Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P10 (7mot7) 2 vår

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Adolfsbergs IK Gul Erica Qvist Lindeberg 0703251320 Svart/Svart/Svart
Adolfsbergs IK Svart Erica Qvist Lindeberg 0703251320 Svart/Svart/Svart
BK Forward Svart Daniel Ayaz 0704871669 Gul, Svart, Gul
Frövi IK Stefan Andersson 0706404833 Blå/Blå/Blå
Hovsta IF Marcus Lillhager 0706028048 Orange/Svart/svart
IF Eker Örebro 1 Peter Berglund 0706361607 Svart/Svart/Svart
IFK Kumla Röd Dennis Hershberg 0761183209 Röd/Röd/Röd
IFK Kumla Vit Dennis Hershberg 0761183209 Vit/Blå/Vit
IFK Lindesberg 2 Marcus Alenback 0702896606 Blå/Blå/Blå
IK Sturehov Blå Peder Hallemark 0734479211 Röd/Blå/Röd
IK Sturehov Vit Peder Hallemark 0734479211 Röd/Blå/Röd
Karlslunds IF HFK Blå Mattias Sundström 0730684006 Röd/Blå/Röd
Laxå IF Fredrik Bichis 0703655980 Röd/Vit/Röd
Lekebergs IF Tomas Widbro 0701872849 Svart-Röd/Svart/Svart
Lillån FK 1 Mikael Borgström Vit/grön, Grön, Vit
Mariebergs IK 2 Jim Thuresson 0708886496 Blå, Vit, Blå
Nora BK Ahmad Charideh 0764147123 Röd, Röd, Röd
Rynninge IK Blå Mattias Karlsson 0705865421 Vit/Blå/Vit
Rynninge IK Vit Erik Gyllander 0703167698 Vit/Blå/Vit
Skyllbergs IK Frank von Grüner 0727433382 vit/blå/vit/
Vivalla SK Vit Sukran Jasaraj 0735634435 SvartVit/Svart/Svart
Vretstorps IF Claes Nilsson 0707356180 Röd/Röd/Röd
Örebro SK FK Svart Elisabeth Andersson 0707238655 Vit/Svart/Vit
Örebro SK FK Vit Tomas Dagh 0732317779 Vit/Svart/Vit
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2018-05-05 10:00 IFK Kumla Röd - IF Eker Örebro 1 Kumla IP 7-3
2018-05-05 10:00 IFK Kumla Vit - Hovsta IF Kumla IP 7-4
2018-05-05 11:15 Hovsta IF - IFK Kumla Röd Kumla IP 7-3
2018-05-05 11:15 IF Eker Örebro 1 - IFK Kumla Vit Kumla IP 7-4
2018-05-06 10:00 BK Forward Svart - Adolfsbergs IK Svart Trängens IP 7-1
2018-05-06 10:00 Frövi IK - Adolfsbergs IK Gul Trängens IP 7-2
2018-05-06 10:00 IFK Lindesberg 2 - IK Sturehov Blå Fritidsbyn 7-1
2018-05-06 10:00 Karlslunds IF HFK Blå - IK Sturehov Vit Fritidsbyn 7-2
2018-05-06 10:00 Lekebergs IF - Mariebergs IK 2 Vretalund 7-1
2018-05-06 10:00 Laxå IF - Lillån FK 1 Vretalund 7-2
2018-05-06 10:00 Vretstorps IF - Örebro SK FK Vit Fredriksberg 7-1
2018-05-06 10:00 Vivalla SK Vit - Örebro SK FK Svart Fredriksberg 7-2
2018-05-06 11:15 Adolfsbergs IK Gul - BK Forward Svart Trängens IP 7-1
2018-05-06 11:15 Adolfsbergs IK Svart - Frövi IK Trängens IP 7-2
2018-05-06 11:15 IK Sturehov Vit - IFK Lindesberg 2 Fritidsbyn 7-1
2018-05-06 11:15 IK Sturehov Blå - Karlslunds IF HFK Blå Fritidsbyn 7-2
2018-05-06 11:15 Lillån FK 1 - Lekebergs IF Vretalund 7-1
2018-05-06 11:15 Mariebergs IK 2 - Laxå IF Vretalund 7-2
2018-05-06 11:15 Örebro SK FK Svart - Vretstorps IF Fredriksberg 7-1
2018-05-06 11:15 Örebro SK FK Vit - Vivalla SK Vit Fredriksberg 7-2
2018-05-06 16:15 Rynninge IK Blå - Skyllbergs IK Pettersbergs IP 7-3
2018-05-06 16:15 Rynninge IK Vit - Nora BK Pettersbergs IP 7-4
2018-05-06 17:30 Nora BK - Rynninge IK Blå Pettersbergs IP 7-3
2018-05-06 17:30 Skyllbergs IK - Rynninge IK Vit Pettersbergs IP 7-4
2018-05-18 18:00 Rynninge IK Vit - Örebro SK FK Vit Pettersbergs IP 7-3
2018-05-18 18:00 Rynninge IK Blå - Örebro SK FK Svart Pettersbergs IP 7-4
2018-05-18 19:15 Örebro SK FK Svart - Rynninge IK Vit Pettersbergs IP 7-3
2018-05-18 19:15 Örebro SK FK Vit - Rynninge IK Blå Pettersbergs IP 7-4
2018-05-19 10:00 Skyllbergs IK - IF Eker Örebro 1 Skyllbergsvallen 7-1
2018-05-19 10:00 Vivalla SK Vit - Mariebergs IK 2 Skyllbergsvallen 7-2
2018-05-19 10:00 Frövi IK - Lekebergs IF Fröjevi IP 7-1
2018-05-19 10:00 IFK Lindesberg 2 - Vretstorps IF Fröjevi IP 7-2
2018-05-19 11:15 Mariebergs IK 2 - Skyllbergs IK Skyllbergsvallen 7-1
2018-05-19 11:15 IF Eker Örebro 1 - Vivalla SK Vit Skyllbergsvallen 7-2
2018-05-19 11:15 Vretstorps IF - Frövi IK Fröjevi IP 7-1
2018-05-19 11:15 Lekebergs IF - IFK Lindesberg 2 Fröjevi IP 7-2
2018-05-20 10:00 IK Sturehov Vit - Adolfsbergs IK Svart Sörbyvallen Örebro 7-1
2018-05-20 10:00 IK Sturehov Blå - Adolfsbergs IK Gul Sörbyvallen Örebro 7-2
2018-05-20 10:00 Nora BK - IFK Kumla Vit Norvalla 7-1
2018-05-20 10:00 Lillån FK 1 - IFK Kumla Röd Norvalla 7-2
2018-05-20 10:00 Hovsta IF - Karlslunds IF HFK Blå Hovsta IP 7-1
2018-05-20 10:00 Laxå IF - BK Forward Svart Hovsta IP 7-2
2018-05-20 11:15 Adolfsbergs IK Gul - IK Sturehov Vit Sörbyvallen Örebro 7-1
2018-05-20 11:15 Adolfsbergs IK Svart - IK Sturehov Blå Sörbyvallen Örebro 7-2
2018-05-20 11:15 IFK Kumla Röd - Nora BK Norvalla 7-1
2018-05-20 11:15 IFK Kumla Vit - Lillån FK 1 Norvalla 7-2
2018-05-20 11:15 BK Forward Svart - Hovsta IF Hovsta IP 7-1
2018-05-20 11:15 Karlslunds IF HFK Blå - Laxå IF Hovsta IP 7-2
Juni
2018-06-02 10:00 IFK Kumla Vit - Vretstorps IF Kumla IP 7-3
2018-06-02 10:00 IFK Kumla Röd - BK Forward Svart Kumla IP 7-4
2018-06-02 10:00 Örebro SK FK Svart - Frövi IK Ekängs IP 7-3
2018-06-02 10:00 Örebro SK FK Vit - Lekebergs IF Ekängs IP 7-4
2018-06-02 11:15 BK Forward Svart - IFK Kumla Vit Kumla IP 7-3
2018-06-02 11:15 Vretstorps IF - IFK Kumla Röd Kumla IP 7-4
2018-06-02 11:15 Lekebergs IF - Örebro SK FK Svart Ekängs IP 7-3
2018-06-02 11:15 Frövi IK - Örebro SK FK Vit Ekängs IP 7-4
2018-06-03 10:00 Adolfsbergs IK Gul - Mariebergs IK 2 Lugnets IP 7-3
2018-06-03 10:00 Adolfsbergs IK Svart - Vivalla SK Vit Lugnets IP 7-4
2018-06-03 10:00 IF Eker Örebro 1 - Nora BK Mellringe IP 7-4
2018-06-03 10:00 Skyllbergs IK - IFK Lindesberg 2 Mellringe IP 7-3
2018-06-03 10:00 Karlslunds IF HFK Blå - Rynninge IK Vit Rosta Gärde 7-5
2018-06-03 10:00 Hovsta IF - Rynninge IK Blå Rosta Gärde 7-6
2018-06-03 11:15 Vivalla SK Vit - Adolfsbergs IK Gul Lugnets IP 7-3
2018-06-03 11:15 Mariebergs IK 2 - Adolfsbergs IK Svart Lugnets IP 7-4
2018-06-03 11:15 IFK Lindesberg 2 - IF Eker Örebro 1 Mellringe IP 7-4
2018-06-03 11:15 Nora BK - Skyllbergs IK Mellringe IP 7-3
2018-06-03 11:15 Rynninge IK Blå - Karlslunds IF HFK Blå Rosta Gärde 7-5
2018-06-03 11:15 Rynninge IK Vit - Hovsta IF Rosta Gärde 7-6
2018-06-06 10:00 Laxå IF - IK Sturehov Blå Ramundervallen 7-1
2018-06-06 10:00 Lillån FK 1 - IK Sturehov Vit Ramundervallen 7-2
2018-06-06 11:15 IK Sturehov Vit - Laxå IF Ramundervallen 7-1
2018-06-06 11:15 IK Sturehov Blå - Lillån FK 1 Ramundervallen 7-2
2018-06-15 18:00 IK Sturehov Blå - Rynninge IK Blå Sörbyvallen Örebro 7-1
2018-06-15 18:00 IK Sturehov Vit - Rynninge IK Vit Sörbyvallen Örebro 7-2
2018-06-15 19:15 Rynninge IK Vit - IK Sturehov Blå Sörbyvallen Örebro 7-1
2018-06-15 19:15 Rynninge IK Blå - IK Sturehov Vit Sörbyvallen Örebro 7-2
2018-06-16 10:00 Örebro SK FK Vit - IF Eker Örebro 1 Ekängs IP 7-3
2018-06-16 10:00 Örebro SK FK Svart - Laxå IF Ekängs IP 7-4
2018-06-16 10:00 Mariebergs IK 2 - Vretstorps IF Mariebergs IP 7-1
2018-06-16 10:00 Karlslunds IF HFK Blå - IFK Lindesberg 2 Mariebergs IP 7-2
2018-06-16 10:00 Lillån FK 1 - Hovsta IF Lillåvallen 7-1
2018-06-16 10:00 Frövi IK - Skyllbergs IK Lillåvallen 7-2
2018-06-16 11:15 Laxå IF - Örebro SK FK Vit Ekängs IP 7-3
2018-06-16 11:15 IF Eker Örebro 1 - Örebro SK FK Svart Ekängs IP 7-4
2018-06-16 11:15 IFK Lindesberg 2 - Mariebergs IK 2 Mariebergs IP 7-1
2018-06-16 11:15 Vretstorps IF - Karlslunds IF HFK Blå Mariebergs IP 7-2
2018-06-16 11:15 Skyllbergs IK - Lillån FK 1 Lillåvallen 7-1
2018-06-16 11:15 Hovsta IF - Frövi IK Lillåvallen 7-2
2018-06-17 10:00 Adolfsbergs IK Svart - IFK Kumla Vit Lugnets IP 7-3
2018-06-17 10:00 Adolfsbergs IK Gul - IFK Kumla Röd Lugnets IP 7-4
2018-06-17 10:00 (Inst.) Vivalla SK Vit - BK Forward Svart Vivalla IP 7-1
2018-06-17 10:00 Nora BK - Lekebergs IF Vivalla IP 7-2
2018-06-17 11:15 IFK Kumla Röd - Adolfsbergs IK Svart Lugnets IP 7-3
2018-06-17 11:15 IFK Kumla Vit - Adolfsbergs IK Gul Lugnets IP 7-4
2018-06-17 11:15 Lekebergs IF - Vivalla SK Vit Vivalla IP 7-1
2018-06-17 11:15 (Inst.) BK Forward Svart - Nora BK Vivalla IP 7-2

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info