Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Träningsmatcher 3 domare

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Adolfsbergs IK Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Assyriska FF Assyriska FF(Föreningen) Vit, Röd, Vit
Assyriska FF JAE Assyriska FF(Föreningen) Vit, Röd, Vit
Assyriska Rinkeby IF Assyriska United IK(Föreningen) Svart / Röd Randigt, Svart, svart
Betnahrin IK Betnahrin Suryoye IK(Föreningen) blå svart, svart, Svart
Bissarna Talang FF Bissarna Talang FF(Föreningen) Röd, Blå
BK Forward BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Sport BK Sport(Föreningen) Gul, Svart, Gul/svart
Boo FF Boo FF(Föreningen) Vinröd, Svart, Svarta
Bråvalla IK Bråvalla IK(Föreningen) röd, blå, röd
Bälinge IF Bälinge IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Bälinge IF Bälinge IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Dalkurd FF Dalkurd FF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Ekerö IK Ekerö IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Enhörna IF Enhörna IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Enköpings IS Enköpings IS(Föreningen) Röd, Röd, Röda
Enskede IK Enskede IK(Föreningen) Svarta, svarta, röda
ESK Enköpings SK FK(Föreningen) Grön/svart, Svart, Grön
Eskilstuna City FK Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna City FK Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna City FK JAE Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna Södra FF Eskilstuna Södra FF(Föreningen) Gul/Svart, Svart, Svarta
FF Södertälje FF Södertälje(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Flens IF-Södra Flens IF-Södra(Föreningen) svart, Svart, svart
FOC Farsta FOC Farsta(Föreningen) Röd, Svart, Svart
Gideonsbergs IF Gideonsbergs IF(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
Gnesta FF Gnesta FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Gröndals IK Gröndals IK(Föreningen) Vit, Blå, Svart
Hallstahammar SK Hallstahammars SK FK(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Hamre Skiljebo FC Hamre Skiljebo FC(Föreningen) Röd/svart, Svart
Hargs BK Hargs BK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Huddinge IF Huddinge IF(Föreningen) Gul med svarta detaljer, Svart, Vit
Härad IF Härad IF(Föreningen) Gul, Svart
IF Blå IF Blå(Föreningen) Vit, Vit, Vit
IFK Eskilstuna IFK Eskilstuna(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Eskilstuna IFK Eskilstuna(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Kumla IFK Kumla(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Tumba FK IFK Tumba FK(Föreningen) Vit, Blå, Blå
IFK Uppsala IFK Uppsala(Föreningen) Vit, Vit, Vit
IFK Västerås FK IFK Västerås FK(Föreningen) Vit/Blå, Blå, Vit
IFK Örebro IFK Örebro(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Österåkers FK IFK Österåker FK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IK Frej IK Frej Täby(Föreningen) Gul, Svart, gul
IK Sturehov IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Viljan IK Viljan Strängnäs(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Järla IF FK Järla IF FK(Föreningen) Vit, 11-manna Vit - övriga svart Svart, Vit
Järna SK Järna SK(Föreningen) Röd, Röd, Röda
Katrineholms SK FK Katrineholms SK FK(Föreningen)
Kolsva IF Kolsva IF(Föreningen) Vit, Svart, Svart
Kungsör BK Kungsör BK(Föreningen) Röd, Svart, Svart
Kvicksunds SK Kvicksunds SK(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Lindö FF Lindö FF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Malmköpings IF Malmköpings IF(Föreningen) Svart, Svart, Gula
Mälarhöjdens IK Mälarhöjdens IK(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Norrköpings IF Bosna Norrköpings IF Bosna(Föreningen) Ljus Blå, vit, Ljus blå
Nykvarns SK Nykvarns SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Nyköpings BIS Nyköpings BIS(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Nynäshamns IF FK Nynäshamns IF FK(Föreningen)
Nävekvarns GoIF Nävekvarns GOIF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Oxelösunds IK Oxelösunds IK(Föreningen) Gul, Blå, Gul
Runtuna IK Runtuna IK(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Rönninge Salem FF Rönninge Salem Fotboll(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Rönninge Salem Fotboll Rönninge Salem Fotboll(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Sala FF Fredrik Dimberg Röd, Röd, Röd
Skiljebo SK Skiljebo SK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Svart
Skogstorps GoIF Skogstorps GOIF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Smedby AIS Smedby AIS(Föreningen) Svart, svart, Svart
Stenkvista GoIF Stenkvista GOIF(Föreningen) Gula, Svart, Gula
Surahammar FK Surahammars FK(Föreningen) Svart-vit, Svart, Svart-vit
Syrianska BoIS Syrianska BoIS(Föreningen) Röd/Gul, Röd, Röd
Syrianska FC Syrianska FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Syrianska FC Syrianska FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Telge FF Telge FF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Torshälla-Nyby IS Torshälla-Nyby IS(Föreningen) Grön/Svart, svart, Grön
Tyresö FF Tyresö FF(Föreningen) Gul, Röd, Röda
Tystberga GIF Tystberga GIF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Vagnhärads SK Trosa-Vagnhärad SK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Vallentuna BK Vallentuna BK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Värmbols FC Värmbols FC(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Västerås BK 30 Västerås BK 30(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Åby IF Åby IF(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Älvsjö AIK FF Älvsjö AIK FF(Föreningen) vit, blå, vita
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2008-02-09 15:00 160889004 Assyriska FF - FF Södertälje 5 - 2 Södertälje Fotbollsarena
2008-02-16 15:00 160889005 Assyriska FF - Älvsjö AIK FF 2 - 4 Geneta Sportfält
2008-02-18 19:30 160889058 FF Södertälje - IFK Tumba FK
2008-02-22 19:00 160889006 Assyriska FF - Enskede IK 2 - 3 Södertälje Fotbollsarena
2008-02-23 12:00 160889015 IK Viljan - Eskilstuna City FK Larslunda IP
2008-02-24 15:00 160889007 Assyriska FF - Betnahrin IK 1 - 4 Södertälje Fotbollsarena
2008-02-25 19:00 160889049 Nyköpings BIS - IK Frej Rosvalla IP
2008-02-27 19:30 160889008 Assyriska FF - Assyriska Rinkeby IF 0 - 0 Södertälje Fotbollsarena
2008-03-01 11:00 160889038 Runtuna IK - Tystberga GIF Rosvalla IP
2008-03-01 13:00 160889051 Nyköpings BIS - Lindö FF Rosvalla IP
2008-03-01 17:00 160889055 Telge FF - Järla IF FK 2 - 1 Södertälje Fotbollsarena
2008-03-02 11:00 160889032 Hargs BK - Åby IF Rosvalla IP
2008-03-02 13:00 160889021 Kvicksunds SK - Stenkvista GoIF 5 - 2 Kvicksunds Idrottsplats
2008-03-02 13:00 160889050 Skogstorps GoIF - Eskilstuna City FK JAE Fröslunda IP
2008-03-02 15:00 160889064 FF Södertälje - Kolsva IF Geneta Sportfält
2008-03-03 19:30 160889009 Assyriska FF - Tyresö FF 2 - 2 Södertälje Fotbollsarena
2008-03-06 20:00 160889071 Telge FF - Syrianska FC 7 - 1 Södertälje Fotbollsarena
2008-03-08 13:00 160889022 Kvicksunds SK - IFK Eskilstuna 1 - 2 Kvicksunds Idrottsplats
2008-03-08 13:00 160889039 Runtuna IK - Bissarna Talang FF Rosvalla IP
2008-03-08 13:00 160889061 Enhörna IF - Vagnhärads SK Geneta Sportfält
2008-03-08 15:00 160889001 Telge FF - Tystberga GIF 5 - 0 Södertälje Fotbollsarena
2008-03-08 15:00 160889065 FF Södertälje - Nykvarns SK Geneta Sportfält
2008-03-08 15:00 160889070 Oxelösunds IK - Gnesta FF Breviks Grusplan
2008-03-09 11:00 160889033 Hargs BK - Bråvalla IK Rosvalla IP
2008-03-09 15:00 160889052 Nyköpings BIS - Vallentuna BK Rosvalla IP
2008-03-09 17:00 160889010 Assyriska FF - Boo FF 1 - 1 Södertälje Fotbollsarena
2008-03-15 12:00 160889002 Telge FF - Härad IF 1 - 1 Södertälje Fotbollsarena
2008-03-15 12:00 160889023 Kvicksunds SK - Malmköpings IF 2 - 2 Kvicksunds Idrottsplats
2008-03-15 13:00 160889040 Runtuna IK - Hargs BK Rosvalla IP
2008-03-15 13:00 160889047 BK Sport - Skogstorps GoIF 3 - 1 Ekängens IP
2008-03-15 13:00 160889063 Enhörna IF - Ekerö IK Geneta Sportfält
2008-03-15 13:00 160889073 Katrineholms SK FK - IFK Kumla 1 - 1 Backavallen, konstgräs
2008-03-15 15:00 160889016 FF Södertälje - IK Viljan Södertälje IP A
2008-03-15 15:00 160889069 Oxelösunds IK - Nävekvarns GoIF Breviks Grusplan
2008-03-15 17:00 160889011 Assyriska FF - Huddinge IF 0 - 0 Södertälje Fotbollsarena
2008-03-16 15:00 160889012 Assyriska FF - Bälinge IF 2 - 3 Södertälje Fotbollsarena
2008-03-18 19:30 160889072 Enhörna IF - Nynäshamns IF FK Geneta Sportfält
2008-03-21 11:00 160889034 Hargs BK - IK Viljan Rosvalla IP
2008-03-21 13:00 160889076 Katrineholms SK FK - Oxelösunds IK 2 - 0 Backavallen, konstgräs
2008-03-21 15:00 160889078 IFK Eskilstuna - IF Blå 1 - 2 Ekängens IP
2008-03-24 11:00 160889041 Runtuna IK - Katrineholms SK FK Rosvalla IP
2008-03-24 13:00 160889053 Nyköpings BIS - Gröndals IK Rosvalla IP
2008-03-24 14:00 160889024 Kvicksunds SK - IK Viljan 1 - 4 Kvicksunds Idrottsplats
2008-03-24 15:00 160889056 Telge FF - Rönninge Salem Fotboll 2 - 2 Södertälje Fotbollsarena
2008-03-25 18:45 160889054 Eskilstuna Södra FF - Eskilstuna City FK JAE Skogsängens IP
2008-03-29 11:00 160889042 Runtuna IK - IK Viljan Rosvalla IP
2008-03-29 13:00 160889062 Enhörna IF - Bälinge IF Geneta Sportfält
2008-03-29 15:00 160889025 Kvicksunds SK - IFK Österåkers FK 1 - 2 Kvicksunds Idrottsplats
2008-03-30 11:00 160889035 Hargs BK - IFK Örebro Rosvalla IP
2008-03-30 13:00 160889080 Eskilstuna City FK JAE - Hamre Skiljebo FC Kvicksunds Idrottsplats
2008-03-30 14:00 160889026 Kvicksunds SK - Sala FF 1 - 3 Kvicksunds Idrottsplats
2008-04-02 18:00 160889057 IK Viljan - Mälarhöjdens IK Vasavallen Strängnäs
2008-04-05 11:00 160889027 Kvicksunds SK - IFK Västerås FK 3 - 1 Kvicksunds Idrottsplats
2008-04-05 13:00 160889059 IFK Eskilstuna - Smedby AIS 1 - 2 Kvicksunds Idrottsplats
2008-04-05 14:00 160889066 IF Blå - IFK Uppsala 0 - 2 Hammargärdet
2008-04-05 15:00 160889043 Runtuna IK - Mälarhöjdens IK Rosvalla IP
2008-04-05 15:00 160889060 Vagnhärads SK - FOC Farsta Häradsvallen-konstgräs
2008-04-05 15:00 160889077 Katrineholms SK FK - Adolfsbergs IK 2 - 3 Backavallen, konstgräs
2008-04-05 15:00 160889079 Eskilstuna City FK - Skiljebo SK Kvicksunds Idrottsplats
2008-04-05 15:00 160889082 Betnahrin IK - Enköpings IS 5 - 2 Geneta Sportfält
2008-04-06 12:00 160889028 Kvicksunds SK - Eskilstuna City FK 2 - 2 Kvicksunds Idrottsplats
2008-04-06 13:00 160889083 Järna SK - Betnahrin IK Geneta Sportfält
2008-04-06 15:00 160889036 Hargs BK - Flens IF-Södra Rosvalla IP
2008-04-06 15:00 160889074 FF Södertälje - Tystberga GIF Inst. Geneta Sportfält
2008-04-06 17:00 160889013 Assyriska FF - ESK 0 - 0 Södertälje Fotbollsarena
2008-04-12 12:00 160889018 IK Viljan - Bälinge IF Vasavallen Strängnäs
2008-04-12 13:00 160889029 Kvicksunds SK - Västerås BK 30 3 - 1 Kvicksunds Idrottsplats
2008-04-12 15:00 160889081 Eskilstuna City FK - BK Forward
2008-04-12 17:00 160889014 Assyriska FF - Telge FF 4 - 1 Södertälje Fotbollsarena
2008-04-12 17:00 160889044 Runtuna IK - Nykvarns SK Rosvalla IP
2008-04-13 11:00 160889037 Hargs BK - Bissarna Talang FF Inst. Rosvalla IP
2008-04-13 13:00 160889019 Järna SK - Härad IF Geneta Sportfält
2008-04-13 13:00 160889030 Kvicksunds SK - Surahammar FK Inst. Kvicksunds Idrottsplats
2008-04-13 13:00 160889084 Eskilstuna City FK JAE - IFK Västerås FK Kvicksunds Idrottsplats
2008-04-13 15:00 160889067 IF Blå - IK Sturehov Inst. Ekängens IP
2008-04-13 15:00 160889075 FF Södertälje - Vagnhärads SK Geneta Sportfält
2008-04-19 11:00 160889045 Runtuna IK - Malmköpings IF Rosvalla IP
2008-04-19 14:00 160889068 IF Blå - Gideonsbergs IF 3 - 1 Hammargärdet
2008-04-19 15:00 160889087 Betnahrin IK - Assyriska FF JAE Geneta Sportfält
2008-04-19 16:00 160889085 Telge FF - Syrianska BoIS 2 - 0 Södertälje Fotbollsarena
2008-04-20 13:00 160889031 Kvicksunds SK - Hallstahammar SK Inst. Kvicksunds Idrottsplats
2008-04-20 15:00 160889020 Järna SK - FF Södertälje Geneta Sportfält
2008-04-21 18:30 160889086 Kvicksunds SK - Surahammar FK 3 - 0
2008-07-19 15:00 160889090 Nyköpings BIS - Värmbols FC Rosvalla IP
2008-07-24 19:00 160889088 IK Viljan - Kungsör BK Vasavallen Strängnäs
2008-07-26 14:30 160889089 IFK Österåkers FK - Mälarhöjdens IK Bruksvallen Åker
2008-07-28 19:00 160889091 Katrineholms SK FK - Norrköpings IF Bosna Backavallen, konstgräs

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info