Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P11/12 (7mot7) 2 vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Adolfsbergs IK Röd Mikael Andersson 0703816480 Svart/Svart/Svart
Adolfsbergs IK Svart Mikael Andersson 0703816480 Svart/Svart/Svart
BK Forward Gul Tomas Furustam 0705529175 Gul, Svart, Gul
Fjugesta IF Peder Öhrn 0722317276 Röd, Svart, Svart
Glanshammars IF Patrik Karlsson 0706880386 Gul/Svart/Gul
IF Eker Örebro 1 Stefan Ärnsved 0732611699 Svart/Svart/Svart
IF Eker Örebro 2 Peter Karlsson 0704528580 Svart/Svart/Svart
IFK Askersund Stina Larsson 0705935083 vit/blå/vit
IFK Kumla Vit Jonas Karlsson 019275005 Vit/Blå/Vit
IK Sturehov Blå Johan Nygren 0733184189 Röd/Blå/Röd
IK Sturehov Röd Johan Nygren 0733184189 Röd/Blå/Röd
Karlslunds IF HFK Blå Michael Thörn 0739607657 Röd/Blå/Röd
Kopparberg BK Henrik Karlsson 0705399979 Svart/Svart/Svart
Latorps IF 2 Svart Niclas Källberg 0708454778 Vit/Svart/Vit
Laxå IF Fredrik Bichis 0703655980 Röd/Vit/Röd
Lillån FK Peter Möllberg 0705554670 Grön/Grön/Grön
Nora BK Petra Silfver 0706513031 Röd, Röd, Röd
Skyllbergs IK Sanjin Kozomara 0709383439 vit/blå/vit/
Vretstorps IF Andreas Birgersson 0702278892 Röd/Röd/Röd
Örebro SK FK Vit 3 Martin Zakrisson 0709192006 Vit/Svart/Vit
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2018-05-05 10:00 Lillån FK - Fjugesta IF Lillåvallen 7-1
2018-05-05 10:00 IFK Askersund - Kopparberg BK Lillåvallen 7-2
2018-05-05 11:15 Kopparberg BK - Lillån FK Lillåvallen 7-1
2018-05-05 11:15 Fjugesta IF - IFK Askersund Lillåvallen 7-2
2018-05-06 10:00 Skyllbergs IK - Adolfsbergs IK Svart Skyllbergsvallen 7-1
2018-05-06 10:00 Latorps IF 2 Svart - Adolfsbergs IK Röd Skyllbergsvallen 7-2
2018-05-06 10:00 Laxå IF - IF Eker Örebro 1 Ramundervallen 7-1
2018-05-06 10:00 IFK Kumla Vit - IF Eker Örebro 2 Ramundervallen 7-2
2018-05-06 10:00 IK Sturehov Röd - Nora BK Sörbyvallen Örebro 7-1
2018-05-06 10:00 IK Sturehov Blå - Vretstorps IF Sörbyvallen Örebro 7-2
2018-05-06 11:15 Adolfsbergs IK Röd - Skyllbergs IK Skyllbergsvallen 7-1
2018-05-06 11:15 Adolfsbergs IK Svart - Latorps IF 2 Svart Skyllbergsvallen 7-2
2018-05-06 11:15 IF Eker Örebro 2 - Laxå IF Ramundervallen 7-1
2018-05-06 11:15 IF Eker Örebro 1 - IFK Kumla Vit Ramundervallen 7-2
2018-05-06 11:15 Vretstorps IF - IK Sturehov Röd Sörbyvallen Örebro 7-1
2018-05-06 11:15 Nora BK - IK Sturehov Blå Sörbyvallen Örebro 7-2
2018-05-06 13:30 Glanshammars IF - Karlslunds IF HFK Blå Skölvboslätt IP 7-1
2018-05-06 13:30 Örebro SK FK Vit 3 - BK Forward Gul Skölvboslätt IP 7-2
2018-05-06 14:45 BK Forward Gul - Glanshammars IF Skölvboslätt IP 7-1
2018-05-06 14:45 Karlslunds IF HFK Blå - Örebro SK FK Vit 3 Skölvboslätt IP 7-2
2018-05-19 10:00 IF Eker Örebro 1 - IFK Askersund Lundby IP 7-1
2018-05-19 10:00 IF Eker Örebro 2 - Glanshammars IF Lundby IP 7-2
2018-05-19 10:00 Latorps IF 2 Svart - Nora BK Björkvallen 7-1
2018-05-19 10:00 Laxå IF - Lillån FK Björkvallen 7-2
2018-05-19 11:15 Glanshammars IF - IF Eker Örebro 1 Lundby IP 7-1
2018-05-19 11:15 IFK Askersund - IF Eker Örebro 2 Lundby IP 7-2
2018-05-19 11:15 Lillån FK - Latorps IF 2 Svart Björkvallen 7-1
2018-05-19 11:15 Nora BK - Laxå IF Björkvallen 7-2
2018-05-20 09:30 IFK Kumla Vit - Vretstorps IF Kumla IP 7-3
2018-05-20 09:30 Örebro SK FK Vit 3 - Skyllbergs IK Kumla IP 7-4
2018-05-20 10:00 Fjugesta IF - Adolfsbergs IK Röd Bergavallen 7-1
2018-05-20 10:00 BK Forward Gul - Adolfsbergs IK Svart Bergavallen 7-2
2018-05-20 10:00 Kopparberg BK - IK Sturehov Blå Olofsvallen 7-1
2018-05-20 10:00 Karlslunds IF HFK Blå - IK Sturehov Röd Olofsvallen 7-2
2018-05-20 10:30 Skyllbergs IK - IFK Kumla Vit Kumla IP 7-3
2018-05-20 10:30 Vretstorps IF - Örebro SK FK Vit 3 Kumla IP 7-4
2018-05-20 11:15 Adolfsbergs IK Svart - Fjugesta IF Bergavallen 7-1
2018-05-20 11:15 Adolfsbergs IK Röd - BK Forward Gul Bergavallen 7-2
2018-05-20 11:15 IK Sturehov Röd - Kopparberg BK Olofsvallen 7-1
2018-05-20 11:15 IK Sturehov Blå - Karlslunds IF HFK Blå Olofsvallen 7-2
Juni
2018-06-01 18:00 Adolfsbergs IK Svart - IK Sturehov Röd Lugnets IP 7-3
2018-06-01 18:00 Adolfsbergs IK Röd - IK Sturehov Blå Lugnets IP 7-4
2018-06-01 18:00 Örebro SK FK Vit 3 - IF Eker Örebro 1 Ekängs IP 7-3
2018-06-01 18:00 Lillån FK - IF Eker Örebro 2 Ekängs IP 7-4
2018-06-01 19:15 IK Sturehov Blå - Adolfsbergs IK Svart Lugnets IP 7-3
2018-06-01 19:15 IK Sturehov Röd - Adolfsbergs IK Röd Lugnets IP 7-4
2018-06-01 19:15 IF Eker Örebro 2 - Örebro SK FK Vit 3 Ekängs IP 7-3
2018-06-01 19:15 IF Eker Örebro 1 - Lillån FK Ekängs IP 7-4
2018-06-02 10:00 Karlslunds IF HFK Blå - Laxå IF Rosta Gärde 7-5
2018-06-02 10:00 Vretstorps IF - Kopparberg BK Rosta Gärde 7-6
2018-06-02 11:15 Kopparberg BK - Karlslunds IF HFK Blå Rosta Gärde 7-5
2018-06-02 11:15 Laxå IF - Vretstorps IF Rosta Gärde 7-6
2018-06-03 10:00 BK Forward Gul - Nora BK Trängens IP 7-1
2018-06-03 10:00 IFK Kumla Vit - Fjugesta IF Trängens IP 7-2
2018-06-03 11:15 Fjugesta IF - BK Forward Gul Trängens IP 7-1
2018-06-03 11:15 Nora BK - IFK Kumla Vit Trängens IP 7-2
2018-06-05 18:30 IFK Askersund - Glanshammars IF Solberga IP 7-1
2018-06-05 18:30 Latorps IF 2 Svart - Skyllbergs IK Solberga IP 7-2
2018-06-05 19:45 Skyllbergs IK - IFK Askersund Solberga IP 7-1
2018-06-05 19:45 Glanshammars IF - Latorps IF 2 Svart Solberga IP 7-2
2018-06-09 10:00 Nora BK - Glanshammars IF Norvalla 7-1
2018-06-09 10:00 Skyllbergs IK - Kopparberg BK Norvalla 7-2
2018-06-09 11:15 Kopparberg BK - Nora BK Norvalla 7-1
2018-06-09 11:15 Glanshammars IF - Skyllbergs IK Norvalla 7-2
2018-06-15 18:00 IF Eker Örebro 2 - BK Forward Gul Lundby IP 7-1
2018-06-15 18:00 IF Eker Örebro 1 - Latorps IF 2 Svart Lundby IP 7-2
2018-06-15 19:15 Latorps IF 2 Svart - IF Eker Örebro 2 Lundby IP 7-1
2018-06-15 19:15 BK Forward Gul - IF Eker Örebro 1 Lundby IP 7-2
2018-06-16 08:30 IK Sturehov Blå - IFK Kumla Vit Sörbyvallen Örebro 7-3
2018-06-16 08:30 IK Sturehov Röd - Örebro SK FK Vit 3 Sörbyvallen Örebro 7-4
2018-06-16 09:40 Örebro SK FK Vit 3 - IK Sturehov Blå Sörbyvallen Örebro 7-3
2018-06-16 09:40 IFK Kumla Vit - IK Sturehov Röd Sörbyvallen Örebro 7-4
2018-06-16 10:00 Vretstorps IF - IFK Askersund Fredriksberg 7-1
2018-06-16 10:00 Laxå IF - Fjugesta IF Fredriksberg 7-2
2018-06-16 11:15 Fjugesta IF - Vretstorps IF Fredriksberg 7-1
2018-06-16 11:15 IFK Askersund - Laxå IF Fredriksberg 7-2
2018-06-16 12:30 Lillån FK - Adolfsbergs IK Svart Lillåvallen 7-1
2018-06-16 12:30 Karlslunds IF HFK Blå - Adolfsbergs IK Röd Lillåvallen 7-2
2018-06-16 13:45 Adolfsbergs IK Röd - Lillån FK Lillåvallen 7-1
2018-06-16 13:45 Adolfsbergs IK Svart - Karlslunds IF HFK Blå Lillåvallen 7-2

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info