Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Träningsmatcher 3 domare

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2008-12-13 14:00 160890001 Eskilstuna City FK - Dalkurd FF Tunavallen
2009-02-07 13:00 160890031 Värmbols FC A - Köping FF 1 - 0 Backavallen, konstgräs
2009-02-07 14:00 160890015 Eskilstuna City FK - Örebro SK Ungdom 3 - 2 Tunavallen
2009-02-14 11:00 160890022 Eskilstuna City FK J - Assyriska FF JAE Tunavallen
2009-02-14 13:00 160890047 Nyköpings BIS - Spårvägens FF Rosvalla IP
2009-02-14 14:00 160890016 Eskilstuna City FK - Enskede IK Tunavallen
2009-02-15 13:00 160890048 Nyköpings BIS - FOC Farsta Rosvalla IP
2009-02-15 13:30 160890055 Assyriska FF JAE - Huddinge IF Södertälje Fotbollsarena
2009-02-15 15:00 160890032 Värmbols FC A - Örebro SK Ungdom 3 - 1 Backavallen, konstgräs
2009-02-18 20:30 160890056 Assyriska FF JAE - Rågsveds IF 3 - 2 Södertälje Fotbollsarena
2009-02-21 11:00 160890003 IFK Eskilstuna - Rynninge IK 2 - 1 Tunavallen
2009-02-21 12:00 160890049 Enhörna IF - IK Viljan Strängnäs Geneta Sportfält
2009-02-21 13:00 160890033 Värmbols FC A - Linköpings FF 0 - 0 Backavallen, konstgräs
2009-02-21 13:00 160890054 Nyköpings BIS - Sollentuna United FF
2009-02-21 14:00 160890017 Eskilstuna City FK - Köping FF Tunavallen
2009-02-25 19:00 160890091 FF Södertälje - IFK Tumba FK 1 - 2 Geneta Sportfält
2009-02-28 00:00 160890028 Flens IF-Södra - Malmköpings IF 3 - 1 Skogsängens IP
2009-02-28 10:00 160890023 Eskilstuna City FK J - Skiljebo SK 5 - 0 Tunavallen
2009-02-28 12:00 160890040 Eskilstuna United DF - Gideonsbergs IF Div. 2 V. Svealand 1 - 1 Tunavallen
2009-02-28 14:00 160890018 Eskilstuna City FK - Sollentuna Fotboll A-lag Tunavallen
2009-02-28 16:00 160890004 IFK Eskilstuna - IK Östria Lambohov 4 - 0 Tunavallen
2009-03-01 11:00 160890092 FF Södertälje - Södertälje FC 5 - 1 Geneta Sportfält
2009-03-01 13:00 160890050 Enhörna IF - Segeltorps IF Geneta Sportfält
2009-03-01 13:00 160890057 Assyriska FF JAE - Hammarby IF FF Södertälje Fotbollsarena
2009-03-01 14:00 160890034 Värmbols FC A - IK Frej 3 - 0 Backavallen, konstgräs
2009-03-01 17:00 160890046 Eskilstuna Södra FF - Kungsör BK 4 - 2 Tunavallen
2009-03-07 10:00 160890024 Eskilstuna City FK J - Eskilstuna Södra FF 4 - 4 Tunavallen
2009-03-07 11:00 160890068 Runtuna IK - Malmköpings IF 4 - 4 Rosvalla IP
2009-03-07 12:00 160890035 Värmbols FC A - Skiljebo SK 0 - 1 Backavallen, konstgräs
2009-03-07 12:00 160890041 Eskilstuna United DF - Tyresö FF Tunavallen
2009-03-07 13:00 160890074 Nyköpings BIS - Lindö FF 3 - 1 Rosvalla IP
2009-03-07 14:00 160890019 Eskilstuna City FK - Smedby AIS Tunavallen
2009-03-07 15:00 160890061 Katrineholms SK FK - IFK Örebro 0 - 2 Backavallen
2009-03-07 16:30 160890009 IFK Eskilstuna J - BK Sport 2 - 3 Tunavallen
2009-03-08 12:00 160890058 Assyriska FF JAE - Långholmen FC Södertälje Fotbollsarena
2009-03-08 14:00 160890076 Telge FF - Syrianska BoIS 4 - 0 Södertälje Fotbollsarena
2009-03-08 17:00 160890093 FF Södertälje - Stuvsta IF div 4 2 - 0 Geneta Sportfält
2009-03-10 19:00 160890051 Enhörna IF - Täby IS Geneta Sportfält
2009-03-14 11:00 160890069 Runtuna IK - Åby IF 1 - 0 Rosvalla IP
2009-03-14 12:00 160890029 Hälleforsnäs IF - Flens IF-Södra Edströmsvallen
2009-03-14 12:00 160890042 Eskilstuna United DF - Hammarby IF DFF Tunavallen
2009-03-14 12:30 160890082 Kvicksunds SK - BK Forward Kvicksunds Idrottsplats
2009-03-14 14:00 160890005 IFK Eskilstuna - Lindö FF Tunavallen
2009-03-14 15:00 160890052 Enhörna IF - Karlbergs BK Geneta Sportfält
2009-03-14 15:00 160890075 Nyköpings BIS - Assyriska Föreningen i Norrköping Rosvalla IP
2009-03-15 11:00 160890062 Katrineholms SK FK - Arboga Södra IF (DRH) 4 - 2 Backavallen
2009-03-15 12:00 160890059 Assyriska FF JAE - Enskede IK 1 - 2 Södertälje Fotbollsarena
2009-03-15 13:00 160890101 Betnahrin IK - FF Södertälje Geneta Sportfält
2009-03-15 16:00 160890077 Telge FF - IFK Aspudden J 5 - 6 Södertälje Fotbollsarena
2009-03-18 19:00 160890036 Värmbols FC A - IF Sylvia 1 - 1 Backavallen, konstgräs
2009-03-18 19:00 160890094 FF Södertälje - Gnesta FF 2 - 0 Geneta Sportfält
2009-03-21 00:00 160890030 Flens IF-Södra - Vagnhärads SK Hammarvallen
2009-03-21 09:00 160890063 Katrineholms SK FK - Runtuna IK 0 - 0 Backavallen
2009-03-21 13:00 160890006 IFK Eskilstuna - IFK Örebro Tunavallen
2009-03-21 13:00 160890053 Enhörna IF - Mälarhöjdens IK Geneta Sportfält
2009-03-21 14:15 160890108 Värmbols FC A - Rynninge IK 1 - 0 Backavallen, konstgräs
2009-03-21 15:00 160890025 Eskilstuna City FK J - BK Forward Tunavallen
2009-03-21 15:00 160890109 Eskilstuna City FK J - Kvicksunds SK Tunavallen
2009-03-22 12:00 160890104 Assyriska FF JAE - IFK Stockholm 0 - 2 Södertälje Fotbollsarena
2009-03-22 13:00 160890102 Betnahrin IK - Syrianska KF i Norrköping 2 - 2 Geneta Sportfält
2009-03-22 14:00 160890010 IFK Eskilstuna J - Torshälla-Nyby IS 2 - 4 Tunavallen
2009-03-22 14:00 160890078 Telge FF - Olympiacos FC 4 - 1 Södertälje Fotbollsarena
2009-03-25 19:00 160890095 FF Södertälje - Värtans IK 3 - 2 Geneta Sportfält
2009-03-25 19:00 160890105 Assyriska FF JAE - Rönninge Salem Fotboll 0 - 0 Södertälje Fotbollsarena
2009-03-26 20:00 160890099 Eskilstuna United DF - Linköpings FC 0 - 6 Tunavallen
2009-03-28 12:00 160890020 Eskilstuna City FK - IK Frej Tunavallen
2009-03-28 13:00 160890064 Katrineholms SK FK - IFK Kumla 3 - 1 Backavallen
2009-03-28 14:00 160890043 Eskilstuna United DF - Norrköpings DFF Tunavallen
2009-03-28 15:00 160890079 Telge FF - Nykvarns SK 2 - 1 Södertälje Fotbollsarena
2009-03-29 12:00 160890083 Assyriska FF JAE - Boo FF J Södertälje Fotbollsarena
2009-03-29 13:00 160890070 Runtuna IK - Bissarna Talang FF 1 - 0 Rosvalla IP
2009-03-29 14:00 160890011 IFK Eskilstuna J - Skogstorps GoIF 3 - 1 Tunavallen
2009-03-29 15:00 160890096 FF Södertälje - Triangelns IK 2 - 0 Geneta Sportfält
2009-03-29 16:00 160890085 Kvicksunds SK - Eskilstuna City FK Tunavallen
2009-04-01 19:15 160890103 Nyköpings BIS - Enköpings SK FK Rosvalla IP
2009-04-01 20:30 160890106 Assyriska FF JAE - Långholmen FC Södertälje Fotbollsarena
2009-04-04 11:00 160890111 Katrineholms SK FK - Irsta IF 2 - 1 Bågskytteplan
2009-04-04 12:00 160890021 Eskilstuna City FK - Gamla Upsala SK Tunavallen
2009-04-04 12:30 160890086 Kvicksunds SK - Skultuna IS Kvicksunds Idrottsplats
2009-04-04 14:00 160890037 Värmbols FC A - Vallentuna BK 2 - 1 Backavallen, konstgräs
2009-04-04 14:00 160890080 Telge FF - Syrianska FC J 2 - 1 Södertälje Fotbollsarena
2009-04-04 15:00 160890071 Runtuna IK - Mälarhöjdens IK 3 - 2 Rosvalla IP
2009-04-04 16:00 160890026 Eskilstuna City FK J - Enskede IK Tunavallen
2009-04-04 16:00 160890084 Assyriska FF JAE - Boo FF Södertälje Fotbollsarena
2009-04-05 15:00 160890087 Kvicksunds SK - Enköpings SK FK 2 - 1 Kvicksunds Idrottsplats
2009-04-05 16:00 160890012 IFK Eskilstuna J - Nyköpings BIS J Tunavallen
2009-04-08 00:00 160890097 FF Södertälje - Järla IF FK Geneta Sportfält
2009-04-08 20:00 160890044 Eskilstuna United DF - Vasalund IF 2 - 2 Tunavallen
2009-04-08 20:30 160890107 Assyriska FF JAE - Värtans IK Södertälje Fotbollsarena
2009-04-09 18:00 160890065 Katrineholms SK FK - Sköllersta IF 2 - 3 Backavallen
2009-04-09 18:30 160890110 Eskilstuna Södra FF - Malmköpings IF 5 - 1 Kungsvallen
2009-04-10 11:00 160890072 Runtuna IK - Oxelösunds IK 1 - 0 Rosvalla IP
2009-04-10 13:00 160890007 IFK Eskilstuna - IK Viljan Strängnäs Tunavallen
2009-04-10 14:00 160890038 Värmbols FC A - BK Kenty 3 - 1 Backavallen, konstgräs
2009-04-11 12:30 160890088 Kvicksunds SK - Västerås SK FK Kvicksunds Idrottsplats
2009-04-13 10:00 160890027 Eskilstuna City FK J - Upsala IF Tunavallen
2009-04-13 12:00 160890008 IFK Eskilstuna - Arboga Södra IF (DRH) Tunavallen
2009-04-13 13:00 160890066 Katrineholms SK FK - Norrköpings IF Bosna 3 - 1 Backavallen
2009-04-13 13:00 160890081 Telge FF - Bissarna Talang FF 7 - 2 Geneta Sportfält
2009-04-13 14:00 160890045 Eskilstuna United DF - Västerås BK 30 1 - 1 Tunavallen
2009-04-13 15:00 160890089 Kvicksunds SK - Gideonsbergs IF Div. 4 3 - 4 Kvicksunds Idrottsplats
2009-04-13 16:00 160890014 IFK Eskilstuna J - ÖSK Söder 4 - 2 Tunavallen
2009-04-13 17:00 160890098 FF Södertälje - Järna SK Uppskj. Geneta Sportfält
2009-04-13 17:00 160890112 Eskilstuna City FK - IF Sylvia Mesta IP
2009-04-15 20:30 160890113 Assyriska FF JAE - Spånga IS FK JA Södertälje Fotbollsarena
2009-04-17 18:00 160890067 Katrineholms SK FK - Oxelösunds IK 5 - 1 Backavallen
2009-04-18 14:00 160890002 IK Viljan Strängnäs - IFK Kumla P 10
2009-04-18 15:00 160890100 Vagnhärads SK - Irsta IF Häradsvallen-konstgräs
2009-04-18 16:00 160890073 Runtuna IK - Hargs BK 1 - 0 Kållevallen
2009-04-18 17:15 160890114 Eskilstuna City FK J - Storviks IF Tunavallen
2009-04-19 12:30 160890090 Kvicksunds SK - Tillberga IK 2 - 7 Kvicksunds Idrottsplats
2009-07-17 19:00 160890116 Nyköpings BIS - Huddinge IF Rosvalla IP
2009-07-18 15:00 160890115 Rågsveds IF - Assyriska FF Ungdom Rosvalla IP
2009-07-20 19:00 160890118 Eskilstuna City FK - Rynninge IK Tunavallen
2009-07-21 19:00 160890117 Nyköpings BIS - Smedby AIS Rosvalla IP
2009-07-26 12:00 160890119 Eskilstuna United DF - Rågsveds IF 4 - 3 Tunavallen
2009-10-24 13:00 160890120 Eskilstuna City FK J - Gefle IF FF JA Tunavallen
2009-10-31 13:00 160890121 Södermanland P 16 - Värmbols FC Junior Backavallen, konstgräs
2009-11-22 13:00 160890122 Eskilstuna City FK J - Enskede IK J 3 - 0 Tunavallen

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info