Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Fotboll

Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 2
2009-02-01 10:30 Örebro SK Ungdom (D3H) - Sköllersta IF (D3H) Behrn Arena
2009-02-07 12:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - IFK Örebro (D3H) Karlslund Arena
2009-02-08 15:00 KIF Örebro DUFF - IF Brommapojkarna (D1D) Felaktig arena
2009-02-11 19:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - Degerfors IF (D1H) Karlslund Arena
2009-02-14 10:30 (Inst.) KIF Örebro DFF (AD) - QBIK (D1D) Behrn Arena
2009-02-14 12:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - Köping FF (D2H) Karlslund Arena
2009-02-14 15:00 BK Forward (D1H) - KB Karlskoga (D2H) Behrn Arena
2009-02-14 18:20 Real Örebro FF (D5H) - Ervalla SK (D4H) Karlslund Arena
2009-02-15 15:30 KIF Örebro DUFF - Örebro SK Söder (D3D) Felaktig arena
2009-02-17 17:00 Fjugesta IF (D5H) - Karlslunds IF HFK (JAL) Karlslund Arena
2009-02-17 19:00 KIF Örebro DFF (AD) - Djurgårdens IF DFF (AD) Behrn Arena
2009-02-18 19:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - KB Karlskoga (D2H) Karlslund Arena
2009-02-20 19:10 Örebro SK Söder (D3D) - Rynninge IK (D4D) Karlslund Arena
2009-02-21 10:00 Hidingsta IK (D5H) - Närkes Kils SK (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2009-02-21 10:30 Adolfsbergs IK (D3H) - KB Karlskoga (D2H) Felaktig arena
2009-02-21 12:00 IF Eker Örebro (D4H) - Yxhults IK (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2009-02-21 16:00 IFK Örebro (D3H) - Kungsör BK (D3H) Karlslund Arena
2009-02-21 18:15 Sköllersta IF (D3H) - Örebro SK Söder (D4H) Karlslund Arena
2009-02-22 13:00 BK Forward (D1H) - Degerfors IF (D1H) Behrn Arena
2009-02-22 14:00 IFK Kumla F15-18 - Sköllersta IF F-15-18 Kumla IP Grus
2009-02-22 15:15 IK Sturehov (D3D) - Bråtens IK (D3D) Felaktig arena
2009-02-22 16:15 IF Eker Örebro (D2D) - Frövi IK (D3D) Karlslund Arena
2009-02-27 19:45 FK Bosna 92 (D4H) - Rynninge IK (D3H) Behrn Arena
2009-02-28 10:30 Örebro SK Ungdom (D3H) - LSW IF (D3H) Behrn Arena
2009-02-28 11:00 Yxhults IK (D5H) - IFK Askersund (D6H) Kumlaby Grus
2009-02-28 12:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - Karlstad BK (D3H) Karlslund Arena
2009-02-28 12:00 IF Eker Örebro (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2009-02-28 14:00 Mariebergs IK (D6H) - Kumla BK (D6H) Mariebergs IP Grus
2009-02-28 14:15 BK Forward A/U - Karlslunds FF (D5H) Karlslund Arena
2009-02-28 15:30 KIF Örebro DFF (AD) - Jitex BK (D1D) Behrn Arena
2009-02-28 16:00 Adolfsbergs IK (D3H) - Sköllersta IF (D3H) Karlslund Arena
2009-02-28 18:15 Fjugesta IF (D5H) - Latorps IF (D4H) Karlslund Arena
2009-03-01 10:00 Hidingsta IK (D5H) - Lekebergs IF (D4H) Vivalla IP Konstgräs
Omgång 3
2009-03-01 00:00 (Inst.) BK Forward (D1H) - Falu FK (D2H) Behrn Arena
2009-03-01 08:30 IFK Örebro (D3H) - KB Karlskoga (D2H) Behrn Arena
2009-03-01 10:30 Sköllersta IF (D7H) - Adolfsbergs IK 2 (D5H) Felaktig arena
2009-03-01 11:00 (Inst.) Yxhults IK (D7H) - IFK Askersund (D8H) Kumlaby Grus
2009-03-01 12:00 IFK Lindesberg (D7H) - Guldsmedshytte/Strås (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2009-03-01 12:45 BK Forward A/U - FK Bosna 92 (D4H) Felaktig arena
2009-03-01 12:45 IFK Kumla (D3D) - Bråtens IK (D3D) Kumla IP Grus
2009-03-01 15:00 KIF Örebro DUFF - Linköping Kenty DFF (D1D) Felaktig arena
2009-03-01 16:00 Örebro SK Söder (D3D) - IF Eker Örebro (D2D) Karlslund Arena
2009-03-01 18:00 Örebro Syrianska BK (D3H) - IFK Kumla (D4H) Karlslund Arena
2009-03-01 18:45 IK Sturehov (D3D) - Lotorps IF (D3D) Felaktig arena
2009-03-03 20:00 (Inst.) Örebro Syrianska BK (D3H) - Nora-Pershyttan BK (D5H) Karlslund Arena
2009-03-04 19:30 (Inst.) BK Forward (D1H) - Västerås SK FK (D1H) Behrn Arena
2009-03-05 16:30 KIF Örebro DFF (AD) - Norska Toppidrottsgymnasiet Felaktig arena
2009-03-05 20:45 Adolfsbergs IK (D3H) - Örebro SK Söder (D4H) Felaktig arena
2009-03-07 08:45 IFK Kumla F15-18 - KIF Örebro DFF (F15-18) Felaktig arena
2009-03-07 10:00 Örebro SK Söder (D3D) - Rävåsens IK (D3D) Karlslund Arena
2009-03-07 10:00 Närkes Kils SK (D5H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-07 10:00 Mariebergs IK (D6H) - Mullhyttans IF (D6H) Mariebergs IP Grus
2009-03-07 10:30 BK Forward (D1H) - Motala AIF FK (D1H) Behrn Arena
2009-03-07 11:00 Nora-Pershyttan BK (D5H) - Ervalla SK (D4H) Martinvallen Grus
2009-03-07 11:00 (Inst.) Yxhults IK (D7H) - Axbergs IF (D8H) Kumlaby Grus
2009-03-07 12:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - BK Kenty (D2H) Karlslund Arena
2009-03-07 12:00 Rynninge IK (D7H) - Lillkyrka IF (D5H) Pettersbergs IP B
2009-03-07 12:00 (Inst.) IF Eker Örebro (D4H) - Kumla BK (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-07 12:00 Grönbo IF (D6H) - IFK Lindesberg (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2009-03-07 13:00 Örebro SK Ungdom (D3H) - IK Brage (D1H) Behrn Arena
2009-03-07 14:15 IFK Kumla (D4H) - Karlslunds FF (D5H) Karlslund Arena
2009-03-07 16:00 FK Bosna 92 (D4H) - IK Sturehov (D5H) Pettersbergs IP B
2009-03-07 16:00 Örebro SK Ungdom (P16) - Adolfsbergs IK (P16-17) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-07 16:15 Garphyttans IF (D5H) - Latorps IF (D4H) Karlslund Arena
2009-03-07 18:00 Adolfsbergs IK (D3H) - LSW IF (D3H) Karlslund Arena
2009-03-08 11:00 IFK Örebro (D3H) - Vretstorps IF (D4H) Behrn Arena
2009-03-08 12:00 Axbergs IF (D6H) - Karlslunds IF HFK (JAL) Karlslund Arena
2009-03-08 12:00 (Inst.) Lekebergs IF (D7H) - Bobby BK (D6H) Vretalund Grus
2009-03-08 12:00 Glanshammars IF (D4H) - Strömtorps IK (D4H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-08 13:00 (Inst.) Laxå IF 2 (D6H) - Röfors IF (D7H) Västervallen Grus
2009-03-08 13:00 Rynninge IK (D3H) - Lekebergs IF (D4H) Behrn Arena
2009-03-08 14:00 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Ervalla FF (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-08 15:15 IK Sturehov (D3D) - Villastadens IF (D3D) Felaktig arena
2009-03-08 16:15 Glanshammars IF (D2D) - Ämterviks FF (D3D) Karlslund Arena
2009-03-08 18:15 IF Eker Örebro (D2D) - Bråtens IK (D3D) Karlslund Arena
2009-03-08 18:45 BK Forward A/U - Nyckelby IF (D6H) Felaktig arena
2009-03-10 19:30 KIF Örebro DFF (AD) - Västerås BK 30 (D1D) Felaktig arena
2009-03-11 20:10 Latorps IF (D3D) - Adolfsbergs IK (D3D) Karlslund Arena
2009-03-14 00:00 IF Eker Örebro (D4H) - FK Örebro (D5H)
2009-03-14 10:00 IFK Kumla (D3D) - Laxå IF (D4D) Odenvallen B
2009-03-14 10:30 KIF Örebro DFF (AD) - Mallbackens IF (D1D) Behrn Arena
2009-03-14 11:00 Fellingsbro GoIF (D5H) - Stora Sundby GoIF Herrsenior(D7H) Idrottsparken Fellingsbro Grus
2009-03-14 11:00 Yxhults IK (D5H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Kumlaby Grus
2009-03-14 11:30 Lillån FK (D4D) - Yxhults IK (D4D) Lillåvallen Konstgräs
2009-03-14 12:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - Linköpings FF (D2H) Karlslund Arena
2009-03-14 12:00 (Inst.) Rynninge IK (D7H) - Hidingsta IK (D5H) Pettersbergs IP B
2009-03-14 12:00 HOIF (D4H) - Skogstorps GoIF (D4H) Odenvallen B
2009-03-14 12:00 FK Örebro (D5H) - Fjugesta IF (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-14 13:00 Frövi IK (D5H) - Immetorps BK (D4H) Fröviskolan Grus
2009-03-14 13:30 (Inst.) Östansjö IF (D5H) - Hova IF (D4H) Bäcksjövallen Grus
2009-03-14 14:15 Karlslunds IF HFK (JAL) - Degerfors IF (JAL) Karlslund Arena
2009-03-14 15:00 BK Forward (D1H) - Husqvarna FF (D1H) Behrn Arena
2009-03-14 16:00 FK Bosna 92 (D4H) - Latorps IF (D4H) Pettersbergs IP B
2009-03-14 16:15 Garphyttans IF (D5H) - SMÅ IF (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-14 16:15 Sköllersta IF (D3H) - Ervalla SK (D4H) Karlslund Arena
2009-03-14 17:00 Adolfsbergs IK (D3H) - IFK Örebro (D3H) Felaktig arena
2009-03-14 18:00 (Inst.) Örebro SK Söder (D3D) - Hallsbergs BK (D3D) Karlslund Arena
2009-03-15 08:00 Glanshammars IF (D4H) - IFK Hallsberg (D5H) Karlslund Arena
2009-03-15 10:00 Axbergs IF (D8H) - FK Örebro (D7H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-15 10:00 Rynninge IK (D3H) - Hidingsta IK (D5H) Behrn Arena
2009-03-15 10:15 IF Eker Örebro (D2D) - IFK Kumla (D3D) Karlslund Arena
2009-03-15 12:15 ÖSK Söder 2 (D6H) - Örebro SK Ungdom (P16) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-15 12:30 IFK Örebro (D3H) - Kisa BK (D3H) Behrn Arena
2009-03-15 14:00 Örebro Syrianska BK (D3H) - Laxå IF (D4H) Karlslund Arena
2009-03-15 14:00 Adolfsbergs IK 2 (D5H) - Lillån FK (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-15 14:30 Örebro SK Ungdom (P16) - Hovsta IF (P17) Sörbyvallen Örebro Grus
2009-03-15 15:00 KIF Örebro DUFF - Skövde Kvinnliga IK (D3D) Felaktig arena
2009-03-15 18:00 Glanshammars IF (D2D) - Norrköpings DFF (D2D) Karlslund Arena
2009-03-15 18:45 IK Sturehov (D3D) - Borens IK (D3D) Felaktig arena
2009-03-17 19:15 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Yxhults IK (D5H) Kumla IP Grus
2009-03-18 18:30 BK Forward (D1H) - IFK Norrköping FK (SE) Felaktig arena
2009-03-19 21:00 Örebro SK Söder (D3D) - Glanshammars IF (D2D) Karlslund Arena
2009-03-20 19:15 Sköllersta IF (D3H) - Ervalla SK (D4H) Karlslund Arena
2009-03-21 08:00 Real Örebro FF (D5H) - Glanshammars IF (D4H) Karlslund Arena
2009-03-21 08:15 Adolfsbergs IK 2 (D5H) - ÖSK Söder 2 (D6H) Behrn Arena
2009-03-21 10:00 Axbergs IF (D8H) - Lindesbergs FK (D7H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-21 10:00 IK Sturehov (D5H) - Vretstorps IF (D4H) Sörbyvallen Örebro Grus
2009-03-21 10:30 Örebro SK Ungdom (D3H) - Degerfors IF (U21) Behrn Arena
2009-03-21 11:00 Nora-Pershyttan BK (D5H) - Hällefors AIF (D6H) Martinvallen Grus
2009-03-21 11:00 Yxhults IK (D5H) - Garphyttans IF (D5H) Kumlaby Grus
2009-03-21 12:00 Rynninge IK (D7H) - Lindesbergs FK (D7H) Pettersbergs IP B
2009-03-21 12:00 IF Eker Örebro (D4H) - Fellingsbro GoIF (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-21 12:00 (Inst.) Lekebergs IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) Vretalund Grus
2009-03-21 12:00 Hidingsta IK (D5H) - FC Corner A (D4H) Mariebergs IP Grus
2009-03-21 12:45 KIF Örebro DFF (D4D) - Latorps IF (D3D) Felaktig arena
2009-03-21 13:00 Hovsta IF (D7H) - Värhulta AIS (D6H) Lillåvallen Konstgräs
2009-03-21 13:00 Frövi IK (D5H) - HOIF (D4H) Fröviskolan Grus
2009-03-21 13:00 Röfors IF (D7H) - Adolfsbergs IK (P16-17) Västervallen Grus
2009-03-21 13:00 Östansjö IF (D5H) - Skyllbergs IK (D5H) Bäcksjövallen Grus
2009-03-21 15:15 Hovsta IF (D8H) - Värhulta AIS B Lillåvallen Konstgräs
2009-03-21 15:15 IK Sturehov (D4D) - Yxhults IK (D4D) Felaktig arena
2009-03-21 16:00 FK Bosna 92 (D4H) - Laxå IF (D4H) Pettersbergs IP B
2009-03-21 16:00 FK Örebro (D7H) - Vivalla Star IF (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-22 00:00 (Inst.) Nora-Pershyttan BK (D8H) - Lindesbergs FK (D7H)
2009-03-22 08:30 IFK Örebro (D3H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Behrn Arena
2009-03-22 10:00 Sköllersta IF (D7H) - Ervalla FF (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-22 10:30 Adolfsbergs IK (D3H) - Köping FF (D2H) Felaktig arena
2009-03-22 11:00 Yxhults IK (D7H) - Pålsboda GoIF (D7H) Kumlaby Grus
2009-03-22 11:00 (Inst.) Nora-Pershyttan BK (D8H) - Närkes Kils SK (D8H) Martinvallen Grus
2009-03-22 13:00 Nora-Pershyttan BK (D3D) - Götlunda IF (D3D) Martinvallen Grus
2009-03-22 13:00 Fellingsbro GoIF (D5H) - Grönbo IF (D6H) Idrottsparken Fellingsbro Grus
2009-03-22 13:00 Åmmebergs IF (D6H) - Laxå IF 2 (D6H) Björkvallen Grus
2009-03-22 13:15 Mariebergs IK (D6H) - IF Eker Örebro (D7H) Mariebergs IP Grus
2009-03-22 13:30 Bobby BK (D6H) - Kumla BK (D6H) Kumlaby Grus
2009-03-22 13:30 IFK Hallsberg (D5H) - Närkes Kils SK (D5H) Transtensvallen 9-1
2009-03-22 15:00 Frövi IK P17 - Örebro SK Ungdom (P16) Fröviskolan Grus
2009-03-22 15:15 IK Sturehov (D3D) - BK Tinnis B (D3D) Felaktig arena
2009-03-22 18:45 BK Forward A/U - IFK Kumla (D4H) Felaktig arena
2009-03-26 19:00 (Inst.) KIF Örebro DFF (AD) - Linköpings FC (AD) Behrn Arena
2009-03-26 19:00 IFK Kumla (D4H) - Hidingsta IK (D5H) Kumla IP Grus
2009-03-27 19:00 Närkes Kils SK (D5H) - Pars FC Örebro (D7H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-28 00:00 Nora-Pershyttan BK (D5H) - Filipstads FF (D5H) Martinvallen Grus
2009-03-28 10:00 Örebro Syrianska BK (D3H) - LSW IF (D3H) Karlslund Arena
2009-03-28 10:45 KIF Örebro DFF (D4D) - Frövi IK (D3D) Felaktig arena
2009-03-28 12:00 Lillån FK (D4D) - Latorps IF (D3D) Lillåvallen Konstgräs
2009-03-28 12:00 Lillkyrka IF (D5H) - Karlslunds FF (D5H) Karlslund Arena
2009-03-28 14:00 Mariebergs IK (D6H) - Axbergs IF (D6H) Mariebergs IP Grus
2009-03-28 14:15 Vretstorps IF (D4H) - Fjugesta IF (D5H) Karlslund Arena
2009-03-28 14:30 Grönbo IF (D6H) - Brickebackens IF (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2009-03-28 16:00 Örebro SK Ungdomsklubb (D4D) - IFK Arboga FK Damlag Vivalla IP Konstgräs
2009-03-28 16:00 Adolfsbergs IK F15-18 - Laxå IF (F15-18) Karlslund Arena
2009-03-28 18:15 Latorps IF (D4H) - Filipstads FF (D5H) Karlslund Arena
2009-03-29 10:00 Glanshammars IF (D2D) - Kvarnsvedens IK (D1D) Karlslund Arena
2009-03-29 12:00 Axbergs IF (D8H) - IFK Lindesberg (D8H) Vivalla IP Konstgräs
2009-03-29 12:30 IFK Örebro (D3H) - IFK Sunne (D3H) Behrn Arena
2009-03-29 13:00 Laxå IF 2 (D6H) - IFK Hallsberg (D5H) Västervallen Grus
2009-03-29 14:30 Örebro SK Ungdom (P16) - ÖSK Söder 2 (D6H) Sörbyvallen Örebro Grus
2009-03-29 15:00 KIF Örebro DUFF - IFK Kumla (D3D) Felaktig arena
2009-03-29 16:00 HOIF (D4D) - Vingåkers IF (D5D) Odenvallen B
2009-03-29 16:15 IF Eker Örebro (D2D) - Örebro SK Söder (D3D) Karlslund Arena
2009-03-29 18:45 IK Sturehov (D3D) - DFK Värmbol (D3D) Felaktig arena
2009-03-31 19:00 Lillån FK (D4D) - IF Eker Örebro (D4D) Lillåvallen Konstgräs
Omgång 4
2009-02-01 00:00 (Inst.) BK Forward (D1H) - IK Sleipner (D1H) Behrn Arena
2009-03-14 12:15 Real Örebro FF (D5H) - Axbergs IF (D6H) Mariebergs IP Grus
2009-03-16 18:20 Real Örebro FF (D5H) - Hidingsta IK (D5H) Mariebergs IP Grus
2009-03-31 18:45 IFK Hallsberg (D5H) - Laxå IF (D4H) Transtensvallen 9-1
2009-04-01 19:30 BK Forward (D1H) - IF Sylvia (D1H) Behrn Arena
2009-04-03 17:00 Fjugesta IF (D5H) - Örebro SK Söder (D4H) Trängens IP Grus
2009-04-04 10:45 KIF Örebro DFF (D4D) - Adolfsbergs IK (D3D) Felaktig arena
2009-04-04 11:00 Fellingsbro GoIF (D5H) - Glanshammars IF (D4H) Idrottsparken Fellingsbro Grus
2009-04-04 11:00 Röfors IF (D7H) - FK Örebro (D7H) Västervallen Grus
2009-04-04 11:00 Mullhyttans IF (D6H) - Finnerödja IF (D7H) Bergavallen Grus
2009-04-04 12:00 IFK Lindesberg (D7H) - Bobby BK (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2009-04-04 12:10 Karlslunds IF HFK (JAL) - BK Kenty (JAL) Karlslund Arena
2009-04-04 13:00 Nyckelby IF (D6H) - Värhulta AIS (D6H) Idrottsparken Fellingsbro Grus
2009-04-04 13:00 Örebro SK Ungdom (D3H) - Carlstad United BK (D1H) Felaktig arena
2009-04-04 13:00 Frövi IK (D5H) - Axbergs IF (D6H) Fröviskolan Grus
2009-04-04 13:00 Nora-Pershyttan BK (D5H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Martinvallen Grus
2009-04-04 13:00 Rynninge IK (D7H) - Pålsboda GoIF (D7H) Pettersbergs IP B
2009-04-04 14:00 IK Sturehov (D5H) - Rävåsens IK (D5H) Sörbyvallen Örebro Grus
2009-04-04 14:00 Vivalla Star IF (D6H) - Närkes Kils SK (D5H) Vivalla IP Konstgräs
2009-04-04 14:30 Grönbo IF (D6H) - Himmeta IF (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2009-04-04 15:00 Frövi IK (D3D) - Lillån FK (D4D) Fröviskolan Grus
2009-04-04 15:15 BK Forward A/U - Vretstorps IF (D4H) Felaktig arena
2009-04-04 16:15 Latorps IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) Karlslund Arena
2009-04-04 16:30 Lindesbergs FK (D7H) - IFK Grängesberg FK (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2009-04-04 18:10 Örebro Syrianska BK (D3H) - Ervalla SK (D4H) Karlslund Arena
2009-04-05 10:00 Rynninge IK (D3H) - Örebro SK Söder (D4H) Behrn Arena
2009-04-05 10:00 Adolfsbergs IK F15-18 - IFK Kumla F15-18 Karlslund Arena
2009-04-05 12:00 HOIF (P17) - IFK Askersund (P17) Odenvallen B
2009-04-05 12:30 IFK Örebro (D3H) - Lekebergs IF (D4H) Behrn Arena
2009-04-05 13:00 Laxå IF 2 (D6H) - Fjugesta IF (D5H) Västervallen Grus
2009-04-05 14:00 HOIF (D4D) - Munktorp BK D3D) Odenvallen B
2009-04-05 14:15 Sköllersta IF (D7H) - Karlslunds FF (D5H) Karlslund Arena
2009-04-05 15:00 KIF Örebro DUFF - Västerås BK 30 (D1D) Felaktig arena
2009-04-05 15:00 Pålsboda GoIF (D7H) - Pars FC Örebro (D7H) Pålsboda IP Konstgräs
2009-04-05 16:00 Glanshammars IF (D2D) - Smedby AIS (D2D) Karlslund Arena
2009-04-05 18:00 Adolfsbergs IK 2 (D5H) - Närkes Kils SK (D5H) Karlslund Arena
2009-04-05 18:45 IK Sturehov (D4D) - Hovsta/Axberg (D4D) Felaktig arena
2009-04-06 19:30 Hovsta IF (D7H) - Lillån FK (D6H) Lillåvallen Konstgräs
2009-04-09 15:00 Örebro SK Ungdom (D3H) - IFK Norrköping FK (U21) Behrn Arena
2009-04-09 17:30 Östansjö IF (D5H) - Fjugesta IF (D5H) Bäcksjövallen Grus
2009-04-10 11:00 Ervalla FF (D6H) - FK Örebro (D5H) Fröviskolan Grus
2009-04-10 11:00 Real Örebro FF (D5H) - Hidingsta IK (D5H) Tingstadsvallen 9-1
2009-04-10 11:00 Yxhults IK (D5H) - Lillkyrka IF (D5H) Kumlaby Grus
2009-04-10 11:00 IFK Hallsberg (D5H) - Nora-Pershyttan BK (D5H) Transtensvallen 9-1
2009-04-10 11:00 BK Forward A/U - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Tingstadsvallen B
2009-04-10 11:00 IFK Askersund (D6H) - Finnerödja IF (D7H) Solberga IP Grus
2009-04-10 12:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - Adolfsbergs IK (D3H)
2009-04-10 12:00 Vretstorps IF (D4H) - Strömtorps IK (D4H) Fredriksberg Grus
2009-04-10 12:00 Guldsmedshytte/Strås (D7H) - Lindesbergs FK (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2009-04-10 12:00 Åmmebergs IF (D6H) - Skyllbergs IK (D5H) Björkvallen Grus
2009-04-10 12:00 HOIF (D4H) - Vingåkers IF (D6H) Hampetorps IP
2009-04-10 13:00 Frövi IK (D5H) - Lekebergs IF (D4H) Fröviskolan Grus
2009-04-12 14:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - Sandvikens IF (D2H) Karlslund Arena
2009-04-13 09:45 IF Eker Örebro (D2D) - IK Sturehov (D3D) Karlslund Arena
2009-04-13 11:00 Röfors IF (D7H) - Mullhyttans IF (D6H) Västervallen Grus
2009-04-13 11:30 Örebro Syrianska BK (D3H) - FK Bosna 92 (D4H) Karlslund Arena
2009-04-13 12:00 Grönbo IF (D6H) - Hovsta IF (D7H) Stadsskogsskolan Grus
2009-04-13 12:00 Östansjö IF (D5H) - FK Örebro (D5H) Bäcksjövallen Grus
2009-04-13 13:00 Fellingsbro GoIF (D5H) - Lindesbergs FK (D7H) Idrottsparken Fellingsbro Grus
2009-04-13 13:00 Laxå IF 2 (D6H) - Skyllbergs IK (D5H) Västervallen Grus
2009-04-13 13:30 Adolfsbergs IK (D3D) - Örebro SK Söder (D3D) Karlslund Arena
2009-04-13 14:30 KIF Örebro DUFF - Slagsta United DFF (D3D) Felaktig arena
2009-04-13 15:00 Vretstorps IF (D7H) - Nora-Pershyttan BK (D8H) Fredriksberg
2009-04-13 15:30 Stene IF (D7H) - FK Örebro (D7H) Kumlaby Grus
2009-04-13 17:00 Ervalla FF (D6H) - Adolfsbergs IK 2 (D5H) Lyckevallen
2009-04-13 20:00 Glanshammar FF (D3D) - Bråtens IK (D3D) Karlslund Arena
2009-04-14 18:30 Frövi IK (D5H) - Lindesbergs FK (D7H) Fröviskolan Grus
2009-04-16 17:45 Mariebergs IK (D6H) - Fjugesta IF (D5H) Mariebergs IP
2009-04-16 18:00 Pålsboda GoIF (D7H) - Sköllersta IF (D7H) Fall
2009-04-17 17:00 Adolfsbergs IK 2 (D5H) - Karlslunds FF (D5H) Rosta Gärde B
2009-04-17 18:30 Ervalla SK (D4H) - Fellingsbro GoIF (D5H) Lyckevallen
2009-04-18 11:00 Ervalla FF (D6H) - Hovsta IF (D7H) Lyckevallen
2009-04-18 11:00 IFK Kumla (D3D) - Rävåsens IK (D3D) Vialundsskolan
2009-04-18 12:00 HOIF (D4H) - IK Sturehov (D5H) Hampetorps IP
2009-04-18 12:00 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Lillån FK (D6H) Björklundavallen
2009-04-18 12:00 Glanshammars IF (D4H) - FK Örebro (D5H) Tingstadsvallen B
2009-04-18 13:00 Åmmebergs IF (D6H) - Pars FC Örebro (D7H) Björkvallen Grus
2009-04-18 13:00 Laxå IF (D4H) - Åtorps IF (D4H) Ramundervallen
2009-04-18 13:00 Östansjö IF (D5H) - Närkes Kils SK (D5H) Bäcksjövallen B
2009-04-18 13:00 Fellingsbro GOIF (D7H) - Axbergs IF (D8H) Lyckevallen
2009-04-18 15:00 IFK Lindesberg (D7H) - Adolfsbergs IK 2 (D5H) Stadsskogsskolan Grus
2009-04-18 15:00 Guldsmedshytte/Strås (D7H) - IFK Grängesberg FK (D6H) Stråssa IP
2009-04-18 15:15 BK Forward A/U - Carlstad United BK P93 (PAL) Felaktig arena
2009-04-18 16:00 FK Bosna 92 (D4H) - Karlskoga SK A-lag (D4H) Tingstadsvallen B
2009-04-18 16:30 Grönbo IF (D6H) - Bobby BK (D6H) Stadsskogsskolan Grus
2009-04-18 17:15 KIF Örebro DFF (D4D) - QBIK (D5D) Felaktig arena
2009-04-19 11:00 Järnboås IF (D7H) - Wedevågs IF (D7H) Martinvallen Grus
2009-04-19 11:15 Örebro SK Söder (D4H) - Hidingsta IK (D5H) Felaktig arena
2009-04-19 12:00 Lekebergs IF (D7H) - Mullhyttans IF (D6H) Vretalund Grus
2009-04-19 12:00 HOIF (D4H) - Gropptorps IF D6H) Hampetorps IP
2009-04-19 12:00 Lekebergs IF (D7H) - Mullhyttans IF (D6H) Åvallen
2009-04-19 12:00 Rynninge IK (D7H) - Karlslunds IF HFK (JAL) Karlslund Arena
2009-04-19 13:00 Laxå IF 2 (D6H) - Röfors IF (D7H) Ramundervallen
2009-04-19 14:00 HOIF (P17) - Sköllersta IF P17 Hampetorps IP
2009-04-19 15:00 Finnerödja IF (D7H) - FK Örebro (D7H) Finnerödja IP
2009-04-19 16:00 Örebro SK Söder (D3D) - Bråtens IK (D3D) Karlslund Arena
2009-04-19 16:30 Grönbo IF (D8H) - IFK Lindesberg (D8H) Stadsskogsskolan Grus
2009-04-19 17:00 Vretstorps IF (D4H) - IFK Örebro (D3H) Fredriksberg
2009-04-19 18:15 IF Eker Örebro (D2D) - Rävåsens IK (D3D) Karlslund Arena
2009-04-20 18:30 Real Örebro FF (D5H) - Assyriska FF i Ö-O (D6H) Tingstadsvallen B
2009-04-21 18:30 Frövi IK (D3D) - Glanshammar FF (D3D) Fröjevi IP Konstgräs
2009-04-21 18:30 IFK Hallsberg (D5H) - Örebro SK Söder (D4H) Allévallen, Konstgräs
2009-04-22 18:30 BK Forward A/U - FK Örebro (D5H) Rosta Gärde A
2009-04-22 18:30 Frövi IK (D5H) - IK Sturehov (D5H) Fröjevi IP Konstgräs
2009-04-22 18:30 Närkesberg/Mariedamm (D6H) - Skyllbergs IK (D5H) Björklundavallen
2009-04-23 18:45 Finnerödja IF (D7H) - Pars FC Örebro (D7H) Finnerödja IP
2009-04-23 19:00 Hallsbergs BK (D3D) - Adolfsbergs IK (D3D) Allévallen, Konstgräs
2009-04-24 18:30 Guldsmedshytte/Strås (D7H) - IFK Lindesberg (D8H) Stråssa IP
2009-04-25 13:00 Nora-Pershyttan BK 1 (F15-18) - Rävåsens IK (F15-18) Martinvallen Grus
2009-04-25 15:00 Nora-Pershyttan BK (P15) - Örebro SK FK 2 (P15) Martinvallen Grus
2009-04-26 00:00 Lillån FK - Rynninge IK
2009-04-26 16:00 Hovsta IF (D8H) - Immetorps BK (Jun) Hovsta IP
Omgång 5
2009-07-22 19:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - Örebro SK (Allsv.) Karlslund Arena
2009-07-23 19:00 Sköllersta IF (D3H) - Lekebergs IF (D4H) Sköllervallen IP
2009-07-25 12:00 Yxhults IK (D5H) - Adolfsbergs IK 2 (D5H) Moabvallen
2009-07-27 19:00 Sköllersta IF (D3H) - Örebro SK Söder (D4H) Sköllervallen IP
2009-07-29 19:00 Hidingsta IK (D5H) - Adolfsbergs IK 2 (D5H) Björkviksvallen
2009-08-04 19:00 Finnerödja IF (D7H) - Laxå IF 2 (D6H) Finnerödja IP
2009-08-06 19:00 Östansjö IF (P15) - Lekebergs IF P15 Bäcksjövallen
2009-08-06 19:00 Fjugesta IF (D5H) - Frövi IK (D5H) Bergavallen
2009-09-19 12:30 Garphyttans IF (Damer) - Öfvre Adolfsberg FC (Damer) Kilsbergsvallen
2009-10-07 18:15 ÖSK Elitfotboll (B-lag) - Dalkurd FF (D2H) Behrn Arena
2009-10-21 19:00 Örebro SK Ungdom (D3H) - Örebro SK FK (Talang) Behrn Arena
2009-10-22 08:00 Glanshammars IF (D2D) - Real Örebro FF (D5H) Skölvboslätt IP
2009-12-15 19:30 ÖSK Elitfotboll AB (A/B-lag) - BK Forward (D1H) Behrn Arena
2009-12-16 21:00 Adolfsbergs IK (D3H) - Axbergs IF (D6H) Felaktig arena
2009-12-17 17:00 Karlslunds IF HFK (D1H) - ÖSK Elitfotboll AB (A/B-lag) Karlslund Arena

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info