Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Herr 1 domare

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Almo BK/Upplands Ekeby (D8H) Almo BK(Föreningen) grön/svart, svart, gröna
Almunge IK (D7H) Almunge IK(Föreningen) Röd/gul, svart, svart
Armeniska United FK (D7H) Armeniska United FK(Föreningen) Vit, Svart, Svart
BKV Norrtälje 2 (D6H) BKV Norrtälje(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Bollstanäs SK (D5H) Bollstanäs SK(Föreningen) GUL, GRÖN, GRÖN
Bålsta Sanering FC (D6H) Bålsta Sanering FC(Föreningen) Orange, Svart, Orange
Börje SK (D5H) Börje SK(Föreningen) Orange, Blå, Orange
Danmarks IF (D6H) Danmarks IF(Föreningen) Röd/vit, röd, röd
Djurgårdens IF FF U19 Djurgårdens IF FF(Föreningen) Blårandig, Mörkblå, Ljusblå
Enköping United FK (D8H) Enköping United FK(Föreningen) Mörkblå, Vit, Mörkblå
Fanna BK 2 (D6H) Fanna BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Fanna BK Junior Fanna BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
FC Arlanda 2 (D8H) FC Arlanda(Föreningen) Vitgrön, Grön, Vit
FC Bälinge City (D5H) FC Bälinge City(Föreningen) Vinröd/Guld, Vit, Vit
FC Kraftleden (D8H) FC Kraftleden(Föreningen) Grå, Vit, Vit
Fjärdhundra SK (D7H) Fjärdhundra SK(Föreningen) Röd, Grön, Vit
Flogsta FC Flogsta FC(Föreningen) Röd, Svart, Svart
Fortitudo FC (D7H) Fortitudo FC(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Gimo IF FK 2 (D7H) Gimo IF FK(Föreningen) Vita (Herr & Dam), Blå (Herr & Dam), Blå (Herr & Dam)
GoIF Kåre 2 (D7H) GoIF Kåre(Föreningen) Gul-blå , Gul, Gul
Grisslehamns SK (D7H) Grisslehamns SK(Föreningen) Röd/vita fält, Röda, Röda
Grällsta IF (D7H) Grällsta IF(Föreningen) Orange, Vit, Orange
Gräsö Norrskedika IF (D5H) Gräsö Norrskedika IF(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Gräsö Norrskedika IF 2 (D7H) Gräsö Norrskedika IF(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Hagaströms SK (D5H) Hagaströms SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Hallsta IK (D5H) Hallsta IK(Föreningen) Svarta, Vita, Gula
Hallsta IK 2 (D8H) Hallsta IK(Föreningen) Svarta, Vita, Gula
Harbo IF (D6H) Harbo IF(Föreningen) Röd/Vit Randig, Röda, Röda
Harg-Östhammar FF (D5H) Harg-Östhammar FF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Harg-Östhammar FF 2 (D7H) Harg-Östhammar FF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Härnevi BK (D6H) Härnevi BK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IF Trikadien (D5H) IF Trikadien(Föreningen) Orange, Svart, Orange
IK Apollon (D5H) IK Apollon(Föreningen) Vit, Vit, Vit
IK Fyris (D8H) IK Fyris(Föreningen) Svart (Herr & Dam), Svart (Herr & Dam), Svart
IK Nordia (D6H) IK Nordia(Föreningen) vit, röd, röd
IK Sirius FK U17 IK Sirius FK(Föreningen) Blå/Svart randig, Svart, Svart
IS Uppsala Norra (D7H) IS Uppsala Norra(Föreningen) Grön, Gul, Grön
Järlåsa Vittinge FF (D8H) Järlåsa Vittinge FF(Föreningen)
Karlholms GoIF (D7H) Karlholms GoIF(Föreningen) blå/vit , blå, blå
Knivsta IK (D5H) Knivsta IK(Föreningen) Vit, svart, vit
Knivsta IK 2 (D7H) Knivsta IK(Föreningen) Vit, svart, vit
Lokomotiv 06 FF (D6H) Lokomotiv 06 FF(Föreningen) orange, svart, svart
Morgongåva SK (D6H) Morgongåva SK(Föreningen) Grön-vit randig, Grön, Grön
Olands FF (D7H) Olands FF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Palestinska FF (D6H) Palestinska FF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Persien FC (D7H) Persien FC(Föreningen) Vita, Vita, Vita
Rasbo IK 2 (D7H) Rasbo IK(Föreningen) Vinröd, Svart, svart
Riala GoIF (D6H) Riala GoIF(Föreningen) GulSvart, Svart, Svarta
Rosersbergs IK (D5H) Rosersbergs IK(Föreningen) Röd, BLÅ, RÖD
Rosersbergs IK 2 (D8H) Rosersbergs IK(Föreningen) Röd, BLÅ, RÖD
Roslagsbro IF (D6H) Roslagsbro IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Roslagskulla IF (D6H) Roslags-Kulla IF(Föreningen) svart, röd, röd
SK Iron (D6H) SK Iron(Föreningen) Blå, Blå, Blå
SK Wigör (D6H) SK Wigör(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Skuttunge SK (D5H) Skuttunge SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Solberga BK (D6H) Solberga BK(Föreningen) Orange/svart, Svart, Orange
Storvreta IK (D6H) Storvreta IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Svensk-Palestinska FF (D6H) Svensk-Palestinska FF(Föreningen) VIT, VIT, VIT
Syrianska FF Enköping (D5H) Syrianska FF Enköping(Föreningen) Gula, röd, röd
Söderfors GoIF (D7H) Söderfors GoIF(Föreningen) Orange, Svart, Svart
Tierp City FC (D8H) Tierp City FC(Föreningen) Blåa och Svarta , svart
Tierps IF (D5H) Tierps IF(Föreningen) Röd, Vit, Vit
Torpedo Kamrat BK (D7H) Torpedo Kamrat BK(Föreningen) Svart, svart, vit
Unik FK (D5H) Unik FK(Föreningen) röd, blå, röd
Uruguayanska FF (D6H) Uruguayanska FF(Föreningen) ljusblå, svart, ljusblå
Vaksala SK Vaksala SK(Föreningen) Svart/gul randiga, Svart, Gula
Vaksala SK 2 (D6H) Vaksala SK(Föreningen) Svart/gul randiga, Svart, Gula
Vassunda IF (D6H) Vassunda IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Vattholma IF (D5H) Vattholma IF(Föreningen) orange, svart, svart
Vattholma IF 2 (D6H) Vattholma IF(Föreningen) orange, svart, svart
Åkersberga BK (D6H) Åkersberga BK(Föreningen) Grön/Svart, Svart, Svart
Örby IS (D6H) Örby IS(Föreningen) Röd/Blå, Blå, Röd
Örsundsbro IF (D7H) Örsundsbro IF(Föreningen) röd, blå, röd
Österlövsta FF (D6H) Österlövsta FF(Föreningen) blå/svart, svart, blå
Östervåla IF (D6H) Östervåla IF(Föreningen) mörkblå, mörkblå, mörkblå
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2018-02-03 12:00 179000012 BKV Norrtälje 2 (D6H) - Örby IS (D6H) Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
2018-02-11 12:00 179000013 BKV Norrtälje 2 (D6H) - Åkersberga BK (D6H) 2 - 2 Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
2018-02-11 16:00 179000001 Syrianska FF Enköping (D5H) - Fanna BK 2 (D6H) 3 - 1 Korsängen A Konstgräs
2018-02-11 16:00 179000006 Vaksala SK 2 (D6H) - IK Apollon (D5H) 3 - 3 Årsta IP Konstgräs
2018-02-17 12:00 179000014 BKV Norrtälje 2 (D6H) - Vaksala SK 2 (D6H) Inst. Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
2018-02-24 13:00 179000017 Unik FK (D5H) - Börje SK (D5H) Inst. Valsätra Konstgräs
2018-02-24 14:00 179000018 Danmarks IF (D6H) - Armeniska United FK (D7H) Uppskj. Sävja IP Konstgräs
2018-02-24 16:00 179000008 Hallsta IK (D5H) - Knivsta IK (D5H) Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
2018-02-25 12:00 179000002 Syrianska FF Enköping (D5H) - Uruguayanska FF (D6H) Korsängen A Konstgräs
2018-02-25 18:00 179000022 Härnevi BK (D6H) - Fanna BK 2 (D6H) 1 - 1 Korsängen A Konstgräs
2018-03-10 12:00 179000028 Tierps IF (D5H) - Hagaströms SK (D5H) Länsförsäkringar Arena 1
2018-03-17 12:00 179000029 Tierps IF (D5H) - Gräsö Norrskedika IF (D5H) Gimo Konstgräs
2018-03-18 18:00 179000024 Fanna BK 2 (D6H) - Syrianska FF Enköping (D5H) 2 - 1 Korsängen A Konstgräs
2018-03-25 13:30 179000005 Harg-Östhammar FF (D5H) - Vattholma IF (D5H) Gimo Konstgräs
2018-03-25 14:00 179000025 Fanna BK 2 (D6H) - Örsundsbro IF (D7H) 5 - 0 Korsängen A Konstgräs
2018-03-28 19:30 179000003 Rosersbergs IK (D5H) - Bollstanäs SK (D5H) Råbergsvallen Konstgräs
2018-03-30 12:15 179000037 Gräsö Norrskedika IF (D5H) - Vattholma IF 2 (D6H) 4 - 1 Gimo Konstgräs
2018-03-30 14:00 179000009 Hallsta IK (D5H) - Harg-Östhammar FF (D5H) Sparbankens IP Konstgräs
2018-03-31 14:00 179000033 Palestinska FF (D6H) - Knivsta IK (D5H) 0 - 0 Valsätra Konstgräs
2018-04-02 14:30 179000040 Armeniska United FK (D7H) - Danmarks IF (D6H) 5 - 1 Sävja IP Konstgräs
2018-04-07 12:00 179000042 Grisslehamns SK (D7H) - Hallsta IK (D5H) Sparbankens IP Konstgräs
2018-04-07 14:00 179000026 Fanna BK 2 (D6H) - Knivsta IK 2 (D7H) Korsängen A Konstgräs
2018-04-07 14:00 179000034 Palestinska FF (D6H) - IF Trikadien (D5H) 0 - 0 Valsätra Konstgräs
2018-04-07 14:00 179000048 Vaksala SK 2 (D6H) - Olands FF (D7H) Årsta IP Konstgräs
2018-04-07 14:00 179000049 Palestinska FF (D6H) - Flogsta FC 8 - 0 Valsätra Konstgräs
2018-04-07 16:00 179000030 Fjärdhundra SK (D7H) - Fanna BK Junior Korsängen A Konstgräs
2018-04-08 14:15 179000035 Roslagsbro IF (D6H) - Solberga BK (D6H) 1 - 2 Vårlyckan Konstgräs
2018-04-08 17:00 179000015 Fortitudo FC (D7H) - Lokomotiv 06 FF (D6H) 4 - 3 Lötens IP Konstgräs
2018-04-08 17:45 179000019 Gräsö Norrskedika IF 2 (D7H) - Almo BK/Upplands Ekeby (D8H) 6 - 1 Gimo Konstgräs
2018-04-14 12:00 179000038 Roslagsbro IF (D6H) - Vassunda IF (D6H) 4 - 0 Vårlyckan Konstgräs
2018-04-14 14:00 179000032 Palestinska FF (D6H) - Svensk-Palestinska FF (D6H) 0 - 0 Valsätra Konstgräs
2018-04-14 15:00 179000031 Fanna BK 2 (D6H) - Bålsta Sanering FC (D6H) 4 - 1 Fanna IP B-plan
2018-04-14 16:00 179000044 Karlholms GoIF (D7H) - Österlövsta FF (D6H) 1 - 5 Länsförsäkringar Arena 1
2018-04-14 17:00 179000043 Enköping United FK (D8H) - FC Kraftleden (D8H) 0 - 4 Korsängen A Konstgräs
2018-04-15 09:00 179000036 Vaksala SK 2 (D6H) - Östervåla IF (D6H) 5 - 1 Årsta IP Konstgräs
2018-04-15 11:30 179000010 Hallsta IK 2 (D8H) - Gräsö Norrskedika IF 2 (D7H) Sparbankens IP Konstgräs
2018-04-15 13:45 179000053 Gimo IF FK 2 (D7H) - Rasbo IK 2 (D7H) Gimo Konstgräs
2018-04-15 14:00 179000023 Storvreta IK (D6H) - Almunge IK (D7H) 3 - 2 Ärentunaskolans Konstgräs
2018-04-15 15:00 179000045 FC Arlanda 2 (D8H) - Persien FC (D7H) 3 - 3 Ansgarsvallen Konstgräs
2018-04-15 18:00 179000016 Fortitudo FC (D7H) - Torpedo Kamrat BK (D7H) 4 - 2 Lötens IP Konstgräs
2018-04-20 19:30 179000050 Söderfors GoIF (D7H) - Tierp City FC (D8H) Länsförsäkringar Arena 1
2018-04-21 12:15 179000039 Roslagsbro IF (D6H) - SK Wigör (D6H) Inst. Vårlyckan Konstgräs
2018-04-21 13:00 179000046 FC Arlanda 2 (D8H) - Flogsta FC Midgårdsvallen Konstgräs
2018-04-21 13:30 179000052 Morgongåva SK (D6H) - Grällsta IF (D7H) Tegelvallen Konstgräs
2018-04-22 12:00 179000051 Österlövsta FF (D6H) - Söderfors GoIF (D7H) 1 - 0 Länsförsäkringar Arena 1
2018-04-22 12:30 179000055 Almunge IK (D7H) - Rasbo IK 2 (D7H) 8 - 1 Sävja IP Konstgräs
2018-04-22 14:00 179000047 Vassunda IF (D6H) - Fortitudo FC (D7H) 6 - 1 Alsike Konstgräs
2018-04-22 16:00 179000020 Gräsö Norrskedika IF 2 (D7H) - SK Iron (D6H) Sparbankens IP Konstgräs
2018-04-22 16:00 179000027 Östervåla IF (D6H) - Järlåsa Vittinge FF (D8H) 3 - 0 Tegelvallen Konstgräs
2018-04-22 16:00 179000041 Palestinska FF (D6H) - IS Uppsala Norra (D7H) 0 - 0 Valsätra Konstgräs
2018-04-22 18:00 179000054 IK Fyris (D8H) - Almo BK/Upplands Ekeby (D8H) Stenhagens IP Konstgräs
2018-04-22 19:00 179000007 IK Nordia (D6H) - Örsundsbro IF (D7H) 1 - 3 Korsängen A Konstgräs
2018-04-24 19:00 179000011 Hallsta IK 2 (D8H) - Harg-Östhammar FF 2 (D7H) 2 - 4 Sparbankens IP Konstgräs
2018-05-29 19:00 179000056 Harbo IF (D6H) - IK Sirius FK U17 3 - 3 Marmorvallen 1
2018-07-26 19:00 179000057 Gräsö Norrskedika IF (D5H) - Vattholma IF (D5H) 1 - 2 Norrskedika IP 1
2018-07-28 14:00 179000060 BKV Norrtälje 2 (D6H) - Djurgårdens IF FF U19 Norrtälje Sportcentrum 2
2018-07-30 19:00 179000061 Morgongåva SK (D6H) - Skuttunge SK (D5H) Ramsjövallen 1
2018-07-31 14:00 179000058 Gräsö Norrskedika IF (D5H) - Tierps IF (D5H) Uppskj. Nötsveden IP 1
2018-07-31 19:00 179000059 Vaksala SK - Storvreta IK (D6H) Årsta IP Konstgräs
2018-08-07 19:00 179000062 Riala GoIF (D6H) - Roslagskulla IF (D6H) 2 - 1 Lundbyvallen 1

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info