40 Grönpepparparkens IP A
2020-09-09 19:00 IK Rössö Uddevalla - Alingsås FC United 0 - 9 50 Rimnersvallen
2020-09-09 19:30 Qviding FIF - Jitex Mölndal BK 1 - 4 Valhalla 1 Konstgräs
2020-09-09 20:00 Gamla Upsala SK - AIK 1 - 4 Lötens IP Konstgräs
2020-09-09 20:15 Täby FK - Bollstanäs SK 0 - 3 Tibblevallen (Täby SC 2)
2020-09-14 21:15 Enskede IK - Älvsjö AIK FF 2 - 3 49 Älvsjö IP 1
Omgång 3
2020-09-30 19:00 Mariebo IK - Vittsjö GIK 0 - 5 Stadsparksvallen 1, Jkpg
2020-10-06 18:30 Hammarby - Älvsjö AIK FF 2 - 0 50 Hammarby IP 1
2020-10-06 19:00 Själevads IK - Umeå IK FF 0 - 7 49 Skyttis IP
2020-10-07 18:00 AIK - Djurgårdens IF FF 1 - 3 Skytteholms IP 1
2020-10-07 18:00 IFK Kalmar - Växjö 1 - 3 50 Gröndals IP
2020-10-07 18:30 IFÖ/Bromölla IF - Kristianstads DFF 0 - 6 Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2020-10-07 18:30 Jitex Mölndal BK - Kopparbergs/Göteborg FC 0 - 7 Åbyvallen 1 Konstgräs
2020-10-07 19:00 Morön BK - Piteå IF DFF 4 - 3 50 Skogsvallen
2020-10-07 19:00 Bollstanäs SK - Eskilstuna United DFF 0 - 6 50 Bollstanäs IP 1
2020-10-07 19:00 Västerås BK 30 - KIF Örebro DFF 1 - 5 50 Ringvallen 2 (konstgräs)
2020-10-07 19:00 Lidköpings FK - Mallbackens IF Sunne 2 - 1 Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2020-10-07 19:00 Eskilsminne IF - FC Rosengård 2 - 3 50 Harlyckans IP 1
2020-10-07 19:30 Östervåla IF - Sundsvalls DFF 2 - 3 50 Marmorvallen 1
2020-10-07 19:30 Göteborgs DFF - Alingsås FC United 0 - 3 50 Valhalla 1 Konstgräs
2020-11-19 19:00 IF Brommapojkarna - IK Uppsala Fotboll 1 - 4 e.f. Grimsta IP 1
2021-02-28 14:30 IFK Norrköping FK - Linköpings FC 0 - 3 Platinumcars Arena

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info