Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - F10/12 (7mot7) 2 vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Adolfsbergs IK Gul Peter Sjöberg 0703441479 Svart/Svart/Svart
BK Forward Tomas Furustam 0705529175 Gul, Svart, Gul
Finnerödja IF Vit Therese Ekshagen 0722296393 Grön/vit/Grön/Vit
Frövi IK Robert Ekblom 0762506118 Blå/Blå/Blå
Grythyttans IF 1 Anna Hult 0704779094 Gul/Svart/Gul
Hovsta IF 1 Robert Johansson 0706167855 Orange/Svart/svart
IFK Askersund Sofia von Sydow 0702208946 vit/blå/vit
IFK Hallsberg Mathilda Holm 0707317371 Blå/Blå/Blå
IFK Kumla Vit Robert Sundberg 0730378283 Vit/Blå/Vit
IK Sturehov Blå Lina Frejd Bark 0736523529 Röd/Blå/Röd
Lillån FK 1 Ann-Sofie Fröding 0734301793 Vit/grön/Grön/Vit
Mosjö SK Peter Runesson 0703552792 Gul/Svart/Svart
Mullhyttans IF/Fjugesta Mats Andersson 0705897046 Gul, Svart, Gul
Nora BK Thomas Welander 0709924108 Röd, Röd, Röd
Sköllersta IF Emilia Lindström 0730437954 Blå/Svart/Blå
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2018-05-04 18:00 Lillån FK 1 - Frövi IK Lillåvallen 7-1
2018-05-04 18:00 Hovsta IF 1 - Nora BK Lillåvallen 7-2
2018-05-04 19:15 Nora BK - Lillån FK 1 Lillåvallen 7-1
2018-05-04 19:15 Frövi IK - Hovsta IF 1 Lillåvallen 7-2
2018-05-05 10:00 BK Forward - IFK Hallsberg Trängens IP 7-1
2018-05-05 10:00 IFK Askersund - Mullhyttans IF/Fjugesta Trängens IP 7-2
2018-05-05 10:00 Adolfsbergs IK Gul - Sköllersta IF Lugnets IP 7-3
2018-05-05 11:15 Mullhyttans IF/Fjugesta - BK Forward Trängens IP 7-1
2018-05-05 11:15 IFK Hallsberg - IFK Askersund Trängens IP 7-2
2018-05-05 11:15 Sköllersta IF - Grythyttans IF 1 Lugnets IP 7-3
2018-05-05 12:30 Grythyttans IF 1 - Adolfsbergs IK Gul Lugnets IP 7-3
2018-05-06 13:30 IFK Kumla Vit - IK Sturehov Blå Kumla IP 7-1
2018-05-06 13:30 Mosjö SK - Finnerödja IF Vit Kumla IP 7-2
2018-05-06 14:45 Finnerödja IF Vit - IFK Kumla Vit Kumla IP 7-1
2018-05-06 14:45 IK Sturehov Blå - Mosjö SK Kumla IP 7-2
2018-05-19 10:00 Mosjö SK - Nora BK Mosjövallen 7-1
2018-05-19 11:15 Nora BK - IFK Askersund Mosjövallen 7-1
2018-05-19 12:30 IFK Askersund - Mosjö SK Mosjövallen 7-1
2018-05-20 10:00 Sköllersta IF - IFK Hallsberg Sköllervallen IP 7-1
2018-05-20 10:00 Hovsta IF 1 - Lillån FK 1 Sköllervallen IP 7-2
2018-05-20 10:00 Mullhyttans IF/Fjugesta - Finnerödja IF Vit Åsavallen 7-1
2018-05-20 10:00 Adolfsbergs IK Gul - IFK Kumla Vit Åsavallen 7-2
2018-05-20 11:15 Lillån FK 1 - Sköllersta IF Sköllervallen IP 7-1
2018-05-20 11:15 IFK Hallsberg - Hovsta IF 1 Sköllervallen IP 7-2
2018-05-20 11:15 IFK Kumla Vit - Mullhyttans IF/Fjugesta Åsavallen 7-1
2018-05-20 11:15 Finnerödja IF Vit - Adolfsbergs IK Gul Åsavallen 7-2
2018-05-27 10:00 Grythyttans IF 1 - Frövi IK Grythyttans IP 7-1
2018-05-27 10:00 IK Sturehov Blå - BK Forward Grythyttans IP 7-2
2018-05-27 11:15 BK Forward - Grythyttans IF 1 Grythyttans IP 7-1
2018-05-27 11:15 Frövi IK - IK Sturehov Blå Grythyttans IP 7-2
Juni
2018-06-02 10:00 Hovsta IF 1 - Adolfsbergs IK Gul Hovsta IP 7-1
2018-06-02 10:00 IFK Askersund - IK Sturehov Blå Hovsta IP 7-2
2018-06-02 11:15 IK Sturehov Blå - Hovsta IF 1 Hovsta IP 7-1
2018-06-02 11:15 Adolfsbergs IK Gul - IFK Askersund Hovsta IP 7-2
2018-06-03 10:00 Finnerödja IF Vit - Sköllersta IF Finnerödja IP 7-1
2018-06-03 10:00 Mullhyttans IF/Fjugesta - Lillån FK 1 Finnerödja IP 7-2
2018-06-03 10:00 Nora BK - Grythyttans IF 1 Norvalla 7-1
2018-06-03 10:00 IFK Hallsberg - IFK Kumla Vit Norvalla 7-2
2018-06-03 11:15 Lillån FK 1 - Finnerödja IF Vit Finnerödja IP 7-1
2018-06-03 11:15 Sköllersta IF - Mullhyttans IF/Fjugesta Finnerödja IP 7-2
2018-06-03 11:15 IFK Kumla Vit - Nora BK Norvalla 7-1
2018-06-03 11:15 Grythyttans IF 1 - IFK Hallsberg Norvalla 7-2
2018-06-06 10:00 Frövi IK - BK Forward Fröjevi IP 7-1
2018-06-06 11:15 BK Forward - Mosjö SK Fröjevi IP 7-1
2018-06-06 12:30 Mosjö SK - Frövi IK Fröjevi IP 7-1
2018-06-16 10:00 IFK Hallsberg - Mosjö SK Transtensvallen 7-1
2018-06-16 10:00 Adolfsbergs IK Gul - BK Forward Transtensvallen 7-2
2018-06-16 10:00 IFK Askersund - Hovsta IF 1 Solberga IP 7-1
2018-06-16 10:00 Sköllersta IF - Nora BK Solberga IP 7-2
2018-06-16 11:15 BK Forward - Lillån FK 1 Transtensvallen 7-1
2018-06-16 11:15 Mosjö SK - Adolfsbergs IK Gul Transtensvallen 7-2
2018-06-16 11:15 Hovsta IF 1 - Sköllersta IF Solberga IP 7-1
2018-06-16 11:15 (Inst.) Nora BK - Finnerödja IF Vit Solberga IP 7-2
2018-06-16 12:30 Lillån FK 1 - IFK Hallsberg Transtensvallen 7-1
2018-06-16 12:30 (Inst.) Finnerödja IF Vit - IFK Askersund Solberga IP 7-1
2018-06-17 10:00 IK Sturehov Blå - Mullhyttans IF/Fjugesta Sörbyvallen Örebro 7-1
2018-06-17 10:00 (Inst.) Frövi IK - IFK Kumla Vit Sörbyvallen Örebro 7-2
2018-06-17 10:00 Mullhyttans IF/Fjugesta - IFK Kumla Vit
2018-06-17 11:15 (Inst.) Mullhyttans IF/Fjugesta - Frövi IK Sörbyvallen Örebro 7-1
2018-06-17 11:15 IFK Kumla Vit - Grythyttans IF 1 Sörbyvallen Örebro 7-2
2018-06-17 12:30 Grythyttans IF 1 - IK Sturehov Blå Sörbyvallen Örebro 7-1

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info