Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Träningsmatcher Div.1-2

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Asarums IF FK Asarums IF FK(Föreningen) Blå/Blå/Blå
BK Olympic Ingmar Nilsson Grön, Grön, Grön
Eskilsminne IF Eskilsminne IF(Föreningen) Gul/blå, Blå, Gul
Eslövs BK Eslövs BK(Föreningen) rödsvart, svart, röd
FC Rosengård 1917 FC Rosengård 1917(Föreningen) Vit, Vit, Vit
FC Trelleborg FC Trelleborg(Föreningen) Marinblå, Marinblå, Marinblå
FK Karlshamn United FK Karlshamn United(Föreningen) vit, vit, vit
FK Karlskrona FK Karlskrona(Föreningen) Orange, Svart, Orange
GIF Nike GIF Nike(Föreningen) Vit, Svart, Svart
Gnosjö IF Robert Granden 043310185 0708766441 Gul, Svart, Svart
Helsingborgs IF U21 Helsingborgs IF(Föreningen) röd, blå, röd
Hittarps IK Hittarps IK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Hässleholms IF Hässleholms IF(Föreningen) grön, vit, grön
Högaborgs BK Högaborgs BK(Föreningen) grönsvart, svart, Svart
Höganäs BK Alexander Vikner Röd, Blå, Röd
IF Limhamn Bunkeflo (Herr) IF Limhamn Bunkeflo(Föreningen) Röd, Svart, Svart
IF Lödde IF Lödde(Föreningen) Gul, Svart, Gula
IFK Hässleholm Jonas Jönsson 0733527001 gul-svart randig hel svart rygg, svart, svart
IFK Karlshamn IFK Karlshamn(Föreningen) Blå/Vit, Vit, Vit
IFK Malmö FK Nils-Erik Persson 0706846233 Gul, Vit, Vit
IFK Trelleborg FK IFK Trelleborg FK(Föreningen) Blå/vit randig, Blå, Blå
IFK Värnamo IFK Värnamo(Föreningen) Vit, Blå, Blå
IFÖ Bromölla IF (A) Daniel Nilsson 0708223562 vit/svart/vit
IK Tord IK Tord(Föreningen) Lila, Vit, Vit
IS Halmia IS Halmia(Föreningen) vit, röda, vita
Kristianstad FC Joakim Persson 042395019 0730293909 Orange, Orange, Orange
KSF Kosova IF KSF Kosova (Föreningen) Röd, Svart, Röd
KSF Prespa Birlik Igor Bogdanovic 0790750690 0790750690 Grön, Grön, Grön
Kulladals FF Kulladals FF(Föreningen) blå, vit, blå
Kvarnby IK Kvarnby IK(Föreningen) blå, blå, blå
Kågeröds BoIF Kågeröds BoIF(Föreningen) svartvit, svart, vit
Landskrona BoIS A Landskrona BoIS(Föreningen) Svart/vit randig, Svart, Vit
Landskrona BOIS U21 Landskrona BoIS(Föreningen) Svart/vit randig, Svart, Vit
Limhamns FF Limhamns FF(Föreningen) Vit/Grön, Vit, Vit
Lunds BK Lunds BK(Föreningen) Gul, Vit, Gul
Lunds BK U19 Lunds BK(Föreningen) Gul, Vit, Gul
Malmö City FC (A) Robert Burda 0722511437 svart/svart/svart
Malmö FF Malmö FF(Föreningen) ljusblå, vit, ljusblå
Malmö FF U 21 Malmö FF(Föreningen) ljusblå, vit, ljusblå
Markaryds IF Peter Stridh 0703211932 Blå, Blå, Blå
Mjällby AIF Patrik Rosengren 0766365712 Gul, Svart, Gul
Nosaby IF Nosaby IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Råå IF Råå IF(Föreningen) Ljusblå, Vit, Ljusblå
Räppe GOIF Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Stafsinge IF Stafsinge IF(Föreningen) rödsvart, svart, svart
Stenungsunds IF Stenungsunds IF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Sölvesborgs GoIF Sölvesborgs GoIF(Föreningen) Svart, Vit, Vit
Tomelilla IF (A) Kenny Nilsson 0735011187 Blåvit/Blå/Blå
Torns IF Richard Ringhov 0702115668 orange, svart, orange
Trelleborgs FF U21 Trelleborgs FF(Föreningen) blå, vit, vit
Tvååkers IF Tvååkers IF(Föreningen) Röd, Svart, Röda
Varbergs BoIS FC U21 Varbergs BoIS FC(Föreningen) grönsvartrandig, svart, svarta
Vinbergs IF Vinbergs IF(Föreningen) grön, vita, gröna
Ängelholms FF Ängelholms FF(Föreningen) Gul, Blåa, Gul
Ängelholms FF Kalle Hansson 0768646827 Gul/Blåa/Gul
Ängelholms FF U21 Kalle Hansson 0768646827 Gul, Blåa, Gul
Österlen FF Österlen FF(Föreningen) vit, vit, vit
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2018-12-08 12:00 Kulladals FF - Eslövs BK Kulladals IP, konstgräs
2019-01-18 17:00 Malmö FF - IFK Malmö FK Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
2019-02-01 19:00 IFK Hässleholm - Hässleholms IF Österås IP konstgräs 1
2019-02-02 12:00 Kristianstad FC - Österlen FF Kristianstads Arenaområde konstgräs 1
2019-02-02 12:00 Eskilsminne IF - IS Halmia Harlyckan 3, konstgräs
2019-02-02 14:00 FC Rosengård 1917 - FC Trelleborg Rosengård Södra IP
2019-02-02 15:00 Landskrona BoIS A - BK Frem DK Landskrona IP F-plan konstgräs
2019-02-08 19:00 IFK Hässleholm - Sölvesborgs GoIF Österås IP konstgräs 1
2019-02-09 12:00 Hittarps IK - Eslövs BK Laröds IP plan 3 konstgräs
2019-02-09 13:00 Torns IF - Eskilsminne IF Tornvallen, Stångby konstgräs
2019-02-09 13:00 Ängelholms FF - Asarums IF FK Nya Träningsplanerna, Ängelholm Hybridplan
2019-02-09 14:00 IFÖ Bromölla IF (A) - Hässleholms IF Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2019-02-16 13:00 Torns IF - Kristianstad FC Tornvallen, Stångby konstgräs
2019-02-16 13:00 Ängelholms FF - Höganäs BK Nya Träningsplanerna, Ängelholm Hybridplan
2019-02-16 13:00 IFK Hässleholm - IS Halmia Österås IP konstgräs 1
2019-02-17 12:30 Helsingborgs IF U21 - Hittarps IK Filborna IP konstgräs
2019-02-17 14:00 Kvarnby IK - Eslövs BK Bäckagårds IP plan 1
2019-02-19 19:00 (Inst.) Torns IF - Österlen FF Tornvallen, Stångby konstgräs
2019-02-22 19:00 Eslövs BK - Tomelilla IF (A) Berga IP, konstgräs
2019-02-23 12:00 Nosaby IF - IFK Karlshamn Kristianstads Arenaområde konstgräs 1
2019-02-23 12:00 Hittarps IK - Stafsinge IF Laröds IP plan 3 konstgräs
2019-02-23 14:00 Kvarnby IK - KSF Prespa Birlik Bäckagårds IP plan 1
2019-02-27 19:00 Hittarps IK - Kågeröds BoIF Laröds IP plan 3 konstgräs
2019-02-27 20:00 (Inst.) Eslövs BK - IF Limhamn Bunkeflo (Herr) Berga IP, konstgräs
2019-02-28 17:00 Kristianstad FC - Nosaby IF Kristianstads Arenaområde konstgräs 1
2019-02-28 19:45 Torns IF - IF Lödde Tornvallen, Stångby konstgräs
2019-03-02 00:00 (Inst.) Nosaby IF - FK Karlshamn United Kristianstads Arenaområde konstgräs 1
2019-03-02 13:00 Lunds BK - IFK Malmö FK Klostergårdens IP, centrumplan
2019-03-02 13:00 Landskrona BoIS A - Avarta DK Landskrona IP F-plan konstgräs
2019-03-02 13:00 BK Olympic - IFK Trelleborg FK Lindängens IP, Malmö konstgräs
2019-03-02 13:00 Österlen FF - KSF Prespa Birlik Skillinge IP konstgräs
2019-03-02 14:00 IFÖ Bromölla IF (A) - Kristianstad FC Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2019-03-02 14:00 (Inst.) Hittarps IK - KSF Prespa Birlik Laröds IP plan 3 konstgräs
2019-03-02 14:00 Ängelholms FF - Hittarps IK Laröds IP plan 3 konstgräs
2019-03-05 17:00 (Inst.) Ängelholms FF U21 - Trelleborgs FF U21 Nya Träningsplanerna, Ängelholm Hybridplan
2019-03-06 19:30 (Inst.) Torns IF - BK Olympic Tornvallen, Stångby konstgräs
2019-03-09 12:30 IFK Malmö FK - IFK Trelleborg FK Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
2019-03-09 13:00 Torns IF - Landskrona BoIS A Tornvallen, Stångby konstgräs
2019-03-09 13:00 Lunds BK - Eslövs BK Klostergårdens IP, centrumplan
2019-03-09 13:00 Kvarnby IK - KSF Kosova IF Bäckagårds IP plan 1
2019-03-09 14:00 FC Rosengård 1917 - IF Limhamn Bunkeflo (Herr) Rosengård Södra IP
2019-03-09 14:00 IFÖ Bromölla IF (A) - Eskilsminne IF Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2019-03-09 14:00 IFK Hässleholm - Gnosjö IF Österås IP konstgräs 1
2019-03-09 14:00 Ängelholms FF - Markaryds IF Nya Träningsplanerna, Ängelholm Hybridplan
2019-03-09 14:00 (Inst.) KSF Prespa Birlik - Malmö City FC (A) Heleneholms IP konstgräs
2019-03-09 14:30 BK Olympic - GIF Nike Lindängens IP, Malmö konstgräs
2019-03-13 19:30 Torns IF - IFK Malmö FK Tornvallen, Stångby konstgräs
2019-03-14 18:00 Ängelholms FF - Landskrona BoIS A Landskrona IP F-plan konstgräs
2019-03-14 19:00 (Inst.) Hittarps IK - Råå IF Laröds IP plan 3 konstgräs
2019-03-16 11:00 Hässleholms IF - Markaryds IF Österås IP konstgräs 1
2019-03-16 13:00 Lunds BK - IFK Hässleholm Klostergårdens IP, centrumplan
2019-03-16 14:00 IFÖ Bromölla IF (A) - Nosaby IF Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2019-03-16 14:00 (Inst.) KSF Prespa Birlik - FC Rosengård 1917 Heleneholms IP konstgräs
2019-03-16 15:00 IFK Trelleborg FK - Eslövs BK
2019-03-16 15:00 Högaborgs BK - Lunds BK U19 Harlyckan 3, konstgräs
2019-03-17 14:30 (Inst.) FC Rosengård 1917 - FK Karlskrona Rosengård Södra IP
2019-03-19 17:30 Landskrona BoIS A - IS Halmia Landskrona IP F-plan konstgräs
2019-03-20 19:30 Torns IF - Eslövs BK Tornvallen, Stångby konstgräs
2019-03-23 12:30 (Inst.) IFK Malmö FK - Österlen FF Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
2019-03-23 13:00 Ängelholms FF - Vinbergs IF Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs
2019-03-23 13:00 IFK Hässleholm - BK Olympic Österås IP konstgräs 1
2019-03-23 13:00 Nosaby IF - Hässleholms IF Åsvalla A-plan
2019-03-23 13:00 Hittarps IK - Stenungsunds IF Laröds IP plan 3 konstgräs
2019-03-23 14:00 IFÖ Bromölla IF (A) - Räppe GOIF Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2019-03-24 12:30 Österlen FF - Trelleborgs FF U21 Skillinge IP konstgräs
2019-03-24 13:00 (Inst.) Hässleholms IF - Nosaby IF
2019-03-26 19:00 Kulladals FF - KSF Prespa Birlik Kulladals IP, konstgräs
2019-03-26 19:30 Limhamns FF - IFK Malmö FK Limhamns IP, konstgräs
2019-03-27 19:30 (Inst.) Österlen FF - IF Limhamn Bunkeflo (Herr) Skurups IP, konstgräs
2019-03-29 18:30 Kvarnby IK - IK Tord Bäckagårds IP plan 2
2019-03-30 12:00 Hittarps IK - FC Trelleborg Laröds IP plan 3 konstgräs
2019-03-30 13:00 (Inst.) IFK Malmö FK - Eslövs BK Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
2019-03-30 13:00 Torns IF - Ängelholms FF Tornvallen, Stångby konstgräs
2019-03-30 13:00 IFK Malmö FK - Tvååkers IF Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
2019-03-30 13:00 Lunds BK - Hässleholms IF Klostergårdens IP, centrumplan
2019-03-30 13:00 BK Olympic - Högaborgs BK Lindängens IP, Malmö konstgräs
2019-03-30 14:00 IFÖ Bromölla IF (A) - IF Lödde Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena, 11-manna
2019-03-30 14:00 IF Limhamn Bunkeflo (Herr) - KSF Prespa Birlik Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs
2019-04-01 17:30 Kristianstad FC - Nosaby IF Kristianstads Fotbollsarena
2019-04-06 14:00 (Inst.) Kvarnby IK - Höganäs BK Bäckagårds IP plan 1
2019-04-06 14:00 (Inst.) Nosaby IF - GIF Nike Nya Vallbjörka C-plan 9-manna
2019-05-21 18:00 Ängelholms FF - IFK Värnamo Ängelholms IP A-plan
2019-07-07 13:00 Malmö FF - Lyngby Stadion
2019-07-24 18:00 Ängelholms FF - Varbergs BoIS FC U21 Nya Träningsplanerna, Ängelholm Naturgräs
2019-07-26 19:00 IFÖ Bromölla IF (A) - Sölvesborgs GoIF Strandängens IP A-plan
2019-07-27 11:00 Eskilsminne IF - Larvik NOR
2019-07-27 14:00 IFK Hässleholm - GIF Nike Österås IP A-plan
2019-07-28 14:00 BK Olympic - Österlen FF Lindängens IP, Malmö A-plan
2019-07-30 18:30 FC Rosengård 1917 - Lunds BK Rosengård, Tävlingsarena

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info