Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Skytteliga - Div 2 Norra Svealand, herr 2021

Visa för ett lag
Skytteliga
Spelare Lag Mål Varav straffmål
Stefan Ostojic Stockholm Internazionale 36 7
Stefan Stojanovic Skiljebo SK 24 10
Gustav Lindgren Karlbergs BK 22 0
Ousmane Diawara Karlbergs BK 22 0
Ljeutrim Makolli Stockholm Internazionale 16 1
Enrique Isaacs Cunningham IFK Lidingö FK 14 0
Herekol Bayram FC Gute 14 1
Rasmus Eriksson Sandvikens AIK FK 14 1
Jonathan Flensborg Kungsängens IF 13 1
Marcus Norrman IFK Stocksund 12 3
Petter Soelberg Karlbergs BK 12 3
André Nader FC Järfälla 11 1
Ervin Gunan Kungsängens IF 11 0
Lorance Koria FC Järfälla 11 3
Mohamud Abdulkadir Abshir Skiljebo SK 11 0
Simon Miedinger IFK Lidingö FK 11 3
Vincent Poppler IFK Lidingö FK 11 0
Yoas Yemane FC Järfälla 11 0
Andreas Räisänen IFK Österåker FK 10 0
Daniel Norrby Gamla Upsala SK 10 0
Fabakary Sanneh Enskede IK 10 1
Jonas Wallstenius IFK Österåker FK 10 0
Maximilian Dejene IFK Stocksund 10 1
Ömür Pektas IFK Stocksund 10 1
Liam Deighton Skiljebo SK 8 0
Linus Zetterström Enköpings SK FK 8 1
Anthonius Asfar FC Järfälla 7 0
Cem Inan FC Järfälla 7 0
Emil Hjälte Kvarnsvedens IK 7 0
Eyasu Alemayehu Stockholm Internazionale 7 0
Hampus Tjärnhell Gamla Upsala SK 7 0
Jonathan Skoglund Enskede IK 7 0
Kenneth Carlie Enköpings SK FK 7 0
Noel Wågberg IFK Stocksund 7 0
Abdoul Diallo Stockholm Internazionale 6 0
Adrian Runald Sandvikens AIK FK 6 1
Alan Naib Enköpings SK FK 6 0
Alexander Bergendahl Kärki Karlbergs BK 6 2
Augustin Muyenga Kungsängens IF 6 0
Cameron Streete Stockholm Internazionale 6 0
Fabian Tristen IFK Stocksund 6 0
Filip Johansson Bahar FC Gute 6 0
Javier Donado Gómez IFK Österåker FK 6 0
Joel Embring Enskede IK 6 0
Melker Dahlqvist Sandvikens AIK FK 6 0
Oscar Möller IFK Stocksund 6 0
Robin Alnäs FC Gute 6 0
Jonathan Gillberg IFK Österåker FK 5 1
King Hägg Obinongo Karlbergs BK 5 0
Michael Aslan FC Arlanda 5 2
Måns Berggren Sandvikens AIK FK 5 0
Rikard Lindqvist IFK Lidingö FK 5 0
Simon Nildén Enskede IK (4), Karlbergs BK (1) 5 0
Ahmed Kanjou Gamla Upsala SK 4 0
Andreas Larsson Enköpings SK FK 4 0
Bilal Mohammed Enskede IK 4 0
Gustaf Bruzelius IFK Stocksund 4 0
Isak Ahl Holmström FC Gute 4 0
Jesper Andersson Kvarnsvedens IK 4 0
Jesper Stokki IFK Lidingö FK 4 0
Johannes Bohlin Gamla Upsala SK 4 0
Junior Kamana Wa Kamana IFK Stocksund 4 0
Kim Käck Ofordu Gamla Upsala SK 4 0
Adam Eskilsson Nordén Kvarnsvedens IK 3 0
Anthony Valdés Osorio Sandvikens AIK FK 3 0
Anton Pellettieri Hennig Gamla Upsala SK 3 3
David Lind IFK Österåker FK 3 0
Edwin Nore Skiljebo SK 3 0
Fahad Muhammad Hassan FC Arlanda 3 0
Filip Mazanti Nyberg Karlbergs BK 3 0
Jamaal Raage Skiljebo SK 3 0
Jonathan Lindström Kvarnsvedens IK 3 0
Kristijan Cosic Stockholm Internazionale 3 0
Leonardo Garroz Novoa Enköpings SK FK (1), IFK Stocksund (2) 3 0
Linus Sjöberg Enköpings SK FK 3 0
Lukas Sunesson IFK Österåker FK 3 0
Marcus Johansson IFK Stocksund 3 0
Marcus Lindström Gamla Upsala SK 3 0
Martin Rosqvist IFK Österåker FK 3 1
Mattias Özgün Skiljebo SK 3 0
Philip Özer Skiljebo SK 3 0
Roni Saiid Kvarnsvedens IK 3 0
Samuel Johansson FC Gute 3 0
Simon Ingesson Kvarnsvedens IK 3 0
Viktor Lager Enskede IK 3 0
William Sonntag FC Järfälla 3 0
Amar Eminovic Enskede IK 2 0
Benjamin Annan Fadi FC Arlanda 2 0
Benjamin Sohl IFK Stocksund 2 0
Daniel Johnsson IFK Lidingö FK 2 0
Ferhat Tayfur Kvarnsvedens IK 2 1
Gabriel Jansson Gamla Upsala SK 2 0
Gustav Johansson FC Gute 2 0
Gustav Torseng Skiljebo SK 2 0
Hugo Lemne IFK Lidingö FK 2 0
Ibat Younis Enköpings SK FK 2 0
Jakub Kolarczyk Enskede IK 2 1
Joel Rajalakso Stockholm Internazionale 2 0
Johannes Grönlund IFK Österåker FK 2 0
Jonathan Forsberg Kvarnsvedens IK 2 0
Josef Jalil Gamla Upsala SK 2 1
Kevin Aydin FC Järfälla 2 0
Ludvig Nilsson Enskede IK 2 0
Lukas Frogner Kvarnsvedens IK 2 0
Lukas Vikgren Sandvikens AIK FK 2 0
Marcus Enström Karlbergs BK 2 0
Mattias Rosell Enköpings SK FK 2 0
Oliver Kasskawo FC Järfälla 2 0
Oskar Kiianlinna IFK Österåker FK 2 0
Oskar Sewerin Karlbergs BK 2 0
Patrik Brunner IFK Lidingö FK 2 0
Pedram Talebi Stockholm Internazionale 2 0
Robin Karlström IFK Lidingö FK 2 0
Sebastian Ludzik Stockholm Internazionale 2 0
Sebastian Vigerbäck Sandvikens AIK FK 2 0
Tobias Enhörning Enskede IK 2 0
Viktor Strand Stockholm Internazionale 2 0
Adam Larsson Sandvikens AIK FK 1 0
Adam Westin Karlbergs BK 1 0
Adar Aras Gamla Upsala SK 1 0
Adrian Bjelkendal Haaranen Sandvikens AIK FK 1 0
Adrian Hamidi Karlbergs BK 1 0
Ahmad Awad IFK Österåker FK 1 0
Albert Broström FC Gute 1 0
Alekh Singh Stockholm Internazionale 1 0
Alessandro Zavan Kvarnsvedens IK 1 0
Alexander Jansson IFK Österåker FK 1 0
Alexander Persson Njie Enköpings SK FK 1 0
Ali Al-Mosawi FC Järfälla 1 0
Alimamy Junior Kargbo FC Arlanda 1 0
Anders Lindberg IFK Österåker FK 1 0
Andreas Gillström Sandvikens AIK FK 1 0
Anthony Portilla Kungsängens IF 1 0
Anton Bylin IFK Stocksund 1 0
Anton Nygren FC Gute 1 0
Axel Johnson Sandvikens AIK FK 1 0
Axel Lundgren Kungsängens IF 1 0
Axel Wiorek Karlbergs BK 1 0
Aymann Ahmed Enskede IK 1 0
Bastian Andrés Pichinao Silva Kungsängens IF 1 0
Benjamin Suskic FC Arlanda 1 0
Boris Pantaleev FC Järfälla 1 0
Bouba Bauzelle Bangus Enskede IK 1 0
Carl Annerstedt Nedstam IFK Lidingö FK 1 0
Carl Edelstam IFK Stocksund 1 0
Carl Siljander Enköpings SK FK 1 0
Christian Sürer FC Arlanda 1 0
Christoffer Forsell FC Gute 1 0
Christoffer Lahdo FC Arlanda 1 1
Daniel Josefsson IFK Lidingö FK 1 0
Daniel Ögren Kvarnsvedens IK 1 0
David Gärdelöv IFK Stocksund 1 0
Elias Gärd Sandvikens AIK FK 1 0
Elias Lövgren Östman Enköpings SK FK 1 0
Erik Larsson Kvarnsvedens IK 1 0
Felix Ljungberg Gamla Upsala SK 1 0
Fredrik Junevad IFK Stocksund 1 0
Gabriel Assefa IFK Stocksund 1 0
Hampus Ragnelid IFK Österåker FK 1 0
Hejdar Elwan FC Järfälla 1 0
Jan Ayob FC Järfälla 1 0
Javier Ganga Kungsängens IF 1 0
Jesper Arvidsson IFK Stocksund 1 0
Joakim Broman Kvarnsvedens IK 1 0
Johannes Hådén Karlbergs BK 1 0
Julius Brekkan Gamla Upsala SK 1 0
Leon Gomes FC Arlanda 1 0
Liridon Makolli IFK Österåker FK 1 1
Luca Franzi IFK Österåker FK 1 0
Ludvig Brandimarti Karlbergs BK 1 0
Mahmoud Messaoudi Enköpings SK FK 1 0
Marcus Nobell Stockholm Internazionale 1 0
Marcus Ytter Enköpings SK FK 1 0
Mark Da Silva Lindström Sandvikens AIK FK 1 0
Mathias Benker Stockholm Internazionale 1 0
Mattias Erlandsson FC Arlanda 1 0
Mattias Florén Skiljebo SK 1 0
Mattias Nyberg Enskede IK 1 0
Max von Schlebrügge IFK Österåker FK 1 0
Melker Antonson Karlbergs BK 1 0
Michael Jahn Karlbergs BK 1 0
Mohanad Mostafa Abdel Ghafar FC Gute 1 0
Naram-Sin Akdemir Stockholm Internazionale 1 0
Oliver Damberg Skiljebo SK 1 0
Partina Basosila FC Arlanda 1 0
Pascal Simba Kungsängens IF 1 0
Per Wehmhörner Kungsängens IF 1 0
Rasmus Lindemann Skiljebo SK 1 0
Rasmus Lindgren Enköpings SK FK 1 0
Robin Safari FC Arlanda 1 0
Samuel Hjelm Sandvikens AIK FK 1 0
Vassillios Andreadis Panagiotidis Kvarnsvedens IK 1 0
Viktor Kramer Kungsängens IF 1 0
763 53

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info