Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Örebro Fotboll

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Adolfsbergs IK (B) Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Adolfsbergs IK (D3H) Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Adolfsbergs IK (U19) Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Adolfsbergs IK 2 (D4D) Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Adolfsbergs IK(D3D) Adolfsbergs IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
AIK DFF (F16-18) AIK DFF(Föreningen) Svart, Vit, Svart/Gul
AIK DFF (F19) AIK DFF(Föreningen) Svart, Vit, Svart/Gul
Alkvetterns IK (D6H) Alkvetterns IK(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Arboga Södra IF (D3D) Arboga Södra IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Arboga Södra IF (D3H) Arboga Södra IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Athletic FC (U17) Athletic FC Eskilstuna(Föreningen) Orange, Orange, Orange
Axbergs IF (D6H) Axbergs IF(Föreningen) Marinblå, Vinröd, Marinblå
BK Forward (D1H) BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Forward (P15) BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Forward (U17) BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Forward (U19) BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Bobby BK (D6H) Bobby BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Borens IK Dam (D2D) Borens IK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Borens IK Herr (D4H) Borens IK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Bråtens IK (D3D) Bråtens IK(Föreningen) blå, blå, blå
Bråtens IK (D5H) Bråtens IK(Föreningen) blå, blå, blå
Carlstad United BK (D1H) Carlstad United BK(Föreningen) svart, svart, svart
Degerfors IF Ungdom (D4D) Degerfors IF Ungdom(Föreningen) Röd, Vit, Vit
DFK Värmbol (D1D) DFK Värmbol(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Djurgårdens DFF (F19) Djurgårdens DFF(Föreningen)
Enköpings SK FK (D3H) Enköpings SK FK(Föreningen) Grön/svart, Svart, Grön
Ervalla SK (D4H) Ervalla SK(Föreningen) Gul, gul, gul
Eskilstuna City FK (D2H) Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Eskilstuna City FK P04 Eskilstuna City FK(Föreningen) BlåVit randig, Blå, Blå
Fall IF (D7H) Fall IF(Föreningen) Guld, Svart, Svart
FBK Karlstad (D2H) FBK Karlstad(Föreningen) röd, vit, svarta
FBK Karlstad (U17) FBK Karlstad(Föreningen) röd, vit, svarta
FC Assyriska (D4H) FC Örebro Nordic(Föreningen) Marinblå, Marinblå, Marinblå
Finnerödja IF (D7H) Finnerödja IF(Föreningen) Grön/vit, Grön, Vit
FK Bosna 92 (D3H) FK Bosna 92 Örebro(Föreningen) blå, blå, blå
FK Örebro (D6H) FK Örebro(Föreningen) Vitgrön, Grön, Grön
Forshaga IF (D4H) Forshaga IF(Föreningen) svart, svart, svarta
Frövi IK (D6H) Frövi IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Frövi IK (U16) Frövi IK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Garphyttans IF Dam (D3D) Garphyttans IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Glanshammars IF (D7H) Glanshammars IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Granbergsdals IF (D7H) Granbergsdals IF(Föreningen) vit, svart, Vit
GSBK/IFK Lindesberg (D4D) Guldsmedsh.-Stråssa BK(Föreningen) Röd-vit, vit-röd, vit-röd
Gullspångs IF (B) Gullspångs IF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Hampetorp-Odensbackens IF (D5H) Hampetorp-Odensbackens IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Hed IF (D7H) Heds IF(Föreningen) Blå-röd randig, Blå, Röd
Hertzöga BK (D2D) Hertzöga BK(Föreningen) Gul, Grön, Gula
Hertzöga BK (D3D) Hertzöga BK(Föreningen) Gul, Grön, Gula
Hidingsta IK (D5H) Hidingsta IK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Gul
Hovsta IF (D6H) Hovsta IF(Föreningen) Orange, Svart, Svart
Hovsta IF (P15) Hovsta IF(Föreningen) Orange, Svart, Svart
Hällbybrunns IF Dam (D3D) Hällbybrunns IF(Föreningen) Vit Svart inslag, Svart, vita
Högsjö BK (D6H) Högsjö BK(Föreningen) Röd/Blå, blå, Röd
IF Brommapojkarna (P16) IF Brommapojkarna(Föreningen) Röd/Svart, Svarta, Svarta
IF Brommapojkarna (U16) IF Brommapojkarna(Föreningen) Röd/Svart, Svarta, Svarta
IF Brommapojkarna (U17) IF Brommapojkarna(Föreningen) Röd/Svart, Svarta, Svarta
IF Eker Örebro (D4H) IF Eker Örebro(Föreningen) Svart, Svart, Svart
IF Nerike (D7H) IF Nerike(Föreningen) Svart, Svart, Svart
IFK Askersund (B-lag) IFK Askersund(Föreningen) Vit, blå, blå
IFK Askersund (D4H) IFK Askersund(Föreningen) Vit, blå, blå
IFK Askersund /Skyllbergs IK (D4D) IFK Askersund(Föreningen) Vit, blå, blå
IFK Hallsberg (D4H) IFK Hallsberg FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Hallsberg FK (A/U) IFK Hallsberg FK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Kumla (D3H) IFK Kumla(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Kumla (U16) IFK Kumla(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Kumla (U17) IFK Kumla(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Malmö FK (U19) IFK Malmö FK(Föreningen) Gul, Vit, Vit
IFK Örebro (D4H) IFK Örebro(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IK Sturehov (D3D) IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Sturehov (D4H) IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Sturehov (P04) IK Sturehov(Föreningen) Röd, Blå, Röd
IK Viljan Strängnäs (U19) IK Viljan Strängnäs(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IK Viljan Strängnäs Herr IK Viljan Strängnäs(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Järnboås IF (D7H) Järnboås IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Karlslunds IF HFK (D1H) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlslunds IF HFK (P15) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlslunds IF HFK (U16) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlslunds IF HFK (U17) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlslunds IF HFK (U21) Karlslunds IF HFK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Karlstad BK (D2H) Karlstads BK(Föreningen) blå, vita, blå
KIF Örebro DFF (Elitettan) KIF Örebro DFF(Föreningen) röd, röd, röd
KIF Örebro DFF (F19) KIF Örebro DFF(Föreningen) röd, röd, röd
Kolsva IF (D4H) Kolsva IF(Föreningen) Vit, Svart, Svart
Kopparberg BK (D6H) Kopparberg BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Kumla BK (D5H) Kumla BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Kungsör BK (D4H) Kungsör BK(Föreningen) Röd, Svart, Svart
Kurdiska FF Örebro (D7H) Kurdiska FF Örebro(Föreningen) Röd grön randigt, Grön, Grön
Köping FF (D4H) Köping FF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Svart
Latorps IF (B) Latorps IF(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Latorps IF (D4H) Latorps IF(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Latorps IF (P18) Latorps IF(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Laxå IF (D5H) Laxå IF(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Lekebergs IF P02/03 Lekebergs IF(Föreningen) Svart-Röd, Svart, Svart
Lidköpings FK (D3H) Lidköpings FK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Lillån FK (D4H) Lillån FK(Föreningen) Vit/grön, Grön, Vit
Lindö FF (D4H) Lindö FF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Mallbackens IF (Elitettan) Mallbackens IF Sunne(Föreningen) grön, grön, gröna
Mariebergs IK (B) Mariebergs IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Mariebergs IK (D5H) Mariebergs IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Mariebergs IK (P18) Mariebergs IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Mariebergs IK (U-lag) Mariebergs IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Mariebergs SK (D5H) Per Bäck 0761601555 Röd, Blå, Röd
Medevi IF (D6H) Medevi IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Motala AIF FK (D2H) Motala AIF FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Mullhyttans IF (D7H) Mats Jonsson 0732222110 Gul, Svart, Gul
Nora BK (D2D) Karin Jardler 058715088 0703258175 Röd, Röd, Röd
Nora BK (D2H) Nora BK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Nora BK (U21) Nora BK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Nora BK Damer (D2D) Nora BK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Nora FK (D7H) Nora FK(Föreningen)
Nyckelby IF (D7H) Nyckelby IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
PSC Academy Ekeby IF(Föreningen)
Pålsboda GoIF (D7H) Pålsboda GOIF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
QBIK (F17) QBIK(Föreningen) Blå, blå, blå
Rynninge IK (D1D) Rynninge IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Rynninge IK (D1H) Rynninge IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Rynninge IK (D4D) Rynninge IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Rynninge IK (U17) Rynninge IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Rynninge IK (U19) Rynninge IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Rynninge IK (U-lag) Rynninge IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Rävåsens IK (F19) Rävåsens IK Karlskoga(Föreningen) röd, röd, röda
Scandinavian FC Örebro (D3D) Scandinavian FC Örebro(Föreningen) Röd (herr) Svart (dam) , Svart, Svart
Scandinavian FC Örebro (D3H) Scandinavian FC Örebro(Föreningen) Röd (herr) Svart (dam) , Svart, Svart
Skiljebo SK (D2H) Skiljebo SK(Föreningen) Gul/svart, Svart, Svart
Skinnskattebergs SK (D4H) Skinnskattebergs SK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Skyllbergs IK (D2D) Skyllbergs IK(Föreningen) vit, blå, vit/blå
Sköllersta IF (D3D) Sköllersta IF(Föreningen) Blå, Svart, Blå
Sköllersta IF (D5H) Sköllersta IF(Föreningen) Blå, Svart, Blå
SMÅ IF (D5H) Stora Mellösa-Åsbyvikens IF(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Villastadens IF (D2D) Villastadens IF(Föreningen) Svart, svart, Svart
Vivalla SK (D6H) Vivalla SK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Vretstorps IF (D4H) Vretstorps IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Värmbols FC (D2H) Värmbols FC(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Västerås BK 30 (Elitettan) Västerås BK 30(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Västerås BK 30 (F17) Västerås BK 30(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Västerås SK FK (U17) Västerås SK FK(Föreningen) Grön-vit, Vit, Vit
Yxhults IK (D3H) Yxhults IK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Åmmebergs IF (D6H) Åmmebergs IF(Föreningen) blå, blå, blå
Åtvidabergs FF (U17) Åtvidabergs FF(Föreningen) Blå, Vit, Röd
Ämterviks FF (D1D) Ämterviks FF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Öfvre Adolfsberg FC(Föreningen) Vit-Grön, Grön, Vit
Örebro SK FK (U17) Örebro SK FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Örebro SK FK (U19) Örebro SK FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Örebro SK FK U16 Örebro SK FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Örebro SK Söder (D4D) Örebro SK Söder(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Örebro SK Söder (D5H) Örebro SK Söder(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Örebro SK Söder (F15) Örebro SK Söder(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Örebro SK Söder Dam (A/U) Örebro SK Söder(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Örebro SK Söder Dam (D2D) Jonas Ask 0736972809 Svart, Svart, Svart
Örebro Syrianska IF (D2H) Örebro Syrianska IF(Föreningen) Röd/Gul, Röd, Röda
ÖrebroSyrianska IF Ungdom P04 ÖrebroSyrianska IF Ungdom(Föreningen) Röd/Gul, Röd, Röd
Östansjö IF (D5H) Östansjö IF(Föreningen) grön, grön, grön
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2018-01-22 20:00 120889001 Örebro SK FK U16 - Mariebergs IK (D5H) 9 - 1 Behrn Arena
2018-01-27 12:30 120889002 Örebro SK FK (U17) - IF Brommapojkarna (U17) 1 - 2 Behrn Arena
2018-01-27 13:00 120889007 BK Forward (D1H) - Örebro Syrianska IF (D2H) 1 - 0 Trängens IP Konstgräs
2018-01-27 14:45 120889003 Örebro SK FK U16 - IF Brommapojkarna (U16) 2 - 0 Behrn Arena
2018-01-28 12:00 120889011 KIF Örebro DFF (Elitettan) - Karlslunds IF HFK (P15) 0 - 4 Behrn Arena
Omgång 2
120889016 IFK Kumla (D3H) - Scandinavian FC Örebro (D3H)
120889029 Nora BK (U21) - Ervalla SK (D4H)
2018-02-03 10:10 120889074 Nora BK (D2H) - Karlslunds IF HFK (D1H) 3 - 2 Karlslund Arena
2018-02-03 12:00 120889070 BK Forward (U17) - Rynninge IK (U17) Pettersbergs IP, konstgräs
2018-02-03 13:00 120889012 KIF Örebro DFF (F19) - Djurgårdens DFF (F19) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-02-03 13:30 120889004 Örebro Syrianska IF (D2H) - Eskilstuna City FK (D2H) 6 - 0 Karlslund Arena
2018-02-04 14:00 120889075 KIF Örebro DFF (Elitettan) - Hovsta IF (P15) Behrn Arena
2018-02-04 17:45 120889067 Hidingsta IK (D5H) - Laxå IF (D5H) 6 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-02-05 20:00 120889073 Örebro SK FK (U19) - Vretstorps IF (D4H) Behrn Arena
2018-02-09 18:15 120889023 IK Sturehov (D4H) - Lillån FK (D4H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-02-10 12:00 120889018 Ervalla SK (D4H) - Mariebergs IK (D5H) Lillåvallen Konstgräs
2018-02-10 13:00 120889077 BK Forward (D1H) - FK Bosna 92 (D3H) Trängens IP Konstgräs
2018-02-10 14:15 120889020 Karlslunds IF HFK (D1H) - Carlstad United BK (D1H) 1 - 1 Karlslund Arena
2018-02-10 14:30 120889015 IFK Kumla (D3H) - Vretstorps IF (D4H) Kumla IP
2018-02-10 16:00 120889087 Örebro (P03) - Örebro (P03) 5 - 1 Trängens IP Konstgräs
2018-02-10 16:40 120889049 IFK Kumla (U16) - Frövi IK (U16) Kumla IP
2018-02-11 11:00 120889038 IFK Kumla (U17) - Mariebergs IK (U-lag) Kumla IP
2018-02-11 16:15 120889078 Adolfsbergs IK (U19) - Hidingsta IK (D5H) 1 - 5 Lugnets IP Konstgräs
2018-02-17 10:00 120889095 Nora BK (U21) - Lillån FK (D4H) 0 - 4 Lillåvallen Konstgräs
2018-02-17 13:10 120889061 Mariebergs IK (B) - Frövi IK (D6H) Allévallen, konstgräs
2018-02-17 13:15 120889024 IK Sturehov (D4H) - Forshaga IF (D4H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-02-17 14:15 120889021 Karlslunds IF HFK (D1H) - Rynninge IK (D1H) 2 - 0 Karlslund Arena
2018-02-18 14:00 120889081 Hidingsta IK (D5H) - Mariebergs IK (D5H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-02-18 14:00 120889108 KIF Örebro DFF (F19) - Hertzöga BK (D2D) Behrn Arena
2018-02-18 16:00 120889028 Nora BK (D2H) - Värmbols FC (D2H) 1 - 2 Karlslund Arena
2018-02-18 16:10 120889096 Adolfsbergs IK (U19) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Lugnets IP Konstgräs
2018-02-23 16:20 120889117 KIF Örebro DFF (Elitettan) - BK Forward (P15) Behrn Arena
2018-02-23 18:15 120889025 IK Sturehov (D4H) - IFK Örebro (D4H) 1 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-02-24 10:10 120889064 IF Eker Örebro (D4H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) 8 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2018-02-24 10:15 120889128 Latorps IF (D4H) - Vretstorps IF (D4H) Karlslund Arena
2018-02-24 12:00 120889008 BK Forward (D1H) - Rynninge IK (D1H) 1 - 0 Karlslund Arena
2018-02-24 13:15 120889026 IK Sturehov (D4H) - Mariebergs IK (D5H) 7 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-02-25 11:00 120889105 IFK Hallsberg (D4H) - Hidingsta IK (D5H) Allévallen, konstgräs
2018-02-25 12:00 120889118 Lillån FK (D4H) - Adolfsbergs IK (D3H) Lillåvallen Konstgräs
2018-02-25 14:00 120889055 Adolfsbergs IK(D3D) - Nora BK Damer (D2D) 1 - 2 Lugnets IP Konstgräs
2018-02-25 18:10 120889082 Örebro SK Söder Dam (D2D) - Villastadens IF (D2D) Lugnets IP Konstgräs
2018-03-03 12:00 120889102 Yxhults IK (D3H) - FK Bosna 92 (D3H) 5 - 0 Kumla IP
2018-03-04 12:10 120889068 Östansjö IF (D5H) - Åmmebergs IF (D6H) Allévallen, konstgräs
Omgång 3
120889033 Rynninge IK (D1D) - Värmbols FC (D2H)
2018-03-01 20:00 120889111 Örebro SK FK (U19) - IFK Hallsberg (D4H) 5 - 1 Behrn Arena
2018-03-03 10:15 120889086 Latorps IF (D4H) - IF Eker Örebro (D4H) 1 - 4 Karlslund Arena
2018-03-03 10:45 120889091 Örebro SK Söder (D4D) - QBIK (F17) Ekängs IP, Konstgräs
2018-03-03 12:00 120889109 Adolfsbergs IK (D3H) - IFK Örebro (D4H) Lugnets IP Konstgräs
2018-03-03 12:15 120889022 Karlslunds IF HFK (D1H) - Karlstad BK (D2H) 3 - 4 Karlslund Arena
2018-03-03 13:15 120889027 IK Sturehov (D4H) - Skinnskattebergs SK (D4H) 2 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-03-03 14:15 120889037 Vretstorps IF (D4H) - Hidingsta IK (D5H) Allévallen, konstgräs
2018-03-03 16:15 120889053 Sköllersta IF (D5H) - Mariebergs IK (D5H) Allévallen, konstgräs
2018-03-03 16:30 120889009 BK Forward (D1H) - Motala AIF FK (D2H) Kumla IP
2018-03-04 14:15 120889040 IK Sturehov (D3D) - Sköllersta IF (D3D) 4 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-03-04 14:15 120889045 Rynninge IK (D1D) - DFK Värmbol (D1D) 5 - 2 Karlslund Arena
2018-03-04 14:15 120889134 Pålsboda GoIF (D7H) - Frövi IK (D6H) 0 - 1 Allévallen, konstgräs
2018-03-04 16:00 120889097 Lillån FK (D4H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) 2 - 0 Pettersbergs IP, konstgräs
2018-03-04 18:10 120889140 Örebro SK Söder Dam (D2D) - IK Sturehov (P04) Lugnets IP Konstgräs
2018-03-04 19:30 120889052 IF Nerike (D7H) - Kurdiska FF Örebro (D7H) 3 - 6 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-03-05 18:30 120889126 Latorps IF (D4H) - Karlslunds IF HFK (U21) Karlslund Arena
2018-03-10 10:15 120889076 Laxå IF (D5H) - Hidingsta IK (D5H) Allévallen, konstgräs
2018-03-10 10:15 120889119 Rynninge IK (D4D) - Örebro SK Söder (D4D) 0 - 4 Pettersbergs IP, konstgräs
2018-03-10 12:10 120889141 Adolfsbergs IK (U19) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Lugnets IP Konstgräs
2018-03-10 12:15 120889139 Sköllersta IF (D3D) - Hertzöga BK (D3D) Allévallen, konstgräs
2018-03-10 13:00 120889065 Nyckelby IF (D7H) - Järnboås IF (D7H) 1 - 2 Ekbacken A (konstgräs)
2018-03-10 14:00 120889147 Rynninge IK (D1H) - Motala AIF FK (D2H) Pettersbergs IP, konstgräs
2018-03-10 14:15 120889039 IFK Askersund (D4H) - Hampetorp-Odensbackens IF (D5H) 2 - 1 Allévallen, konstgräs
2018-03-10 16:15 120889069 Östansjö IF (D5H) - Örebro SK Söder (D5H) Allévallen, konstgräs
2018-03-11 10:10 120889062 Mariebergs IK (B) - Axbergs IF (D6H) 3 - 3 Allévallen, konstgräs
2018-03-11 12:00 120889104 Nora FK (D7H) - Frövi IK (D6H) Lillåvallen Konstgräs
2018-03-11 12:00 120889133 Vivalla SK (D6H) - FK Örebro (D6H) Vivalla IP Konstgräs
2018-03-11 14:15 120889006 Lillån FK (D4H) - FK Bosna 92 (D3H) 4 - 6 Lillåvallen Konstgräs
2018-03-11 14:15 120889046 IFK Örebro (D4H) - Nora BK (U21) 1 - 1 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-03-11 16:00 120889056 Adolfsbergs IK(D3D) - Garphyttans IF Dam (D3D) 1 - 1 Lugnets IP Konstgräs
2018-03-11 16:15 120889034 Rynninge IK (D1D) - Nora BK (D2D) 2 - 0 Pettersbergs IP, konstgräs
2018-03-11 16:15 120889080 Sköllersta IF (D5H) - IFK Hallsberg (D4H) 3 - 2 Allévallen, konstgräs
2018-03-11 18:00 120889125 Finnerödja IF (D7H) - Mullhyttans IF (D7H) Stora Valla B-plan
2018-03-11 19:10 120889103 Åmmebergs IF (D6H) - Kumla BK (D5H) Kumla IP
2018-03-16 18:00 120889130 Kumla BK (D5H) - Ervalla SK (D4H) Lillåvallen Konstgräs
2018-03-17 10:15 120889120 Rynninge IK (D4D) - GSBK/IFK Lindesberg (D4D) 6 - 0 Pettersbergs IP, konstgräs
2018-03-17 12:00 120889010 BK Forward (D1H) - Skiljebo SK (D2H) Kumla IP
2018-03-17 12:15 120889146 IFK Askersund (B-lag) - Medevi IF (D6H) Allévallen, konstgräs
2018-03-17 14:00 120889057 Adolfsbergs IK(D3D) - Degerfors IF Ungdom (D4D) Lugnets IP Konstgräs
2018-03-17 14:15 120889135 FK Bosna 92 (D3H) - Köping FF (D4H) 2 - 3 Pettersbergs IP, konstgräs
2018-03-17 14:30 120889143 IFK Kumla (D3H) - FBK Karlstad (D2H) 3 - 0 Kumla IP
2018-03-18 13:15 120889092 Örebro SK Söder (D4D) - Scandinavian FC Örebro (D3D) 1 - 1 Ekängs IP, Konstgräs
2018-03-18 14:00 120889098 IFK Hallsberg (D4H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Allévallen, konstgräs
2018-03-18 14:00 120889115 KIF Örebro DFF (F19) - Borens IK Dam (D2D) Behrn Arena
2018-03-18 14:15 120889035 Rynninge IK (D1D) - Ämterviks FF (D1D) 0 - 0 Pettersbergs IP, konstgräs
2018-03-18 14:15 120889041 IK Sturehov (D3D) - Villastadens IF (D2D) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-03-18 17:10 120889124 IF Eker Örebro (D4H) - FC Assyriska (D4H) 2 - 2 Trängens IP Konstgräs
2018-03-20 20:00 120889112 Örebro SK FK (U19) - IFK Hallsberg (D4H) Behrn Arena
2018-03-21 19:45 120889142 KIF Örebro DFF (F19) - Skyllbergs IK (D2D) Behrn Arena
2018-03-23 19:30 120889148 Adolfsbergs IK (U19) - Latorps IF (D4H) Lugnets IP Konstgräs
2018-03-24 10:15 120889121 Rynninge IK (D4D) - IFK Askersund /Skyllbergs IK (D4D) 0 - 2 Pettersbergs IP, konstgräs
2018-03-24 10:30 120889154 Örebro SK FK (U19) - Lidköpings FK (D3H) Behrn Arena
2018-03-24 13:15 120889145 IK Sturehov (D4H) - IF Eker Örebro (D4H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-03-24 13:15 120889157 BK Forward (U17) - FBK Karlstad (U17) 2 - 1 Trängens IP Konstgräs
2018-03-24 14:30 120889071 FK Bosna 92 (D3H) - Rynninge IK (D1H) Pettersbergs IP, konstgräs
2018-03-24 15:00 120889152 Arboga Södra IF (D3H) - IFK Örebro (D4H) Ekbacken A (konstgräs)
2018-03-24 16:10 120889083 Örebro SK Söder Dam (D2D) - Sköllersta IF (D3D) Lugnets IP Konstgräs
2018-03-24 18:00 120889153 IFK Hallsberg (D4H) - Mariebergs SK (D5H) Lugnets IP Konstgräs
2018-03-25 10:15 120889032 IFK Askersund (D4H) - Åmmebergs IF (D6H) 0 - 4 Allévallen, konstgräs
2018-03-25 12:15 120889099 Örebro SK Söder (F15) - AIK DFF (F16-18) Ekängs IP, Konstgräs
2018-03-25 12:20 120889149 Frövi IK (U16) - Karlslunds IF HFK (U16) 4 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2018-03-25 14:00 120889116 KIF Örebro DFF (F19) - AIK DFF (F19) 2 - 1 Behrn Arena
2018-03-25 14:15 120889042 IK Sturehov (D3D) - Bråtens IK (D3D) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-03-25 14:15 120889100 Örebro SK Söder (D4D) - AIK DFF (F16-18) Ekängs IP, Konstgräs
2018-03-25 14:15 120889158 Lillån FK (D4H) - BK Forward (U19) Lillåvallen Konstgräs
2018-03-25 18:15 120889129 Latorps IF (D4H) - Kolsva IF (D4H) 7 - 0 Karlslund Arena
2018-03-27 19:45 120889160 KIF Örebro DFF (F19) - Rävåsens IK (F19) Behrn Arena
2018-03-29 18:30 120889150 Rynninge IK (D1H) - Skiljebo SK (D2H) 1 - 1 Pettersbergs IP, konstgräs
2018-03-29 19:30 120889166 Örebro SK Söder Dam (A/U) - IFK Hallsberg FK (A/U) Ekängs IP, Konstgräs
2018-03-29 20:15 120889168 BK Forward (U19) - IFK Örebro (D4H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-03-30 12:00 120889165 Adolfsbergs IK (B) - IFK Hallsberg (D4H) Lugnets IP Konstgräs
2018-03-30 16:10 120889079 Mariebergs IK (B) - Gullspångs IF (B) 3 - 1 Allévallen, konstgräs
2018-03-31 12:00 120889019 Ervalla SK (D4H) - Öfvre Adolfsberg FC (D4H) Lillåvallen Konstgräs
2018-03-31 12:00 120889161 SMÅ IF (D5H) - Glanshammars IF (D7H) Pettersbergs IP, konstgräs
Omgång 4
2018-04-01 16:00 120889058 Adolfsbergs IK(D3D) - IK Sturehov (D3D) Lugnets IP Konstgräs
2018-04-02 13:00 120889169 Karlslunds IF HFK (U21) - IK Viljan Strängnäs (U19) 0 - 0 Karlslund Arena
2018-04-02 14:00 120889163 Adolfsbergs IK (U19) - Rynninge IK (U19) Lugnets IP Konstgräs
2018-04-02 15:15 120889060 Rynninge IK (D1D) - KIF Örebro DFF (F19) 1 - 1 Pettersbergs IP, konstgräs
2018-04-02 16:15 120889031 IFK Askersund (D4H) - Borens IK Herr (D4H) Allévallen, konstgräs
2018-04-02 19:00 120889113 Örebro SK FK (U19) - Sköllersta IF (D5H) Behrn Arena
2018-04-06 18:45 120889170 Järnboås IF (D7H) - Kopparberg BK (D6H) Pettersbergs IP, konstgräs
2018-04-07 10:15 120889122 Rynninge IK (D4D) - Garphyttans IF Dam (D3D) Pettersbergs IP, konstgräs
2018-04-07 11:30 120889164 Yxhults IK (D3H) - Vretstorps IF (D4H) 2 - 3 Kumla IP
2018-04-07 12:00 120889151 Ervalla SK (D4H) - Bråtens IK (D5H) Lillåvallen Konstgräs
2018-04-07 13:15 120889047 IFK Örebro (D4H) - Kungsör BK (D4H) 1 - 4 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-04-07 14:00 120889093 Östansjö IF (D5H) - Högsjö BK (D6H) Allévallen, konstgräs
2018-04-07 14:30 120889017 IFK Kumla (D3H) - Enköpings SK FK (D3H) 3 - 0 Kumla IP
2018-04-07 16:30 120889155 Örebro (P03) - Uppland (P03) Lillåvallen Konstgräs
2018-04-07 18:30 120889156 Örebro (P03) - Uppland (P03) Lillåvallen Konstgräs
2018-04-08 13:15 120889172 BK Forward (U17) - Karlslunds IF HFK (U17) 2 - 2 Karlslund Arena
2018-04-08 14:15 120889137 Sköllersta IF (D3D) - Skyllbergs IK (D2D) 0 - 0 Allévallen, konstgräs
2018-04-08 14:15 120889173 FK Örebro (D6H) - Bobby BK (D6H) 1 - 2 Vivalla IP Konstgräs
2018-04-08 16:00 120889059 Adolfsbergs IK(D3D) - Scandinavian FC Örebro (D3D) Lugnets IP Konstgräs
2018-04-08 16:15 120889063 Rynninge IK (D1D) - Borens IK Dam (D2D) Uppskj. Pettersbergs IP, konstgräs
2018-04-13 19:30 120889177 Glanshammars IF (D7H) - Latorps IF (D4H) Pettersbergs IP, konstgräs
2018-04-14 10:15 120889051 Rynninge IK (D4D) - Adolfsbergs IK 2 (D4D) 1 - 4 Pettersbergs IP, konstgräs
2018-04-14 12:15 120889054 Sköllersta IF (D5H) - Nora BK (U21) Allévallen, konstgräs
2018-04-14 14:00 120889179 Östansjö IF (D5H) - Fall IF (D7H) Allévallen, konstgräs
2018-04-14 14:15 120889084 Örebro SK Söder Dam (D2D) - Hällbybrunns IF Dam (D3D) 13 - 0 Lugnets IP Konstgräs
2018-04-15 11:00 120889144 Lekebergs IF P02/03 - Mullhyttans IF (D7H) 4 - 2 Åvallen
2018-04-15 12:00 120889178 Hovsta IF (D6H) - Adolfsbergs IK (U19) Lugnets IP Konstgräs
2018-04-15 12:15 120889138 Sköllersta IF (D3D) - Bråtens IK (D3D) Allévallen, konstgräs
2018-04-15 14:15 120889043 IK Sturehov (D3D) - Scandinavian FC Örebro (D3D) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-04-15 16:15 120889176 BK Forward (U17) - Västerås SK FK (U17) Allévallen, konstgräs
2018-04-15 17:30 120889174 IFK Kumla (U17) - FBK Karlstad (U17) Kumla IP
2018-04-15 19:15 120889107 IF Nerike (D7H) - FK Örebro (D6H) 4 - 2 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-04-21 10:15 120889123 Rynninge IK (D4D) - Degerfors IF Ungdom (D4D) Pettersbergs IP, konstgräs
2018-04-21 11:15 120889181 Frövi IK (D6H) - Glanshammars IF (D7H) 2 - 1 Lillåvallen Konstgräs
2018-04-21 13:15 120889159 Järnboås IF (D7H) - Mullhyttans IF (D7H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-04-21 16:00 120889180 FK Örebro (D6H) - Latorps IF (B) 1 - 3 Lillåvallen Konstgräs
2018-04-22 13:30 120889175 IF Nerike (D7H) - Bobby BK (D6H) 0 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-04-22 15:30 120889066 Nyckelby IF (D7H) - Hed IF (D7H) 2 - 3 Ekbacken A (konstgräs)
2018-04-22 18:00 120889183 Mariebergs IK (B) - Pålsboda GoIF (D7H) Allévallen, konstgräs
2018-04-26 18:30 120889182 Sköllersta IF (D3D) - Bråtens IK (D3D) Sköllervallen IP
2018-04-29 16:00 120889184 Pålsboda GoIF (D7H) - Järnboås IF (D7H) Pålsboda IP
Omgång 5
2018-05-22 18:30 120889185 ÖrebroSyrianska IF Ungdom P04 - Eskilstuna City FK P04 Hedens IP B
Omgång 6
2018-06-26 19:00 120889186 Örebro (P03) - Karlslunds IF HFK (U16) 6 - 0 Grönpepparparkens IP A
Omgång 7
2018-07-10 18:00 120889187 Mariebergs IK (P18) - Latorps IF (P18) 2 - 2 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
Omgång 8
2018-08-02 19:00 120889189 Latorps IF (D4H) - Lillån FK (D4H) 0 - 1 Kilsbergsvallen
2018-08-05 18:00 120889190 Nora BK (D2D) - Adolfsbergs IK(D3D) 2 - 5 Norvalla
2018-08-11 11:00 120889191 Glanshammars IF (D7H) - Pålsboda GoIF (D7H) 3 - 3 Skölvboslätt IP
2018-08-11 11:00 120889192 Mullhyttans IF (D7H) - Granbergsdals IF (D7H) 2 - 1 Åsavallen
2018-08-11 13:00 120889188 BK Forward (D1H) - Rynninge IK (D1H) 1 - 1 Trängens IP
2018-08-13 18:30 120889193 Hovsta IF (D6H) - Kurdiska FF Örebro (D7H) 5 - 2 Lillåvallen Konstgräs
2018-10-14 13:45 120889194 Örebro (F03) - Värmlands Fotbollförbund (F03) 1 - 7 Sköllervallen IP
2018-10-14 15:20 120889195 Örebro (F03) - Värmlands Fotbollförbund (F03) 0 - 3 Sköllervallen IP
2018-10-27 11:00 120889196 Örebro (F02) - Östergötland (F02) 0 - 5 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-11-01 19:00 120889198 Örebro (P02) - BK Forward (U17) Trängens IP Konstgräs
2018-11-09 18:00 120889202 BK Forward (U19) - IFK Malmö FK (U19) 2 - 2 Trängens IP Konstgräs
2018-11-10 11:00 120889200 PSC Academy - Scandinavian FC Örebro (D3H) Sörbyvallen Örebro Konstgräs
2018-11-11 10:00 120889199 Scandinavian FC Örebro (D3H) - Rynninge IK (U-lag) Pettersbergs IP, konstgräs
2018-11-14 18:00 120889197 Karlslunds IF HFK (U21) - PSC Academy 1 - 0 Karlslund Arena
2018-11-15 18:30 120889201 PSC Academy - BK Forward (U19) 2 - 2 Trängens IP Konstgräs
2018-12-01 13:30 120889203 Karlslunds IF HFK (D1H) - Karlslunds IF HFK (D1H) 1 - 0 Karlslund Arena

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info