Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - DM Herrar slutspel

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
AC Kvarnby (6) Joakim Järpell Blå/Blå/Blå
Asmundtorps IF (6) Martin Lönneström 0708797002 GUL/SVART RANDIG/SVART/GUL
BK Skansen (5) Jonas Karlsson 0702279814 Grön/Svart/Svart/Svart
Bosniska FK Behar (6) Mirnes Bajric 0707330017 Vit/Blå/Blå
Croatia Helsingborg KIF (5) Tarik barny 0734077844 Svart/Svart/Svart
Dalby GIF (5) Lars Olsson 046202092 0708454587 blå/vit/blå
Dösjöbro IF (4) Niklas Söderström 040326650 0701431662 Röd/Röd/Röd
Ekeby GIF (6) Jonas Olsson 0739838701 Gul/Svart/Gula
Ekets GoIF (4) Lillis Klasson 0723925733 vit/röd/röd
Eskilsminne IF (1) Karl-Johan Hallenborg Olsson 0702189993 Gul/blå/Blå/Gul
Eslövs BK (2) Bo Möllestam 041318060 0702054760 rödsvart/svart/röd
FC Bellevue (6) Caspar Pauckstadt 0727409034
FC Rosengård 1917 (2) Valentino Lai 0707759392 Vit/Vit/Vit
FC Trelleborg (3) Johnny Lindholm Marinblå/Marinblå/Marinblå
FC Örkelljunga (6) Besnik Vilanca 045141116 0735532539 vit/svart/svart
Furulunds IK (5) Jan Prytz 0706910428 gul/svart/gulsvart
GIF Nike (3) Per Harrysson 0702159171 Röd/Röd/Röd
Glumslövs FF (5) Andreas Dahl Grön/Vit/Grön
Hittarps IK (2) Mattias Hallberg 0705394215 Svart/svart/svart
Husie IF (5) Thobias Fridholm 0701475565 Grön/Vit/Grön
Hyllie IK (5) Thomas Hansson 0739909695 grönsvart/svart/svart
Hässleholms IF (2) Dan Olofsson 0733703344 grön/vit/grön
Hästveda IF (6) Björn Jochmus-Stöcke 0708302911 0708302911 Röd/Röd/Röd
Högaborgs BK (3) Kristoffer Schönbeck 0738396880 grönsvart/svart/Svart
Höörs IS (6) Stefan Mårtensson 041325332 0768562913 Blå/Blå/Blå
IF Limhamn Bunkeflo (3) Tommy Ringblom 0709696195 Röd/Svart/Svart
IF Lödde (3) Lars Paradis 046709913 0702802791 Gul/Svart/Gula
IFK Hässleholm (2) Jonas Jönsson 0733527001 gul-svart randig hel svart rygg/svart/svart
IFK Klagshamn (5) Mattias Holm 040440732 0735350891 gul/blå/blå/gul
IFK Malmö FK (2) Nils-Erik Persson 0706846233 Gul/Vit/Vit
IFK Trelleborg FK (3) Alf Arnshed 0702603700 blåvitrandig/blå/blå
Ifö Bromölla IF (2) Daniel Nilsson 0708223562 vit/svart/vit
IK Wormo (4) Björn Wikström blå/blå/blå
Klippans FF (4) Lasse Fors 0435711720 vit/grön/vit
Korpen Malmö IF (6) Ola Petersson 0707545650 Grön/Svart/Grön / Svart
Kristianstad FC (1) Joakim Welander 044211481 0708411454 Orange/Orange/Orange
KSF Kosova (4) Jonas Pedersen 0709369717 Röd/Svart/Röd
Kulladals FF (3) Björn Nelin Jensen 0733504529 blå/vit/blå
Kullavägens BK (4) Andreas Ottosson Levin 0709490155 Marinblå/Marinblå/Marinblå
Kvarnby IK (3) Lisa Appelgren 0736937205 blå/blå/blå
Landskrona BoIS (1) Billy Magnusson 0735171303 Svart/vit randig/Svart/Vit
Lunds BK (1) Stefan Jansson 0769410603 Gul/Vit/Gul
Lunds BOIS (5) Nils Rosdahl 0706537800 RödVit Randig/Blå/Vit
Lunds FF (6) Samir Becic 0707316377 grön/vit/grön
Lunnarps BK (4) Magnus Andersson 041714159 0730589881 röd/blå/röd
Malmö City FC (3) Robert Burda 0722511437 svart/svart/svart
Malmö FF (Allsv) Daniel Möller ljusblå/vit/ljusblå
Marieholms IS (5) Roger Daniel Alexandersson 0418663748 0765781247 blåvit randig/blå/vit
Nosaby IF (2) Christian Folin 0736749962 Blå/Blå/Blå
Näsby IF (4) Sejdi Bajrami 0707681317 0707681317 Grön/Vit/Grön/Grön
Råå IF (3) Magnus Jönsson 042181579 0709446814 ljusblå/vit/ljusblå
Snogeröds IF (5) Daniel Diethelm 041334007 0767957686 Blå/Blå/Blå
Staffanstorp United FC (4) Jörgen Levin 0706297101 mörkblå/mörkblå/mörkblå
Stattena IF (6) Michael Stolt 0706301956 Blå/vit/blå
Stehags AIF (5) Glenn Alexandersson 0709806615 BLÅ/BLÅ/BLÅ
Södra Sandby IF (3) Martin Kindberg 0708477556 blå/blå/blå
Teknologkårens IF LTH (5) Johan Malm Svart/Svart/Svart
Torna Hällestads IF (5) Claes Wirén 046157362 0734403793 röd/röd/röd
Torns IF (1) Richard Ringhov 0702115668 orange/svart/orange
Trelleborgs FF (SE) Mattias Kronvall blå/vit/vit
Uppåkra IF (5) Magnus Svensson 0708882399 Grön/svart/svart
Vellinge IF (4) Roger Nilsson 0733374818 Röd/Blå/Röda
Vinnö IF (5) Claes Magnusson 0733139647 0733139647 Blå/Blå/Blå
Västra Ingelstad IS (6) Jörgen Offerlind 0730788493 0730788493 gul/svart/gul
Åkarps IF (4) Simon Forsén 0733926148 rödsvart/svart/svart
Åstorps FF (4) Peter Ahlberg 04220482 0702228030 Vit/Blå/Blå
Ängelholms FF (2) Roar Hansen Gul/Blåa/Gul
Österlen FF (2) Jonas Stridsberg 0708965501 vit/vit/vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-03-26 20:00 130221013 Snogeröds IF (5) - Torna Hällestads IF (5) 5 - 0 Färs & Frosta Arena, Höör konstgräs
2019-03-27 18:45 130221004 AC Kvarnby (6) - IFK Klagshamn (5) 2 - 3 Bäckagårds IP plan 2
2019-03-27 19:30 130221003 Croatia Helsingborg KIF (5) - Höörs IS (6) 0 - 2 Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2019-03-28 19:30 130221012 Husie IF (5) - Västra Ingelstad IS (6) 5 - 1 Husiegårds IP Konstgräs
2019-03-30 11:00 130221005 Hästveda IF (6) - BK Skansen (5) 6 - 7 e.s. Sparbanksvallen, Bjärnum konstgräs
2019-03-30 12:00 130221009 Furulunds IK (5) - Korpen Malmö IF (6) 2 - 1 Vikenplanen, Furulund 11-manna
2019-03-30 14:00 130221001 FC Bellevue (6) - Asmundtorps IF (6) 3 - 2 Mellanhedens IP A-plan
2019-03-30 14:00 130221007 Uppåkra IF (5) - Lunds BOIS (5) 3 - 0 Uppåkravallen, konstgräs 1
2019-03-30 14:30 130221008 Lunds FF (6) - Bosniska FK Behar (6) 3 - 2 e.f. Smörlyckans IP, konstgräs
2019-03-30 15:00 130221010 Dalby GIF (5) - Ekeby GIF (6) 2 - 0 Degeberga IP A-plan
2019-03-30 16:00 130221006 FC Örkelljunga (6) - Marieholms IS (5) 0 - 1 Örkelljunga IP konstgräs
2019-03-31 14:00 130221002 Hyllie IK (5) - Glumslövs FF (5) 0 - 3 Limhamns IP, konstgräs
2019-03-31 14:00 130221011 Stehags AIF (5) - Vinnö IF (5) 2 - 1 Färs & Frosta Arena, Höör konstgräs
2019-03-31 16:30 130221014 Teknologkårens IF LTH (5) - Stattena IF (6) 2 - 1 e.f. Smörlyckans IP Plan 6, Konstgräs
2019-04-09 18:30 130221015 Husie IF (5) - Uppåkra IF (5) 5 - 1 Husiegårds IP A-plan
2019-04-09 19:00 130221018 BK Skansen (5) - Teknologkårens IF LTH (5) 3 - 2 e.f. Köpingeskolan, konstgräs
2019-04-09 19:00 130221019 Höörs IS (6) - Stehags AIF (5) 1 - 0 Färs & Frosta Arena, Höör konstgräs
2019-04-10 19:00 130221017 IFK Klagshamn (5) - Snogeröds IF (5) 6 - 1 Pilbäcks IP, konstgräs
2019-04-10 19:00 130221020 Furulunds IK (5) - Dalby GIF (5) 2 - 0 Vikenplanen, Furulund 11-manna
2019-04-10 19:30 130221016 Marieholms IS (5) - Lunds FF (6) 2 - 1 Åvallen, Marieholm B-plan
2019-04-10 19:30 130221021 Glumslövs FF (5) - FC Bellevue (6) 0 - 1 Landskrona IP F-plan konstgräs
Omgång 2
2019-04-23 19:00 130221028 Staffanstorp United FC (4) - Höörs IS (6) 1 - 0 Staffansvallen A-plan
2019-04-23 19:00 130221035 Kulladals FF (3) - Kvarnby IK (3) 4 - 0 Kulladals IP, konstgräs
2019-04-24 18:15 130221033 IF Lödde (3) - IK Wormo (4) 4 - 0 Tolvans IP A-plan
2019-04-24 18:30 130221022 Malmö City FC (3) - Furulunds IK (5) 6 - 1 Kirsebergs IP, konstgräs
2019-04-24 18:30 130221024 Lunnarps BK (4) - Husie IF (5) 0 - 5 Lunnarps IP A-Plan
2019-04-24 18:30 130221026 KSF Kosova (4) - Marieholms IS (5) 4 - 3 Ellenborgs IP A-plan
2019-04-24 18:30 130221031 Åstorps FF (4) - Högaborgs BK (3) 4 - 5 Bjärshögs IP A-plan
2019-04-24 19:00 130221023 Ekets GoIF (4) - IFK Klagshamn (5) 1 - 4 Örkelljunga IP konstgräs
2019-04-24 19:00 130221025 FC Bellevue (6) - Råå IF (3) 3 - 2 Mellanhedens IP A-plan
2019-04-24 19:00 130221027 Näsby IF (4) - BK Skansen (5) 4 - 0 Grönevi A-plan
2019-04-24 19:00 130221029 Södra Sandby IF (3) - Dösjöbro IF (4) 2 - 3 Södra Sandby IP konstgräs
2019-04-24 19:00 130221030 FC Trelleborg (3) - Åkarps IF (4) 2 - 1 Ymorvallen A-plan
2019-04-24 19:00 130221034 Vellinge IF (4) - GIF Nike (3) 9 - 8 Vellinge IP Östranplan
2019-04-24 19:00 130221036 IF Limhamn Bunkeflo (3) - Kullavägens BK (4) 3 - 0 Limhamns IP, konstgräs
2019-04-29 19:30 130221032 IFK Trelleborg FK (3) - Klippans FF (4) 1 - 2 Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
Omgång 3
2019-05-07 19:00 130221046 IFK Hässleholm (2) - Näsby IF (4) 0 - 1 Österås IP A-plan
2019-05-08 19:00 130221049 Hässleholms IF (2) - Vellinge IF (4) 3 - 0 Österås IP A-plan
2019-05-08 19:30 130221037 Kristianstad FC (1) - Staffanstorp United FC (4) 3 - 0 Kristianstads Fotbollsarena
2019-05-14 18:45 130221042 Klippans FF (4) - Torns IF (1) 2 - 6 Åbyvallen, Klippan A-plan
2019-05-14 19:00 130221038 Husie IF (5) - Eskilsminne IF (1) 0 - 7 Husiegårds IP A-plan
2019-05-14 19:00 130221039 Landskrona BoIS (1) - KSF Kosova (4) 5 - 0 Landskrona IP A-plan
2019-05-14 19:00 130221040 Högaborgs BK (3) - Trelleborgs FF (SE) 0 - 2 Harlyckans IP 1
2019-05-14 19:00 130221043 Dösjöbro IF (4) - Malmö FF (Allsv) 2 - 3 e.f. Dösjöbro IP A-plan
2019-05-14 19:00 130221050 FC Rosengård 1917 (2) - Malmö City FC (3) 2 - 1 Rosengård, Tävlingsarena
2019-05-14 19:00 130221051 Nosaby IF (2) - Kulladals FF (3) 4 - 1 Nya Vallbjörka A-plan
2019-05-14 19:15 130221047 Hittarps IK (2) - FC Trelleborg (3) 7 - 3 Laröds IP A-plan
2019-05-15 18:30 130221041 IFK Klagshamn (5) - Lunds BK (1) 0 - 8 Klagshamns IP A-plan
2019-05-15 19:00 130221044 Eslövs BK (2) - FC Bellevue (6) 3 - 0 Ekevalla IP, Eslöv A-plan
2019-05-15 19:00 130221045 Ifö Bromölla IF (2) - IF Limhamn Bunkeflo (3) 0 - 1 Strandängens IP A-plan
2019-05-15 19:00 130221048 Österlen FF (2) - IF Lödde (3) 0 - 2 Skillinge IP
2019-05-15 19:00 130221052 Ängelholms FF (2) - IFK Malmö FK (2) 1 - 0 Ängelholms IP A-plan
Omgång 4
2019-06-05 19:00 130221059 Lunds BK (1) - FC Rosengård 1917 (2) 4 - 2 e.f. Klostergårdens IP, centrumplan
2019-06-11 19:00 130221058 Eskilsminne IF (1) - IF Limhamn Bunkeflo (3) 5 - 4 Harlyckans IP 1
2019-06-12 19:00 130221053 Malmö FF (Allsv) - Eslövs BK (2) 3 - 2 Ekevalla IP, Eslöv A-plan
2019-06-12 19:00 130221054 Näsby IF (4) - Torns IF (1) 0 - 10 Grönevi A-plan
2019-06-12 19:00 130221056 IF Lödde (3) - Landskrona BoIS (1) 2 - 1 e.f. Tolvans IP A-plan
2019-06-12 19:00 130221057 Trelleborgs FF (SE) - Ängelholms FF (2) 1 - 2 Gislövs IP A-plan
2019-07-02 19:00 130221055 Kristianstad FC (1) - Nosaby IF (2) 5 - 1 Kristianstads Fotbollsarena
2019-07-31 19:00 130221060 Hässleholms IF (2) - Hittarps IK (2) 5 - 1 Österås IP A-plan
Omgång 5
2019-07-30 19:00 130221062 Torns IF (1) - Ängelholms FF (2) 7 - 6 Tornvallen, Stångby A-plan
2019-07-31 19:00 130221061 Lunds BK (1) - Kristianstad FC (1) 1 - 3 Klostergårdens IP plan 8
2019-08-06 19:00 130221063 IF Lödde (3) - Malmö FF (Allsv) 1 - 2 Tolvans IP A-plan
2019-08-27 19:00 130221064 Eskilsminne IF (1) - Hässleholms IF (2) 1 - 2 Harlyckans IP 1
Omgång 6
2019-08-28 19:00 130221066 Kristianstad FC (1) - Malmö FF (Allsv) 1 - 2 Kristianstads Fotbollsarena
2019-09-24 19:00 130221065 Hässleholms IF (2) - Torns IF (1) 0 - 1 Österås IP A-plan
Omgång 7
2019-10-23 18:30 130221067 Torns IF (1) - Malmö FF (Allsv) Tornvallen, Stångby A-plan

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info