Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Träningsmatcher med AD Göteborg

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2015-01-28 19:00 060905051 Jonsereds IF (D2H) - IFK Göteborg (U19) Inst. Jonsereds IP 2 Konstgräs
2015-01-31 12:30 060905016 Sävedalens IF (D3H) - Eriksbergs IF (D4H) Vallhamra 2 Konstgräs
2015-01-31 13:00 060905044 Torslanda IK (D2H) - BK Häcken (U19) 3 - 2 Torslandavallen 2 Konstgräs
2015-01-31 14:00 060905059 GAIS (U19) - Lidköpings FK Akademi (U19) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2015-02-01 13:00 060905026 IFK Göteborg (U16) - IK Oddevold (U16) Kviberg 5 konstgräs
2015-02-01 14:00 060905052 Torslanda IK (U19) - Gunnilse IS (U19) Torslandavallen 2 Konstgräs
2015-02-03 18:30 060905071 Örgryte IS (U19) - Utsiktens BK (U19) 1 - 1 Hammarviken Arena
2015-02-05 18:00 060905087 Örgryte IS (D1H) - Lärje-Angereds (D2H) Valhalla 1 Konstgräs
2015-02-07 12:00 060905076 Lindome GIF (D2H) - Ytterby IS (D2H) 1 - 1 Lindevi IP 1 Konstgräs
2015-02-07 12:00 060905097 Lerums IS (D3H) - GAIS (U19) 3 - 2 LP Idrottsplats 1
2015-02-07 12:15 060905029 Jonsereds IF (D2H) - Lärje-Angereds (D2H) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2015-02-07 12:30 060905017 Sävedalens IF (D3H) - IF Väster (D4H) 4 - 0 Vallhamra 2 Konstgräs
2015-02-07 13:00 060905045 Torslanda IK (D2H) - Vinbergs IF (D2H) 2 - 0 Torslandavallen 2 Konstgräs
2015-02-07 14:00 060905061 Qviding FIF (D1H) - IFK Uddevalla (D2H) 4 - 1 Härlanda Park 1 Konstgräs
2015-02-07 14:15 060905068 Utsiktens BK (U19) - IFK Uddevalla (U19) 4 - 2 Ruddalen 1 Konstgräs
2015-02-13 18:30 060905066 Hovås Billdal IF (Elitettan) - IF Böljan (D1D) 3 - 0 Valhalla 1 Konstgräs
2015-02-14 12:00 060905032 Gunnilse IS (A) - IFK Fjärås (D3H) 2 - 0 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2015-02-14 12:00 060905062 Qviding FIF (D1H) - Tvååkers IF (D2H) Härlanda Park 1 Konstgräs
2015-02-14 12:00 060905088 Örgryte IS (D1H) - Kvik Halden FK Valhalla 1 Konstgräs
2015-02-14 12:00 060905098 Lerums IS (D3H) - Västra Frölunda IF (D3H) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2015-02-14 12:00 060905100 Floda BoIF (D4H) - Holmalunds IF (D3H) Flodala IP 3 KG
2015-02-14 12:15 060905028 Jonsereds IF (D2H) - Älvsborg FF (D3H) 3 - 1 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2015-02-14 12:30 060905018 Sävedalens IF (D3H) - Kortedala IF (D2H) 4 - 0 Vallhamra 2 Konstgräs
2015-02-14 13:00 060905046 Torslanda IK (D2H) - Lunden Överås BK (D3H) 4 - 0 Torslandavallen 2 Konstgräs
2015-02-14 13:00 060905108 IF Angered United (D2H) - Lindome GIF (D2H) 1 - 2 Bläsebovallen 1 Konstgräs
2015-02-14 14:00 060905038 IFK Göteborg (U16) - Falkenbergs FF (U16) 3 - 0 Kviberg 2 konstgräs
2015-02-14 14:00 060905042 IFK Göteborg (U16) - Falkenbergs FF (U16) Inst. Kviberg 2 konstgräs
2015-02-14 14:00 060905107 IFK Göteborg (U17) - Lidköpings FK Akademi (U17) 3 - 0 Kviberg 5 konstgräs
2015-02-15 12:00 060905094 BK Häcken (U17) - Romelanda UF (D4H) 3 - 6 Gothia Park konstgräs
2015-02-15 16:45 060905082 Utsiktens BK (U19) - Ljungskile SK (U19) 2 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2015-02-17 15:00 060905009 IFK Göteborg (U16) - Vålerenga Fotboll (U16) Kviberg 2 konstgräs
2015-02-17 15:00 060905010 IFK Göteborg (U17) - Vålerenga Fotboll (U17) 4 - 0 Kviberg 5 konstgräs
2015-02-17 17:30 060905103 Örgryte IS (U19) - Vålerenga Fotboll (U19) Hammarviken Arena
2015-02-18 15:00 060905095 BK Häcken (U19) - Vålerenga Fotboll (U19) 2 - 2 Gothia Park konstgräs
2015-02-18 17:00 060905096 BK Häcken (U17) - Vålerenga Fotboll (U17) Gothia Park konstgräs
2015-02-18 17:00 060905111 BK Häcken (P99) - Vålerenga Fotboll (U16) 1 - 3 Slättadamm 2 konstgräs
2015-02-18 19:00 060905030 Jonsereds IF (D2H) - Torslanda IK (D2H) 1 - 2 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2015-02-18 19:00 060905077 Lindome GIF (D2H) - GAIS (U19) Lindevi IP 1 Konstgräs
2015-02-18 19:00 060905115 Bergums IF (D4H) - Lerums IS (D3H) 3 - 1 The Carpenters Arena
2015-02-21 12:00 060905033 Gunnilse IS (A) - Holmalunds IF (D3H) 3 - 1 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2015-02-21 12:00 060905040 Dalen/Krokslätts FF (D3H) - Lerums IS (D3H) 1 - 2 Krokslättsvallen konstgräs
2015-02-21 12:00 060905047 IFK Göteborg (U19) - Fredrikstad FK (U19) 4 - 4 Åbyvallen 1 Konstgräs
2015-02-21 12:00 060905048 IFK Göteborg (U17) - Fredrikstad FK (U17) 4 - 2 Åbyvallen 2 Konstgräs
2015-02-21 12:00 060905049 IFK Göteborg (U16) - Fredrikstad FK (U16) 1 - 1 Förbovallen 1
2015-02-21 13:00 060905013 Älvsborg FF (D3H) - Floda BoIF (D4H) 3 - 2 Påvelund 1 Konstgräs
2015-02-21 13:00 060905069 Örgryte IS (U17) - Jönköpings Södra IF (U17) 5 - 1 Hammarviken Arena
2015-02-21 13:00 060905109 Landvetter IS (D4H) - Hestrafors IF (D3H) Landvetter IP A-plan
2015-02-21 14:00 060905073 Assyriska BK (D2H) - Västra Frölunda IF (D3H) 2 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2015-02-21 16:00 060905083 Örgryte IS (D1H) - GAIS (Super1) Valhalla 1 Konstgräs
2015-02-22 15:00 060905112 Näsets SK (HJ) - Torslanda IK (HJ) 4 - 2 Kobbegården 1 Konstgräs
2015-02-24 19:00 060905081 Lindome GIF (D2H) - Västra Frölunda IF (D3H) Lindevi IP 1 Konstgräs
2015-02-25 19:00 060905116 Jonsereds IF (D2H) - Sävedalens IF (D3H) 2 - 2 Jonsereds IP 2 Konstgräs
2015-02-28 12:00 060905001 Ytterby IS (D2H) - Kortedala IF (D2H) Ytterns IP 3 konstgräs
2015-02-28 12:00 060905074 Assyriska BK (D2H) - Vänersborgs FK (D2H) 4 - 3 Ruddalen 1 Konstgräs
2015-02-28 12:15 060905031 Jonsereds IF (D2H) - Lerums IS (D3H) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2015-02-28 12:30 060905019 Sävedalens IF (D3H) - Torslanda IK (D2H) 0 - 0 Vallhamra 2 Konstgräs
2015-02-28 13:00 060905055 Torslanda IK (U19) - Västra Frölunda IF (U19) Torslandavallen 2 Konstgräs
2015-02-28 14:00 060905106 Gunnilse IS (A) - Säffle FF (D3H) 2 - 2 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2015-03-01 13:00 060905113 Näsets SK (HJ) - Kållered SK (HJ) Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2015-03-01 14:00 060905090 Örgryte IS (D1H) - Qviding FIF (D1H) Valhalla 1 Konstgräs
2015-03-07 00:00 060905084 Västra Frölunda IF (D3H) - Göteborgs FF (H4D) Ruddalen 1 Konstgräs
2015-03-07 12:00 060905034 Gunnilse IS (A) - Stenungsunds IF (D2H) 1 - 1 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2015-03-07 12:00 060905121 Partille IF FK (D4H) - Gerdskens BK (D4H) 3 - 3 Lexby 2 Konstgräs
2015-03-07 12:00 060905122 Floda BoIF (D4H) - Steinberg IF Flodala IP 3 KG
2015-03-07 12:30 060905020 Sävedalens IF (D3H) - Dalen/Krokslätts FF (D3H) 0 - 2 Vallhamra 2 Konstgräs
2015-03-07 13:00 060905050 Ytterby IS (D2D) - Gilleby-Stala Orust FC (D2D) 3 - 2 Ytterns IP 3 konstgräs
2015-03-07 13:00 060905053 Torslanda IK (D2H) - Örgryte IS (D1H) Torslandavallen 2 Konstgräs
2015-03-07 14:00 060905012 IK Virgo (D3H) - Kortedala IF (D2H) 2 - 4 Guldheden Södra 1 Konstgräs
2015-03-07 14:30 060905079 Lindome GIF (D2H) - Vänersborgs FK (D2H) Lindevi IP 1 Konstgräs
2015-03-07 15:00 060905114 Näsets SK (HJ) - Gunnilse IS (HJ) 4 - 3 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2015-03-07 16:00 060905120 Qviding FIF (D1H) - GAIS (Super1) Backavallen 1 Konstgräs
2015-03-10 18:00 060905091 Örgryte IS (D1H) - Lindome GIF (D2H) Hammarviken Arena
2015-03-12 19:15 060905125 Gunnilse IS (A) - Älvsborg FF (D3H) 4 - 2 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2015-03-14 12:00 060905002 Ytterby IS (D2H) - Ahlafors IF (D3H) 0 - 0 Ytterns IP 3 konstgräs
2015-03-14 12:00 060905035 Gunnilse IS (A) - Grebbestads IF (D2H) 4 - 1 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2015-03-14 12:00 060905043 Partille IF FK (D4H) - Västra Frölunda IF (D3H) 0 - 0 Lexby 1 Gräs
2015-03-14 12:30 060905021 Sävedalens IF (D3H) - Lunden Överås BK (D3H) 2 - 1 Vallhamra 2 Konstgräs
2015-03-14 13:00 060905014 Älvsborg FF (D3H) - Göteborgs FF (H4D) 5 - 0 Påvelund 1 Konstgräs
2015-03-14 13:00 060905092 Örgryte IS (D1H) - FC Trollhättan (D2H) Hammarviken Arena
2015-03-14 14:00 060905064 Qviding FIF (D1H) - Assyriska BK (D2H) Härlanda Park 1 Konstgräs
2015-03-14 14:30 060905006 Ytterby IS (D2D) - Skoftebyns IF (D2D) 3 - 1 Ytterns IP 3 konstgräs
2015-03-14 15:00 060905123 IF Angered United (D2H) - Selbak TIF (Norge) 1 - 0 Lövgärdesplan 2 Konstgräs
2015-03-15 12:00 060905101 Floda BoIF (D4H) - Gerdskens BK (D4H) Flodala IP 3 KG
2015-03-18 19:00 060905057 Ahlafors IF (D3H) - Jonsereds IF (D2H) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2015-03-19 18:30 060905075 Assyriska BK (D2H) - Grebbestads IF (D2H) 4 - 2 Ruddalen 1 Konstgräs
2015-03-21 12:00 060905036 Gunnilse IS (A) - Torslanda IK (D2H) 4 - 0 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2015-03-21 12:00 060905056 Ahlafors IF (D3H) - Fässbergs IF (D4H) 3 - 1 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2015-03-21 12:00 060905080 Lindome GIF (D2H) - Kortedala IF (D2H) Lindevi IP 1 Konstgräs
2015-03-21 12:00 060905110 Qviding FIF (D1H) - IF Angered United (D2H) Valhalla 1 Konstgräs
2015-03-21 12:00 060905130 BK Häcken (U17) - Örgryte IS (U17) 3 - 3 Gothia Park konstgräs
2015-03-21 12:15 060905037 Jonsereds IF (D2H) - Vänersborgs FK (D2H) Jonsereds IP 2 Konstgräs
2015-03-21 12:30 060905022 Sävedalens IF (D3H) - Ytterby IS (D2D) Vallhamra 2 Konstgräs
2015-03-21 14:00 060905060 GAIS (U19) - Norrby IF (U19) Inst. Gaisgården 2 Konstgräs 1
2015-03-21 16:00 060905085 Västra Frölunda IF (D3H) - Holmalunds IF (D3H) 1 - 0 Ruddalen 1 Konstgräs
2015-03-27 17:15 060905134 Örgryte IS (D1H) - Jönköpings Södra IF (Superettan) Valhalla 1 Konstgräs
2015-03-27 18:15 060905104 Ytterby IS (D2H) - Älvsborg FF (D3H) 4 - 1 Ytterns IP 3 konstgräs
2015-03-28 12:00 060905041 Dalen/Krokslätts FF (D3H) - Kärra KIF (D4H) 4 - 0 Krokslättsvallen konstgräs
2015-03-28 12:00 060905126 Lunden Överås BK (D3H) - Västra Frölunda IF (D3H) 0 - 1 Överåsvallen 1 Konstgräs
2015-03-28 12:00 060905128 Bergums IF (D4H) - Askims IK (D4H) 2 - 1 The Carpenters Arena
2015-03-28 12:00 060905133 GAIS (U19) - Falkenbergs FF (U19) Gaisgården 2 Konstgräs 1
2015-03-28 12:30 060905023 Sävedalens IF (D3H) - IFK Fjärås (D3H) Vallhamra 2 Konstgräs
2015-03-28 12:30 060905119 Assyriska BK (D2H) - IK Gauthiod (D2H) 1 - 1 Ruddalen 1 Konstgräs
2015-03-28 13:00 060905054 Torslanda IK (D2H) - Karlstad BK (D2H) 2 - 0 Torslandavallen 2 Konstgräs
2015-03-28 13:45 060905011 FK Kozara (D4H) - Kortedala IF (D2H) 2 - 2 Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
2015-03-28 14:00 060905058 Ahlafors IF (D3H) - Kållered SK (D4H) 3 - 1 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2015-03-28 16:00 060905132 Borgar IL (D3H) - Holmalunds IF (D3H) 2 - 2 Krokängsplan 1 Konstgräs
2015-03-29 15:00 060905027 IFK Göteborg (U16) - Halmstads BK (U16) Inst. Kviberg 5 konstgräs
2015-03-31 17:00 060905117 Västra Frölunda IF (D3H) - Tölö IF (D4H) Inst. Ruddalen 1 Konstgräs
2015-03-31 17:45 060905102 Örgryte IS (U17) - Qviding FIF (J19) 4 - 3 Hammarviken Arena
2015-04-01 19:00 060905129 Örgryte IS (U21) - Landvetter IS (D4H) 2 - 3 Hammarviken Arena
2015-04-01 19:45 060905131 Älvsborg FF (D3H) - Lindome GIF (D2H) 0 - 2 Påvelund 1 Konstgräs
2015-04-02 17:00 060905137 Kopparbergs/Göteborg FC (DA) - Kungsbacka DFF (E1) Valhalla 1 Konstgräs
2015-04-02 17:30 060905136 Qviding FIF (D1H) - BK Forward (D1H) Härlanda Park 1 Konstgräs
2015-04-03 12:00 060905005 Lunden Överås BK (D3H) - Kungsbacka IF (D3H) Överåsvallen 1 Konstgräs
2015-04-03 12:00 060905025 Sävedalens IF (D3H) - Ahlafors IF (D3H) 3 - 0 Vallhamra 2 Konstgräs
2015-04-03 12:00 060905086 Västra Frölunda IF (D3H) - Kortedala IF (D2H) Påvelund 1 Konstgräs
2015-04-03 12:00 060905127 Bergums IF (D4H) - IF Väster (D4H) The Carpenters Arena
2015-04-03 13:15 060905124 Eriksbergs IF (D4H) - Trollhättans FK (D4H) 3 - 3 Krokängsplan 1 Konstgräs
2015-04-06 12:00 060905004 Ytterby IS (D2H) - Gunnilse IS (A) Ytterns IP 3 konstgräs
2015-04-06 12:00 060905015 Älvsborg FF (D3H) - Lerums IS (D3H) 0 - 3 Påvelund 1 Konstgräs
2015-04-06 12:15 060905118 Näsets SK (HJ) - Varbergs BoIS FC (HJ) 4 - 1 Åkeredsvallen 2 Konstgräs
2015-04-06 14:00 060905105 Älvsborg FF (D3H) - SKIF Semberija (D4H) 2 - 4 Påvelund 1 Konstgräs
2015-04-06 16:00 060905135 Örgryte IS (D1H) - Skövde AIK (D2H) ÖIS-gården 1 Gräs
2015-04-11 12:00 060905099 Ahlafors IF (D3H) - Lunden Överås BK (D3H) Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2015-04-11 12:30 060905024 Sävedalens IF (D3H) - Västra Frölunda IF (D3H) Vallhamra 2 Konstgräs
2015-05-12 18:45 060905139 Göteborgs Fotbollförbund F99 - Västergötlands Fotbollförbund F99 0 - 3 Åbyvallen 2 Konstgräs
2015-05-12 19:00 060905138 Göteborgs Fotbollförbund P99 - Västergötlands Fotbollförbund P99 Valhalla 1 Konstgräs
2015-07-11 11:15 060905145 Knippla IK (D6H) - GAIS (Super1) Knippla 1 Gräs
2015-07-17 19:00 060905146 Lindome GIF (D2H) - Kungsbacka IF (D3H) Lindevi IP 1 Konstgräs
2015-07-22 18:00 060905143 Donsö IS (D4H) - IFK Göteborg (U17) Donsövallen
2015-07-25 12:00 060905147 Kode IF (D4H) - Ytterby IS (D2H) 6 - 1 Kode IP 1 Gräs
2015-07-25 15:00 060905140 Älvsborg FF (D3H) - Lunden Överås BK (D3H) 2 - 1 Påvelund 1 Konstgräs
2015-07-27 19:00 060905141 Västra Frölunda IF (D3H) - Vårgårda IK (D3H) Ruddalen Gräs
2015-07-27 19:00 060905142 Sävedalens IF (D3H) - Vallens IF (D3H) Vallhamra 1 Gräs
2015-07-31 18:30 060905144 Lerums IS (D3H) - Kärra KIF (D4H) Aspevallen 1 Gräs
2015-08-01 11:00 060905148 Styrsö BK (D5H) - Örgryte IS (D1H) Styrsöplan 1 Gräs
2015-08-08 14:00 060905151 Qviding FIF (D1H) - IK Oddevold (D1H) 3 - 0 Nya Ullevi
2015-08-08 16:00 060905150 Örgryte IS (D1H) - Carlstad United BK (D1H) Havsvallen
2015-09-03 14:00 060905152 GAIS (Super1) - Vålerenga Fotball 0 - 0 Nya Ullevi
2015-10-14 18:30 060905153 Örgryte IS (U21) - Lindome GIF (D2H) Åbyvallen 1 Konstgräs
2015-11-21 10:30 060905155 Torslanda IK (D2H) - Kärra KIF (D4H) Bravida Arena
2015-11-21 12:00 060905157 Örgryte IS (D1H) - Sävedalens IF (D3H) Åbyvallen 1 Konstgräs
2015-11-28 12:00 060905154 Lerums IS (D3H) - Fässbergs IF (D4H) Rydsbergsplan 1 Konstgräs
2015-11-28 13:00 060905156 Landvetter IS (D4H) - Kortedala IF (D2H) Landvetter IP A-plan
2015-12-05 12:00 060905159 Kärra KIF (D4H) - Kortedala IF (D2H) Klarebergsvallen 2 Konstgräs
2015-12-05 12:00 060905160 Qviding FIF (D1H) - Hisingsbacka FC (D4H) 4 - 3 Härlanda Park 1 Konstgräs
2015-12-05 13:00 060905161 Landvetter IS (D4H) - Sävedalens IF (D3H) 3 - 6 Landvetter IP A-plan

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info