Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - P10 (7mot7) 2 höst

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
BK Forward Svart Daniel Ayaz 0704871669 Gul, Svart, Gul
Hovsta IF Marcus Lillhager 0706028048 Orange/Svart/svart
IF Eker Örebro 1 Peter Berglund 0706361607 Svart/Svart/Svart
IFK Kumla Röd Dennis Hershberg 0761183209 Röd/Röd/Röd
IFK Kumla Vit Dennis Hershberg 0761183209 Vit/Blå/Vit
IK Sturehov Blå Peder Hallemark 0734479211 Röd/Blå/Röd
IK Sturehov Vit Peder Hallemark 0734479211 Röd/Blå/Röd
Laxå IF Fredrik Bichis 0703655980 Röd/Vit/Röd
Lekebergs IF Tomas Widbro 0701872849 Svart-Röd/Svart/Svart
Lillån FK 1 Mikael Borgström Vit/grön, Grön, Vit
Mariebergs IK 2 Jim Thuresson 0708886496 Blå, Vit, Blå
Rynninge IK Blå Mattias Karlsson 0705865421 Vit/Blå/Vit
Rynninge IK Vit Erik Gyllander 0703167698 Vit/Blå/Vit
Skyllbergs IK Frank von Grüner 0727433382 vit/blå/vit/
Vretstorps IF Claes Nilsson 0707356180 Röd/Röd/Röd
Örebro SK FK Vit Tomas Dagh 0732317779 Vit/Svart/Vit
ÖrebroSyrianska IF Ungdom Garo Bedros 0735858178 Röd/Gul/Röd/Röd
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Januari
(Inst.) Rynninge IK Blå - Mariebergs IK 2
(Inst.) Mariebergs IK 2 - Rynninge IK Vit
(Inst.) Skyllbergs IK - Hovsta IF
(Inst.) Hovsta IF - BK Forward Svart
(Inst.) Örebro SK FK Vit - ÖrebroSyrianska IF Ungdom
(Inst.) ÖrebroSyrianska IF Ungdom - Laxå IF
Augusti
2018-08-26 10:00 Skyllbergs IK - IK Sturehov Vit Skyllbergsvallen 7-1
2018-08-26 10:00 Mariebergs IK 2 - Örebro SK FK Vit Skyllbergsvallen 7-2
2018-08-26 10:00 Lekebergs IF - Rynninge IK Blå Vretalund 7-1
2018-08-26 10:00 BK Forward Svart - Rynninge IK Vit Vretalund 7-2
2018-08-26 10:00 Hovsta IF - IFK Kumla Röd Hovsta IP 7-1
2018-08-26 10:00 Laxå IF - IFK Kumla Vit Hovsta IP 7-2
2018-08-26 10:00 IF Eker Örebro 1 - Vretstorps IF Lundby IP 7-1
2018-08-26 10:00 ÖrebroSyrianska IF Ungdom - Lillån FK 1 Lundby IP 7-2
2018-08-26 11:15 IK Sturehov Vit - Mariebergs IK 2 Skyllbergsvallen 7-1
2018-08-26 11:15 Örebro SK FK Vit - IK Sturehov Blå Skyllbergsvallen 7-2
2018-08-26 11:15 Rynninge IK Vit - Lekebergs IF Vretalund 7-1
2018-08-26 11:15 Rynninge IK Blå - BK Forward Svart Vretalund 7-2
2018-08-26 11:15 IFK Kumla Vit - Hovsta IF Hovsta IP 7-1
2018-08-26 11:15 IFK Kumla Röd - Laxå IF Hovsta IP 7-2
2018-08-26 11:15 Lillån FK 1 - IF Eker Örebro 1 Lundby IP 7-1
2018-08-26 11:15 Vretstorps IF - ÖrebroSyrianska IF Ungdom Lundby IP 7-2
2018-08-26 12:30 IK Sturehov Blå - Skyllbergs IK Skyllbergsvallen 7-1
September
2018-09-08 10:00 Rynninge IK Blå - IK Sturehov Vit Pettersbergs IP 7-3
2018-09-08 10:00 Rynninge IK Vit - ÖrebroSyrianska IF Ungdom Pettersbergs IP 7-4
2018-09-08 10:00 IFK Kumla Vit - Skyllbergs IK Kumla IP 7-3
2018-09-08 10:00 IFK Kumla Röd - BK Forward Svart Kumla IP 7-4
2018-09-08 10:00 Vretstorps IF - Lillån FK 1 Fredriksberg 7-1
2018-09-08 10:00 Örebro SK FK Vit - Hovsta IF Fredriksberg 7-2
2018-09-08 11:15 IK Sturehov Vit - Rynninge IK Vit Pettersbergs IP 7-3
2018-09-08 11:15 ÖrebroSyrianska IF Ungdom - IK Sturehov Blå Pettersbergs IP 7-4
2018-09-08 11:15 BK Forward Svart - IFK Kumla Vit Kumla IP 7-3
2018-09-08 11:15 Skyllbergs IK - IFK Kumla Röd Kumla IP 7-4
2018-09-08 11:15 Hovsta IF - Vretstorps IF Fredriksberg 7-1
2018-09-08 11:15 Lillån FK 1 - Örebro SK FK Vit Fredriksberg 7-2
2018-09-08 12:30 IK Sturehov Blå - Rynninge IK Blå Pettersbergs IP 7-3
2018-09-08 13:00 Mariebergs IK 2 - IF Eker Örebro 1 Mariebergs IP 7-1
2018-09-08 13:00 Laxå IF - Lekebergs IF Mariebergs IP 7-2
2018-09-08 14:15 Lekebergs IF - Mariebergs IK 2 Mariebergs IP 7-1
2018-09-08 14:15 IF Eker Örebro 1 - Laxå IF Mariebergs IP 7-2
2018-09-15 10:00 Lillån FK 1 - IFK Kumla Vit Lillåvallen 7-1
2018-09-15 10:00 Rynninge IK Vit - IFK Kumla Röd Lillåvallen 7-2
2018-09-15 11:15 IFK Kumla Vit - Rynninge IK Vit Lillåvallen 7-1
2018-09-15 11:15 IFK Kumla Röd - Rynninge IK Blå Lillåvallen 7-2
2018-09-15 12:30 Rynninge IK Blå - Lillån FK 1 Lillåvallen 7-1
2018-09-16 10:00 IK Sturehov Vit - IF Eker Örebro 1 Sörbyvallen Örebro 7-1
2018-09-16 10:00 IK Sturehov Blå - Hovsta IF Sörbyvallen Örebro 7-2
2018-09-16 10:00 ÖrebroSyrianska IF Ungdom - Skyllbergs IK Hedens IP 7-1
2018-09-16 10:00 Vretstorps IF - Mariebergs IK 2 Hedens IP 7-2
2018-09-16 10:00 Örebro SK FK Vit - Laxå IF Ekängs IP 7-3
2018-09-16 10:00 BK Forward Svart - Lekebergs IF Ekängs IP 7-4
2018-09-16 11:15 Hovsta IF - IK Sturehov Vit Sörbyvallen Örebro 7-1
2018-09-16 11:15 IF Eker Örebro 1 - IK Sturehov Blå Sörbyvallen Örebro 7-2
2018-09-16 11:15 Mariebergs IK 2 - ÖrebroSyrianska IF Ungdom Hedens IP 7-1
2018-09-16 11:15 Skyllbergs IK - Vretstorps IF Hedens IP 7-2
2018-09-16 11:15 Lekebergs IF - Örebro SK FK Vit Ekängs IP 7-3
2018-09-16 11:15 Laxå IF - BK Forward Svart Ekängs IP 7-4
2018-09-22 10:00 IFK Kumla Röd - Lekebergs IF Kumla IP 7-1
2018-09-22 10:00 IK Sturehov Vit - IFK Kumla Vit Kumla IP 7-2
2018-09-22 11:15 Lekebergs IF - IK Sturehov Vit Kumla IP 7-1
2018-09-22 11:15 IFK Kumla Vit - IK Sturehov Blå Kumla IP 7-2
2018-09-22 12:30 IK Sturehov Blå - IFK Kumla Röd Kumla IP 7-1
2018-09-23 10:00 BK Forward Svart - Lillån FK 1 Trängens IP 7-1
2018-09-23 10:00 Skyllbergs IK - Mariebergs IK 2 Trängens IP 7-2
2018-09-23 11:15 Mariebergs IK 2 - BK Forward Svart Trängens IP 7-1
2018-09-23 11:15 Lillån FK 1 - Skyllbergs IK Trängens IP 7-2
2018-09-29 10:00 Laxå IF - Vretstorps IF Ramundervallen 7-1
2018-09-29 11:15 Vretstorps IF - Örebro SK FK Vit Ramundervallen 7-1
2018-09-29 12:25 Örebro SK FK Vit - Laxå IF Ramundervallen 7-1
2018-09-30 10:00 Rynninge IK Vit - IF Eker Örebro 1 Pettersbergs IP 7-3
2018-09-30 10:00 Rynninge IK Blå - Hovsta IF Pettersbergs IP 7-4
2018-09-30 11:15 Hovsta IF - Rynninge IK Vit Pettersbergs IP 7-3
2018-09-30 11:15 IF Eker Örebro 1 - Rynninge IK Blå Pettersbergs IP 7-4

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info