Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Tr.matcher Växjö FDK

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alvesta GIF (P16) Alvesta GOIF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Alvesta GOIF Alvesta GOIF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Alvesta GoIF (4) Alvesta GOIF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Alvesta United FK (4) Viktor Thuné 0768756444 Rosa, Svart, Svart
Asarums IF FK (6) Asarums IF FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Backaryd SK (6) Backaryd SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Belganet-Hallabro IF (6) Belganet-Hallabro IF(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
BK Union (4) BK Union(Föreningen) Grön/Svart, Svart, Grön
Bors SK (P16) Bors SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Braås GOIF (6) Braås GOIF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Braås/Rottne (B) Braås GOIF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Bäckseda IF (5) Bäckseda IF(Föreningen) svart, svart, svart
Emmaboda IS (5) Henrik Medin 0705593784 Gulsvartrandig/Svart/Gula
Emmaboda IS (P18) Emmaboda IS(Föreningen) Gul/Svart, Svart, Gul
FC Gute (2) FC Gute(Föreningen) Orange, Svart, Svart
Fjärdsjömåla AIF (6) Fjärdsjömåla AIF(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svarta
FK Karlskrona (2) FK Karlskrona(Föreningen) Orange, Svart, Svart
FK Karlskrona U17 Fredrik Bjarkå 0709614078 Svart
FK Älmeboda-Linneryd (3) Marico Svilenko 0708108382 0708108382 vit vit vit
Furuby IF (5) Adam Berntsson 0723182318 Blå-vit, Blå, Blå
Furuby IF (B) Furuby IF(Föreningen) Blå-vit, Blå, Blå
Färjestadens GOIF (3) Färjestadens GOIF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Färjestadens GOIF (P16 elit) Rickard Petersson 0702699173 Rött/Rött/Rött
Färjestadens GOIF P00 Färjestadens GOIF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Gislaveds IS (3) Gislaveds IS(Föreningen) röd, röd, röd
Gislaveds IS (P16 elit) Thomas Liljedal 0761158096 röd, röd, röd
Gransholms IF (4) Eiler Runesson 0707421122 Grön/Grön/grön
Gransholms IF (B) Jesper Andersson Fogelström 0738421612 grön/vit/grön
Gransholms IF (J18) Gransholms IF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Grimslöv-VTIF (4) Johan Hjalmarsson 0722392069 Vit, Blå, vit
Guddarps IF (5) Guddarps IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hovmantorp GoIF (4) Jerry Holmbeck 0704100004 Blå, Blå, Blå
Hovmantorp GoIF (P16) Jonas Petersson 0706706965 0706706965 Blå/blå/blå
Hovmantorps GoIF (B) Abdikarim Hassan 0725551001 blå/blå/blå
Hovshaga AIF (3) Hovshaga AIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (B) Hovshaga AIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (P16 elit) Hovshaga AIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (P16) Martin Karlsson 0707145785 Blå, Blå, Blå
Husqvarna FF Husqvarna FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hvetlanda GIF (3) Hvetlanda GIF(Föreningen) Blå, blå, Blå
Hvetlanda GIF (P16) Hvetlanda GIF(Föreningen) Blå, blå, Blå
Häradsbäcks IF (6) Tobias Karlsson 0706252597 Blåvit randig, Blå, Vit
IF Linné (5) IF Linné(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
IF Rejban (4) IF Rejban(Föreningen) Vit, Vit, Vit
IFK Grimslöv (B) Johan Hjalmarsson 0722392069 Vit, Blå, vit
IFK Grimslöv (J18) Christian Bengtsson Vit, Blå, vit
IFK Karlshamn (U) IFK Karlshamn(Föreningen) Blå/Vit, Vit, Vit
IFK Lammhult (5) Mikael Kanstedt 0703775142 Blå/vit, Blå/vitt, Blåa
IFK S-RIF (5) IFK Stockaryd(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Ingelstads IK (5) Niclas Magnusson 0706689932 Röd, Blå, röd
Ingelstads IK (B) Niclas Magnusson 0706689932 Röd, Blå, röd
Jönköpings Södra IF P19 Jönköpings Södra IF(Föreningen) Grön, Vit, Vit
Kalmar FF (P16 elit) Emil Halldin 0708369234 Röd/Vit/Vit/Vit
Kalmar FF (P19) Kalmar FF(Föreningen) Röd/Vit, Vit, Vit
Konga SK (6) Konga SK(Föreningen) Röd/vit, Vit, Röd
Kosta IF (6) Kosta IF(Föreningen) Vitt, Svart, Svart
Lenhovda IF (6) Marius V Marghit Vit, Blå, Blå
Lessebo GoIF (5) Lessebo GOIF(Föreningen) Gul-blå, Blå, Gul
Lessebo GoIF (B) Lessebo GOIF(Föreningen) Gul-blå, Blå, Gul
Liatorps IF-Eneryda IF (4) Liatorps IF(Föreningen) Svart-Röd, Svart, Svart
Listerby IK (4) Listerby IK(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Ljungby IF (P16) Jörgen Leijon 0704569186 Blå/Blå/Blå
Ljungby IF P 15 Ljungby IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Länslaget Växjö Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Moheda IF (4) Mikael Nilsson 047270903 0730669947 Gul, Svart, Gula
Moheda IF (B) Moheda IF(Föreningen) Gul, Svart, Gula
Myresjö/Vetlanda FK Myresjö/Vetlanda FK(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Märserums IF (4) Märserums IF(Föreningen) Blå, Vit, Vit
Norrhults BK (6) Eric Petersson 0730774919 Gul, Svart, Svart
Nybro IF (4) Dennis Forsnor 0731003733 Röd-Vit / Röd / Röd
Nybro IF (B) Dennis Forsnor 0731003733 Röd/Vit Randig, Röd, Röd
Nöbbele BK (5) Nöbbele BK(Föreningen) Röd/Grön, Röd/Grön, Röd
Nöbbele BK (B) Nöbbele BK(Föreningen) Röd/Grön, Röd/Grön, Röd
Oskarshamns AIK (1) Stefan Johansson 0706387210 Vit, svart, Vit
Oskarshamns AIK P19 Oskarshamns AIK(Föreningen) Vit, svart, Vit
Rottne IF Rottne IF(Föreningen) blå, blå, blå
Rottne IF (5) Rottne IF(Föreningen) blå, blå, blå
Rottne IF (B) Stefan Jönsson 0706567665 blå, blå, blå
Rydaholms GoIF (5) Rydaholms GoIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Ryssby IF Ryssby IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Räppe GOIF (2) Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Räppe GoIF (B) Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Räppe GOIF (P15) Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Räppe GOIF (P16) Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Sandsbro AIK (4) Joakim Dahl 0735014553 Gul, Grön eller gul, Gul
Sandsbro AIK (B) Sandsbro Allmänna IK(Föreningen) Gul, Grön eller gul, Gul
Sandsbro AIK (J18) Klas Hedin 0709111201 Gul, Grön eller gul, Gul
Sandsbro Allmänna IK Sandsbro Allmänna IK(Föreningen) Gul, Grön eller gul, Gul
Sillhövda AIK (4) Sillhövda AIK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Skruvs IF Skruvs IF(Föreningen) Blå/vit, Blå, Blå
Skruvs IF (6) Skruvs IF(Föreningen) Blå/vit, Blå, Blå
Slätthögs BOIF (4) Dilovan Tercan 0734455100 grön/grön/grön
Slätthögs BOIF (B) Slätthögs BOIF(Föreningen) grön/grön/grön
Tingsryd United FC (5) Lars Gunnarsson 0706531521 svart/grön, svart, svart
Tingsryd United FC (B) Tingsryd United FC(Föreningen) svart/grön, svart, svart
Tingsryd United FC (P18) Tingsryd United FC(Föreningen) svart/grön, svart, svart
Tolgs IF (5) Tolgs IF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Svart
Tolgs IF (B) Tolgs IF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Svart
Urshults IF Urshults IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Urshults IF (6) Robert Fohlin-Axelsson 0702030711 Gul/Svart/gul
Vederslöv-Dänn. IF (4) Patrik Bladh 0709947103 Grönvit / Vit / Grön
Vederslöv-Dänn. IF (B) Patrik Bladh 0709947103 Grön/Vit/Grön
Vederslöv-Dänningelanda IF (P16) Vederslöv-Dänningelanda IF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Wexiö FK (5) Wexiö FK(Föreningen)
Vislanda IF (5) Vislanda IF(Föreningen) Vit, Röd, Röd
Vislanda IF (B) Ingvar Karlsson 0705481672 Vit, Röd, Röd
Vrigstads IF (4) Vrigstads IF(Föreningen) Gul, Svart, Svart
VTIF-Grimslöv (5) Västra Torsås IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Värnamo S:a FF (4) Värnamo Södra FF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Växjö BK (4) Mats Homman 0470749004 0704330484 Gul/svart, Svart, Svart
Växjö BK (B) Mats Homman 0470749004 0704330484 Gul/svart, Svart, Svart
Växjö BK (P16 elit) Tobias Runbert 0704955955 Gul/svart, Svart, Svart
Växjö BK (P16) Tobias Runbert 0704955955 Svart-gul/Svart/Svart
Växjö BK (P18) Växjö BK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Svart
Växjö Norra IF (3) Dilovan Tercan 0734455100 Svart/Svart/Svart
Växjö Norra IF P05 Växjö Norra IF(Föreningen) Svart, Svart, svart
Växjö Norra IF P17 Jonas Carlsson 0702551066 Svart, Svart, svart
Växjö Norra Ungdomsförening (6) Växjö Norra Ungdomsförening (Föreningen) Vit, vit, vit
Åryds IK (3) Ivan Spahic 0767160867 0767160867 Röd, Svart, Röd
Åseda IF (6) Åseda IF(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Åseda IF (B) Åseda IF(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Älmhults IF (3) Martin Åström 0702526677 blå/blå/blå
Östers IF (SE) Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Östers IF U17 Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Östers IF U19 Erik Aspegren 0709696131 Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2022-01-22 13:00 140990028 Östers IF U17 - Myresjö/Vetlanda FK 8 - 1 Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
2022-01-28 18:00 140990047 Östers IF (SE) - Länslaget Växjö 5 - 0 Arenastaden, Tipshallen 1, Växjö
2022-01-29 11:00 140990064 Östers IF U19 - Hovshaga AIF (3) 1 - 1 Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
2022-01-29 12:00 140990001 Hovmantorp GoIF (4) - Åryds IK (3) 1 - 1 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-02-03 20:00 140990049 Hovshaga AIF (3) - Räppe GOIF (2) 1 - 4 Hagavallen 1, Växjö
2022-02-05 11:00 140990060 Nöbbele BK (5) - Rottne IF (5) 4 - 1 Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
2022-02-05 13:00 140990086 Växjö Norra IF (3) - Kalmar FF (P19) 1 - 5 Arabyvallen, konstgräs
2022-02-05 13:30 140990073 FK Älmeboda-Linneryd (3) - Alvesta United FK (4) 4 - 0 Tallevi 3, Vislanda
2022-02-06 13:30 140990037 Östers IF U17 - FK Karlskrona U17 5 - 2 Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
2022-02-07 18:45 140990032 Räppe GOIF (2) - Åryds IK (3) 3 - 0 Araby Park Arena 1, Växjö
2022-02-10 17:45 140990029 Grimslöv-VTIF (4) - FK Älmeboda-Linneryd (3) 1 - 3 Granvallen 2, Gransholm
2022-02-12 11:00 140990107 IFK Grimslöv (J18) - IFK Grimslöv (J18) 2 - 3 Tallevi 3, Vislanda
2022-02-12 12:30 140990113 Hovshaga AIF (P16 elit) - Ljungby IF P 15 2 - 1 Hagavallen 1, Växjö
2022-02-12 13:00 140990033 Sandsbro AIK (4) - Åryds IK (3) 1 - 0 Araby Park Arena 1, Växjö
2022-02-12 15:30 140990095 Växjö Norra IF P17 - Färjestadens GOIF P00 3 - 4 Fagrabäck IP, Växjö
2022-02-13 12:00 140990057 Rottne IF (5) - Vederslöv-Dänn. IF (4) 5 - 1 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-02-13 13:00 140990080 Tolgs IF (5) - Braås GOIF (6) 2 - 2
2022-02-13 15:00 140990012 Växjö BK (4) - FK Älmeboda-Linneryd (3) 4 - 3 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-02-13 15:00 140990075 Hovshaga AIF (B) - Växjö Norra Ungdomsförening (6) 2 - 2 Hagavallen 1, Växjö
2022-02-16 19:00 140990087 Vislanda IF (5) - Liatorps IF-Eneryda IF (4) 0 - 3 Tallevi, Vislanda
2022-02-17 17:45 140990030 Grimslöv-VTIF (4) - Vederslöv-Dänn. IF (4) 4 - 2 Granvallen 2, Gransholm
2022-02-18 17:30 140990100 Växjö BK (P16) - Hovshaga AIF (P16) 3 - 4 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-02-19 12:00 140990002 Hovmantorp GoIF (4) - Alvesta GoIF (4) 3 - 1 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-02-19 13:00 140990058 Tingsryd United FC (5) - Häradsbäcks IF (6) 2 - 3 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-02-19 13:00 140990088 Vislanda IF (5) - Alvesta United FK (4) 0 - 4 Tallevi, Vislanda
2022-02-19 13:15 140990039 Räppe GOIF (2) - FK Karlskrona (2) 2 - 2 Norremarks IP 1, Växjö
2022-02-20 12:00 140990101 Växjö BK (P16 elit) - Gislaveds IS (P16 elit) 1 - 3 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-02-20 13:00 140990097 FK Älmeboda-Linneryd (3) - Sandsbro AIK (4) 4 - 0 Norremarks IP 1, Växjö
2022-02-22 20:15 140990117 Växjö BK (4) - Räppe GOIF (2) 0 - 8 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-02-25 19:00 140990050 Hovshaga AIF (3) - Sandsbro AIK (4) 9 - 3 Hagavallen 1, Växjö
2022-02-25 19:30 140990114 Sandsbro AIK (J18) - Växjö BK (P18) 1 - 4 Norremarks IP 1, Växjö
2022-02-26 11:00 140990061 Nöbbele BK (5) - Vederslöv-Dänn. IF (4) 2 - 3 Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
2022-02-26 12:00 140990003 Hovmantorp GoIF (4) - Moheda IF (4) 3 - 2 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-02-26 12:30 140990108 Alvesta GoIF (4) - Gransholms IF (4) 1 - 4 Virdavallen 4, Alvesta
2022-02-26 13:00 140990017 Rottne IF (5) - IFK Lammhult (5) 1 - 0 Norremarks IP 1, Växjö
2022-02-26 13:00 140990089 Vislanda IF (5) - Ingelstads IK (5) 1 - 1 Tallevi, Vislanda
2022-02-27 13:00 140990026 VTIF-Grimslöv (5) - Tolgs IF (5) 0 - 1 Norremarks IP 1, Växjö
2022-02-27 15:00 140990013 Växjö BK (4) - Värnamo S:a FF (4) 3 - 0 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-02-27 15:00 140990076 Hovshaga AIF (B) - Furuby IF (5) 1 - 3 Hagavallen 1, Växjö
2022-03-01 19:00 140990024 Hovmantorps GoIF (B) - Skruvs IF (6) 6 - 0 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-03-02 20:00 140990119 FK Älmeboda-Linneryd (3) - Vederslöv-Dänn. IF (4) 1 - 0 Arabyvallen, konstgräs
2022-03-04 19:00 140990118 Växjö Norra IF P17 - Sandsbro AIK (J18) 4 - 0 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-03-05 11:00 140990062 Nöbbele BK (5) - Furuby IF (5) 2 - 2 Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
2022-03-05 11:15 140990123 Räppe GOIF (P16) - Färjestadens GOIF (P16 elit) 8 - 0 Granvallen 2, Gransholm
2022-03-05 12:00 140990004 Hovmantorp GoIF (4) - Ingelstads IK (5) 5 - 3 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-03-05 12:30 140990109 Alvesta GoIF (4) - Vislanda IF (5) 2 - 3 Virdavallen 4, Alvesta
2022-03-05 13:00 140990042 Tingsryd United FC (5) - Rottne IF (5) 4 - 1 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-03-05 13:00 140990085 Växjö Norra IF (3) - Hvetlanda GIF (3) 2 - 1 Arabyvallen, konstgräs
2022-03-05 14:00 140990021 Gransholms IF (4) - Grimslöv-VTIF (4) 0 - 1 Granvallen 2, Gransholm
2022-03-05 15:00 140990069 Skruvs IF (6) - Lessebo GoIF (B) 1 - 0 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-03-06 13:00 140990082 Vislanda IF (B) - Tolgs IF (B) 1 - 4 Tallevi 3, Vislanda
2022-03-06 17:00 140990083 Urshults IF (6) - Konga SK (6) 2 - 0 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-03-09 20:15 140990121 Rottne IF (5) - Braås GOIF (6) 8 - 1 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-03-11 18:30 140990102 Växjö BK (P16 elit) - Ljungby IF (P16) 1 - 6 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-03-12 10:30 140990018 Rottne IF (5) - IF Rejban (4) 4 - 4 Norremarks IP 1, Växjö
2022-03-12 12:00 140990005 Hovmantorp GoIF (4) - Gransholms IF (4) 2 - 0 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-03-12 12:00 140990098 Konga SK (6) - Belganet-Hallabro IF (6) 0 - 0 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-03-12 12:30 140990071 Moheda IF (4) - Grimslöv-VTIF (4) 1 - 2 Virdavallen 4, Alvesta
2022-03-12 13:00 140990034 FK Älmeboda-Linneryd (3) - Åryds IK (3) 3 - 1 Araby Park Arena 1, Växjö
2022-03-12 14:00 140990051 Hovshaga AIF (3) - Vederslöv-Dänn. IF (4) 3 - 1 Hagavallen 1, Växjö
2022-03-12 14:00 140990125 IFK Lammhult (5) - Vrigstads IF (4) 0 - 3 Granvallen 2, Gransholm
2022-03-12 15:30 140990066 Sandsbro AIK (4) - Ingelstads IK (5) 2 - 1 Norremarks IP 1, Växjö
2022-03-13 10:00 140990103 Växjö BK (P16) - Hovshaga AIF (P16) 1 - 1 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-03-13 12:30 140990131 Hovshaga AIF (P16) - Bors SK (P16) 0 - 0 Hagavallen, Växjö
2022-03-13 13:00 140990043 Tingsryd United FC (5) - Listerby IK (4) 4 - 1 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-03-13 13:00 140990127 Tolgs IF (5) - Kosta IF (6) 5 - 1 Arabyvallen, konstgräs
2022-03-13 15:00 140990014 Växjö BK (4) - Växjö Norra IF (3) 3 - 2 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-03-13 19:00 140990077 Hovshaga AIF (B) - Sandsbro AIK (J18) 0 - 2 Hagavallen 1, Växjö
2022-03-16 18:20 140990116 Östers IF U19 - Åryds IK (3) 8 - 1 Arenastaden, Tipshallen 1, Växjö
2022-03-16 19:00 140990006 Hovmantorp GoIF (4) - Sandsbro AIK (4) 3 - 3 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-03-16 19:00 140990132 FK Älmeboda-Linneryd (3) - Nöbbele BK (5) 5 - 1 Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
2022-03-18 19:00 140990052 Hovshaga AIF (3) - Alvesta GoIF (4) 7 - 0 Hagavallen 1, Växjö
2022-03-19 12:00 140990007 Hovmantorp GoIF (4) - Nybro IF (4) 7 - 3 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-03-19 13:00 140990035 Åryds IK (3) - Alvesta United FK (4) 3 - 1 Araby Park Arena 1, Växjö
2022-03-19 13:00 140990044 Tingsryd United FC (5) - BK Union (4) 3 - 3 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-03-19 14:00 140990055 Växjö Norra IF (3) - Grimslöv-VTIF (4) 0 - 1 Fagrabäck IP 1, Växjö
2022-03-19 15:00 140990015 Växjö BK (4) - Älmhults IF (3) 2 - 2 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-03-19 16:30 140990128 Växjö Norra IF P17 - FK Karlskrona U17 3 - 2 Fagrabäck IP 1, Växjö
2022-03-20 13:00 140990115 Sandsbro AIK (J18) - IFK Grimslöv (J18) 9 - 2 Norremarks IP 1, Växjö
2022-03-20 15:00 140990104 Växjö BK (P16 elit) - Färjestadens GOIF (P16 elit) 3 - 1 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-03-20 15:15 140990133 Hovmantorps GoIF (B) - Nybro IF (B) 2 - 5 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-03-20 17:00 140990099 Konga SK (6) - Fjärdsjömåla AIF (6) 6 - 0 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-03-23 18:30 140990112 Alvesta GoIF (4) - Ingelstads IK (5) 5 - 0 Virdavallen 4, Alvesta
2022-03-23 19:00 140990129 Östers IF U19 - Räppe GOIF (2) 2 - 5 Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
2022-03-25 17:30 140990136 Växjö BK (P16) - Alvesta GIF (P16) 4 - 0 Sportfältet Teleborg, Växjö
2022-03-25 18:30 140990139 Tingsryd United FC (P18) - Emmaboda IS (P18) 3 - 4 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-03-25 19:00 140990019 Rottne IF (5) - Bäckseda IF (5) 5 - 2 Norremarks IP 1, Växjö
2022-03-26 13:00 140990036 Åryds IK (3) - Färjestadens GOIF (3) 2 - 0 Araby Park Arena 1, Växjö
2022-03-26 14:00 140990053 Hovshaga AIF (3) - Växjö BK (4) 0 - 1 Hagavallen 1, Växjö
2022-03-26 15:30 140990041 Räppe GOIF (2) - FC Gute (2) 2 - 1 Norremarks IP 1, Växjö
2022-03-27 13:00 140990045 Tingsryd United FC (5) - IFK Karlshamn (U) 2 - 1 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-03-27 15:00 140990054 Växjö BK (4) - Rottne IF (5) 1 - 5 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-03-27 15:00 140990079 Hovshaga AIF (B) - Wexiö FK (5) 3 - 4 Hagavallen 1, Växjö
2022-03-27 15:00 140990092 Gransholms IF (J18) - Sandsbro AIK (J18) 0 - 1 Granvallen 2, Gransholm
2022-03-28 19:30 140990140 Vederslöv-Dänn. IF (4) - IFK S-RIF (5) 3 - 1 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-03-31 19:00 140990031 Grimslöv-VTIF (4) - FK Älmeboda-Linneryd (3) 1 - 3 Granvallen 2, Gransholm
2022-04-01 18:30 140990110 Alvesta GoIF (4) - Växjö Norra IF (3) 0 - 0 Virdavallen 4, Alvesta
2022-04-01 18:30 140990141 Ingelstads IK (5) - Tolgs IF (5) 3 - 3 Norremarks IP 1, Växjö
2022-04-02 11:00 140990027 VTIF-Grimslöv (5) - Ryssby IF 4 - 0 Granvallen 2, Gransholm
2022-04-02 11:00 140990096 IF Linné (5) - Märserums IF (4) 0 - 1 Arabyvallen, konstgräs
2022-04-02 12:00 140990008 Hovmantorp GoIF (4) - IF Rejban (4) 2 - 1 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-04-02 13:00 140990046 Tingsryd United FC (5) - Sillhövda AIK (4) 2 - 4 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-04-02 13:00 140990090 Vislanda IF (5) - Rydaholms GoIF (5) 1 - 5 Tallevi, Vislanda
2022-04-02 13:00 140990126 Wexiö FK (5) - IFK Lammhult (5) 2 - 0 Fagrabäck IP 1, Växjö
2022-04-02 14:00 140990022 Gransholms IF (4) - Moheda IF (4) 1 - 1 Granvallen 2, Gransholm
2022-04-03 12:30 140990142 Skruvs IF - Braås/Rottne (B) 3 - 4 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-04-03 15:00 140990137 Hovmantorps GoIF (B) - Ingelstads IK (B) 3 - 4 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-04-07 17:45 140990143 Grimslöv-VTIF (4) - Nöbbele BK (5) 3 - 0 Granvallen 2, Gransholm
2022-04-07 20:00 140990016 Växjö BK (4) - Vrigstads IF (4) 5 - 0 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-04-08 17:30 140990105 Växjö BK (P16) - Räppe GOIF (P15) 5 - 7 Sportfältet Teleborg 1, Växjö
2022-04-08 18:00 140990145 Hovshaga AIF (P16) - Vederslöv-Dänningelanda IF (P16) 9 - 1 Hagavallen 1, Växjö
2022-04-08 18:30 140990147 Furuby IF (5) - Alvesta GOIF 2 - 3 Virdavallen 4, Alvesta
2022-04-08 19:00 140990122 Urshults IF (6) - Asarums IF FK (6) 3 - 2 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-04-08 19:30 140990120 Sandsbro AIK (4) - Slätthögs BOIF (4) 3 - 1 Norremarks IP 1, Växjö
2022-04-09 12:00 140990009 Hovmantorp GoIF (4) - Emmaboda IS (5) 0 - 0 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-04-09 12:30 140990072 Moheda IF (4) - IFK Lammhult (5) 2 - 1 Virdavallen 4, Alvesta
2022-04-09 13:00 140990010 IF Rejban (4) - Wexiö FK (5) 2 - 1 Arabyvallen, konstgräs
2022-04-09 13:00 140990020 Rottne IF (5) - Lessebo GoIF (5) 0 - 2 Norremarks IP 1, Växjö
2022-04-09 13:00 140990091 Tingsryd United FC (5) - Konga SK (6) 4 - 0 Tingsryds IP 2, Tingsryd
2022-04-09 14:00 140990023 Gransholms IF (4) - Ingelstads IK (5) 2 - 0 Granvallen 2, Gransholm
2022-04-10 12:30 140990146 Hovshaga AIF (P16 elit) - Hvetlanda GIF (P16) 6 - 0 Hagavallen 1, Växjö
2022-04-10 17:00 140990094 Gransholms IF (J18) - IFK Grimslöv (J18) 2 - 0 Granvallen 2, Gransholm
2022-04-12 19:00 140990025 Hovmantorps GoIF (B) - Skruvs IF (6) 2 - 0 Hovmantorps IP 2, Hovmantorp
2022-04-13 19:00 140990144 Vislanda IF (5) - Tolgs IF (5) 2 - 3 Tallevi 3, Vislanda
2022-07-21 19:00 140990153 Östers IF U19 - Östers IF U19 3 - 2 Arenastaden, Värendsvallen 1, Växjö
2022-07-26 19:00 140990154 Räppe GOIF (P16) - Växjö Norra IF P05 1 - 0 Räppevallen 1, Växjö
2022-07-29 19:00 140990151 Grimslöv-VTIF (4) - Åryds IK (3) 1 - 3 Furuskans 1, Grimslöv
2022-07-31 13:00 140990157 Östers IF U17 - Oskarshamns AIK P19 5 - 1 Räppevallen 1, Växjö
2022-08-01 19:00 140990155 Tolgs IF (5) - Rottne IF 0 - 3 Åbyvallen, Åby
2022-08-02 19:00 140990156 Alvesta GoIF (4) - Lessebo GoIF (5) 2 - 3 Virdavallen 1, Alvesta
2022-08-03 19:00 140990158 Växjö Norra IF (3) - Slätthögs BOIF (4) 2 - 1 Åbo Idrottsplats 1, Växjö
2022-08-05 18:00 140990148 Urshults IF (6) - Urshults IF 1 - 0 Urdavallen, Urshult
2022-08-06 13:00 140990159 FK Älmeboda-Linneryd (3) - Gislaveds IS (3) 2 - 3 Räppevallen 1, Växjö

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info