Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Träningsmatcher FDK

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
AC Studenterna A AC Studenterna(Föreningen) Röd/svart-randig, Svart, Svart
AFK Linköping AFK Linköping(Föreningen) Svart, Svart, Svart
AFK Linköping P 00 AFK Linköping(Föreningen) Svart, Svart, Svart
AFK Linköping P 99 1 AFK Linköping(Föreningen) Svart, Svart, Svart
AFK Linköping U21 AFK Linköping(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Assyriska IF i Norrköping Assyriska IF i Norrköping(Föreningen) vit, vit, vit
Assyriska IF i Norrköping U19 Assyriska IF i Norrköping(Föreningen) vit, vit, vit
Björsäters SK Björsäters SK(Föreningen) Vit, Röd, Röd
BK Derby BK Derby(Föreningen) Grön/Svart, Svart, Grön
BK Derby P 00 BK Derby(Föreningen) Grön/Svart, Svart, Grön
BK Derby Svart P02 BK Derby(Föreningen) Grön/Svart, Svart, Grön
BK Forward u19 BK Forward(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Kenty AFK Linköping(Föreningen) Svart, Svart, Svart
BK Ljungsbro BK Ljungsbro(Föreningen) Vinröd, Svart, Svart
BK Tinnis Linköping BK Tinnis(Föreningen) Grön, Grön, Grön
BK Zeros Damsenior BK Zeros(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Borens IK Dam A Borens IK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Borens IK Herr A Borens IK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Borens IK Herr B Borens IK(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Borensbergs IF FK A-lag Borensbergs IF FK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Borensbergs IF FK klass 2 Borensbergs IF FK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Boxholms IF Boxholms IF(Föreningen) RÖD, Röd, Röd
Brokinds IF Brokinds IF(Föreningen) Vit, Blå, Vit
DFK Värmbol DFK Värmbol(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Eneby BK Eneby BK(Föreningen) Grön, grön, grön
Ervalla SK Ervalla SK(Föreningen) Gul, gul, gul
FC Djursholm FC Djursholm(Föreningen) Röd, Röd, Röd
FC Linköping City P 17 FC Linköping City(Föreningen) blå, blå, blå
FC Super Lambo FC Super Lambo(Föreningen) Röd/svart, Svart, Vit
FC Vetlanda Dam FC Vetlanda Dam(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Finspångs FK Juniorer Finspångs FK(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Fornåsa IF Fornåsa IF(Föreningen) Gul, svart, gul
Fågelsta AIF Fågelsta AIF(Föreningen) Röd, Vit, Röda
Gullringens GoIF Gullringens GOIF(Föreningen) Gul/svart, Svart, Gul
Gullringens GOIF Gullringens GOIF(Föreningen) Gul/svart, Svart, Gul
Gullringens GoIF B Gullringens GOIF(Föreningen) Gul/svart, Svart, Gul
Hammarby IF FF F19 Hammarby IF FF(Föreningen) Vit, Grön, Vit
Hemgårdarnas BK Herr Hemgårdarnas BK(Föreningen) Orange, vit, vit
Hjulsbro IK Hjulsbro IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Hjulsbro IK Junior Hjulsbro IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Hjulsbro IK P02 Hjulsbro IK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IF Eker Örebro U19 IF Eker Örebro(Föreningen) Svart, Svart, Svart
IF Eksjö Fotboll IF Eksjö Fotboll(Föreningen) Vinröd, Blå, Blå
IFK Askersund IFK Askersund(Föreningen) Vit, blå, blå
IFK Motala FK IFK Motala FK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Motala FK F02 IFK Motala FK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IFK Norrköping FK U 19 IFK Norrköping FK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Tuna IFK Tuna(Föreningen) Vit, Blå, vit
IFK Wreta Kloster Herrar A IFK Wreta Kloster(Föreningen) Röd, Blå, Vit
IFK Wreta Kloster IFK Wreta Kloster / BK Ljungsbro Dam IFK Wreta Kloster(Föreningen) Röd, Blå, Vit
IFK Västerås FK Dam div 2 IFK Västerås FK(Föreningen) Vit/Blå, Blå, Vit
IFK Österbymo IFK Österbymo(Föreningen) Blå, Vit, Blå
IK Östria Lambohov IK Östria Lambohov(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Jönköpings Södra IF Jönköpings Södra IF(Föreningen) Grön, Vit, Vit
Kisa BK Herrar Kisa BK(Föreningen) Gul, Vit, Gul
Knäppingsborg BK Knäppingsborg BK(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Kristbergs IF Kristbergs IF(Föreningen) Svart = A-laget, Svarta = A-laget, Svarta = A-laget
Krokeks IF Krokeks IF(Föreningen) Röd, Röd, Vit
Ledbergs IF Ledbergs IF(Föreningen) GRÖN, VIT, GRÖNA
Lindö FF Lindö FF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Linghems SK Linghems SK(Föreningen) grön, svart, svart
Linghems SK Dam U Linghems SK(Föreningen) grön, svart, svart
Linghems SK Herr U Linghems SK(Föreningen) grön, svart, svart
Linköping BK Kenty Linköping BK Kenty(Föreningen) Vit, svarta, svarta
Linköping Kenty DFF BK Kenty(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Linköping Kenty DFF C BK Kenty(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Linköping Universitets Akademiska IF FK Linköping Universitets Akademiska IF FK(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Linköpings FC F19 Linköpings FC(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Linköpings FF Ungdom 04 Linköpings FF Ungdom(Föreningen) Röd, Svart el Vit, Svart
Linköpings FF Ungdom P-15 Linköpings FF Ungdom(Föreningen) Röd, Svart el Vit, Svart
Lkpg Kenty DFF B BK Kenty(Föreningen) Vit, Svart, Vit
LSW IF 02 LSW IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Malmens FF Malmens FF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Malmslätts AIK Malmslätts AIK(Föreningen) VIt, Svart, Vit
Malmslätts AIK P02 Vit Malmslätts AIK(Föreningen) VIt, Svart, Vit
Mantorps FF J Mantorps FF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Medevi IF Medevi IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Mjölby FC Mjölby FC(Föreningen) Turkos, Vit, Vit
Mjölby Södra IF Mjölby Södra IF(Föreningen) vit, svart, svart
Mjölby Södra IF P 16 Mjölby Södra IF(Föreningen) vit, svart, svart
Motala AIF FK U17 Motala AIF FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Motala AIF FK U21 Motala AIF FK(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Nora BK U21 Nora BK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Norrköpings IF Bosna Norrköpings IF Bosna(Föreningen) Ljus Blå, vit, Ljus blå
Rimforsa IF Rimforsa IF(Föreningen) Vit svart, Svart, Svart
Rimforsa IF Herr U Rimforsa IF(Föreningen) Vit svart, Svart, Svart
Skeninge IK Skeninge IK(Föreningen) vit, blå, vit
Skyllbergs IK Skyllbergs IK(Föreningen) vit, blå, vit/blå
Skärblacka IF U19 Skärblacka IF(Föreningen) Röd, Vit, Svarta
Slätmons BK Slätmons BK(Föreningen) gul, svart, gula
Stjärnorps SK Stjärnorps SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Sturefors IF Sturefors IF(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Stångebro United BK Pojkar 15 Stångebro United BK(Föreningen) Vit, blå, blå
Sätra SK Sätra SK(Föreningen) orange, Svart, Svart
Tallboda IF Tallboda IF(Föreningen) Vit, Röd, Vit
Tallboda IF 02 Tallboda IF(Föreningen) Vit, Röd, Vit
Tannefors IF Tannefors IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Telge United FF Telge United FF(Föreningen) Marinblå, Marinblå, Marinblå
Tjällmo IF Tjällmo IF(Föreningen) vit, svart, röd
Tranås FF Zerny Karlsson 014041388 0703214395 Svart/Röd, Svart, Röd
Triangelns IK Dam Triangelns IK(Föreningen) Grön, Svarta, Svarta
Täby FK Täby FK(Föreningen) Blå-Svart, Svart, Blå
Vadstena GIF Vadstena GIF(Föreningen) Vit, Grön, Vita
Vadstena GIF U Vadstena GIF(Föreningen) Vit, Grön, Vita
Vikingstads SK F03 Vikingstads SK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Vikingstads SK Herrar Vikingstads SK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Väderstads IK Väderstads IK(Föreningen) röd, röd, röd
Värmbols FC U19 Värmbols FC(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Västerlösa GoIF Västerlösa GoIF(Föreningen) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Västerviks FF Västerviks FF(Föreningen) Gul/Svart, Svart, Svart
Västra Harg IF A Västra Harg IF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Åtvidabergs FF J17 Åtvidabergs FF(Föreningen) Blå, Vit, Röd
Åtvidabergs FF JuniorElit Åtvidabergs FF(Föreningen) Blå, Vit, Röd
Ödeshögs IK A Ödeshögs IK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Ödeshögs IK Damlag Ödeshögs IK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Örtomta GoIS Örtomta GoIS(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Österstads IF Österstads IF(Föreningen) Vit, Marin, Marin
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2018-02-11 12:00 IFK Norrköping FK U 19 - BK Forward u19 Östgötaporten
2018-02-14 19:30 IFK Motala FK - Borens IK Herr A Idrottsparken Motala A
2018-02-17 11:00 Mjölby Södra IF - Vadstena GIF
2018-02-17 14:00 BK Tinnis - IFK Västerås FK Dam div 2 Ryd konstgräsplan
2018-02-18 12:30 Rimforsa IF - Gullringens GoIF Kisa IP
2018-02-18 17:30 (Inst.) IK Östria Lambohov - AFK Linköping Linköping Arena
2018-02-24 15:00 Borensbergs IF FK klass 2 - Fornåsa IF Idrottsparken Motala A
2018-02-24 17:00 IFK Norrköping FK U 19 - AFK Linköping
2018-02-25 14:30 AFK Linköping - Malmens FF Linköping Arena
2018-02-25 17:00 BK Tinnis - Triangelns IK Dam Linköping Arena
2018-03-03 12:15 (Inst.) Björsäters SK - BK Kenty Fredriksbergs IP
2018-03-03 14:00 (Inst.) BK Tinnis - FC Vetlanda Dam Ryd konstgräsplan
2018-03-03 15:00 BK Ljungsbro - Brokinds IF Anders Ljungstedts gymnasium
2018-03-03 16:30 (Inst.) Hjulsbro IK Junior - Malmens FF UCS Arena
2018-03-04 15:00 Mjölby FC - BK Zeros Damsenior
2018-03-04 15:00 (Inst.) Rimforsa IF Herr U - Tranås FF Kisa IP
2018-03-07 19:45 (Inst.) Linköpings FC F19 - Borens IK Dam A Anders Ljungstedts gymnasium
2018-03-10 09:00 Österstads IF - Fornåsa IF Idrottsparken Motala A
2018-03-10 13:00 Motala AIF FK U17 - LSW IF 02 Idrottsparken Motala A
2018-03-10 13:00 Björsäters SK - Malmens FF Kopparvallen
2018-03-10 14:00 (Inst.) BK Tinnis - FC Djursholm Ryd konstgräsplan
2018-03-10 14:00 (Inst.) Malmslätts AIK P02 Vit - Hjulsbro IK P02 UCS Arena
2018-03-10 15:00 (Inst.) Kisa BK Herrar - Brokinds IF Kisa IP
2018-03-10 19:00 BK Derby - Västerviks FF Linköping Arena
2018-03-11 14:00 (Inst.) Assyriska IF i Norrköping U19 - Skärblacka IF U19
2018-03-11 14:00 (Inst.) Hjulsbro IK Junior - Linghems SK Herr U
2018-03-11 16:00 Linköping Universitets Akademiska IF FK - Linköping Kenty DFF Ryds Konstgräs
2018-03-11 18:00 Hjulsbro IK Junior - BK Kenty UCS Arena
2018-03-11 19:00 (Inst.) BK Zeros Damsenior - Skyllbergs IK Idrottsparken Motala
2018-03-14 19:00 Vadstena GIF - Tranås FF Kungsvalla IP
2018-03-17 09:00 Österstads IF - Fågelsta AIF Idrottsparken Motala
2018-03-17 12:30 Kisa BK Herrar - Rimforsa IF Kisa IP
2018-03-17 13:00 Linköpings FC F19 - IF Eksjö Fotboll Linköping Arena
2018-03-17 13:00 Skeninge IK - Västerlösa GoIF Skänninge IP
2018-03-17 14:00 IK Östria Lambohov - IFK Wreta Kloster IFK Wreta Kloster / BK Ljungsbro Dam Ryd konstgräsplan
2018-03-17 14:15 Lkpg Kenty DFF B - Linghems SK Dam U Fredriksbergs IP
2018-03-17 14:30 (Inst.) Hjulsbro IK Junior - Örtomta GoIS UCS Arena
2018-03-18 11:00 LSW IF 02 - Tallboda IF 02 Idrottsparken Motala
2018-03-18 14:00 Linköpings FF Ungdom P-15 - BK Derby Svart P02 Anders Ljungstedts gymnasium
2018-03-18 14:00 (Inst.) Hjulsbro IK P02 - Mjölby Södra IF P 16 UCS Arena
2018-03-18 15:00 Borens IK Herr B - Ödeshögs IK A Idrottsparken Motala
2018-03-18 17:00 (Inst.) Fornåsa IF - Tjällmo IF Idrottsparken Motala C
2018-03-23 18:30 Hjulsbro IK Junior - Åtvidabergs FF J17 UCS Arena
2018-03-23 19:00 Örtomta GoIS - Malmens FF Ryd konstgräsplan
2018-03-23 19:30 Norrköpings IF Bosna - Knäppingsborg BK Mirum Arena
2018-03-24 09:00 Kristbergs IF - Fornåsa IF Idrottsparken Motala A
2018-03-24 14:30 IFK Norrköping FK U 19 - Täby FK Östgötaporten
2018-03-24 15:00 Motala AIF FK U21 - Nora BK U21 Idrottsparken Motala A
2018-03-24 15:00 Hjulsbro IK - Ervalla SK UCS Arena
2018-03-24 15:00 Kisa BK Herrar - Björsäters SK Kisa IP
2018-03-24 15:00 Fågelsta AIF - Ödeshögs IK A Skänninge IP B
2018-03-25 12:00 AC Studenterna A - Hemgårdarnas BK Herr Ryd konstgräsplan
2018-03-25 12:30 Rimforsa IF - IFK Tuna Kisa IP
2018-03-25 14:00 (Inst.) Assyriska IF i Norrköping U19 - Värmbols FC U19
2018-03-25 16:30 BK Tinnis - Sätra SK Linköping Arena
2018-03-30 12:30 Rimforsa IF - Västerviks FF Kisa IP
2018-03-30 13:00 Vadstena GIF - Malmslätts AIK Kungsvalla IP
2018-03-30 14:30 (Inst.) Hjulsbro IK Junior - Assyriska IF i Norrköping U19 UCS Arena
2018-03-31 09:00 (Inst.) Österstads IF - Medevi IF Idrottsparken Motala A
2018-04-01 12:00 IFK Norrköping FK U 19 - Boxholms IF Östgötaporten
2018-04-02 12:30 Rimforsa IF Herr U - Gullringens GoIF B Kisa IP
2018-04-02 14:00 Malmslätts AIK - Malmens FF Ryd konstgräsplan
2018-04-02 15:00 Kisa BK Herrar - Slätmons BK Kisa IP
2018-04-02 15:00 Stjärnorps SK - Linghems SK Stjärnvallen
2018-04-02 16:00 BK Tinnis - DFK Värmbol Ryd konstgräsplan
2018-04-02 19:00 Hjulsbro IK Junior - Finspångs FK Juniorer UCS Arena
2018-04-07 09:00 Österstads IF - Kristbergs IF Idrottsparken Motala A
2018-04-07 10:00 (Inst.) BK Ljungsbro - Mjölby Södra IF Ryd konstgräsplan
2018-04-07 12:00 IFK Wreta Kloster Herrar A - Ledbergs IF Ryd konstgräsplan
2018-04-07 13:00 Hjulsbro IK Junior - Eneby BK UCS Arena
2018-04-07 14:00 Malmens FF - Linghems SK UCS Arena
2018-04-07 15:00 Kisa BK Herrar - IFK Österbymo Kisa IP
2018-04-07 15:00 Borensbergs IF FK A-lag - Väderstads IK Idrottsparken Motala A
2018-04-07 15:00 Stjärnorps SK - Vikingstads SK Herrar Stjärnvallen
2018-04-07 16:00 BK Tinnis - Telge United FF Ryd konstgräsplan
2018-04-08 09:30 IFK Motala FK F02 - Vikingstads SK F03 Idrottsparken Motala C
2018-04-08 14:30 Björsäters SK - FC Super Lambo UCS Arena
2018-04-08 17:00 IFK Motala FK - Krokeks IF Idrottsparken Motala A
2018-04-08 18:00 BK Tinnis - Linköping Universitets Akademiska IF FK Linköping Arena
2018-04-08 18:00 Malmens FF - Tallboda IF Anders Ljungstedts gymnasium
2018-04-08 19:00 BK Zeros Damsenior - Linköping Kenty DFF C Idrottsparken Motala A
2018-04-09 18:45 (Inst.) Linköpings FC F19 - Lindö FF Linköping Arena
2018-04-12 20:30 Rimforsa IF - IFK Österbymo Kisa IP
2018-04-14 10:00 Linghems SK - Västerlösa GoIF Anders Ljungstedts gymnasium
2018-04-14 11:00 Örtomta GoIS - FC Super Lambo Askeby IP
2018-04-14 12:00 (Inst.) Björsäters SK - BK Kenty Kopparvallen
2018-04-14 12:00 Fågelsta AIF - Kristbergs IF Kungsvalla IP
2018-04-14 12:00 Tannefors IF - Malmens FF Anders Ljungstedts gymnasium
2018-04-14 13:00 Borensbergs IF FK A-lag - Sturefors IF Idrottsparken Motala A
2018-04-15 12:30 Kisa BK Herrar - Hjulsbro IK Kisa IP
2018-04-15 15:00 Malmslätts AIK - Mjölby Södra IF Klämestorp IP Konstgräsplan
2018-04-15 15:00 Stjärnorps SK - Brokinds IF Stjärnvallen
2018-04-15 16:00 Ledbergs IF - Tallboda IF
2018-04-17 18:00 Hjulsbro IK - BK Ljungsbro UCS Arena
2018-04-22 18:00 Hjulsbro IK P02 - Mantorps FF J UCS Arena
2018-07-31 18:30 IK Östria Lambohov - AFK Linköping U21 Linköping Arena
2018-08-03 18:30 Linköpings FC F19 - Hammarby IF FF F19 Linköping Arena
2018-08-04 11:00 BK Ljungsbro - Brokinds IF Cloettavallen
2018-10-13 11:00 Östergötland - Linköpings FC F19 Fredriksbergs IP
2018-10-13 13:30 Östergötland - Linköping Kenty DFF Fredriksbergs IP
2019-02-24 13:00 FC Linköping City P 17 - Jönköpings Södra IF Linköping Arena
2019-03-09 11:00 Åtvidabergs FF JuniorElit - Malmens FF Kopparvallen
2019-03-10 10:00 Stångebro United BK Pojkar 15 - Linköpings FF Ungdom 04 Ryd konstgräsplan
2019-03-10 15:00 Rimforsa IF Herr U - BK Derby P 00 Kisa IP
2019-03-10 17:30 Hjulsbro IK P02 - Malmslätts AIK P02 Vit UCS Arena

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info