Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Skytteliga - Div 2 Södra Svealand, herrar

Visa för ett lag
Skytteliga
Spelare Lag Mål Varav straffmål
Daniel Andersson IF Sylvia 24 4
Özgür Yasar IFK Haninge 18 1
Eldin Lugonja Motala AIF FK 17 0
Johannes Ehn Motala AIF FK 16 1
Bachir Katourgi Enskede IK (9), Södertälje FK (6) 15 2
Pashang Abdulla IFK Aspudden-Tellus 14 0
Fabakary Sanneh Newroz FC 13 1
Marwan Bahada IFK Haninge 12 3
Vedran Benca Värmbols FC 12 3
Hampus Lönn IF Sylvia 11 0
Patrick Peralta Ayala IK Sleipner 11 0
David Johansson Nora BK 10 6
Fredrik Notice IFK Haninge 10 0
Adam Egnell Motala AIF FK 9 0
Jacob Wanselius IFK Aspudden-Tellus 9 6
Justin Salmon Eskilstuna City FK 9 1
Selwan Al Jaberi IFK Haninge (1), Södertälje FK (8) 9 0
Alexander Roka Newroz FC 8 0
Carl Björk IF Sylvia 8 0
Emil Olsson Värmbols FC 8 0
Nicholas Allan Netteryd Värmdö IF 8 0
Ebrima Jaiteh Nora BK 7 0
Eminn Ghozzi Enskede IK 7 0
Mehdi Hachemaoui IFK Haninge 7 0
Roy Sevgili Värmdö IF (5), Newroz FC (2) 7 0
Dawda Sillah Södertälje FK 6 0
Jakob Lindahl IF Sylvia 6 0
Krzysztof Zaremba Värmbols FC 6 0
Marcus Mitander Södertälje FK 6 0
Paul Chamoun IK Sleipner 6 2
Simon Stigenberg Enskede IK 6 2
Tobias Corneliusson Huddinge IF 6 1
Valon Silka Motala AIF FK 6 0
Alexander Karlsson Värmbols FC 5 0
Antonios Bahdke IF Sylvia 5 0
Hadi Wahedi IK Sleipner 5 0
Haris Sijaric IK Sleipner 5 2
Julius Armalis Huddinge IF 5 0
Marcus Karlsson Nora BK 5 0
Mattias Folkesson Enskede IK 5 0
Musa Dibba Newroz FC 5 0
Renato Rako Motala AIF FK 5 0
Atosh Elmi AFK Linköping 4 0
David Genc Södertälje FK 4 1
Fabrice Junus AFK Linköping 4 0
Fayia Kobba Södertälje FK 4 0
Josef Steiner Nora BK 4 1
Manasse Kusu IF Sylvia 4 1
Marcus Törnstrand Newroz FC 4 1
Miralem Aslani Newroz FC 4 0
Simon Eklöf Värmbols FC 4 0
Alan Arslan Newroz FC 3 0
Amar Eminovic IFK Haninge 3 0
Calle Appelquist IK Sleipner 3 0
Christoffer Katenda Huddinge IF 3 1
Christopher Kisch Brunzell IFK Aspudden-Tellus 3 0
Dieu Le Veut Ntumbudi AFK Linköping 3 0
Edward Owusu Huddinge IF 3 0
Erik Wåhlin Enskede IK 3 0
Filip Sundberg Enskede IK 3 0
Gustav Båth Sågänger Huddinge IF 3 0
Jack Snelus Eskilstuna City FK 3 0
Jesper Beurling AFK Linköping 3 0
Linus Brunzell IF Sylvia 3 0
Martin Lindgren Värmbols FC 3 0
Mattias Edeland Huddinge IF 3 0
Mikael Sonesson AFK Linköping 3 0
Mohammed Mahammed AFK Linköping 3 0
Nabil Osman Nora BK 3 0
Oskar Rantala Törnfeldt IF Sylvia 3 0
Oumar Traore Eskilstuna City FK 3 0
Sebastian Karlsson Sjöberg IFK Haninge 3 0
Shpëtim Hasani Nora BK 3 0
Simon Gefvert IFK Haninge 3 0
Sixten Fischer IFK Aspudden-Tellus 3 0
Tshutshu Tshakasua Wa Tshakasua Huddinge IF 3 0
Adin Pehilj AFK Linköping 2 0
Andreas Jansson Nora BK 2 0
Andreas Kotsiopoulos Holmberg Värmdö IF 2 0
Anton Westerlund Nora BK 2 0
August Kaarle Newroz FC 2 0
Christoffer Hansebjer Enskede IK 2 0
Christoffer Tapper Holter IF Sylvia 2 0
David Lividikos IFK Aspudden-Tellus 2 0
Dinko Felic AFK Linköping 2 0
Edier Frejd Eskilstuna City FK 2 0
Edin Sinanovic IK Sleipner 2 0
Edon Silka Motala AIF FK 2 0
Elis Gillberg Södertälje FK 2 0
Erik Ejermark Värmdö IF 2 0
Felix Bengtsson IF Sylvia 2 0
Gordon Jordell Värmdö IF 2 0
Iakovos Izountouemoi Huddinge IF 2 0
Ivar Birgersson IFK Aspudden-Tellus 2 0
Jean-Charles Okou Newroz FC 2 1
Jesper Bolander Värmdö IF 2 0
Joel Scherman Värmbols FC 2 0
Johan Andersson IK Sleipner 2 0
Johan Kjellberg AFK Linköping 2 0
Joseph Fredric Harris Motala AIF FK 2 0
Kevin Castaneda Isaza Enskede IK 2 0
Marwan Baze IF Sylvia 2 0
Max Schnaars Nora BK 2 0
Maximilian Llobera Janglin Värmdö IF 2 0
Omar Mohamed Motala AIF FK 2 0
Peyman Alkoyun Eskilstuna City FK 2 0
Rasmus Bengtsson IF Sylvia 2 0
Robert Lindahl Eskilstuna City FK 2 0
Robin Norlin Eskilstuna City FK 2 0
Shaun Lomas Huddinge IF 2 0
Sitthinon Karlsson Lomjabok Nora BK 2 0
Staffan Hedbäck AFK Linköping 2 0
Stefan Ostojic Newroz FC 2 0
Valentino Rasulo Pidre Newroz FC 2 0
William Palmén Värmdö IF 2 0
Younas Abdel Moulay Messaoudi Huddinge IF 2 0
Yvan Ngabonziza Huddinge IF 2 0
Adam Samuelsson AFK Linköping 1 0
Albin Malm Eskilstuna City FK 1 0
Aleksandar Azizovic IK Sleipner 1 0
Alexander Durmaz Södertälje FK 1 0
Allan Zizinga Södertälje FK 1 0
Anthony Manning Motala AIF FK 1 0
Aus Al Maliki IFK Aspudden-Tellus 1 0
Aymann Ahmed Enskede IK 1 0
Aziz Ada Södertälje FK 1 0
Benjamin Özcan IFK Haninge 1 0
Daniel Alarcon Mac Callum Södertälje FK 1 0
Daniel Miljanovic Eskilstuna City FK 1 0
David Strömgren Värmbols FC 1 0
Dimitrios Dosis IFK Haninge 1 0
Dragan Kabic IFK Haninge 1 0
Elmer Civgin Motala AIF FK 1 0
Erik Håkansson Newroz FC 1 0
Filip Nieminen Eriksson Enskede IK 1 0
Frederick Ofori Acheampong Södertälje FK 1 0
Gabriel Diaz Huddinge IF 1 0
Georgios Kousis Huddinge IF 1 0
Irvine Loyanda Kiesse Huddinge IF 1 0
Jakub Kolarczyk Enskede IK 1 0
Jaudet Salih IFK Haninge 1 0
Joacim Corneliusson Huddinge IF 1 0
Johan Edeland Huddinge IF 1 0
Jonas Desai Värmdö IF 1 0
Jonathan Eklund Värmdö IF 1 0
Jonathan Hellqvist Motala AIF FK 1 0
Juma Omar Eskilstuna City FK 1 0
Karar Ibrahim IK Sleipner 1 0
Kevin Ali Södertälje FK 1 0
Kevin Wenngren IFK Haninge 1 0
Marcus Kemppainen IK Sleipner 1 0
Marcus Mikhail Huddinge IF 1 0
Michael Kafari Motala AIF FK 1 0
Mohammed Wahap Eskilstuna City FK 1 0
Muhammad Khalil IFK Aspudden-Tellus 1 0
Naram-Sin Akdemir Södertälje FK 1 0
Nikola Radulovic Värmdö IF 1 0
Omar Jagne Newroz FC 1 0
Patryk Brzeski Värmbols FC 1 0
Samuel Kurkunc Södertälje FK 1 0
Serta Gemici Newroz FC 1 0
Sonny Vestberg Nora BK 1 0
Timmy Österling IK Sleipner 1 0
Tomas Hermansson IFK Aspudden-Tellus 1 0
Viggo Sjöberg Värmdö IF 1 0
William Nairn-Tallén IFK Aspudden-Tellus 1 0
William Pettersson Enskede IK 1 0
William Weidersjö Enskede IK 1 0
Vinicius Gil De Souza Camargo IK Sleipner 1 0
Yanku Marrah Newroz FC 1 0
Yonathan Mulugheta Värmbols FC 1 0
Youssri Ouni IFK Haninge 1 0
620 41

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info