Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Div. 1-2

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
AFK Linköping AFK Linköping(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Asarums IF FK Asarums IF FK(Föreningen) Blå/Blå/Blå
Asmundtorps IF (A) Joakim Ahlberg GUL/SVART RANDIG/SVART/GUL
BK Flagg (A) Ulf Körseus 0708174012 Röd/Blå/Röd
BK Häcken U 19 Teddy Olausson +46729011645 gul-svart randig/svart/svarta
BK Olympic BK Olympic(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Borgeby FK Anders Nilsson 0768531618 Vit, Vit, Vit
Broby IF Magnus Svensson 0705520974 Orange/blå/blå/Orange / Blå
BW 90 IF BW 90 IF(Föreningen) vit, vita, vita
Dösjöbro IF Dösjöbro IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Dösjöbro IF Bo Grafström 046294515 0708962246 röd/röd/röd
Eskilsminne IF Eskilsminne IF(Föreningen) Gul/blå, Blå, Gul
Eslövs BK Eslövs BK(Föreningen) rödsvart, svart, röd
FC Höllviken Robert Enarsson Röd/Vit randig, Svart, Svart
FC Linköping Lennart Nyström 0708732255 blå/blå/blå
FC Rosengård (Dam) Erling Nilsson 0709240252 vit, vit, vit
FC Rosengård 1917 Ivica Kurtovic Vit, Vit, Vit
FK Karlskrona FK Karlskrona(Föreningen) Orange, Svart, Orange
GIF Nike Ulf Adler Vit, Svart, Svart
Halmstads BK Halmstads BK(Föreningen) blå, svart, blå
Halmstads BK U19 Robert Nordström 0733301003 blå/svart/blå
Hanaskogs IS (A) Andreas Persson gul/svart/gul
Helsingborgs IF Akademi Helsingborgs IF Akademi(Föreningen) röd, blå, röda
Helsingborgs IF P16 Helsingborgs IF(Föreningen) röd, blå, röd
Helsingborgs IF U17 Helsingborgs IF(Föreningen) röd, blå, röd
Helsingborgs IF U21 Stefan Jansson 0704199423 röd/blå/röd
Helsingborgs Östra IF Berne Sten 0735376749 Grön/Svart/Grön
Hittarps IK Hittarps IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Hossmo BK Ronny Larsson 0480477018 0702473166 Vit/Röd/Röd
Hyllie IK (A) Esbjörn Berghult 0703557703 grönsvart/svart/svart
Hässleholms IF Hässleholms IF(Föreningen) grön, vit, grön
Hässleholms IF P 15 Hässleholms IF(Föreningen) grön, vit, grön
Högaborgs BK Högaborgs BK(Föreningen) grönsvart, svart, Svart
Höganäs BK Jakob Augustsson Röd, Blå, Röd
Hörby FF Herr A Hörby FF(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Höörs IS Patrik Rasmusson 0733836698 Blå, Blå, Blå
IF Limhamn Bunkeflo (Dam) Fredrik Helldal 0761884283 Röd/svart/svart
IF Limhamn Bunkeflo (Herr) IF Limhamn Bunkeflo(Föreningen) Röd, Svart, Svart
IF Limhamn Bunkeflo P-15 Stefan Nilsson Röd/Svart/Svart
IF Limhamn Bunkeflo P16 Per Ågren Röd/Svart/Svart
IF Lödde (A) Daniel Diethelm 041334007 0767957686 Gul/Svart/Gula
IFK Hässleholm A-lag IFK Hässleholm(Föreningen) gul-svart randig hel svart rygg, svart, svart
IFK Kalmar A IFK Kalmar(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Karlshamn IFK Karlshamn(Föreningen) Blå/Vit, Vit, Vit
IFK Malmö FK IFK Malmö FK(Föreningen) Gul, Vit, Vit
IFK Trelleborg FK IFK Trelleborg FK(Föreningen) Blå/vit randig, Blå, Blå
IFÖ Bromölla IF (A) Conny Johansson 0705804652 vit/svart/vit
IFÖ/Bromölla IF 1 Ifö Bromölla IF(Föreningen) vit, svart, vit
IS Halmia IS Halmia(Föreningen) vit, röda, vita
Klippans Förenade FF Klippans Förenade FF(Föreningen) vit, grön, vit
Kristianstad FC Joakim Persson 042395019 0730293909 Orange, Orange, Orange
Kristianstads DFF Kristianstads DFF(Föreningen) Orange, Svart, Svart
KSF Kosova IF KSF Kosova (Föreningen) Röd, Svart, Röd
KSF Prespa Birlik KSF Prespa Birlik(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Kullabygdens DFF Michael Augustsson Svart/Svart/Svart
Kvarnby IK (A) Ann Åhman 0705227958 blå/blå/blå
Kvarnby U21 Lisa Appelgren 0736937205 blå/blå/blå
Laholms FK (A) Peter Åberg 0706743724 Vit/svart/Vit
Landskrona BoIS A Billy Magnusson 0735171303 Svartvit/Svart/Vit
Landskrona BoIS P98 Sebastian Jonsson 0704136014 Svart/vit randig, Svart, Vit
Landskrona BoIS U19 Billy Magnusson 0735171303 Svart/vit randig, Svart, Vit
Landskrona BoIS U21 Billy Magnusson 0735171303 Svart/vit randig, Svart, Vit
Limhamns FF Limhamns FF(Föreningen) Vit/Grön, Vit, Vit
Ljungby IF Roger Ahl 037049037 0706490376 Blå/Vit/Blå
Lunds BK Lunds BK(Föreningen) Gul, Vit, Gul
Lunds BK P98 Lunds BK(Föreningen) Gul, Vit, Gul
Malmö City FC (A) Robert Burda 0722511437 svart/svart/svart
Malmö FF Malmö FF(Föreningen) ljusblå, vit, ljusblå
Malmö FF P16 Malmö FF(Föreningen) ljusblå, vit, ljusblå
Malmö FF U19 Malmö FF(Föreningen) ljusblå, vit, ljusblå
Malmö FF U21 Malmö FF(Föreningen) ljusblå, vit, ljusblå
Markaryds IF Peter Stridh 0703211932 Blå, Blå, Blå
Mjällby A Patrik Rosengren 0766365712 Gul, Svart, Gul
Nosaby IF Nosaby IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Perstorp Bälinge IK Christer Eliasson Vit, Vit, Vit
Råå IF Råå IF(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
Snöstorp Nyhem FF Inge Rundberg 0703435367 röd, gröna, gröna
Staffanstorps GIF Staffanstorp United FC(Föreningen) mörkblå, mörkblå, mörkblå
Stattena IF Michael Freitag 0709188891 Blå/vit/blå
Sölvesborgs GoIF Fredrik Björn 0709322248 Svart,Vit.Vit
Sölvesborgs GoIF (Herr) Sölvesborgs GoIF(Föreningen) Svart, Vit, Vit
Tomelilla IF (A) Liselotte Jönsson 041732367 0702730614 Blåvit/Blå/Blå
Torns IF Torns IF(Föreningen) orange, svart, orange
Trelleborgs FF Mattias Kronvall blå, vit, vit
Trelleborgs FF U17 Andréas Green 0709721776 blå, vit, vit
Trelleborgs FF U19 Hans Mattisson 0733166480 blå, vit, vit
Tvååkers IF (A) Andreé Johansson 0766299773 0766299773 röd/blåa/röda
Varbergs BoIS FC Varbergs BoIS FC(Föreningen) grönsvartrandig, svart, svarta
Vejby IF Vejby IF(Föreningen) orange/blå/blå/blå
Vinbergs IF Vinbergs IF(Föreningen) grön, vita, gröna
Vittsjö GIK Vittsjö GIK(Föreningen) Röd, Blåa, Röda
Åhus Horna BK (P17) Åhus Horna BK(Föreningen) röd, röd, röd
Åhus Horna BK P16 Hans Persson 044249484 0736447763 röd/röd/röd
Älmhults IF Älmhults IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Ängelholms FF Kalle Hansson 0768646827 Svart, Blåa, Gul
Ängelholms FF (A) Kalle Hansson 0768646827 Gul/Blåa/Gul
Ängelholms FF P15 Kalle Hansson 0768646827 Gul/Blåa/Gul
Ängelholms FF U19 Kalle Hansson 0768646827 Svart, Blåa, Gul
Ängelholms FF U21 Kalle Hansson 0768646827 Svart, Blåa, Gul
Örebro SK Örebro SK FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Österlen FF Österlen FF(Föreningen) vit, vit, vit
Östers IF Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Östers IF U19 Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2016-01-24 14:00 137000049 IF Limhamn Bunkeflo (Dam) - Bröndby (DK) Limhamns IP grusplan
2016-01-30 14:30 137000015 IFK Malmö FK - IF Limhamn Bunkeflo (Herr) Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
2016-02-02 19:00 137000056 Höganäs BK - Ängelholms FF (A) Höganäs Sportcenter B-plan
2016-02-06 13:00 137000001 KSF Prespa Birlik - IFK Malmö FK Heleneholms IP B-plan
2016-02-06 13:00 137000017 Landskrona BoIS A - Högaborgs BK Landskrona IP C-plan
2016-02-06 13:00 137000031 FC Höllviken - FC Rosengård 1917
2016-02-06 13:00 137000070 IFK Hässleholm A-lag - BW 90 IF
2016-02-06 14:00 137000008 Helsingborgs IF Akademi - Eskilsminne IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2016-02-06 14:00 137000026 Hässleholms IF - Hanaskogs IS (A)
2016-02-06 14:00 137000050 IF Limhamn Bunkeflo (Dam) - BSF Limhamns IP grusplan
2016-02-06 15:00 137000081 BK Olympic - IFK Trelleborg FK Lindängens IP, Malmö
2016-02-09 19:00 137000060 Höganäs BK - Halmstads BK U19 Vikvalla
2016-02-10 18:00 137000027 Hässleholms IF - Trelleborgs FF U19
2016-02-13 11:00 137000009 Helsingborgs IF Akademi - Malmö FF U19 Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2016-02-13 11:15 137000058 Höganäs BK - IFK Hässleholm A-lag Inst. Höganäs Sportcenter B-plan
2016-02-13 12:00 137000077 Eskilsminne IF - Kvarnby IK (A) Harlyckans IP 2
2016-02-13 13:00 137000016 IFK Malmö FK - Kristianstad FC Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
2016-02-13 13:00 137000018 Landskrona BoIS A - Lunds BK Landskrona IP C-plan
2016-02-13 13:00 137000032 FC Höllviken - IFK Trelleborg FK
2016-02-13 13:00 137000055 FC Rosengård 1917 - KSF Prespa Birlik Heleneholms IP B-plan
2016-02-13 13:00 137000061 Torns IF - Österlen FF
2016-02-13 13:00 137000071 IFK Hässleholm A-lag - Sölvesborgs GoIF
2016-02-16 18:00 137000066 Stattena IF - IF Limhamn Bunkeflo (Dam) Inst. Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2016-02-17 18:00 137000019 Landskrona BoIS A - IS Halmia Landskrona IP C-plan
2016-02-19 18:00 137000072 IFK Hässleholm A-lag - Kristianstad FC
2016-02-20 12:00 137000078 Eskilsminne IF - Vinbergs IF Harlyckans IP 2
2016-02-20 13:00 137000002 KSF Prespa Birlik - Lunds BK Heleneholms IP B-plan
2016-02-20 13:00 137000012 IFK Trelleborg FK - FC Rosengård 1917 Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2016-02-20 13:00 137000053 FC Rosengård 1917 - Höganäs BK Mellanhedens IP
2016-02-20 14:00 137000042 Högaborgs BK - Hässleholms IF
2016-02-21 14:30 137000014 IFK Malmö FK - IF Lödde (A) Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
2016-02-25 16:30 137000088 IF Limhamn Bunkeflo (Dam) - Bröndby (DK) Limhamns IP grusplan
2016-02-27 13:00 137000034 FC Höllviken - Kvarnby IK (A)
2016-02-27 13:00 137000054 FC Rosengård 1917 - BK Flagg (A) Mellanhedens IP
2016-02-27 13:00 137000062 Torns IF - Lunds BK
2016-02-27 13:00 137000089 Malmö City FC (A) - IFK Malmö FK Kirsebergs IP
2016-02-27 14:00 137000073 IFK Hässleholm A-lag - Eskilsminne IF
2016-02-27 15:00 137000043 Helsingborgs IF Akademi - Högaborgs BK
2016-02-28 14:00 137000020 Landskrona BoIS A - Kristianstad FC Landskrona IP C-plan
2016-03-01 18:30 137000091 Limhamns FF - Kvarnby IK (A) Limhamns IP grusplan
2016-03-02 18:30 137000010 Helsingborgs IF Akademi - Höganäs BK Höganäs Sportcenter B-plan
2016-03-03 19:45 137000044 Högaborgs BK - Helsingborgs Östra IF
2016-03-05 12:00 137000074 IFK Hässleholm A-lag - Snöstorp Nyhem FF
2016-03-05 12:00 137000079 Eskilsminne IF - FC Rosengård 1917 Harlyckans IP 2
2016-03-05 13:00 137000013 IFK Trelleborg FK - Kvarnby IK (A) Vångavallen, Trelleborg A-plan
2016-03-05 13:00 137000021 Landskrona BoIS A - Trelleborgs FF Landskrona IP C-plan
2016-03-05 13:00 137000035 FC Höllviken - IFK Malmö FK
2016-03-05 13:00 137000068 Hittarps IK - BW 90 IF Laröds IP plan 3 konstgräs
2016-03-05 13:00 137000083 Lunds BK - Kristianstad FC
2016-03-05 14:00 137000045 Högaborgs BK - Österlen FF
2016-03-06 13:00 137000003 KSF Prespa Birlik - AB Tårnby Heleneholms IP B-plan
2016-03-09 17:00 137000093 Lunds BK - Trelleborgs FF
2016-03-10 19:00 137000063 Torns IF - BK Olympic
2016-03-12 12:00 137000080 Eskilsminne IF - Kristianstad FC Harlyckans IP 2
2016-03-12 13:00 137000004 KSF Prespa Birlik - BK Avarta Heleneholms IP B-plan
2016-03-12 13:00 137000022 Landskrona BoIS A - FC Rosengård 1917 Landskrona IP C-plan
2016-03-12 14:00 137000005 Kvarnby IK (A) - Österlen FF Bäckagårds IP plan 1
2016-03-12 14:00 137000039 Stattena IF - Dösjöbro IF Olympiafältet
2016-03-12 14:00 137000046 Högaborgs BK - Ljungby IF
2016-03-12 14:00 137000069 IFK Malmö FK - BK Flagg (A) Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
2016-03-12 14:00 137000084 BK Olympic - IFK Hässleholm A-lag Lindängens IP, Malmö
2016-03-13 14:00 137000011 Helsingborgs IF Akademi - Lunds BK Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2016-03-15 19:00 137000075 IFK Hässleholm A-lag - Hanaskogs IS (A)
2016-03-16 20:00 137000048 Helsingborgs IF Akademi - Laholms FK (A) Inst. Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2016-03-19 11:00 137000028 Hässleholms IF - Älmhults IF
2016-03-19 11:15 137000059 Höganäs BK - Vejby IF Inst. Höganäs Sportcenter B-plan
2016-03-19 13:00 137000067 IF Limhamn Bunkeflo (Dam) - IF Limhamn Bunkeflo P-15 Limhamns IP grusplan
2016-03-19 13:30 137000085 BK Olympic - Hittarps IK Lindängens IP, Malmö
2016-03-19 14:00 137000006 Kvarnby IK (A) - Lunds BK Bäckagårds IP plan 1
2016-03-19 16:00 137000090 Hyllie IK (A) - BW 90 IF Hyllie IP, Konstgräs
2016-03-20 11:00 137000087 Kristianstads DFF - Åhus Horna BK P16 Furehov IP
2016-03-20 13:00 137000036 FC Höllviken - Österlen FF
2016-03-20 13:00 137000096 KSF Kosova IF - Landskrona BoIS U21 Inst. Rosengård Norra IP
2016-03-20 14:00 137000040 Stattena IF - Broby IF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2016-03-22 19:45 137000094 IFK Malmö FK - KSF Prespa Birlik Malmö Stadionområdet
2016-03-24 17:00 137000023 Landskrona BoIS A - Östers IF Landskrona IP C-plan
2016-03-24 17:30 137000065 FC Höllviken - Eskilsminne IF Höllvikens IP plan 2 konstgräs
2016-03-24 19:00 137000029 Hässleholms IF - Höganäs BK
2016-03-25 13:00 137000097 Kristianstad FC - FK Karlskrona Furehov IP plan 1
2016-03-28 13:00 137000082 Kristianstad FC - FC Rosengård 1917 Furehov IP
2016-03-28 13:00 137000086 BK Olympic - Lunds BK Lindängens IP, Malmö
2016-03-28 14:00 137000007 Kvarnby IK (A) - Helsingborgs IF Akademi Bäckagårds IP plan 1
2016-03-28 14:00 137000041 Stattena IF - Kullabygdens DFF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2016-04-01 17:00 137000095 IF Limhamn Bunkeflo (Dam) - IF Limhamn Bunkeflo P16 Limhamns IP
2016-04-01 18:30 137000100 IFK Malmö FK - Kvarnby IK (A) Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
2016-04-02 11:00 137000101 Kristianstad FC - BW 90 IF Furehov IP
2016-04-02 13:00 137000024 Landskrona BoIS A - BK Olympic Landskrona IP C-plan
2016-04-02 13:00 137000037 FC Höllviken - Lunds BK
2016-04-02 13:00 137000098 GIF Nike - Laholms FK (A) Inst. Lomma IP A-plan, konstgräs
2016-04-02 14:00 137000030 Hässleholms IF - Österlen FF
2016-04-02 14:00 137000047 Högaborgs BK - Kvarnby IK (A)
2016-04-02 14:00 137000076 IFK Hässleholm A-lag - Helsingborgs IF Akademi
2016-04-02 15:00 137000092 IFK Trelleborg FK - Hossmo BK Vångavallen, Trelleborg A-plan
2016-04-08 18:00 137000102 Kristianstads DFF - IFK Kalmar A Vilans IP A-plan
2016-04-09 14:00 137000025 Österlen FF - Landskrona BoIS A Branteviks IP
2016-04-12 18:00 137000099 IF Limhamn Bunkeflo (Dam) - Bröndby (DK) Brovallen, Bunkeflostrand huvudarenan
2016-07-16 13:00 137000104 Lunds BK - Högaborgs BK Klostergårdens IP
2016-08-01 18:30 137000105 IF Limhamn Bunkeflo (Dam) - Bröndby (DK) Brovallen, Bunkeflostrand
2016-08-12 18:30 137000103 FC Höllviken - KSF Prespa Birlik Höllvikens IP
2016-08-23 18:30 137000106 Kristianstads DFF - IFÖ/Bromölla IF 1 Vilans IP A-plan
2016-11-15 19:45 137000107 Högaborgs BK - Eslövs BK Harlyckan 3, konstgräs
2016-12-03 12:00 137000108 Högaborgs BK - Hörby FF Herr A Västergårds IP

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info